forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Veoma popularno ali - ide na zivce
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6158 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 19/01/2005 : 11:37:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
1.Nisam.Došao sam do sredine #2 i dalje nije išlo.Imao sam prvih 5 trejdova i prodao ih Magicu.
2.Što se Sin Cityja tice,procitao sam prva 4 trejda i nije mi uopce dosadan.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Pajke
Senior Member

Serbia
2999 Posts

Member since 13/11/2001

Posted - 19/01/2005 : 11:42:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajke a Private Message
quote:
Originally posted by zosko

quote:
Originally posted by shintaro
...to što je radio sa manarom,to su vrhunski uratci!

to je to sto bih izdvojio. indijansko ljeto. corto je daleko vise na cijeni nego sto zasluzuje. sta ga toliko uzdize??? to sto je izdan c/b, pa u boji, pa sc, pa hc, pa mjenjan stil, pa skoro nema zamlje u kojoj je kronoloski dostupan u jednom dizajnu...???



Ako ti sam ne vidis sta ga toliko uzdize onda ti niko nece uspeti to objasniti. Ocigledno nisi na toj talasnoj duzini i to je to.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 19/01/2005 : 11:45:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
M'da, problem je što je Sandman celina, i postaje bolji vremenom, sve dok ne dogura do fenomenalnog. Na osnovu prva dva trejda se ne može ni naslutiti u šta ce izrasti.

A za SC, ja pak procitah sve osim That Yellow Bastard (za koji me Magicni ubeduje da je dobar, al' ja sam skeptican kad grobar hvali crno-beli strip) i ovog poslednjeg (koji je pljunuo ko je stigao), i meni je vec od Big fat kill otišao bestraga. Family Values još kako-tako pliva, ali samo kako-tako. Jel to kao treba da ima neku pricu, ili samo treba da da Milleru povod da naslaže svoje crteže?

--
"The sphinx. That has tits, right?"
Go to Top of Page

Watashi
Senior Member

Croatia
1382 Posts

Member since 11/11/2004

Posted - 19/01/2005 : 11:47:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Watashi's Homepage  Send Watashi a Private Message
quote:
Originally posted by marlowe

bas o tome se i radi. ja znam sve te likove, to su mi omiljeni likovi iz omiljenog perioda knjizevnosti na kojima sam odrastao. zato i ne cenim kad neko igra na tu kartu, razbacuje se erudicijom radi postizanja lakih poena, i stice idolopoklonike medju onima koji prepoznaju nesto sto znaju pa se osecaju jako dobro i samozadovljno, i dobijaju osecaj superiornosti. to nije delo autora, to je mentalna akrobacija jednog veoma tastog coveka. to mi smeta.


Da mu ega ne fali, ne fali mu :D, al meni je lxg bila vrlo orginalna ideja, posebno u odnosu na sve one "x-men meets star drek" ili "supermen i jos tona heroja od kojih je bar jedan vama drag" i sl. kombinacije junaka. Mislim da je kolekcija viktorijanskih knjizevnih likova kako npr. sudjeluju u wellsovom ratu svjetova skroz dobra ideja... Bar meni koj volim dobre akcijske stripove, steampunk i retro stil sa dobrim bojama :)

"I don't think God put me on this planet to judge others. I think he put me on this planet to gather specimens and take them back to my home planet."
--Jack Handey
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6158 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 19/01/2005 : 12:21:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Djole,ja vjerujem da je Sandman dobar kao cjelina ali mene nije uspio uvjeriti.Ne znam,možda ga jednog dana opet kupim,tko zna..Kod mene je,kad pricamo o stripu,na prvom mjestu ipak crtež a taj je u Sandmanu odvratan(blago receno)i to je glavni razlog što sam odustao od njega jer stvarno više nisam mogao a vjerojatno je razlog i jako težak engleski jezik kojim je pisan.Prolistavao sam i ostale trejdove koje nisam citao i situacija što se crteža tice nije ništa bolja.Preaher mi je bolje sjeo mada je i kod njega crtež poprilicno loš.

