forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Veoma popularno ali - ide na zivce
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

zosko
Senior Member

1506 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 18/01/2005 : 14:58:36  Show Profile Show Extended Profile  Send zosko a Private Message
(skoro)sve prattove stvari (1 izuzetak), ponajvise corto maltese. nekakvo alternativno predstavljanje alternativne povijesti. prazan crtez (da, da umjetnost). mozda poticaj masti prije globalizacije. gdje su danas karibi? par sati leta za bagatelu. duhovito? njet. slozena prica (bar za fetisiste)? njet.
ps. kad ce pricher? cuo sam da se najavljuje.

Edited by - zosko on 18/01/2005 15:25:34
Go to Top of Page

Witchblade
Senior Member



Croatia
2754 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 18/01/2005 : 15:12:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Witchblade a Private Message
quote:
c) dobar scenario-los crtez (ovo zapravo nije mana, jer odlican scenario moze da izvuce iz govana svakakav crtez, ali obrnutno NE!)


Zasto to ne bi bila mana, Biljo? Strip je spoj dvije umjetnosti, crteza i rijeci. Onda se postavlja pitanje sto cini dobar strip? Je li to samo dobar crtez + dobar scenarij (prica), ili je dovoljna samo jedna komponenta?
Ovako, kako si ti rekla, meni se cini da citam dobru pricu, lose ilustriranu; a nikako ne dobar strip...

"Ja sam malo puk'o, znate, zivim kraj azotare i nocu ne mogu da spavam ako malo ne popijem"
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 18/01/2005 : 15:34:09  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
quote:
Originally posted by dule_car

Ma ima onaj...nikako se sjetiti imena...
Onaj tip u šumi, cini mi se da ima crvenu majcu i nekog debelog kao "partnera"... Mislim da ga zovu Corto (sa sjekirom)...
:))

Iz nekog razloga svi ga skupljaju???

to e to

---there is no spoon--- (a viljuske?)




I meni se tako cini...


CRNO-BELI, CRNO-BELI!!!
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 18/01/2005 : 15:34:39  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
quote:
Originally posted by dule_car

Ma ima onaj...nikako se sjetiti imena...
Onaj tip u šumi, cini mi se da ima crvenu majcu i nekog debelog kao "partnera"... Mislim da ga zovu Corto (sa sjekirom)...
:))

Iz nekog razloga svi ga skupljaju???

to e to

---there is no spoon--- (a viljuske?)




I meni se tako cini...


CRNO-BELI, CRNO-BELI!!!
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 18/01/2005 : 15:38:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
najviše me zabavlja bonelli
sve ostalo je precijenjeno
dobro, volio bih procitati te cuvene watchmane, preachera i par tih amerikanaca (iako baš nisam siguran da je to toliko dobro ko što sam cuo)
recimo, Strašan vic, kao nešto jako dobro = bah, obican prosjecan strip, ništa posebno
ili San monstruma - teže pateticno sranje
stripovi koji se furaju u Q - bezveze

što se tice argumentacije, kakva glupost, što se tu recimo ocekuje, neka isprazna teoretiziranja o strukturi stripa, bezveze, ili ti se svida ili ne, što cu sad argumentirati da mi se San monstrupa ne svida kad mi je to jednostavno toliko dosadan strip da mi se ni ne da o njemu razmišljati

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 18/01/2005 : 15:57:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Bracni život pocinje da utice na stinkyja! Ovako ce i Aco za koji mesec... ;)

--
"The sphinx. That has tits, right?"
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 18/01/2005 : 16:12:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
quote:
Originally posted by zosko

(skoro)sve prattove stvari (1 izuzetak), ponajvise corto maltese. nekakvo alternativno predstavljanje alternativne povijesti. prazan crtez (da, da umjetnost). mozda poticaj masti prije globalizacije. gdje su danas karibi? par sati leta za bagatelu. duhovito? njet. slozena prica (bar za fetisiste)? njet.
ps. kad ce pricher? cuo sam da se najavljuje.



joooooj, zosko. nista vise necu reci...

