forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Seven Soldiers: Klarion
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

jgoran5
Senior Member

Croatia
1924 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 19/06/2005 : 07:13:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
quote:
Originally posted by zveles

e, kako vas dvojica stojite s blade of the immortal mangom?

ja sam prije u nekoliko navrata zapocinjao s citanjem nekih novijih epizoda/trejdova i uglavnom mi nikad nista nije bilo jasno u radnji stripa. sve dok... sve dok sinoc konacno nisam uzeo prvi trejd i poceo citati po redu.

evo, upravo sam zavrsio s trecim trejdom i tek sada vidim sto sam vec duze vrijeme propustao. ovo je STVARNO jedna od najboljih mangi koje postoje. treca knjiga "dreamsong" je ZAKON!

http://zveles.blogspot.com/



a di si u vragu izvukao 2 i 3 knjigu
cekaj brale dok poceneš citati lone wolf and cuba i samurai executionera

-------------
carpe diem...
-------------
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3976 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 19/06/2005 : 09:03:59  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
heh...
dogurao ja sinoc do polovice 6. knjige!

http://zveles.blogspot.com/
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 19/06/2005 : 12:59:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
zveles re: KLARION

Bio sam ga onomad proccitao kasno pred spavanje, a i zajedno s prethodne tri origin-jedinice (Shining, Zatanna, Guardian) pa rekoh: mozzda sam pogrijessio, mozzda sam samo bio zasichen, mozzda Klarion fakat nessto valja.

Jes' drek.

Sad sam ga ponovo proccitao i, premda budniji, opet sam popizdio na iste stvari. Najme kaj, poccetak je odliccan s onim lessevima koje tjeraju da rade (iako nisam siguran da li mi je simpa ili iritantno ssto ih zovu "grundyima"), ali onda doda i Klarionovu zzelju da ode i one vile i ono ccudovisste. Odjednom ja visse ne znam o ccemu je ta pricca, osim ssto Morisson opet lupa koncepte jedan za drugim i gubi jasnochu, gubi interes. Recimo da mi je jasno da mora imati neku invaziju u svakom stripu, ali jebiga, ovo jednostavno nije dobro napisano.

SSto se Frazera ticce, otavimo ukuse po strani (to jest, neka ti se svidja, ako ti se svidja - jer efektan jest), ali ovaj strip je tessko zabussavanje (kao i vechina Frazera). Najme kaj, u cijelom stripu, a bass sam gledao namjerno, nema NI JEDNE POZADINE KOJA NIJE SVEDENA NA PAR CRTA I MISTICCNE SJENE. Znacci, Frazer opet zabussava radechi ono ssto zna - kombinaciju Wrightsona i Lloyda te ccudovissta, uz svoj novi trik: jednostavan fotoshop efekt koji se radi brzo i jednostavno, a djeluje dobro (ono na facama). Pripovjedanje mu je zakurac jerbo ja ne razlikujem face onih vjesstaca od njegovog frenda, niti njegove matere od njegove sestre, a zabussava i drugdje gdje stigne: onaj mu frend ima gavrana oko kape od kojeg prvih para strana vidimo samo noge kako lebde uvrh kadra jerbo ga se Frazeru nije dalo crtati. Mislim, reci da je efektno, reci da ti se svidja, ali ne reci nikad da ovo nije kapitalno zabussavanje (jednog talentiranog crtacca, ali ipak zabussavanje).

mcn

www.darkomacan.com se radi! *** Q STRIP 8 je na svim kioscima! *** Srijedom: MISTER MACCAK na www.stripovi.com *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3976 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 19/06/2005 : 14:27:58  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
eh? koje "vile"? vjerojatno mislis na "malu" sheedu, minijaturnu ratnicu s krilima i s kopljem koja se pojavljuje samo na jednoj slici... ona je dio sheedine legije, tih malih ratnica ima bezbroj, a ova je jedna jedina koja se probila cak do duboko zakopanog limbo towna i kao takva, ona je u ovom stripu samo pokazatelj da svijetu ponovo prijeti drevno zlo koje se probudilo. sheeda je bozanstvo rata i asimilacije, iskonsko zlo koje se "budi" u razlicitim vremenskim epohama - obicno kada je neka civilizacija na svom vrhuncu - te onda nalazi svoju zlokobnu zabavu u pokoravanju i asimilaciji tih civilizacija. ovdje cak niti jedan mali bezazleni gradic kao sto je limbo town, potpuno odvojen od suvremenog svijeta, nije siguran. sheeda moze doprijeti cak i do njega. a ove opcenite postavke o cijeloj seven soldiers seriji i objasnjenje sheede, najvecim dijelom su postavljene u nultoj specijalki (bez koje bi razumijevanje glavne price u ovim mini serijama bilo prilicno nejasno), te u prvom broju shining knighta gdje se vidi kako sheeda "prozdire" civilizaciju kralja arthura i camelota koja je u tom trenutku bila na svom vrhuncu.

