forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Veoma popularno ali - ide na zivce
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

Markos
Webmaster



Croatia
29248 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/01/2005 : 17:42:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Aco, nenno i Stinky, zanima me koje ste Q-ove citali? Tamo ima meni losih stripova, ali i meni predivnih stripova, koje nikad ne bi procitao da ih nisam vidio u Q-u. Tu je Q neizmjerno vazan, htjeli vi to priznati ili ne. Drugo, posto pljujete macanovo poimanje stripa, dajte mi ga ukratko objasnite. Ja macana znam otprilike dvije godine privatno i jos nisam uspio u glavi definirati njegovo "poimanje stripa". A ni on sam, kako mi se cini, posto je na tu temu napisao podosta kartica teksta u strip vestima. Ako nesto pljujete, onda morate znati po cemu pljujete. Pogotovo trebate znati ne navoditi neistinite citate. Macan nije rekao da je Bonelli sund. Koliko ja znam, macan jako voli Ken Parkera, jako voli Marti Misteriju, jako voli Dylana i CAK su mu i neki Zagori dobri.
I meni ide na kurac to "Bonelli je smece, ovo je umjetnost", ali nigdje nisam cuo macana da to govori.

Sto se tice osnovnog razloga ove svadje reci cu samo jedno: samo budale ne mijenjaju stavove.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 19/01/2005 : 18:01:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
Originally posted by mcn

Vidiss, Stinky, ja protiv tvojeg poimanja stripa nemam ama bass nissta, medutim sad, nakon ccitanja tvojih postova, imam popriliccno protiv ccinjenice ssto uopche udissess zrak i time ga uskrachujess pojedincima i vrstima cciji stupanj mentalnog razvoja nije onoliko blizak idiotu, kao ssto tvoj evidentno jest.

Crkni, molim te, a tvoj stav, ne boj se, neche nitko dirati.

mcn





gle, mcn, najizravnije (i najpametnije) što ti mogu reci na tvoj (priglupi) post je NE SERI GLUPANE

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 19/01/2005 : 18:05:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message
A jebajga, sta imate od razbacivanja uvredama?

Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29248 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/01/2005 : 18:06:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Ako cete razgovarati normalno, pustit cu vas, ako ne, zakljucat cu topic.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 19/01/2005 : 18:19:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
a sad, neizravnije, ne vidim što si ne našao "pogoden" time što sam rekao da se ne slažem s tvojim stavovima i nastupima o stripu
dalje, proizvoljno si zakljucio (i potpuno krivo): "to je moj stav i nikad ga i ni pod koju cijenu nechu promijeniti" - di to piše??????
ako poistovjecuješ kad kažem da necu mijenjati svoja mišljenja pod necijim (raznim) utjecajima sa ovom tvojom nebulozom, onda si i veci slabic nego sam mislio
covjece, ja ti priznajem da znaš o teoriji stripa i slicnim stvarima (koje me u biti ne zanimaju previše), no to još uvijek ne znaci da TI ZNAŠ je li nešto dobar strip ili ne
i dalje, TEBE sam ovdje naveo za primjer jer si poznata faca, što nekima puno znaci (ne i meni), a ti kreneš s kretenskim prosipanjima (a svakome prema njegovom nacinu)

inace, meni ne treba nekakv klasik da bi se "prepoznao", svjestan sam sebe i bez toga, a ti se prepoznavaj i dalje

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6158 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 19/01/2005 : 18:21:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Marko,da se ne lažemo i da skratimo.Da je umjesto macana sve ono rekao neko drugi,bio bi javno upozoren.Medutim,pošto je on velicina onda mu je dopušteno ono što mnogima nije.Je li tako?Ako nije,onda se ispricavam ali koliko vidim,100% si stao na njegovu stranu i obratio se samo nama ostalima.