Double the powder and shorten the fuse!!!
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1923 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 18/01/2005 : 16:23:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
definitivno se slažem da je preacher precjenjen.još cu i prožvakati pricu mada poslije drugog trejda odlazi u potpuno drugom smijeru.o crtežu da ne pricam.dillon je apsolutno koma.
sve gaimanovo poslije sandmana takoder.on jednostavno živi na staroj slavi.pa vidi samo na šta je na kraju ispao 1602.
loeg-pa mislim da uopce nije precjenjena.super prica.super crtež.
watchman-osim što mislim da ga je pomalo pregazilo vrijeme,sve super,sve pet.


-------------
carpe diem...
-------------
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 18/01/2005 : 16:48:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
quote:
Originally posted by Watashi
League of extraordinary gentleman mi je jedan od najboljih stripova ikad, mozda vise zato kaj sam steampunk freak, a ak neko ne kuzi likove, mogu mu samo rec da mu fali opce kulture :P



bas o tome se i radi. ja znam sve te likove, to su mi omiljeni likovi iz omiljenog perioda knjizevnosti na kojima sam odrastao. zato i ne cenim kad neko igra na tu kartu, razbacuje se erudicijom radi postizanja lakih poena, i stice idolopoklonike medju onima koji prepoznaju nesto sto znaju pa se osecaju jako dobro i samozadovljno, i dobijaju osecaj superiornosti. to nije delo autora, to je mentalna akrobacija jednog veoma tastog coveka. to mi smeta.

Double the powder and shorten the fuse!!!
Go to Top of Page

BOC
Advanced Member

Fiji
3587 Posts

Member since 01/12/2002

Posted - 18/01/2005 : 20:52:59  Show Profile Show Extended Profile  Send BOC a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

To po strani, Hermann mi je žestoko precenjen.



Definitvno se slažem. I Tardi je precijenjen.

vir gana selebrejt end hev a gud tajm
Go to Top of Page

BOC
Advanced Member

Fiji
3587 Posts

Member since 01/12/2002

Posted - 18/01/2005 : 20:59:42  Show Profile Show Extended Profile  Send BOC a Private Message
quote:
Originally posted by jurica
jodorowsky - kao argument dajem samo: Ludaca svetog srca




Je li to argument za precijenjenost ili neprecijenjenost? Meni je Ludaca fenomenalan strip.

vir gana selebrejt end hev a gud tajm
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6157 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 18/01/2005 : 22:03:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Hermann - ne mogu i ne mogu..
Q - isto kao Stinky
San Monstruma - isto kao Stinky
Sandman - Dosadno.Ne želim uvrijediti horde obožavatelja ali to mi je sasvim bezveze strip kojeg krasi odvratan crtež i ideja koja sama po se bi i nije loša, ali ipak sve skupa nije dovoljno da me baci u ekstazu.

Ne bih se složio da je Sin City precijenjen.Dobar je strip(bar meni)i taman dug(7 trejdova nije previše da bi postalo dosadno).

Bond.James Bond.

Edited by - Aco on 18/01/2005 22:06:44
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/01/2005 : 22:36:20  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
Asterix ,boze sto mrzim taj strip ,ubi se od dosade kad to citam!!!
Tintin,grrrrrrrrrr pitam se kako se to moze citati...



"I love fucking zombies. Wait, that doesn’t sound right..."
Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 18/01/2005 : 22:48:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message
quote:
On po meni stvarno ne ume da crta erotske likove


Uuu Biljo! Nadji mi crtaca koji crta eroticnije i bit cu ti zahvalan.

Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 19/01/2005 : 00:00:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
quote:
Originally posted by seinfeld

Asterix ,boze sto mrzim taj strip ,ubi se od dosade kad to citam!!!
Tintin,grrrrrrrrrr pitam se kako se to moze citati...
"I love fucking zombies. Wait, that doesn’t sound right..."



nisi li ti seinfelde kupio neka super extra deluxe izdanja tintina i bio presrecan zbog toga???

Double the powder and shorten the fuse!!!
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 19/01/2005 : 00:09:39  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
quote:
Originally posted by marlowe
ovaj atak me cak podseti da watchmenima dodam i Ligu izuzetnih dzentlmena. OVERRATED

sta sad kazete crni dekaramerione?





da prestanesh da se folirash i napokon mi prodash HC od tog isfoliranog i precenjenog stripa:)))

****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 19/01/2005 : 00:13:48  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Nego, oko Supreme Power, jel procita ti Miraclemana, Dekara? ;)




nisam
ne da mi se nikako da krenem poshto me zatrpavaju novim stvarima svake srede i jedva se iskolebam za sedam dana iz toga.
evo trazim sad po diskovima gde mi je to pa slazem na to read listu pored kompa:)


****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.
Go to Top of Page

zosko
Senior Member

1506 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 19/01/2005 : 01:30:41  Show Profile Show Extended Profile  Send zosko a Private Message
quote:
Originally posted by marlowe

quote:
Originally posted by zosko

(skoro)sve prattove stvari (1 izuzetak), ponajvise corto maltese. nekakvo alternativno predstavljanje alternativne povijesti. prazan crtez (da, da umjetnost). mozda poticaj masti prije globalizacije. gdje su danas karibi? par sati leta za bagatelu. duhovito? njet. slozena prica (bar za fetisiste)? njet.
ps. kad ce pricher? cuo sam da se najavljuje.



joooooj, zosko. nista vise necu reci...

Double the powder and shorten the fuse!!!

i bolje ti je. sta si se nakalemio na mene na svakom topiku gdje nesto napisem??? vec sam ti jednom rekao da to lijecis. nisam ja fukara za kompleksase.
Go to Top of Page

shintaro
New Member

189 Posts

Member since 24/11/2004

Posted - 19/01/2005 : 03:11:14  Show Profile Show Extended Profile  Send shintaro a Private Message
manara stvarno nema pricu ali crtež mu je samo takav! liga je za mene masu dobar strip koji sam s guštom procitao , u biti volio bi da nisam pa da ga mogu opet citati iz pocetka.
ali ovo za pratta!? ne mogu virovati!!!
korto je ... korto je KORTO!!
meni je dobra i ana iz džungle a kamoli ostale prattove stvari. on je ka kubrick i leone stripa. i to što je radio sa manarom,to su vrhunski uratci!
ono,ja uopce ne mrzim zagora i to ali u usporedbi s kortom to uopce nije isti medij!
od bonellia jedino ken parker spada u tu kategoriju . i još bi doda lone wolfa kao genijalno djelo. što se hermanna tice komanca je solidan strip.
ipak ko ima zamjerke na pratta neka skuplja znacke.
Go to Top of Page

