forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Seven Soldiers: Klarion
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

zveles
Advanced Member



Croatia
3976 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 17/06/2005 : 17:19:56  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
cuvaj se ti druze, upravo sam uzeo prva dva karney na citanje! jbte idw, vec drugi nalov in the row!!!

http://zveles.blogspot.com/
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 17/06/2005 : 18:42:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by BlekenDekara

pa iskreno mene i ne interesyje bash nauchno objashnjenje kako je to zaraze doshlo. eksplozija.kurac-palac...reinkarnacija - da predjemo na makabrisanje!:)))



Ni mene ne zanima kako je došlo do nje (možda samo malo ), i važi, zato preskacem pocetak/uvod. Ali, ako se u intervjuima hvališeš kako ceš da ispricaš i "drugu stranu price", odnosno i zombi stranu price, a to se svodi na to što od mutavih morona postaju moroni koji znaju da pricaju, i to bez ikakvog objeašnjenja - e jebi ga.

quote:
Originally posted by BlekenDekara

to je ono shto se trazi. niles mi je ovde verovatno po karakterizaciji u najboljem svetlu.istina karaktera(zivih) i nema mnogo ali su isti dovoljno upechatljivi i svaki pricha svojim jezikom te daje osetjaj uverljivosti. ima tu i genijalnih momenata koji horror zanr chine tako finim i upechatljivim a ponekad i originalnim(onaj sa kavez/loptom u(beshe?)chetvrtoj svesci. pad sa one daske u drugoj i celokupna spika izmedju tori i toma. trenutak kada shmekaju zombije na "ruchku" pa ih onaj onako zlo pogleda....razlog zashto su tori i tom preziveli je josh jedan odlichan deo...trenutak kada tom ostane bez prstiju i torin komentar...ima toga verovatno josh ali bi trebao da uzmem sveske i prisetim se josh jednim ischitavanjem.
dwyerova umetnost je u pravljenu/gradjenju atmosfere te samim tim konachnom efektu koji strip ostavi na tebe. casanova je tu poprilichno nesretjan jer ima tu previshe rupa u vodjenju radnje i kadrovima tako da uopshte ne pomaze to shto je i sam scenario praznjikav i kako zveles primeti dijalozima manjkav. tu se najbolje vidi koliko crtach vredi a hektor tu od kierona gubi(po meni) za dve konjske duzine.


Uh, uzimajucu u obzir to da Niles, osim u CMD, jedva da i ima likove, nije teško da bude u najboljem svetlu ovde. [ograda] Nisam, naravno, procitao celokupnog Nilesa, vec 30 days of night i spin offove, Remaines, Lurkers, CMD i Bigfoot - možda recimo spomenuti Secret Skull ima likove... [/ograda]

Od momenata koje si naveo, jedino je Tomovo gubljenje ruke, odnosno ono što se dešava sa njegovim prstima iole interesantno. Pucanje daske? C'mon, opšte mesto. Ona plasticna lopta? Korny! Kako su preživeli? Pokušaj (i samo pokušaj) politicke nekorektnosti! Zombi koji ih gleda? Videti pod "neobjašnjenja inteligencija zombija"!

Atmosfera, kod Dwyera, kao što vidiš, nije na mene imala neki dojam. Jedino poslednjih par stranica prvog broja ima neku atmosferu - koja se posle gubi.

Za razliku od Casanove, koji je ostavio utisak, i kada j trebalo prikazati horor (spomenute scene na košarkaškom i sa glavnim negativcem), i kada je trebalo prikazati setu - poslednje dve strane. Takode, nisam imao nikakvih problema sa pracenjem price.

A za dijaloge, odnošnjo unutrašnji monolog za kojim numero uno vapi, meni je milo što se Niles nije oprobao na tom polju, jer me je strah kako bi to ispalo. Ne smatram ga baš za nekog posebnog scenaristu, i svaki pokušaj unutrašnjeg monologa bi doveo do blatantnog razotkrivanja da Dietz ipak jeste jedno opšte mesto antiheroja u noiru. Ovako ipak to pomalo skriva - sasvim dovoljno.