Ovdje se uopce ne radi o pljuvanju Q-a vec o direktnim uvredama upucenih jednom od clanova foruma.I kad smo vec kod toga,tko je pljuvao?Gdje,pokaži mi?Tko je vrijedao macana?Ako mi je Q bezveze,onda mi je bezveze i tocka.Citao sam samo 1.broj i osim Tarzana mi drugo nije bilo ništa posebno a pošto i cijena nije bila mala,odustao sam od kupnje.Uzeo sam i onaj u kome je bio objavljen Rdeci alarm i to je to.Zar sam idiot ako ne kupujem Q?Ako je "bezveze" uvrijedljiva rijec onda sorry ali ne znam kako bi inace opisao.Loš?Nezanimljiv?DOsadan?

Ako kažem da mi je Ken bezveze,zar nakon toga od tvoje strane slijedi "ti si idiot i nemoj udisati zrak i sl."?

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 19/01/2005 : 18:27:17  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Q je kul, al Ken je bez veze.

Medjutim, ovo su prilicno subjektivne stvari, ne moze jedan ubedjivati drugoga da je u krivu a on u pravu. Time su i svadje potpuno suvisne...

CRNO-BELI, CRNO-BELI!!!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29248 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/01/2005 : 18:44:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Aco

Marko,da se ne lažemo i da skratimo.Da je umjesto macana sve ono rekao neko drugi,bio bi javno upozoren.Medutim,pošto je on velicina onda mu je dopušteno ono što mnogima nije.Je li tako?Ako nije,onda se ispricavam ali koliko vidim,100% si stao na njegovu stranu i obratio se samo nama ostalima.


Meni je puno ljudi reklo i gore stvari pa su prosli bez kazne. Ako trebas primjere, mogu ih naci, a uostalom znas i sam za moje svadje sa Krugerom. Macan je svakako bio pregrub, taman negdje na granici dobrog ukusa. Ali nema popust zato sto je "faca" niti zato sto se osobno znamo i postujemo. Stinky ga je defakto tu napao za neke stvari koje jednostavno ne stoje i ovaj je reagirao otrovno. Sljedeci post je bio normalan i to je to. Da se nastavilo sa svadjom, ja bi to zakljucao i gotovo. Stao sam na njegovu stranu zato jer ste ga kao prvo napali bez argumenata. S druge strane, stao sam i na vasu stranu, jer ja isto volim bonelli i ne smatram da je to sund. Samo kakve veze ima mcn s tim?


quote:
Originally posted by Aco
Ovdje se uopce ne radi o pljuvanju Q-a vec o direktnim uvredama upucenih jednom od clanova foruma.I kad smo vec kod toga,tko je pljuvao?Gdje,pokaži mi?Tko je vrijedao macana?Ako mi je Q bezveze,onda mi je bezveze i tocka.Citao sam samo 1.broj i osim Tarzana mi drugo nije bilo ništa posebno a pošto i cijena nije bila mala,odustao sam od kupnje.Uzeo sam i onaj u kome je bio objavljen Rdeci alarm i to je to.Zar sam idiot ako ne kupujem Q?Ako je "bezveze" uvrijedljiva rijec onda sorry ali ne znam kako bi inace opisao.Loš?Nezanimljiv?DOsadan?



Stavljen je u kontekst kao smijesan i iritantan. Drugo, napada se njegovo "poimanje stripa". Ja sam spomenuo Q zato sto je po stinkyu on "macanovo poimanje stripa" - tako ispada. Pa ako nisi procitao sve brojeve, onda nemas sliku o njegovu poimanju stripa. Ne mislim da si idiot ako ga ne kupujes. Cak ni to sto si napisao o Q-u (los, nezanimljiv, dosadan) nije uvredljivo. Ali ako to govoris o covjeku, onda je to druga stvar. Q je, koliko god to netko htio priznati ili ne, objektivno govoreci nesto najbolje sto se desilo na strip sceni u zadnjih par godina.

quote:
Originally posted by Aco
Ako kažem da mi je Ken bezveze,zar nakon toga od tvoje strane slijedi "ti si idiot i nemoj udisati zrak i sl."?