Kod Sin City-ja se moram popraviti;procitao sam prva 3 trejda i onaj pirat Tiha noc.Što se ovog poslednjeg tice,scene kad Marv hoda po snijegu su nešto najbolje što sam ikad vidio u stripu.
Za "That yellow bastard" sam i ja cuo da je jako dobar(od iste osobe kao i ti;-)) ali još nije došao na red za citanje(sad citam Batmana od Loeba)

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 19/01/2005 : 12:36:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Crtež se takode poboljšava kako Sandman odmice. Možda ne za svaciji ukus, ali se poboljšava. Moja preporuka je da probaš ponovo. Još nisam sreo nekoga ko je procitao celog Sandmana, a da mu se nije dopao (hajde, demantujte me).

A za Silent night, jeste, odlicna je to scena - ali... prvi SC koji sam procitao bio je Silent night i oduvao me. A posle sam video da ta fora, sa scenarijem koji služi kao pokrice za redanje lepih slika ima u celom serijalu. OK je to, ali nije strip nego skup ilustracija.

--
"The sphinx. That has tits, right?"
Go to Top of Page

Bilja
Average Member

Serbia
557 Posts

Member since 16/07/2003

Posted - 19/01/2005 : 12:40:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Bilja's Homepage  Send Bilja a Private Message
quote:
Originally posted by Maximuss

Ali ja ionako ne zelim u stripu gledat normalnu zensku nego barbiku. E vidis Biljo da je sve stvar osobnog ukusa.



Eto ali i Barbike se medjusobno moraju bar malo razlikovati

A sem toga, sta fali jednoj Lorni, ili Druni ili Pelisi ili jednoj Cat Claw?
Mislim, tesko ces takve zene naci igde osim u stripu. A nisu Barbike.
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 19/01/2005 : 12:41:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
that yellow bastard je i dobar sto nije c/b grobarski strip, vec je miller ubacio zutu boju borusije iz dortmunda, i razbio grobarske tonove. to je spaslo ciatvo delo i podiglo ga na mnogo visi nivo!

Double the powder and shorten the fuse!!!
Go to Top of Page

Witchblade
Senior Member



Croatia
2754 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 19/01/2005 : 13:00:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Witchblade a Private Message
quote:
Još nisam sreo nekoga ko je procitao celog Sandmana, a da mu se nije dopao (hajde, demantujte me)


Ja te necu demantirati. Bez namjere da omalovazavam bilo cije misljenje, ne razumijem otkud ta "hajka" na Sandmana. Uza sve nedostatke, ipak je rijec o Gaimanovom magnum opus-u, jednom od najznacajnijih stripova u posljednjih 20-ak godina, prvom (a vjerojatno i posljednjem ) stripu koji je dobio i World Fantasy Award. Jest da je covjek stosta podrobio unutra, ali to je ujedno i jedna od najvecih kvaliteta ovog djela, s obzirom na bogatstvo kulturnih, religijskih, mitoloskih i inih referenci... sto se crteza tice, cini mi se da bi s obzirom na broj crtaca svatko mogao pronaci barem jednog koji mu se svidja . A posebno bogatstvo stripa su detalji, one scene koje vas "uhvate nespremne", kao sto je npr. Morpheusov pobjedonosni izlazak iz Pakla...

"Ja sam malo puk'o, znate, zivim kraj azotare i nocu ne mogu da spavam ako malo ne popijem"
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 19/01/2005 : 13:51:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by marlowe

that yellow bastard je i dobar sto nije c/b grobarski strip, vec je miller ubacio zutu boju borusije iz dortmunda, i razbio grobarske tonove. to je spaslo ciatvo delo i podiglo ga na mnogo visi nivo!


Damn, još gore, grobarsko-DSovsko-vlaški strip!

Witchblade, ako se ne varam, posle Sandmana je odredeno pravilo da stripovi više ne mogu biti kandidovani za WFA.