kad je rijec o scenariju prvog broja klariona (u drugi broj necu ulaziti jer predpostavljam da ga jos nisi citao), scenarij je stvarno dobar i "cisto" napisan. od samog naslova "from this world to that which is to come" ili od trece table stripa gdje klarion ima spakovan zavezljaj ispod kreveta i sprema se pobjeci, meni je jasno da je glavna prica u ovom stripu klarionov bijeg. prvih nekoliko tabli sa uskrslim "dedekima" (grundys), epizoda "zigosanja" tj. binding grundyja, te nekoliko stranica na kojima ezekiel objasnjava klarionu politicku situaciju izmedju "vjesticjeg parlamenta" i vrhovnog svecenika ("submissionary" judaha), meni su vrlo jasni dijelovi stripa i odlicno se uklapaju u pricu. uloga svega toga je da nam prikaze svijet u kojem klarion zivi - taj svijet nije tema stripa, ali ga je morrison dosta detaljno razradio da bi prikazao zasto klarion zeli pobjeci iz njega. mladom teenageru nije mogao dati dubinu lika kroz neki njegov unutrasnji monolog (jer bi to bilo dramaturski nerealno), pa ga je oblikovao kroz detaljniji prikaz limbo towna i svijeta u kojem on zivi. ne bih rekao da je to "lupanje koncepata", vec mi vise djeluje kao koristenje dodatnog koncepta da se pojaca i sto realnije isprica glavna prica.

slazem se da je frazer dosta slicno nacrtao likove majke i kceri. tu crtez bas i nije najcitljiviji. no, svi koji zive u limbo townu jednake su facijalne anatomije. isto kao sto bi bila i specificna etnicka zajednica, npr. aborigini ili mongoli. eventualno je mogao kcer nacrtati nesto nizu, ali sto bi onda postigao? vjerojatno zabunu. sestra bi onda djelovala mladja od brata i tako bi se srusio klarionov lik (lik teenagera koji zeli pobjeci iz mracnog i predvidljivog zivota u limbo townu, izmedju ostaloga i zato sto svi likovi iz limbo towna na njega vrse odredjeni pritisak ne razumjevajuci njegovu glad za novim znanjima i promjenama), ukljucujuci, dakle, i stariju sestru.

http://zveles.blogspot.com/
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 19/06/2005 : 18:46:48  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Nego bre, urgiraj kod ovi tvoji imageovci da išibaju Linsnera da završi Three Tiers, koliko kasni, godinu dana? Šta on misli, koliko možemo da cekamo na novu dozu teta Zore? ;)





u ovom trenutku lobiram za vishe firebreathera al ajd videtju shta mogu da uchinim:)))
usput, mislim da je u ovomesechnim prednarudzbama osvanula najava za zadnji broj ...

****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 19/06/2005 : 18:47:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Aha. Kao i u majskim. ;)

--
"Non c'e niente di piu triste di
un sogno che muore."
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 19/06/2005 : 18:48:10  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
quote:
Originally posted by zveles

e, kako vas dvojica stojite s blade of the immortal mangom?




nikako
obletao sam malo po skenovima i pokushavao da chitam ali mi se nije dalo...mozda...nekad....video sam da neka gej silovanja piche pa mozda bude interesantno kad se malo...hm....zadubish

****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3976 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 19/06/2005 : 18:49:36  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
ljudi, veceras ganjanje 3. i zadnjeg broja vimanarame i citanje kompleta. jedva cekam!

http://zveles.blogspot.com/
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3976 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 19/06/2005 : 18:51:00  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
> video sam da neka gej silovanja piche pa mozda bude interesantno

eh, ti vidis samo ono sto hoces vidjeti...
ja to nisam nigdje vidio, a evo trenutno sam na polovici 7. knjige.

http://zveles.blogspot.com/
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 19/06/2005 : 18:51:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
uuuuh... bacaš me u iskušenje. Rekao sam da cu Morrisona citati samo na papiru, MADA...

--
"Non c'e niente di piu triste di
un sogno che muore."
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3976 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 19/06/2005 : 18:51:57  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
ja imam prve dvije sveske na papiru, ali tko ce CEKATI trecu????
procitat cu ja to ponovo kada i broj 3 stigne na papiru.

http://zveles.blogspot.com/
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 20/06/2005 : 01:21:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>eh? koje "vile"?

Eto ti ga na. Ja tebi lijepo objasnim zassto strip ne valja, a ti meni objassnjavass zassto ti se svidja. Jebe mi se ssto je mala vila, da je bilo vrijedno zapamtiti, zapamtio bih, a da je dobro napisano, Morrison bi me podsjetio na sve bitno, kako to Moore radi.

Elem, ni jedan mi argument nisi pobio, samo me pokussavass zatrpati svojim odussevljenjem koje pronalazi isprike za sve propuste. A nisi ni shvatio zassto se grundyiji tako zovu.

Blee!

mcn

www.darkomacan.com se radi! *** Q STRIP 8 je na svim kioscima! *** Srijedom: MISTER MACCAK na www.stripovi.com *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 20/06/2005 : 21:14:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Damn, zveles - that Karney is one sick comic.