--
"Non c'e niente di piu triste di
un sogno che muore."

Edited by - Djole on 17/06/2005 18:43:44
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3976 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 17/06/2005 : 18:48:52  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
procitao prva dva broja karney i zabavno je. scenarij: brian johnson. crtez: walter flanagan. dobar scenarij, neocekivan zaplet, na trenutke jako duhovito, crtez malo opicen... jednom rjecju - sve na svom mjestu. ako vam se da, check it out!

http://zveles.blogspot.com/
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 17/06/2005 : 18:52:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Eto domaceg za nocašnje de-ce-plus-plusovanje. ;)

--
"Non c'e niente di piu triste di
un sogno che muore."
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 17/06/2005 : 23:25:51  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Ni mene ne zanima kako je došlo do nje (možda samo malo ), i važi, zato preskacem pocetak/uvod. Ali, ako se u intervjuima hvališeš kako ceš da ispricaš i "drugu stranu price", odnosno i zombi stranu price, a to se svodi na to što od mutavih morona postaju moroni koji znaju da pricaju, i to bez ikakvog objeašnjenja - e jebi ga.



mutacija,evolucija, blablabla:))

quote:
Originally posted by Djole

Od momenata koje si naveo, jedino je Tomovo gubljenje ruke, odnosno ono što se dešava sa njegovim prstima iole interesantno. Pucanje daske? C'mon, opšte mesto.




ajd na stranu odlichan spread koji je dwyer tu odradio - to verovatno samo mene(i pajketa:) lozi.
bitniji i upechatljiviji je sledetjih par kadrova gde tori razmishlja da li uopshte treba da mu pomogne i tomov
uplasheni pogled kada konta o chemu ova vrti po glavi. drama bejbi - drama!!!:)))

quote:
Originally posted by Djole


Ona plasticna lopta? Korny!




onda kontam da nisi neki horror ljubitelj. odkad je sveta i postanka zanra pisci se trude da ubace neke originalne motive po kojima bi ostali upechatjeni. meni je ovo nilesa zacementiralo na poziciji br#1.u stripu bar...

quote:
Originally posted by Djole

Kako su preživeli? Pokušaj (i samo pokušaj) politicke nekorektnosti!




ne mozesh retji da nije kulturno odradjeno. PC korekt ili inkorekt meni takav stil pashe jer umnogome govori o karakterima o kojima tjemo brinuti u sledetjih par brojeva.
kako ono beshe "der is mach mor from ver det kam!":))
konza tebra!:))

quote:
Originally posted by Djole

Zombi koji ih gleda? Videti pod "neobjašnjenja inteligencija zombija"!




ja opet pricham o trenutku, ne o nilesovom intervjuu koga bolje da si izbrisao iz memorije pre chitanja jer ti ochigledno more zadaje:)))
to je trenutak kada chitalac skonta da ima neshto i vishe u tim masama pokretnog trulog mesa nego uobichajenog talasanja.
meni je to bilo ultra jezivo kada se prvi put susretoh.

quote:
Originally posted by Djole

Atmosfera, kod Dwyera, kao što vidiš, nije na mene imala neki dojam. Jedino poslednjih par stranica prvog broja ima neku atmosferu - koja se posle gubi.




ochigledno se lozish na grupnjake obzirom da te i u lurkersima pali pojava mnoshtva monstruma na jednoj strani:)))
ovo je verovatno i najvetji niles klishe obzirom da ga koristi gde stigne(lurkers, remains, 30 days of night a bogme i cal mcdonald!)

quote:
Originally posted by Djole


Za razliku od Casanove, koji je ostavio utisak, i kada j trebalo prikazati horor (spomenute scene na košarkaškom i sa glavnim negativcem), i kada je trebalo prikazati setu - poslednje dve strane. Takode, nisam imao nikakvih problema sa pracenjem price.