Da, ukoliko napadas mene a ne kena, tj. ukoliko ti je Ken samo izlika da napadnes mene. Vidi topic "Ponosno vam predstavljamo" na vrhu , stranice 20-24, mislim da je na jednoj od njih, pa procitaj mailove koje sam dobio od jednog tipa.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 19/01/2005 : 18:57:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
markos, di se to "napada" macan i njegovo poimanje stripa
ako je reci "ne svidaju mi se mcn-ovi nastupi na forumu" napadanje, kako se onda uopce može reci nekakav stav
znaci, nigdje se napada macan, a to što se on pokazao kao umišljena velicina vodi dalje u izravnije tonove

inace, aco u biti ima pravo, macan si je dozvolio više nego smije (po pravilima foruma), prema tome i bilo ko drugi onda može vrijedati izravno, buduci si samo nas spomenuo u nekakvom krivom kontekstu napada

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

zosko
Senior Member

1506 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 19/01/2005 : 19:01:01  Show Profile Show Extended Profile  Send zosko a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

Sve mi se cini da ljudi imaju problema sa stavom, tj. nemaju ga, pomodni su i povodljivi. Pokušavaju na silu dohvatiti nešto cega nema. Ne shvacaju da je UMJETNOST PRECIJENJENA (uopce). Može se neko zanositi Šekspirom ili Pikasom, ali meni oni ne znace ništa. Ista stvar je i sa stripom. Jednostavno nastanu urbane legende da je Pratt epohalan (iako mi je ok Korto i neki drugi prattovi stripovi, no necu si otrgnuti glavu zbog toga, i sigurno necu smatrati korta "nekim drugim medijem" u odnosu na zagora, ko što rece neki nadobudni), i ekipa se kune u Pratta i baca u ekstazu. S druge strane, Bonelli im postaje teže smece, od trenutka kad su kao odrasli i dostigli prosvjetljenje. Kao Q je viši strip, bonelli šund, Mister Macak je intelektualan, a Tex za seljake. Smiješni su mi ovakvi, ali ne bi bilo problema da ne postanu i iritantni, jer se na svakom mjestu gdje se potegne nekakva slicna rasprava, pojavljuju sve "zreliji" fanovi. Još bi bilo prolazno da stvarno i tako misle (a sve to vodi do razlicitih poimanja života ustvari), ali imam osjecaj da je ta "zrelost" ustvari pod utjecajem fiktivne skale vrijednosti koja onak lebdi u (praznim) glavama istih, a tu doprinose razni strucnjaci i kao priznate face (npr. ovdje na forumu je takva faca Macan; nemam ništa protiv njega, ni ne poznam ga, ali imam protiv jednog sklopa njegovog mišljenja, tj. preciznije, ne slažem se uopce s njegovim poimanjem stripa, barem prema onome što sam cuo (jedan dio) njegovog predavanja na CRŠ, a i prema njegovim nastupima na forumu).
Meni ne treba necije mišljenje da odredim što (mi) je dobro a što ne, ostajem na svome, (pa makar protiv cijelog svijeta).

Uzdizati stripove (a i bilokakvu drugu umjetnost) do nebesa, mogu samo oni siromašni duhom (zapamtite ovu monumentalnu recenicu)

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih

Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6158 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 19/01/2005 : 19:15:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Marko,vidim da diskusija ide u slijepom pravcu.Ponavljam:

1.u stinkyjevom postu nigdje ne vidim direktan napad na macana.
2.reagirao je neprimjerno i trebao je biti upozoren a nije,a ne znam zbog cega jer pravila su valjda ista za sve.Ako nisu,onda to javno reci pa da znamo na cemu smo.
3.Što se tog famoznog Q-a tice,možda je on nešto najbolje što se pojavilo na strip sceni kod nas,ali za mene ne.Stripovi objavljeni u njemu mi se ne svidaju a i preskup je.Ako to znaci da nemam pojma o stripu,onda ga nemam.I nije me sram to javno priznati.
4.To što mi je Q bezveze ne znaci da imam nešto protv macana.

