forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Crnje od CRNE LISTE !!!!!!Ultimatum!!!!!!!!!!!!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 21

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 22/12/2004 : 14:46:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message
Adnane i Zvonko
Rekao sam da znam vas sljedeci korak,pa da vam ga malo opisem posto uvijek igram sa otvorenim kartama.

Adnane planirao si da dobijes podpis od onog laznog paketa sto je poslat iz Fojnice,tako da bi rekao evo Porter je primio paket.

Samo ima jedan mali problem,kada neko posalje paket koji je preporucen u Svedsku,kada dobijes taj paket takodje dobijes potvrdu,tezine paketa i potvrdu od koga je poslat.
Na zalost na tome stoji da je poslat od nepoznate osobe i veoma su bili zacudjeni kako uopste takav paket je mogao da se posalje.



Zadnji tvoj plan je bio: da posaljes novi paket sa tezinom od 10 kg i da izadjes sa pricom kako su paket pronasli i da je ponovo poslat.
Normalno paket bi napunio sa smecem koje si planirao.

Za ovaj pukusaj sam vec obavijestio postu,tako da ce taj paket biti vracen,pitao sam da li mogu da otvorim paket i uslikam sta je u njemu rekli su da to se samo moze otvoriti u prisustvu policije.
Tako sam i to sredio pa ako si planirao poslati ili si vec poslao tako sranje samo si djaba trosio postarinu.

Veceras jos imate jedan post od mene sa zavrsnim datumom kada ce te poslati lovu samo da znate vrlo je kratak.
Puno kraci nego sto ocekujete,a mora da bude kratak jer ljudi kojim cu pokloniti tu lovu sigurno ce biti radosni i bice im puno draza nego sto je bila draga Tebi I Zvonki.
Pare ce te poslati preko W Uniona,Adnane do roka koji ce te dobiti veceras pare treba da stignu,na moj email ces poslati kod kojim lovu mogu da dignem,ne zelim nikakva objasnjenja samo treba da posaljes kod.
Ako imas sta da kazes mozes reci ljudima na forumu,meni ces poslati samo kod.




Porter
Go to Top of Page

byoman
Advanced Member



Croatia
6349 Posts

Member since 07/12/2002

Posted - 22/12/2004 : 15:01:51  Show Profile Show Extended Profile  Send byoman a Private Message
Kao sto sam rekao, k'o Porter iz "Paybacka"!

All have said their prayers
Invade their nightmares
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 22/12/2004 : 15:05:10  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message
pogledao sam na active users i više od polovine ljudi na sajtu cita ovaj topic istovremeno. pravi bestseller.
baš me zanima kako ce se ovo rešiti.
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 22/12/2004 : 15:13:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by jang

pogledao sam na active users i više od polovine ljudi na sajtu cita ovaj topic istovremeno. pravi bestseller.
baš me zanima kako ce se ovo rešiti.

Lijepo bi bilo da se Adnan javi, Markos ga je vec prozvao, ali ne vjerujem da lopov ima hrabrosti da stavi tacku na i i da spasi barem ono malo casti ako je uopste ima.

Kakav je Bože ovo doš'o vakat i zeman? Ljudi zlo ni ne zapamte a vec zaborave.
Go to Top of Page

GTI_TURBO
Advanced Member



3854 Posts

Member since 28/07/2004

Posted - 22/12/2004 : 15:20:41  Show Profile Show Extended Profile  Send GTI_TURBO a Private Message
Pa da ako je vec postenjacina sto je stalno govorio nema se cega stiditi. A i ako ima neka prizna jer i to je za ljude. Tako da se ovo sve moze zavrsiti mirnim putem.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 22/12/2004 : 15:28:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Dok u nacelu nisam baš siguran koliko je to u skladu sa zakonom (bez pravosnažne sudske presude koja potvrduje da je zaista u pitanju lopov, svako može da tuži Markosa za klevetu), ako nekom greškom sa time nema problema, podržavam Porterovu ideju o "Otkriveni lopovi" topicu.