--
"The sphinx. That has tits, right?"
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 19/01/2005 : 14:36:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
Sve mi se cini da ljudi imaju problema sa stavom, tj. nemaju ga, pomodni su i povodljivi. Pokušavaju na silu dohvatiti nešto cega nema. Ne shvacaju da je UMJETNOST PRECIJENJENA (uopce). Može se neko zanositi Šekspirom ili Pikasom, ali meni oni ne znace ništa. Ista stvar je i sa stripom. Jednostavno nastanu urbane legende da je Pratt epohalan (iako mi je ok Korto i neki drugi prattovi stripovi, no necu si otrgnuti glavu zbog toga, i sigurno necu smatrati korta "nekim drugim medijem" u odnosu na zagora, ko što rece neki nadobudni), i ekipa se kune u Pratta i baca u ekstazu. S druge strane, Bonelli im postaje teže smece, od trenutka kad su kao odrasli i dostigli prosvjetljenje. Kao Q je viši strip, bonelli šund, Mister Macak je intelektualan, a Tex za seljake. Smiješni su mi ovakvi, ali ne bi bilo problema da ne postanu i iritantni, jer se na svakom mjestu gdje se potegne nekakva slicna rasprava, pojavljuju sve "zreliji" fanovi. Još bi bilo prolazno da stvarno i tako misle (a sve to vodi do razlicitih poimanja života ustvari), ali imam osjecaj da je ta "zrelost" ustvari pod utjecajem fiktivne skale vrijednosti koja onak lebdi u (praznim) glavama istih, a tu doprinose razni strucnjaci i kao priznate face (npr. ovdje na forumu je takva faca Macan; nemam ništa protiv njega, ni ne poznam ga, ali imam protiv jednog sklopa njegovog mišljenja, tj. preciznije, ne slažem se uopce s njegovim poimanjem stripa, barem prema onome što sam cuo (jedan dio) njegovog predavanja na CRŠ, a i prema njegovim nastupima na forumu).
Meni ne treba necije mišljenje da odredim što (mi) je dobro a što ne, ostajem na svome, (pa makar protiv cijelog svijeta).

Uzdizati stripove (a i bilokakvu drugu umjetnost) do nebesa, mogu samo oni siromašni duhom (zapamtite ovu monumentalnu recenicu)

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

Witchblade
Senior Member



Croatia
2754 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 19/01/2005 : 15:15:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Witchblade a Private Message
quote:
Witchblade, ako se ne varam, posle Sandmana je odredeno pravilo da stripovi više ne mogu biti kandidovani za WFA


Nazalost, ne varas se (zato sam i napisao "vjerojatno i posljednji"). WFA - beam me up, Snotty (rekao bi Delboy)...

quote:
Meni ne treba necije mišljenje da odredim što (mi) je dobro a što ne, ostajem na svome, (pa makar protiv cijelog svijeta).


U nacelu, slazem se sa stinkyjem. Umjetnost nije kvantifibilna, i kada se zapitamo tko je odredio sto vrijedi a sto ne, uvijek se treba sjetiti da se radi samo o drugim ljudima, koji su mozda obrazovaniji u tom odredjenom podrucju, ali opet je pitanje moze li se covjek uopce formalno educirati za umjetnost... my point being: zasto je Shakespeare u lektiri, a npr. Grisham nije? Zato sto je odredjen broj ljudi rekao da jedan vrijedi, a drugi ne. A zbog cega bi njihovo misljenje (da, o misljenju se radi) bilo vrijednije od mojeg?