Vecinu stvari koje Bernard izdaje ne kupujem(Hermann,Garfield,Snoopy,Bone,Chico,MN,LL..),jer su mi to bezvezni i preskupi stripovi a on mi nikada nije rekao "crkni" zbog toga.



Bond.James Bond.
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2833 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 19/01/2005 : 19:23:34  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message
Ja volim Q (i to veoma...), Bonellija, Markosa (zbog Kena :), Acu, pa i Stinkya (iako ga uopce ne poznajem).



Pssst. Predlazem da se u ovu raspravu ukljuci i Kruger .



Jack the Black.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 19/01/2005 : 19:42:23  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message
Na stinkyev se post moglo odgovoriti na jedan civilizirani i argumentirani nacin, bez bilo kakvih uvreda i pljuvanja.

A feeling is so much stronger than a thought...
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 19/01/2005 : 19:47:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Mcn-ova reakcija je pregruba (crkni i nemoj da trošiš vazduh onima koji umeju da misle!? mcn, šta ti bi?!) na stinkyjev post (koji je, ruku na srce, blago problematican - svako ko misli da je Q bolji od Texa u stvari nema mozga i pod tudim je uticajem?! stinky, šta tebi bi?!).

Misliš da poznaješ neke ljude, a onda se iznenadiš.

--
"The sphinx. That has tits, right?"
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29248 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/01/2005 : 19:50:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Aco:
1.
"
imam osjecaj da je ta "zrelost" ustvari pod utjecajem fiktivne skale vrijednosti koja onak lebdi u (praznim) glavama istih, a tu doprinose razni strucnjaci i kao priznate face (npr. ovdje na forumu je takva faca Macan; nemam ništa protiv njega, ni ne poznam ga, ali imam protiv jednog sklopa njegovog mišljenja, tj. preciznije, ne slažem se uopce s njegovim poimanjem stripa, barem prema onome što sam cuo (jedan dio) njegovog predavanja na CRŠ, a i prema njegovim nastupima na forumu).
Meni ne treba necije mišljenje da odredim što (mi) je dobro a što ne, ostajem na svome, (pa makar protiv cijelog svijeta).
"
Ovo nije direktan napad? Ma kakvi...

2. Puno je ljudi govorilo i gore stvari pa nisu upozoreni odmah. Evo, odi u Pridlozi, komentari kritike, pa pogledaj Politikin zabavnik topic; stranice 2 i 3.

3. Q je dobar jer je ponudio izbor. Q je dobar jer je donio nesto novo. Q je dobar jer nam je priblizio stripove koje nikad inace ne bi vidjeli. Sama cinjenica da sam preko Q-a prvi put sreo npr. Rdeci Alarm i tako upoznao Lavrica kao autora je meni nemjerljiva. Znas kad bi inace uzeo citati Lavrica da nije bilo Q-a? NIKAD. N-I-K-A-D. OK? A Lavric nije jedini. TI imas pojma o stripu, nije mi jasno zasto to govoris, isto kao sto mi nije jasno kako ne uvidjas kako je Q bitan. Da si u Q-u nasao samo dva autora koja su ti dobra, ti znaci da je on ispunio svoju svrhu. Naravno da ti ne mogu biti svi dobri, ali u tome i je poanta, izbor je veliki, svatko ce naci nesto za sebe.

4. Naravno, ti ne. Ali stinky je npr. napao i Q i Macana osobno. I "crkni se odnosilo" na "moj stav makar protiv cijelog svijeta", bar sam tako ja shvatio. Zapitao bi i tebe i stinkya koliko ste samo stripova procitali i nabavili jer ste na forumu ili na recenzijama ili tekstovima procitali da su dobri. Jel to znaci da su i Djole, Dzimi, DeeCay npr isto "face"? I da oni namecu svoje misljenje ostalima?