vidish ja bash najvishe problema i imam sa tih zadnih par strana. recimo kada onaj njegov kolega svrati kutji... sve radi savrsheno. neko shkripi okolo, keva se usere, dograbi dete pod mishku. tenzija rasteDUM! odjednom ete ga kolega. OOoooOk ajd u redu...kolega melje i onda iz vedra neba i niotkuda ete nam ga lurker i ja gledam dal fali koja strana gde se skontalo da isti vreba iz prikrajka. jasno je da je niles hteo tu da napravi standardnu s nebapaurebra ima da se useresh od straha horror film foricu ali ges vat? strip nije film.
dalje. dietz pozrtvovano skache na lurkera i zakucava mu se u ledja zagorovskim skokom. kul. lep kadar.al pazi eve ga opet josh jedan isti kadar samo malo iz drugachije perspektive gde isto to rade. nema inercije,pada lurkera i rvanja sa dietzom. totalno bespotreban kadar koji ne da usporava radnju vetj u glavi chitaoca pravi konfuziju te samim tim remeti ritam chitanja.
i setni svrshetak koji je stvarno ok(ja sam inache stalno pod svrshetkom imao dietzov samoubistvo/herojstvo u glavi dok sam ovaj pravi prevideo:)da nije onog trenutka kada mama pokazuje knjizicu sa ghoulima kroz prozor. kome? istim tim ghoulima ili malom koji je to posmatrao? meni je nekako logichnije da to klinacu pokazuje ne bi li ga smirila ali vishe lichi kao da podsetja ghoule da ih i u knjigama/baroknim duborezima ima.

sad markos mora da se tek pogubio:)))


[/quote]

****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.

Edited by - BlekenDekara on 17/06/2005 23:27:42
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 17/06/2005 : 23:29:02  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
quote:
Originally posted by zveles

cuvaj se ti druze, upravo sam uzeo prva dva karney na citanje! jbte idw, vec drugi nalov in the row!!!



kad bude trebalo da se neshto od njih i naruchi samo se seti da im je standardna cena 3.99$ i vratitjesh se ti DCju - nemoj da brigash:)))

****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 17/06/2005 : 23:29:51  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
nego momci jeste ponosni na mene a?
kako sam gore lepo i pedantno iskvotovao djoleta... milina gledati:))

****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3976 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 18/06/2005 : 00:11:02  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
he, he, dekara... hoce to tako...
nisi ni prvi ni zadnji na kojeg je djole djelovao tako da ide analizirati svaku njegovu recenicu.
u svakom slucaju, respect obojici na ukazanom trudu. meni je trenutno od idw-a najbolji karney, a inace bolje da ne znate sto citam ovih dana (notorni omac project i novog green lanterna koji je takva kuruuuuza da citam svaki peti oblacic! )

http://zveles.blogspot.com/
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 18/06/2005 : 00:18:36  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
ugh...stvarno se trudish da budesh u trendu nema shta:)pPPP
za mene standard DC je mrtav dok se ne iskobeljaju iz tog krosovera nesretjnog. a bogme i marvel sa HoM.
Image i IDW su spas ovo leto ljudi !:)
p.s.neeego - si pullovao Bonerest kamuncolijev?

****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 18/06/2005 : 00:24:34  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
quote:
Originally posted by zveles

procitao prva dva broja karney i zabavno je. scenarij: brian johnson. crtez: walter flanagan. dobar scenarij, neocekivan zaplet, na trenutke jako duhovito, crtez malo opicen... jednom rjecju - sve na svom mjestu. ako vam se da, check it out!

http://zveles.blogspot.com/



ma DA mi se ali chisto gikovanja radi poshto je tu stvaralachka ekipa iz kevin smithovih filmova. malko sam prelistao #1 i nije mi se dojmilo to;liko da ga pochastim i chitanjem. tematika mi se nije svidela ali ako ti kazesh da je OK probatju ako nishta drugo a ono da se uverim da definitivno imamo dijametralno suprotne ukuse(uz chasne izuzetke kao shto je HT miliganov jelte:)
usput, prelistao sam onog witchboya frejzerovog. izgleda bolje nego bilo shta shto od istoga videh i mozda chak sednem i ischitam.
jel moze to odvojeno od ostalih mini serija prochitati?