Idem ja da citam Šanu, cak i Cho koji se trudi da piše nešto što ne traje samo jedan kaiš traumira manje od onoga... ;)

--
"Non c'e niente di piu triste di
un sogno che muore."
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3976 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 20/06/2005 : 21:36:37  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
> Damn, zveles - that Karney is one sick comic.

yeah! touch me i'm sick! too.
a i klarion je prilicno sick, vjerojatno mi se zato toliko i svidja.

inace, ja sam totalno zabrijao na blade of the immortal. bas mi pase atmosfera stripa. puno vise je isfuran na medjuljudske odnose, dramu i starojapansku politicko-ratnicku intrigu - nego na samu akciju i makljazu. fenomenalno je nacrtan. ovih dana stalno razmisljam kako doci do 14x15$ i narucit si sve knjige. ako uskoro cujes za kakvu veliku pljacku banke ovdje kod mene...

http://zveles.blogspot.com/
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 20/06/2005 : 21:39:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
E ne'š me naterati da ga kupim pre nego što ih pobije još 972, pa ne znam šta da je... ;)

--
"Non c'e niente di piu triste di
un sogno che muore."
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3976 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 20/06/2005 : 21:46:41  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
eh, da... od 3. do 8. knjige je ubio samo 1 (slovima: J E D N O G ) lika! dugo ce trajati ova serija!

http://zveles.blogspot.com/
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 20/06/2005 : 21:48:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Nego - Vimananarama?

--
"Non c'e niente di piu triste di
un sogno che muore."
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3976 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 20/06/2005 : 21:59:52  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
nisam jos procitao. preletio sam sken, lijepo izgleda (ipak je to bond ), ali cu mozda ipak pricekati papir. imam jos i nekih drugih zaostataka, npr. zadnju sestu svesku new frontier, a kako u toj seriji ima puno likova morat cu s citanjem krenuti iz pocetka.

nego, prosli tjedan sam u komadu procitao azz/lee-jevog supermana for tomorrow i splasnulo je prvobitno odusevljenje. u sveskama, broj po broj, je bolje funkcionirao, ali ovako - sve zajedno i odjednom - prilicno je nategnuto i, sto bi macan rekao, nabacano je unutra i nekih nepotrebnih dijelova samo da se dobije na radnji i akciji. azzovi dijalozi na nekim mjestima jesu killeri, ali djeluju kao da su iz nekog drugog stripa. steta.

http://zveles.blogspot.com/
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 20/06/2005 : 22:02:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
To mi je u queueu, vidjet cemo.

--
"Non c'e niente di piu triste di
un sogno che muore."
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 20/06/2005 : 22:15:48  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
ja tog supermena po inerciji naruchivao i prodao pre nego shto sam i prochitao...nemam snage za lija...
kazete taj karney sick a?
tjah, a taman sam uvatio ovih dana ritam pa chitam samo papir(!!!!!!!!!)...ajd probatju posle klope(bolje nego PRE ne?:))

****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 20/06/2005 : 22:17:51  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Damn, zveles - that Karney is one sick comic.

Idem ja da citam Šanu, cak i Cho koji se trudi da piše nešto što ne traje samo jedan kaiš traumira manje od onoga... ;)




shana je shit. kratko i jasno. prelepo nacrtano, nesretjno kolorisano(ali podnoshljivo) i dozlaboga GLUPO pisano... izdrzao sam do chetvrte sveske i prestao da chitam(tih par oblachitja koji proveju ko pahuljice u avgustu u sahari)i odluchi samo da gledam. mogu ti retji da mi od tada sve PUNO bolji osetjaj ostavlja

****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 20/06/2005 : 22:18:57  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

E ne'š me naterati da ga kupim pre nego što ih pobije još 972, pa ne znam šta da je... ;)





E ne'š me naterati da ga trazim sad po dvdjima, pa ne znam šta da je... ;)



****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 20/06/2005 : 22:21:00  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
quote:
Originally posted by zveles

> video sam da neka gej silovanja piche pa mozda bude interesantno

eh, ti vidis samo ono sto hoces vidjeti...
ja to nisam nigdje vidio, a evo trenutno sam na polovici 7. knjige.




bitje da ja imam sretje pa odma nabodem shta valja:)ppPP

****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 20/06/2005 : 22:22:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by BlekenDekara

shana je shit. kratko i jasno. prelepo nacrtano, nesretjno kolorisano(ali podnoshljivo) i dozlaboga GLUPO pisano... izdrzao sam do chetvrte sveske i prestao da chitam(tih par oblachitja koji proveju ko pahuljice u avgustu u sahari)i odluchi samo da gledam. mogu ti retji da mi od tada sve PUNO bolji osetjaj ostavlja


A jeste shit, plus kopija Cavewoman, al' adolescentske fantazije o prsatim polugolim tetama i dinosaurusima treba iživeti pre ili kasnije.

Ubr, stvarno, onom stripu ne treba text. Samo po par narativnih kapcija s vremena na vreme.

--
"Non c'e niente di piu triste di
un sogno che muore."
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 20/06/2005 : 22:23:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Mada, do sada jedina kapcija koja mi je pala na pamet je "Antidot je u naci bunkeru". ;)

--
"Non c'e niente di piu triste di
un sogno che muore."
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.64 seconds. Snitz Forums 2000