"ovo je meni dobro/nije dobro, procitajte pa odlucite sami" je poanta svih tih tekstova, isto kao i macanovih. Nitko ti ne namece svoj stav, ti ga sam biras.

a sad zurim na R.E.M.:-)



Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 19/01/2005 : 19:55:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>Na stinkyev se post moglo odgovoriti na jedan civilizirani i >argumentirani nacin, bez bilo kakvih uvreda i pljuvanja.

Ali zassto? S budalama se ne raspravlja, a na ovaj je na#269;in Stinky bar shvatio poantu.

Uostalom, one je mene uvrijedio prvi, otuzzujuchi me da "fiktivnim skalama vrijednosti" doprinosim "praznim" glavama te nazvavssi me, u svojoj "monumentalnoj reccenici", "siromassnim duhom" jer uzdizzem strip u nebesa.

Zassto ja moram trpjeti gomile takvih "missljenja", a ne rechi ni jednom svoje, na koji god naccin ga izabrao rechi i ma tko se zbog njega uvrijedio? SSto je argumentirano u Stinkyevom "Meni ne treba necije mi#353;ljenje da odredim #353;to (mi) je dobro a #353;to ne, ostajem na svome, (pa makar protiv cijelog svijeta)"? SSto je civilizirano u generalizaciji kako je "umjetnost precijenjena (uopche)"?

Hochemo li trpiti svaccije pravo da urla ssto god mu se sprdne kad trljanjem svojih dvaju neurona proizvede neku polumisao, a da mu ni ne pokussamo odgovoriti? Hoche li pametniji zanavijek popusstati, a Stinkyi vladati svijetom?

mcn





Q STRIP i DZZEPNI Q na svim kioscima! *** Utorkom: nova AUKCIJA na Burzi! *** Srijedom: MISTER MACCAK na www.stripovi.com *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!
Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 19/01/2005 : 19:57:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message
Gustaj na R.E.m-u! :)) Konacno nesto pozitivno na ovoj strani.

Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6158 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 19/01/2005 : 20:05:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
1.Oprosti,ali ja tu direktnog napada ne vidim i ostajem pri svom stavu.Nisam toliko dobar sa hrvatskim jezikom pa mi je možda nešto promaklo ali o napadu na Macana nema govora.Iako ga je bilo,trebao mu je odgovoriti civilizanim rijecima.

2.Nisam to vidio ali ti vjerujem.Ali ako je i tamo bilo uvreda,onda si neprimjerno reagirao i tamo i to se mora popraviti ako želiš da forum i dalje bude to što jest.

3.Slažam se sa svim što si naveo pod tocku 3.(ozbiljan sam).Medutim,ponavljam da mi se to što mi Q nudi ne svida i valjda imam pravo na takav stav.Zar moram kupovati i voljeti sve što izade samo da bih ljudima dokazivao kako "poznajem scenu"?
Na sljedecem CRŠ-u cu vjerojatno kupiti još koji broj,možda ipak nadem nešto zanimljivo.

4.Djole,Dzimi i Deecay za mene jesu face.Npr,da sad nazovim Dzimija i kažem mu da je San Monstruma dosadna bazvezarija,on se sigurno ne bi posvadao sa mnom i poceo me vrijedati(što je i normalno).

Uživaj na R.E.M. Kažu da im je sinocnji koncert u Tivoliju bio jako dobar a danas su se slobodno šetali ulicama Ljubljane.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 19/01/2005 : 20:09:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
macan, stvarno si PRIGLUPA VELIKA PICKA
tek sad iznosiš ispravnu recenicu u kojoj si se prepoznao
"otuzzujuchi me da "fiktivnim skalama vrijednosti" doprinosim "praznim" glavama te nazvavssi me, u svojoj "monumentalnoj reccenici", "siromassnim duhom" jer uzdizzem strip u nebesa."

(prije si pokušao s nekakvim bezveznim izvrtanjem )

Siromašan si duhom jer ne možeš shvatiti da postoje ljudi koji nisu iskljucivi poput tebe, bogeca.