****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3976 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 18/06/2005 : 00:33:38  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
> p.s.neeego - si pullovao Bonerest kamuncolijev?

nisam, to je njegov stari talijanski rad i necu uzimati dok prvo ne vidim. a i imam osjecaj da ce nakon nekoliko mjeseci cijena pasti (to ameri ne puse).

http://zveles.blogspot.com/
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3976 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 18/06/2005 : 00:36:06  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
quote:
usput, prelistao sam onog witchboya frejzerovog. izgleda bolje nego bilo shta shto od istoga videh i mozda chak sednem i ischitam.
jel moze to odvojeno od ostalih mini serija prochitati?



moze i odvojeno da se cita, ali ima i nekog preklapanja (mjesto radnje) s guardianom. a bez nultog broja, nece ti biti jasno tko je sheena "koja dolazi"...
ma uzmi sve pa citaj, neces zazaliti.

http://zveles.blogspot.com/
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 18/06/2005 : 00:39:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by BlekenDekara

ajd na stranu odlichan spread koji je dwyer tu odradio - to verovatno samo mene(i pajketa:) lozi.
bitniji i upechatljiviji je sledetjih par kadrova gde tori razmishlja da li uopshte treba da mu pomogne i tomov
uplasheni pogled kada konta o chemu ova vrti po glavi. drama bejbi - drama!!!:)))


Pa i nije. Ili je to možda kod mene delovalo loše zato što mi se prvo skinuo sledeci broj, pa sam znao da je ovaj živ? ;) A i da nije, nece Niles ubiti glavnog lika u drugom/trecem broju. Na kraju možda, cak i verovatno, ali ne na pocetku.


quote:
Originally posted by BlekenDekara

onda kontam da nisi neki horror ljubitelj. odkad je sveta i postanka zanra pisci se trude da ubace neke originalne motive po kojima bi ostali upechatjeni. meni je ovo nilesa zacementiralo na poziciji br#1.u stripu bar...


Ono je motiv?

quote:
Originally posted by BlekenDekara

ja opet pricham o trenutku, ne o nilesovom intervjuu koga bolje da si izbrisao iz memorije pre chitanja jer ti ochigledno more zadaje:)))


A jebi ga. Don't believe the hype, znam, no ako autor kaže da je zacrtao da uradi nešto u serijalu, onda kvalitet tog srijala merim i prema tome da li je uspeo u tome što je zacrtao.

quote:
Originally posted by BlekenDekara

to je trenutak kada chitalac skonta da ima neshto i vishe u tim masama pokretnog trulog mesa nego uobichajenog talasanja.
meni je to bilo ultra jezivo kada se prvi put susretoh.


Problem je u tome što NEMA niceg osim uobicajenog talasanja, osim dodatnog "need meat!". I ok, umeju da se pentraju po zgradama. Big deal.

quote:
Originally posted by BlekenDekara

ochigledno se lozish na grupnjake obzirom da te i u lurkersima pali pojava mnoshtva monstruma na jednoj strani:)))
ovo je verovatno i najvetji niles klishe obzirom da ga koristi gde stigne(lurkers, remains, 30 days of night a bogme i cal mcdonald!)


Now that you mention it, i u 30 days mi je najefektivnija scena u kojoj vampiri krkljaju pre nego što napadnu Barrow... you may have something there...

quote:
Originally posted by BlekenDekara

vidish ja bash najvishe problema i imam sa tih zadnih par strana. recimo kada onaj njegov kolega svrati kutji... sve radi savrsheno. neko shkripi okolo, keva se usere, dograbi dete pod mishku. tenzija rasteDUM! odjednom ete ga kolega. OOoooOk ajd u redu...kolega melje i onda iz vedra neba i niotkuda ete nam ga lurker i ja gledam dal fali koja strana gde se skontalo da isti vreba iz prikrajka. jasno je da je niles hteo tu da napravi standardnu s nebapaurebra ima da se useresh od straha horror film foricu ali ges vat? strip nije film.
dalje. dietz pozrtvovano skache na lurkera i zakucava mu se u ledja zagorovskim skokom. kul. lep kadar.al pazi eve ga opet josh jedan isti kadar samo malo iz drugachije perspektive gde isto to rade. nema inercije,pada lurkera i rvanja sa dietzom. totalno bespotreban kadar koji ne da usporava radnju vetj u glavi chitaoca pravi konfuziju te samim tim remeti ritam chitanja.