S druge strane, moze me netko optuziti za relativizam, i vjerojatno bi bio u pravu. Po tome, nista nije umjetnicko djelo, i sve je umjetnicko djelo, dovoljno je da netko tako kaze. Po tome, mogli bismo govoriti samo "to mi se svidja/ne svidja", a ne "to je dobro/nije dobro", ili na kraju krajeva "to je/nije umjetnost". Problem je to stariji od nas: Duchamp je objesio pisoar na zid, pitajuci se sto cini umjetnicko djelo: sadrzaj (jer dotada se smatralo da umjetnost moze prikazivati samo "uzvisene" teme), forma (Duchamp je defunkcionalizirao pisoar, jedan mundani predmet, objesivsi ga na zid u galeriji, formalno ga "pretvorivsi" u umjetnost) ili nesto trece. Maljevic je pak slikao "bijele kvadrate na bijeloj podlozi", pokusavajuci "izraziti neizrecivo", a neki su to opet proglasavali gluposcu... zakljucak ovisi s koje strane se gleda.

"Ja sam malo puk'o, znate, zivim kraj azotare i nocu ne mogu da spavam ako malo ne popijem"
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 19/01/2005 : 15:31:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Optužujem te za relativizam. ;)

A sad da se malo i ja pozabavim njime. ;) Sa neke tacke gledišta, kicem, šundom i slicnim stvarima se mogu nazvati stvari koje imaju samo jednu svrhu: da se prodaju, odnsono da autor/i svojim delom nisu želeli ništa da kažu, vec jednostavno da ga unovce. Ali to nije posve tacno, zar ne? Umetnicka dela postižu mnogo vecu cenu od "kica i šunda", te je samim tim isplatljivije imati nešto reci, nego nemati ništa reci. Onda možemo da se do'vatimo autora: ako on sam ima nešto da kaže, stvorice umetnost. No, ni to nije tacno - imaš gomilu debila koji se iz petnih žila upiru da kažu nešto bitno, samo da bi skrenuli pažnju na to kako oni imaju nešto da kažu, pa im ne uspeva. Zašto, zato što drugi ljudi ne misle tako. Koji drugi ljudi? Eh, sad...

--
"The sphinx. That has tits, right?"
Go to Top of Page

Witchblade
Senior Member



Croatia
2754 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 19/01/2005 : 15:38:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Witchblade a Private Message
quote:
Optužujem te za relativizam. ;)


Priznajem samo sud svoje Partije!

"Ja sam malo puk'o, znate, zivim kraj azotare i nocu ne mogu da spavam ako malo ne popijem"
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 19/01/2005 : 15:54:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
Vidiss, Stinky, ja protiv tvojeg poimanja stripa nemam ama bass nissta, medutim sad, nakon ccitanja tvojih postova, imam popriliccno protiv ccinjenice ssto uopche udissess zrak i time ga uskrachujess pojedincima i vrstima cciji stupanj mentalnog razvoja nije onoliko blizak idiotu, kao ssto tvoj evidentno jest.

Crkni, molim te, a tvoj stav, ne boj se, neche nitko dirati.

mcn

PS I ne, Witchblade, nije Shakespeare klasik zato ssto su se neki tamo dogovorili da njime zajebavaju djecu. Klasici postaju klasicima tako ssto kroz generacije u njihovim djelima ljudi uspijevaju prepoznati sebe (za razliku od Zagora u kojem se prepoznajemo do, recimo, trinaeste godine), svoje probleme i svoja razmissljanja. Ljudi, kazzem, ne Stinkyi.

Q STRIP i DZZEPNI Q na svim kioscima! *** Utorkom: nova AUKCIJA na Burzi! *** Srijedom: MISTER MACCAK na www.stripovi.com *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!
Go to Top of Page

Pajke
Senior Member

Serbia
2999 Posts

Member since 13/11/2001

Posted - 19/01/2005 : 15:55:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajke a Private Message
Nemam vremena za pisanje, kraj radnog vremena, shit!...
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 19/01/2005 : 16:03:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
uuuuuh, this could get messy
but you don't seem to mind
uuuuuuh, don't go telling everybody
and overlook this suppossed crime...

and I smelt her burning flesh... her rotting bones... her decay
Go to Top of Page

Witchblade
Senior Member



Croatia
2754 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 19/01/2005 : 16:05:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Witchblade a Private Message
quote:
Originally posted by Pajke

Nemam vremena za pisanje, kraj radnog vremena, shit!...