A slabic si jer navodno "trpiš" i to od jedne najobicnije izjave.

Kao takav, naravno da ceš uvijek biti podreden (iako cak ni nisi pametan, kao što si se nevješto pokušao staviti pod taj pojam)


ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 19/01/2005 : 20:21:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
Djole:
>mcn, šta ti bi?!

Samo su u lossim stripovima dobri uvijek dobri, a zli uvijek zli ...

mcn

Q STRIP i DZZEPNI Q na svim kioscima! *** Utorkom: nova AUKCIJA na Burzi! *** Srijedom: MISTER MACCAK na www.stripovi.com *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3975 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 19/01/2005 : 21:00:03  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
joj, decki! ruzno mi je ovo citati. ajd najljepse vas sve molim prespavajte, pa sutra hladne glave nazad na forum. vremena su ocajna i ljudi pucaju zbog svakakvih gluposti, a strip bi trebao biti ono sto nam daje neku dobru vibru, a ne ono oko cega cemo se prepucavati.

Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 19/01/2005 : 22:07:01  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
A mene izbacise s zws sto nisam pravio probleme ;-)))).

"I love fucking zombies. Wait, that doesn’t sound right..."
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 19/01/2005 : 22:44:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
Stinkijev post je pozitivan jedino u smislu sto covek odbija da potpada pod bilo ciji uticaj, i kritikuje tu pojavu koja je isuvise prisutna u vrednovanju bilo kakvog autorskog rada. Ono sto je izreceno, medjutim, krajnje je provokativno I uvredljivo za bilo koga ko ima iole licniji stav prema umetnosti, dakle, I stripu. Tu bi sada trebalo napisati jedan dugacak post o cilju I sustini umetnickog dela, o onom sto ga takvim cini; uopste, a zatim i o samom mediju stripa. O vrednostima koje strip moze imati kao narativno delo, dakle kriterijumima (iako ne volim da pricam o objektivnim kriterijumima kao pri proceni umetnosti, posto su emocija, komunikacija I poruka tu presudni, ali oni ipak postoje. Stvar je jedino sto vise njihovo odsustvo diskvalifikuje neko delo, nego sto ga njihovo prisustvo cini umetnoscu) slicnim kod stripa i knjizevnosti, te o vizuelnim kriterijumima blizim slikarstvu. Uz to postoje vrednosti samog medija stripa, potpuno autohtone, koje takodje neko delo uzdizu na nivo umetnosti. O svemu tome nemam snage da pisem, posebno sto mi se cini da bi to sve fall on deaf ears kod nekih, a drugima bi bilo dosadno I naporno, jer to vec znaju I osecaju. Nesto kao gluvom pustati Betovena (ili REM, da ne mislite da sam hebeni elitista), pa jos odvrnuti ton, a oni sto cuju oko tebe pocnu da te psuju. Nema smisla. Pomenute kriterijume, kao prvi nivo procene - da ne govorimo o dubljoj analizi, Zagor i surovo preovladjujuca vecina bonelijeve produkcije ne ispunjavaju. Dakle, oni su proizvod za zabavu, neretko bezvredni. Stoga mi je i cudno sto je ovogodisnji CRS bio posvecen Zagoru i njegovom tvorcu. Za mene je to jednako neobjasnjivo kao kad bi, recimo, venecijanski ili sandenski filmski festival bio posvecen Badu Spenseru. Nadrealno, slozicete se. Ovim ne zelim nikog da uvredim, ali ne verujem da bilo ko duboko veruje kako je Zagor umetnicko delo. Nije ni Bad Spenser. To sto ima ljudi koji ga vole, meni ne smeta niti o njima imam lose misljenje, iako mi to daje okvirnu sliku o njihovom ukusu. Samo ne bih voleo da mi neki od fanova B. Spensera tvrdi kako film ne moze biti umetnicko delo i kako je Lin ili Kjubrik isfolirano sarnje. Tog bih rado ispsovao.
Na kraju, Macan jeste grubo i uvredljivo odgovorio, ali mozda su takva pravila igre. I mene su ovde nedavno psovali. Samo recite da znamo. ‘Ocu i ja ponekog da oteram…