--
"Tu pensais?! Penser aux autres, ce n'est pas penser a leur place..."
Go to Top of Page

Heyoka
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4913 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 22/12/2004 : 15:33:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Heyoka's Homepage  Send Heyoka a Private Message
Porteru, zakon si! Porter iz "Payback"-a mi je jedan od najdražih likova, šta sve covjek prode da vrati iskljucivo svojih 70.000 $, vidim da si dostojan nicka koji nosiš. Namjena slanja novca govori još više o tvojoj ljudskosti.

Moram još nešto reci: ustanovljeno je da je Adnan prevarant i lopov. Tu nema rasprave. Vec sam rekao šta bih ja ucinio da sam administrator ako se ustanovi da je to istina. I sad stojim kod toga - izbacivanje, zabrana oglašavanja na siteu, a ovaj topic sa upozorenjem na otkrivene prevarante je odlicna ideja.

Ali...

Ne svida mi se ovo "cipelarenje mrtvaca". globinjo, buraz, ljigavo mi je isticanje ovog "e, i meni je bilo sumnjivo, ova njegova slatkorjecivost", pogotovo sad kad je "babo ruc'o". Po tom bi kriteriju, te grozne slatkorjecivosti, najveceg zla 20. i 21. vijeka , puno nas bilo osumnjiceno za lopovluk, nakon izvjesnog vremena bi Markos zakljucao burzu i aukcije jer se niko ne bi javljao. Ako ti je bio sumnjiv - zašto odmah nisi rekao? Lako je biti general nakon bitke.

"...nigdje, nigdje, nikad, niko nije pronasao stecak na kome Bosanac kleci i moli. Na kom je prikazan kao sužanj." M.Krleža

Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 22/12/2004 : 15:44:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message
Ajde da se i ja javim prije zakljucavanja topica.

Svi oni koji su rekli kako je ovo "kriza foruma" i kako je ova tema "kraj jednog lijepog foruma" su totalno pogriješili zakljucak! Ne da ovo nije kraj nego je ova tema pokazala koliko je ustvari jak ovaj forum i koliko pravi clanovi drže jedni do drugih! Iskreno, ponosan sam na cinjenicu da sam i ja clan ove naše strip zajednice!

Nadalje, nikako mi nije jasno kako ljudi mogu pisati sranja na jednom ovakvom topicu, koji je po meni najozbiljniji topic u 2004. godini. Meni je jasno da puno vas misli kako se ovakve stvari dogadaju samo nekom drugom ali vas onda barem molim da komentare zacinjene interesom tipa "boli me kurac" ostavite za neke druge topice. Barem topica sa sranjima uvijek ima.

Na kraju, vezano za one komentare tipa "je on, nije on", "stavljam ruku u vatru", "ako on ide idem i ja" i slicno - mogu kazati samo jedno, a to je da ne mogu vjerovati da netko to može napisati!!!

Pa jebem mu majku ljudi, koliko puta je ubojica ubio prije svog prvog ubojstva? NULA puta! Koliko puta je kradljivac krao prije svoje prve krade? NULA puta! Osim toga, u kakvom vi to svijetu mislite da živite? U savršenom? Tamo gdje svi pricaju istinu? Ma dajte, nemojte me zajebavati! Svjedoci smo milijuna sranja koja su nam pripremili naši najbliži, a da ne govorim o tamo nekim ljudima s kojima smo izmijenili 3 i pol e-maila!

Jebote, ne mogu vjerovati koliko naivcina ima!

Razumijem komentare tipa "radio sam s njim, sve je bilo savršeno i tesko mi je povjerovati da je on to uradio" ali one tipa "nije on ili je on sto posto", koje pišu ljudi a da ne barataju nikakvim konkretnim dokazima jednostavno ne mogu razumjeti, a ni podnijeti!