Za pad na sporednog "gonna-die-soon" lika, u pitanju je opet kanon - posle svog škripanja i ocekuješ da se to desi, i gle cuda - desi se. Nije upecatljivo, ali nije mi ni smetalo. Iz tog dela mnogo je efektivniji kadar kada mu ghoul razlupa glavu radio stanicom.

quote:
Originally posted by BlekenDekara

i setni svrshetak koji je stvarno ok(ja sam inache stalno pod svrshetkom imao dietzov samoubistvo/herojstvo u glavi dok sam ovaj pravi prevideo:)da nije onog trenutka kada mama pokazuje knjizicu sa ghoulima kroz prozor. kome? istim tim ghoulima ili malom koji je to posmatrao? meni je nekako logichnije da to klinacu pokazuje ne bi li ga smirila ali vishe lichi kao da podsetja ghoule da ih i u knjigama/baroknim duborezima ima.


Eh sad... ne podseca ghoulove, podseca Dietza koji je postao ghooul (paralela izmedu njega i Enza) da eto, i u smrti ima nekakvog života. Bittersweet end. To mi najviše i vadi Lurekrs.

quote:
Originally posted by BlekenDekara

sad markos mora da se tek pogubio:)))


Neka! Taman da zaboravi na greške u Kenovima. ;)

--
"Non c'e niente di piu triste di
un sogno che muore."
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 18/06/2005 : 00:41:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by BlekenDekara

nego momci jeste ponosni na mene a?
kako sam gore lepo i pedantno iskvotovao djoleta... milina gledati:))



Pobeglo ti je jedno [/quote].

--
"Non c'e niente di piu triste di
un sogno che muore."
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 18/06/2005 : 00:50:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by zveles

(notorni omac project i novog green lanterna koji je takva kuruuuuza da citam svaki peti oblacic! )


Citao Rebirth - i majko mila, koliko Jones ne ume da piše super heroje, t prosto boli. OK karakterizacija, OK jalovi pokušaji da se ceo sve od Marza na ovamo veže u neku celinu, OK i dijalozi (donekle, naravno)... ali kada dodje do stare dobre superherojske tuce, ono je užas živi.

A od tih Countdown minija, jedino mi iole leži Rann Thanagar War - verovatno zato što još uvek nisam skinuo broj dva. Omac mi je suviše spor, plus drugi put cujem za Sashu Bordeaux i ne dopada mi se crtež; Villains united je nekako zbrzan; a Day of Vengeance ima smešnu pretpostavku koja mi ide na živce. Plus, Willingham. A sam uvodni Countdown mi je bezvezan, za trazliku od Identity crisis koja ima neke genijalne momente ("I bet Batman doesn't do that to his parents" - priceless! ).

--
"Non c'e niente di piu triste di
un sogno che muore."
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 18/06/2005 : 01:18:05  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Pa i nije. Ili je to možda kod mene delovalo loše zato što mi se prvo skinuo sledeci broj, pa sam znao da je ovaj živ? ;) A i da nije, nece Niles ubiti glavnog lika u drugom/trecem broju. Na kraju možda, cak i verovatno, ali ne na pocetku.



ma nije poenta u tome vetj u mozdanom sklopu tori koja razmishlja da li je bolje da ga pusti da padne i ostane sama i tako verovatno duze izdrzi u zombi infektid svetu. da ne pricham da je tu niles majstori ubacio i MOTIV za takav nachin razmishljanja.
NIGDE se niles nije ovoliko trudio oko karakterizacije likova i celokupne priche.a bogme i dijaloga.



quote:
Originally posted by Djole
Ono je motiv?



motiv kao detalj. shtagod. fina forica. originalna. neiskorishtjena.


quote:
Originally posted by Djole
Problem je u tome što NEMA niceg osim uobicajenog talasanja, osim dodatnog "need meat!". I ok, umeju da se pentraju po zgradama. Big deal.