Double the powder and shorten the fuse!!!
Go to Top of Page

Kowalsky
stripovi.com kum

Croatia
2204 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 20/01/2005 : 09:53:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Kowalsky a Private Message
Marlowe je rekao sve. amen!

kriv sam!
Go to Top of Page

Pajke
Senior Member

Serbia
2999 Posts

Member since 13/11/2001

Posted - 20/01/2005 : 09:55:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajke a Private Message
Uf, Marowe je manje-vise rekao ono sto sam i ja hteo.

Sto se tice stripova u Qu, mogu reci da mi je krivo sto ne izlazi makar jednom nedeljno na
tom broju strana, kad vec u ovom ritmu ne izlazi na vise strana. Manji broj stripova koji izlaze
u toj strip reviji kupujem i citam od ranije, ali sa vecim brojem se prvi put susrecem i otkrio
sam stripove od kojih sam plakao(bukvalno) od smeha, stripove od kojih bi postao melanholican, ali ima
i onih na koje sam ravnodusan(srecom takvih je jako malo).
I dan danas citam skoro sve od stripova(takav sam i sa knjigama i filmovima), neke stvari mi se
vise svidjaju a neke manje, ponekad mi zedj trazi jednu vrstu stripa, drugi put sasvim drugu.
Citam cak i decije slikovnice ako mi se svidjaju(svima preporucujem Stenlija koga je izdao Kreativni centar)!:)
Covek jednostavno ima vise rupa koje treba popuniti, svaka se u svoje vreme popunjava manje ili vise u odnosu
na druge....uf, vec sam poceo da se proseravam i filozofiram. Uostalom shvatate sta hocu da kazem. Postoji izbor,
ja cu uvek propagirati naslove koji su se meni svideli(svesno, il' iz bolesne potrebe) jer su oni bolji od drugih
iz moje perspektive. I sam crtam i pravim stripove koji su duhom blizi stripovima u Qu nego neki klasicniji
naslovi. Blizi su nekom mom poimanju i ispoljavanju onog sto osecam i mislim
da mogu da pruzim(ovo govorim kada sam ja kompletan autor stripa)iskreno eventualnom citaocu, ali pre svega se trudim
da budem svoj. Take stripove sam poceo praviti mnogo, mnogo godina pre nego je Q poceo da izlazi, ali ih poredim sa naslovima

u Qu
zato sto mnogi ovde ne citaju vrstu stripova koji su mnogo extremniji u tom pogledu a Q mi dodje kako kakva-takva
paralela sa njima.
Pa opet, i dan dans obozavam Kena(medju tri najomiljenija stripa ikada), redovno kupujem i citam Magicnog vetra, obozavam
macho fazon MR Noa, s nostalgijom citam Zagora, da ne spominjem super-heroje zbog kojih mi je izaslo pismo svojevremeno u

jednom Strip Zabavniku sa izjavom da mi nema zivota bez njih(ziva istina), pa frankofilska strip skola, novinski

strip...ihaaj.

Mislim da nema bas nikakve potrebe za uzavrelim strastima.

Za Acu:
Aco, na osnovu jednog broja Qa ne mozes ne mozes izgraditi stav jer ono sto je u kasnijim brojevima objavljeno je
10X bolje. Q je iz broja u broj sve interesantniji i bolji i nemas predstavu sta propustas. Naravno, ne zelim da namecem
svoje misljenje ali moram samo malo.;))
Evo, ja cu kupiti par brojeva Qa za koje smatram da su fenomenalni i poslati ti ih. Procitaj ih i onda ISKRENO(ali stvarno)
reci sta mislis. verujem da ces se iznenaditi. :)
mislis o tim stripovima.
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000