Ljudi moji, okrenite se malo oko sebe! Ovo što nas okružuje definitivno nije SAVRŠEN SVIJET!

I ponašajte se onda u skladu s tom cinjenicom!!!

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 22/12/2004 : 15:46:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message
quote:
Originally posted by Toninho

AL ŽELIM REC OVO
PORTERU
AKO NE DOBIJEŠ LOVU JA PREDLAŽEM DA TI MI S FORUMA NADOKNADIMO
JA CU TI POSLAT 10 EURA PLUS " COSTADOS DE ENVIDOS"
A ONOM PAS MATER
NA MUCI SE POZNAJU JUNCI
TONINHO



Bravo majstore! Svaka cast! Ja se pridružujem ideji!

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 22/12/2004 : 17:24:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message
quote:
Originally posted by Gaston

quote:
Originally posted by Toninho

AL ŽELIM REC OVO
PORTERU
AKO NE DOBIJEŠ LOVU JA PREDLAŽEM DA TI MI S FORUMA NADOKNADIMO
JA CU TI POSLAT 10 EURA PLUS " COSTADOS DE ENVIDOS"
A ONOM PAS MATER
NA MUCI SE POZNAJU JUNCI
TONINHO



Bravo majstore! Svaka cast! Ja se pridružujem ideji!

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...



Apsolutno! Takodjer!

Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 22/12/2004 : 17:34:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote by Porter:
__________________
Dr westax nisam uopste ljut zbog 430€ samo sam uvrijedjen,izmaltretiran,izlagan da ne nabrajam sve druge pogrdne rijeci.

Ovo mi je najsladje potrosena lova u mom zivotu iz vise razloga:
1.Forum i sajt ce ojacati a ne oslabiti.
2.Otkriveni su lopovi i svi ostali lopovi ce malkice razmisliti prije nego se upuste u sljedecu avanturu.
3:Pare ce doci u ruke ljudi kojima su stavrno potrebne i kojim ce malkice olaksati tezak zivot
______________________

Po pitanju stavke broj 2, pre bih rekao da ce lopovi sledeci put biti oprezniji. Jer, lopov ostaje lopov...
Sto se tice sticky topica, mislim da je Djole u pravu. To je nesto zbog cega bi Markos mogao odgovarati. Ovako, kad ucesnici foruma postave topic, onda je to nesto drugo, premda i tu moderator moze da reaguje, pitanje je samo agreementa koji je kliknuo (potpisao) kad je pravio ovaj forum.
Inace Porteru, SVASTA se moze spakovati u paket tezine 10kg. Moze i u paket od par grama, a kamoli u toliki. Ne bih ja to otvarao ni u cijem prisustvu... Dobro je sto si rekao na posti da ga vrate.

Konacno, mislim da ti ipak, i pored svega, neces dobiti nazad tih 420 eura. Mislim da oni (da li je to Adnan ili je samo Zvonko, ne znam, a nije ni bitno) razmisljaju drugacije. Balkan ti je ovo covece... (nazalost)
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 22/12/2004 : 17:47:08  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message
tko je sada u bistvu drpnuo ovih 420 evra? Ipak mi se cini da je to bio Zvonko ali mi smo se svi usmjerili na Adnana. To što je sa drugim nickom bidao svoje stripove i hvalio sam sebe nije cool ali nikome zbog toga nije ništa bilo. Kolika je sad njegova umješanost u ovo sa Zvonkom?
Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 22/12/2004 : 17:49:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message
Kaze jedan moj prijatelj iz Sarajeva da je u Bosni sve toliko relativno da bi i Einstein zablokirao...

Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 22/12/2004 : 17:55:28  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Dok u nacelu nisam baš siguran koliko je to u skladu sa zakonom (bez pravosnažne sudske presude koja potvrduje da je zaista u pitanju lopov, svako može da tuži Markosa za klevetu), ako nekom greškom sa time nema problema, podržavam Porterovu ideju o "Otkriveni lopovi" topicu.