Bilja
Average Member

Serbia
557 Posts

Member since 16/07/2003

Posted - 19/01/2005 : 08:22:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Bilja's Homepage  Send Bilja a Private Message
Ne bih se nikako slozila za Prata. To sto se nekima ne svidja, to je njihov licni ukus. Medjutim, iako ja Korta ne citam, i uopste nije moj tip stripa, cenim Pratove radove i ne samo Korta, vec i njegove sjajne scenarije, koji su spasavali cak i neke Manarine radove. To sto je Pratov crtez jednostavan, to mu je samo veliki plus. Covek u tri sigurna poteza predstavi likove, atmosferu, citavu scenu. To je zapravo impresivno. Lako je akademcima, kao sto je, kladim se, Mc KEan (jel se tako pise?), koji od table naprave foto-sekciju, obradjenu u ulju da strip lici na sliku za okaciti na zid i to tako da izgleda kao da je svaku tablu radio bar mesec dana (OK sjajno je, ali gde je prostor za mastu, SVE nam je dato). Ako Mc Kean nije akademac, onda mu svaka cast, ali bilo bi malo bole da njegovi kadrovi budu manje mini slike za uramiti pa na zid, a vise stripovi.
A Manara i njegovi scenariji? Uh, "veliki raspon maste". Uvek isto, a likovi su sasvim bez duse (valjda im i ne treba). Sto se tice eroticnosti-vidis jednu Manarinu junakinju-video si sve. A kako ih crta? verovatno uzme Barbiku, onu sto moze da savija udove i namesti je kako treba i onda crta Eroticniji od njega je svako ko zna da nacrta pravo zensko a ne blesavu Barbi manekenku sa kosim ocima, vecito razjapljenim ustima sa jezikom koji viri i obavezno nogama do vrata. Npr Loisel. Njegovi zenski likovi su fenomenalni.
A ako vec hoces savrsenu BArbi zensku u stripu, bolje je citati Cat CLow koja je 100x bolja i iako je presavrsena, ipak vise lici na zensko. A ako hoces nesto vise "zacinjeno" valjda prolazi nekako i Azpiri iako njegovi scenariji nisu bas ono sto obozavam, ali crtez mu ima neki smek.
No tu se nikad necemo sloziti jer... jasno je zasto necemo.
Nemoj neko da dira Bonelije. Oni su toliko ispljuvani kao sund da stvarno nema smisla pominjati ih kao "previse hvaljene i cenjene", a zaista su zabavni.
Go to Top of Page

Pajke
Senior Member

Serbia
2999 Posts

Member since 13/11/2001

Posted - 19/01/2005 : 09:32:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajke a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

stripovi koji se furaju u Q - bezveze




Stripovi u Q-u su nesto najbolje sto se desilo ovom trzistu od kad pamtim. Jedino mi je zao sto ima tako malo strana i sto ne izlazi cesce. Visa sila.
Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 19/01/2005 : 10:47:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message
Ali ja ionako ne zelim u stripu gledat normalnu zensku nego barbiku. E vidis Biljo da je sve stvar osobnog ukusa.

Go to Top of Page

zosko
Senior Member

1506 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 19/01/2005 : 10:51:36  Show Profile Show Extended Profile  Send zosko a Private Message
quote:
Originally posted by shintaro
...to što je radio sa manarom,to su vrhunski uratci!

to je to sto bih izdvojio. indijansko ljeto. corto je daleko vise na cijeni nego sto zasluzuje. sta ga toliko uzdize??? to sto je izdan c/b, pa u boji, pa sc, pa hc, pa mjenjan stil, pa skoro nema zamlje u kojoj je kronoloski dostupan u jednom dizajnu...???
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 19/01/2005 : 11:28:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by Aco

Sandman - Dosadno.Ne želim uvrijediti horde obožavatelja ali to mi je sasvim bezveze strip kojeg krasi odvratan crtež i ideja koja sama po se bi i nije loša, ali ipak sve skupa nije dovoljno da me baci u ekstazu.


Samo pitanjce - jesi li procitao celog Sandmana?

quote:
Originally posted by Aco

Ne bih se složio da je Sin City precijenjen.Dobar je strip(bar meni)i taman dug(7 trejdova nije previše da bi postalo dosadno).


Postao je dosadan vec posle drugog trejda.

--
"The sphinx. That has tits, right?"
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 19/01/2005 : 11:31:34  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
quote:
Originally posted by marlowe


nisi li ti seinfelde kupio neka super extra deluxe izdanja tintina i bio presrecan zbog toga???



Asterix i Gaston,ima i tintina ali njega nisam kupio:-)).Asterix je poklonjen sestri a Gaso je kod mene.

"I love fucking zombies. Wait, that doesn’t sound right..."
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000