djole, pokushavam kao fan zombie zanra da ti objasnim neke stvari ali mi ne ide ochigledno. u filmovima zombiji nisu inteligentni,nemaju master plan i napadaju haotichno tako da je svako ispadanje iz zadatih kanona ili totalna katastrofa ili totalan uspeh. ajd to shto ovi i malo prichaju(a i kola voze te se prerushavaju) ne nalazim da je epohalno i preterano zanimljivo (chak kad ovako ispishem zvuchi bezveze)ali da imaju dve vrste(klasik i oridjidji) koji se ne podnose medjusobno mi je kulishka.

quote:
Originally posted by Djole

Now that you mention it, i u 30 days mi je najefektivnija scena u kojoj vampiri krkljaju pre nego što napadnu Barrow... you may have something there...



meni, klasika, zavrshetak prve sveske kada onaj pandur gleda kroz dvogled i provali vampose koji se priblizavaju i oshtre za gozby. jezivo.

quote:
Originally posted by Djole


Za pad na sporednog "gonna-die-soon" lika, u pitanju je opet kanon - posle svog škripanja i ocekuješ da se to desi, i gle cuda - desi se.



niko nije sporio deshavanje. sporio sam umeshnost u docharavanju trenutka.


quote:
Originally posted by Djole
Nije upecatljivo, ali nije mi ni smetalo. Iz tog dela mnogo je efektivniji kadar kada mu ghoul razlupa glavu radio stanicom.



tjah, nisam znao da se lozish na gore/klanje/krvarenje. onda bi izvukao par scena iz remainsa kao dokaz da je upechatljiviji(recimo deo kada oni "lopovi/motordzije uletju u grad u pljachku pa ih dochekaju zamke i zombiji.

quote:
Originally posted by Djole

Eh sad... ne podseca ghoulove, podseca Dietza koji je postao ghooul (paralela izmedu njega i Enza) da eto, i u smrti ima nekakvog života. Bittersweet end. To mi najviše i vadi Lurekrs.



a to je dietz??!
toliko o jasnotji(a mozda i o mojoj paznji). promaklo mome oku sokolovom...verovatno iz dosade nastale chitanjem prethodnih strana. bez obzira, to otkrovenje mi chini strip MALO interesantnijim.
quote:
Originally posted by Djole
[quote]Originally posted by BlekenDekara

sad markos mora da se tek pogubio:)))

Neka! Taman da zaboravi na greške u Kenovima. ;)



sad bi trebalo da krenem da ga teshim kako to sasvim OK izgleda i da ja uopshte ne vidim razliku(kao shto je on mene nekada davno ubedjivao:)) te da nema potrebe da se jedi:)))pPppp


*apdejt sa ispravljenim kvotovima:)

****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.

Edited by - BlekenDekara on 18/06/2005 01:21:05
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 18/06/2005 : 01:44:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by BlekenDekara

ma nije poenta u tome vetj u mozdanom sklopu tori koja razmishlja da li je bolje da ga pusti da padne i ostane sama i tako verovatno duze izdrzi u zombi infektid svetu. da ne pricham da je tu niles majstori ubacio i MOTIV za takav nachin razmishljanja.



Koji je - opšte mesto.

quote:
Originally posted by BlekenDekara

NIGDE se niles nije ovoliko trudio oko karakterizacije likova i celokupne priche.a bogme i dijaloga.



Tu se slažemo. ;)


quote:
Originally posted by BlekenDekara

motiv kao detalj. shtagod. fina forica. originalna. neiskorishtjena.



Ne bez razloga. ;)

quote:
Originally posted by BlekenDekara

djole, pokushavam kao fan zombie zanra da ti objasnim neke stvari ali mi ne ide ochigledno. u filmovima zombiji nisu inteligentni,nemaju master plan i napadaju haotichno tako da je svako ispadanje iz zadatih kanona ili totalna katastrofa ili totalan uspeh. ajd to shto ovi i malo prichaju(a i kola voze te se prerushavaju) ne nalazim da je epohalno i preterano zanimljivo (chak kad ovako ispishem zvuchi bezveze)ali da imaju dve vrste(klasik i oridjidji) koji se ne podnose medjusobno mi je kulishka.