Likewise! Cujemo se sutra, ljudi!

"Ja sam malo puk'o, znate, zivim kraj azotare i nocu ne mogu da spavam ako malo ne popijem"
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3069 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 19/01/2005 : 16:07:05  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message
sorry mcn, ali ovaj put cu stati na stinkyevu stranu, tako da i mene možeš slobodno nazvati idiotom. odrastao sam uz bonellija i uvijek ce mi biti na prvom mjestu, isto kao i hermann, bone, alan ford, asterix i talicni. nešto kao što je corto malteze, sandman, preacher nikad nisam uspio provariti isto kao što ni Q nece stajati na mojim policama jer stripove tipa "što je pjesnik htio reci" nikad nisam volio ma koliko bila veeeeeelika njihova umjetnicka vrijednost. svaka cast žeželju, ali cu se ipak prije odluciti za ferrija&co.
prepoznavanje u Shakespeareu?
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6158 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 19/01/2005 : 16:15:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Mcn,ovo ti nije trebalo.Pa koji je tebi kurac?Stinky je samo rekao što misli(a još je dodao da nema ništa protv tebe)i da se njegovo mišljenje ne slaže sa tvojim.I to je to.Ne vidim potrebu za ovakvim psovkama i uvredama.




Bond.James Bond.
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 19/01/2005 : 16:16:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
Ovo nije o tome tko koji strip voli ni tko ccita Q, a tko Ferrija. Ovo je o tome da je svatko tko kazze "to je moj stav i nikad ga i ni pod koju cijenu nechu promijeniti" apsolutni idiot koji nema pojma o zzivotu i bolje bi mu bilo da negdje gnoji ravnice nego da govori.

Ako sam nekoga uvrijedio, drago mi je.

mcn

Q STRIP i DZZEPNI Q na svim kioscima! *** Utorkom: nova AUKCIJA na Burzi! *** Srijedom: MISTER MACCAK na www.stripovi.com *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6158 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 19/01/2005 : 16:24:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
quote:
Originally posted by mcn

Ovo nije o tome tko koji strip voli ni tko ccita Q, a tko Ferrija. Ovo je o tome da je svatko tko kazze "to je moj stav i nikad ga i ni pod koju cijenu nechu promijeniti" apsolutni idiot koji nema pojma o zzivotu i bolje bi mu bilo da negdje gnoji ravnice nego da govori.

Ako sam nekoga uvrijedio, drago mi je.

mcn




Stinky je moj prijatelj i ne želim govoriti u njegovo ime,ali ovo je stvarno previše.Sramota.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3069 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 19/01/2005 : 16:24:57  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message
da u pravu si....bolje je biti beskicmenjak bez stava.....a o tome koliko imam pojma ja o životu, stinky ili bilo tko drugi nije na tebi da prosuduješ.
ne, nisi me uvrijedio....mene može uvrijediti samo onaj do cijeg mi je mišljenja stalo - do tvojeg ni najmanje nije.
Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 19/01/2005 : 16:51:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message
quote:
Originally posted by Bilja

quote:
Originally posted by Maximuss

Ali ja ionako ne zelim u stripu gledat normalnu zensku nego barbiku. E vidis Biljo da je sve stvar osobnog ukusa.



Eto ali i Barbike se medjusobno moraju bar malo razlikovati

A sem toga, sta fali jednoj Lorni, ili Druni ili Pelisi ili jednoj Cat Claw?
Mislim, tesko ces takve zene naci igde osim u stripu. A nisu Barbike.




Ne fali nista doticnim damama, cak imaju i previse. Ali Cat Claw svakako ulazi u kategoriju rado vidjenih.

Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 19/01/2005 : 17:12:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message
E Macane, stvarno ga pretjera... :(

Slazem se Stinky sa tobom u svemu osim o Macanovom poimanju stripa. On je vidio i onu stranu iza stripa koju mi nismo, a covjek ima hvala bogu svoj stav, misljenje i kriterije. Ali u ovom je malo prenaglio.

Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000