--
"Tu pensais?! Penser aux autres, ce n'est pas penser a leur place..."


ma tko ce te tužiti? i koji sud ce te osuditi?? kod nas recimo ima oko 600 000 primjera sudskih zaostatka, ljudi cekaju po par godina na odluku i sada ce neko brinutu zbog ovoga? Bah
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 22/12/2004 : 17:55:37  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
Hehehe ;-), Bosna=m*Tuzla? :-)

"Come along, follow me as I lead through the darkness
As I provide just enough spark, that we need to proceed"
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6402 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 22/12/2004 : 18:02:52  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message
quote:
Originally posted by jang

tko je sada u bistvu drpnuo ovih 420 evra? Ipak mi se cini da je to bio Zvonko ali mi smo se svi usmjerili na Adnana. To što je sa drugim nickom bidao svoje stripove i hvalio sam sebe nije cool ali nikome zbog toga nije ništa bilo. Kolika je sad njegova umješanost u ovo sa Zvonkom?



I meni nije jasna njegova umjesanost u ovaj konkretan slucaj - da, predstavljao se pod drugim nickom i lagao, ali kakve to veze ima s ovim konkretnim slucajem u kojem je lopov Zvonko Iveljic?
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 22/12/2004 : 18:05:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by ---dp---
Sto se tice sticky topica, mislim da je Djole u pravu. To je nesto zbog cega bi Markos mogao odgovarati. Ovako, kad ucesnici foruma postave topic, onda je to nesto drugo, premda i tu moderator moze da reaguje, pitanje je samo agreementa koji je kliknuo (potpisao) kad je pravio ovaj forum.


Daj nemojte me nasmijavati, odgovarao bi Markos za klevetu...i to u nasem Balkanu
Prvo neko treba i dokazati da nije lopov. Osude po sudovima se ne donose samo
po cvrstim 100%-tnim dokazima, vec i po dokaznim cinjenicama, za koje se
nikada 100% ne moze znati dali su vjerodostojne.
Sudac ponekad donosi pravovaljanu osudu i na osnovi cinjenica i nedostatka protudokaza.
Toliko o samim osudama i pravosudju. No siguran sam da Markosu nikada nije bila zelja,
niti ce kada iz samozadovoljstva glumiti sudca. No isto tako sam sam siguran da mu je
dovoljno dosta stalo i do foruma i do stranice i pogotovo do postenja i pravde, i da ce se
svim svojim mogucnostima koristiti da bi istina isplivala na povrsinu.
Sto se tice samog prijedloga, meni se on ne svidja, smatram da je crna lista dovoljna,
kad opet izbrisem neke komentare biti ce to jos bolje a ostat ce imena sa svim podatcima
i postavit ce ih direktno prevarene osobe kao sto je i dosad bilo.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 22/12/2004 : 18:10:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by jang

ma tko ce te tužiti? i koji sud ce te osuditi?? kod nas recimo ima oko 600 000 primjera sudskih zaostatka, ljudi cekaju po par godina na odluku i sada ce neko brinutu zbog ovoga? Bah



Za sud jeste relativno tacno, trajalo bi, i verovatno ne bi bilo štete. Verovatno.

Ali, ko ce tužiti?!

Za vreme bombardovanja, otac jednog ortaka je dozvolio komšinici iz susedne kuce da se krije u podzemnom skloništu njegove zgrade. U jednom momentu, dok je izlazio napolje, zatekao ju je kako im, ni manje ni više, vrši nuždu u zgradi, pred vratima skloništa. Izbacio ju je napolje i svim stanarima zgrade rekao zašto.

I šta je ona uradila? Tužila ga za klevetu sutradan. U sred jebenog bombardovanja.