Nemam ja problem sa kanonima zombi žanra, TWD mi je superiška, donekle i 28 days later (da nije ocajne glume), Resident evil rules, a o Romeru da ne pricamo - ali Remains kao hoce da nam pruži VIŠE od obicnih kanona. I u tome spektakularno ne uspeva.

ubr, ja kontao da su oni zombiji u džipu u stvari negdašnji vojnici, a ne da su se prerušili.


quote:
Originally posted by BlekenDekara

meni, klasika, zavrshetak prve sveske kada onaj pandur gleda kroz dvogled i provali vampose koji se priblizavaju i oshtre za gozby. jezivo.



Yup. Skoro da vredi kupovine trejda... ;)

quote:
Originally posted by BlekenDekara

niko nije sporio deshavanje. sporio sam umeshnost u docharavanju trenutka.



Nije spektakularno, zbilja, to i rekoh - ali i ne smeta.

quote:
Originally posted by BlekenDekara

tjah, nisam znao da se lozish na gore/klanje/krvarenje. onda bi izvukao par scena iz remainsa kao dokaz da je upechatljiviji(recimo deo kada oni "lopovi/motordzije uletju u grad u pljachku pa ih dochekaju zamke i zombiji.



Horor koji nije gory nije horor. ;) Dobro, to nije tacno, ali samo kažem da mi je taj panel high point.

A za motocikliste, to mi je više hirurški zahvat nego splatter... nema užasa, samo cisto komadanje...


quote:
Originally posted by BlekenDekara

a to je dietz??!
toliko o jasnotji(a mozda i o mojoj paznji). promaklo mome oku sokolovom...verovatno iz dosade nastale chitanjem prethodnih strana. bez obzira, to otkrovenje mi chini strip MALO interesantnijim.



Ja ga shvatio kao da je Dietz. Svi bacaju ruže (prelep moment, prelep kontrast u koloringu), a samo on je uzima, i dodiruje prozor sa svojom familijom. Kad se uzme u obzir da se ubio spasavajuci svoje dete kao i Enzo, ocito je da je postao ghoul...

--
"Non c'e niente di piu triste di
un sogno che muore."
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 18/06/2005 : 02:10:23  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Koji je - opšte mesto.



ubistvo ochuha/maminog prijatelja koji je pokushao da je siluje.
od tog trenutka tori prestaje da bude fina mamina tjerkica i pretvara se u kold selfish najjachi samo opstaju bich. bar sam ja tako skontao.

quote:
Originally posted by Djole

Nemam ja problem sa kanonima zombi žanra, TWD mi je superiška, donekle i 28 days later (da nije ocajne glume), Resident evil rules, a o Romeru da ne pricamo - ali Remains kao hoce da nam pruži VIŠE od obicnih kanona. I u tome spektakularno ne uspeva.



meni spektakularno poentira ali izgleda imamo razlichita poimanja spektakularnosti:)
inache resident evil saks. garant se palish na milu jovovitj pa zato ne smesh da popljujesh onu sprdachinu:)))pPPP
28 dana i dawn rimejk su potpuno druga pricha.

quote:
Originally posted by Djole

ubr, ja kontao da su oni zombiji u džipu u stvari negdašnji vojnici, a ne da su se prerušili.



zombiji su.ali voze dzip ko sena:)

quote:
Originally posted by BlekenDekara

meni, klasika, zavrshetak prve sveske kada onaj pandur gleda kroz dvogled i provali vampose koji se priblizavaju i oshtre za gozby. jezivo.
quote:
Originally posted by Djole
Yup. Skoro da vredi kupovine trejda... ;)



nije. preskup je.
a i ne ostavlja isti utisak kada ti je nastavak priche na sledetjoj strani:PPppP


[quote]Originally posted by Djole

Ja ga shvatio kao da je Dietz. Svi bacaju ruže (prelep moment, prelep kontrast u koloringu), a samo on je uzima, i dodiruje prozor sa svojom familijom. Kad se uzme u obzir da se ubio spasavajuci svoje dete kao i Enzo, ocito je da je postao ghoul...




u pravu si. sad sam pogledao i dao mu ga po detaljima i ispada tako. lep momenat pokvaren loshom izvedbom. da mi nisi skrenuo paznju ne bih provalio.