Dakle, ne bih stavljao pare na to da niko nece da "presavije tabak", i ne bih to ostavljao kao mogucnost.

--
"Tu pensais?! Penser aux autres, ce n'est pas penser a leur place..."
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 22/12/2004 : 18:17:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by Dado

Prvo neko treba i dokazati da nije lopov.


Teret dokazivanja je uvek na tužiocu, to da. Medutim, kleveta je specificna rabota. Sam fakat da je kleveta pocinjena bi u ovom slucaju o kome pricamo, bilo ekstremno lako dokazati - topic na forumu. Ako ne postoji pravosnažna presuda koja dokazuje da taj neko zaista jeste lopov, to je kleveta.

U tom slucaju, Markos bi morao da dokazuje da tužilac zaista jeste lopov, i na tome bi morao da bazira svoju odbranu. Što je, bez pravosnažne presude, veoma teško - mada, naravno, ne i nemoguce.

Dakle, u ovoj situaciji, i kad je kleveta uopšte u pitanju, tužilac ne treba da dokazuje da nije lopov, naprotiv.

Jel se vidi da se spremam da se vratim na fakultet, a? ;)

--
"Tu pensais?! Penser aux autres, ce n'est pas penser a leur place..."
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 22/12/2004 : 18:19:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
Vidi se da se pripremas za povratak na fakultet.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 22/12/2004 : 18:23:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote by Dado:
__________________
...Prvo neko treba i dokazati da nije lopov. Osude po sudovima se ne donose samo...
__________________

Naprotiv, treba se prvo dokazati da JESTE lopov. A i onda, pitanje je da li se sme tek tako javno oglasavati da neko jeste lopov. To sto je neko lopov, za to ce izdrzavati kaznu, ali to ne znaci da na njega posle moze svako pljuvati i pisati i pricati o njemu sta hoce, pa makar to bila i istina.
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 22/12/2004 : 18:30:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
Pa dokazi su nepobitne cinjenice, IP adrese, lazno predstavljanje, varanje ljudi u komunikaciji,
sumnjicave izjave koje se medjusobno pobijaju, sto hoces vise?
Nisu to cisti dokazi ali su cinjenice na kojima se moze presuditi.

Uh gdje mene zapade da razglabam o pravosudju sa vama...

Ili najbolje da odgovorim na stari balkanski nacin, "Ma tko to smije Markosa
i pipnuti daj da ga vidim!(osim cure naravno)"
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6402 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 22/12/2004 : 18:38:29  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message
quote:
Originally posted by Djole
U tom slucaju, Markos bi morao da dokazuje da tužilac zaista jeste lopov, i na tome bi morao da bazira svoju odbranu. Što je, bez pravosnažne presude, veoma teško - mada, naravno, ne i nemoguce.



To se u teoriji kaznenog procesnog prava naziva "exceptio veritatis" - iznimka od presumpcije okrivljenikove neduznosti - sto ce reci, Markos bi bio kriv za klevetu osim ako u prilog svoje neduznosti ne prilozi dokaze (ne indicije) o krivnji osobe koja bi ga tuzila za klevetu.
Go to Top of Page

GTI_TURBO
Advanced Member



3854 Posts

Member since 28/07/2004

Posted - 22/12/2004 : 18:51:21  Show Profile Show Extended Profile  Send GTI_TURBO a Private Message
Daj ljudi prestanite sa tim, kad je trebalo niko se nije javljao ovdje a sada kada je za optuziti Markosa koji nam je svima omogucio ovo druzenje svi se guraju na koji ce mu nacin zagorciti nekakvim bezveznim stvarima.
Silazite sa prave teme a za to je vec bilo upozoreno da ce izbaciti.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 22/12/2004 : 18:58:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Ne vrede nikakvi dokazi dok sud ne donese presudu, a rekoh da ni onda nije dozvoljeno iznositi javno takve tvrdnje...
Go to Top of Page
Page: of 21 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000