****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.

Edited by - BlekenDekara on 18/06/2005 02:11:59
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 18/06/2005 : 02:14:44  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
kold ofujem za vecheraske.
mnogoje kume a i gladan sam i gleda mi se bafi i idem da se tushiram i chita mi se newsarama....:))

****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 18/06/2005 : 02:31:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Round three coming up tomorrow... ;)

--
"Non c'e niente di piu triste di
un sogno che muore."
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 18/06/2005 : 18:03:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Round three...

quote:
Originally posted by BlekenDekara

ubistvo ochuha/maminog prijatelja koji je pokushao da je siluje.
od tog trenutka tori prestaje da bude fina mamina tjerkica i pretvara se u kold selfish najjachi samo opstaju bich. bar sam ja tako skontao.



Yup - opšte mesto. Što bi rekao kao opravdanje neki Kercev lik u nekoj Kati: "Imao sam tragicno detinjstvo. Pas mi je bio alkoholicar." ;)

quote:
Originally posted by BlekenDekara

inache resident evil saks. garant se palish na milu jovovitj pa zato ne smesh da popljujesh onu sprdachinu:)))pPPP



Daskasto je to za moj ukus. ;)

ubr, ja mislio na RE igricu, ne film, koji osim onog super secka i ne nudi puno toga.

quote:
Originally posted by BlekenDekara

zombiji su.ali voze dzip ko sena:)


Pa da, jesu zombiji, ali su "zombificirani" vojnici, a ne neki levi zombiji prerušeni u vojnike.

quote:
Originally posted by BlekenDekara

nije. preskup je.
a i ne ostavlja isti utisak kada ti je nastavak priche na sledetjoj strani:PPppP


Što jes - jes...

quote:
Originally posted by BlekenDekara

u pravu si. sad sam pogledao i dao mu ga po detaljima i ispada tako. lep momenat pokvaren loshom izvedbom. da mi nisi skrenuo paznju ne bih provalio.


Ama kakva loša izvedba, pa nisam ja doktorirao na Lurkersima pa tek onda zapazio taj momenat... po prvom citanju mi je bilo jasno kako stvari stoje - to nije loša izvedba.

--
"Non c'e niente di piu triste di
un sogno che muore."
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 18/06/2005 : 18:09:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Nego bre, urgiraj kod ovi tvoji imageovci da išibaju Linsnera da završi Three Tiers, koliko kasni, godinu dana? Šta on misli, koliko možemo da cekamo na novu dozu teta Zore? ;)

--
"Non c'e niente di piu triste di
un sogno che muore."
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3976 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 18/06/2005 : 18:46:12  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
e, kako vas dvojica stojite s blade of the immortal mangom?

ja sam prije u nekoliko navrata zapocinjao s citanjem nekih novijih epizoda/trejdova i uglavnom mi nikad nista nije bilo jasno u radnji stripa. sve dok... sve dok sinoc konacno nisam uzeo prvi trejd i poceo citati po redu.

evo, upravo sam zavrsio s trecim trejdom i tek sada vidim sto sam vec duze vrijeme propustao. ovo je STVARNO jedna od najboljih mangi koje postoje. treca knjiga "dreamsong" je ZAKON!

http://zveles.blogspot.com/
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 18/06/2005 : 18:55:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
S obzirom na to da ne kupujem stripove koji se još nisu završili, rekao sam magicu da me obavesti kada blade stigne tamo negde do 983. lošeg momka, pa da krenem sa nabavkom. ;)

--
"Non c'e niente di piu triste di
un sogno che muore."
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3976 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 18/06/2005 : 19:14:06  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
he, he... sporo ide. u prva tri trejda je jedva sakupio 11 losih momaka... ali je zato u trecem, sam dobio gadno po tamburi!

nego, ne da mi se ponovo precitavati cijeli thread. jel bilo negdje rijeci o imageov-om "nyc mech"? beta love mi se cini zanimljiv, vidim da ga cak i warren ellis hvali.

http://zveles.blogspot.com/
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000