forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Seven Soldiers: Klarion
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 21/06/2005 : 10:25:10  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
zveles, prochitao karney.
platitjesh mi shto si me naterao da chitam one gadurije pre doruchka:)))


****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3976 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 21/06/2005 : 10:29:38  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
he, he... sad se kao fin pravis? ;-):-)))

http://zveles.blogspot.com/
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 21/06/2005 : 10:32:51  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
pre doruchka sam uvek fin:))

****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 21/06/2005 : 20:06:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Super dupper heroes department:

Sad išcitah prva tri story arca Superman/Batman... i onog Loeba treba šamarati u nasumicnim intervalima. Ok, ovaj poslednji arc, Absolute power je opšta papazjanija koja i meni, koji sam solidno upoznat sa pre-crisis DC kontinuitetom nije baš najjasnija. Supergirl from Krypton je opet igranje sa pre-Crisis idejama, loše pomešanim. Ali World's finest takes the cake. Prica o Lex Luthoru, predsedniku USA je imala build up od - koliko? 4 godine? - i završi se tako što on obuce roboticko odelo, a Superman ga polomi od boja? A u tri lepe...

Plus, dvojne narativne kapcije su iritantne i dosadne.

Dobro, ima nekih OK momenata, ali sve skupa, za nešto što je toliko haj profajl - loše. Identity crisis, sa svim svojim manama, šije ovo za pet dužina.

--
"Non c'e niente di piu triste di
un sogno che muore."
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3976 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 21/06/2005 : 20:46:14  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
kada sam citao superman/batman imao sam dojam da to loeb pise za osnovnoskolsku djecu. inace mi je loeb okej na nekim stripovima (daredevil yellow, batman halloween trilogija, cak mi je i hush zadovoljavajuci), ali ovdje je iritantno infantilan... znam kako se osjecas, djole!

nego, ako jos nisi, uzmi daredevila za citanje, negdje recimo od broja 56. zakon za superherojske stripove. bendis ga je fino isfurao, malo podsjeca na alias, napravljen je kao noire drama, 'nako kriminalistickog profila.

http://zveles.blogspot.com/
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 21/06/2005 : 20:58:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Citati Bendisa na monitoru - jesil' ti normalan, pa išcoravicu se skroz! ;)

A meni je i Yellow bio ocajan (toliko da je to prvi i jedini strip koji sam prodao, za ovih dvajes i kusur godina kolekcionarstva) - pa ti vidi... ;)

--
"Non c'e niente di piu triste di
un sogno che muore."
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 21/06/2005 : 21:49:13  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
evo ja bash imam na prodaju tog daredevila od 53-66 broja pa djole ako si raspolozen.....:)))


****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 21/06/2005 : 22:52:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Nice try. ;)

--
"Non c'e niente di piu triste di
un sogno che muore."
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 21/06/2005 : 23:15:33  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
a imam i one fensi pensi HC albume ali to ne prodajem nego se samo kurchim:)))

****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 21/06/2005 : 23:22:14  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Citati Bendisa na monitoru - jesil' ti normalan, pa išcoravicu se skroz! ;)




ax patnje smrtnika sa 14" monitorem
ja odok da ketching apujem sa powers i ubedim se da je red da vetj jednom otkazem tu pretplatu



****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.

Edited by - BlekenDekara on 21/06/2005 23:22:56
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 21/06/2005 : 23:37:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
17 inca...

--
"Non c'e niente di piu triste di
un sogno che muore."
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 21/06/2005 : 23:39:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Monitor.

--
"Non c'e niente di piu triste di
un sogno che muore."
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3976 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 22/06/2005 : 22:00:20  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
djole, evo da javim da sam dovrsio blade of the immortal do danasnjeg dana i da je u 100 brojeva koknuo samo 20-ak likova.
dojmovi su jako pozitivni, pravo mi se strip svidio. nije flawless, negdje ima malo zakrpa u scenariju jer je glavna ("velika") prica izgleda pisana u hodu kako se serija razvija, a negdje je opet malo previse razvucena prica. ipak cjelokupan dojam je jako dobar. idem sada naci onaj magicov tekst na homepageu!

http://zveles.blogspot.com/
Go to Top of Page

Čoro
Starting Member

Croatia
26 Posts

Member since 02/05/2004

Posted - 22/06/2005 : 23:18:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Čoro a Private Message
quote:
Originally posted by zveles

> Damn, zveles - that Karney is one sick comic.

yeah! touch me i'm sick! too.
a i klarion je prilicno sick, vjerojatno mi se zato toliko i svidja.

inace, ja sam totalno zabrijao na blade of the immortal. bas mi pase atmosfera stripa. puno vise je isfuran na medjuljudske odnose, dramu i starojapansku politicko-ratnicku intrigu - nego na samu akciju i makljazu. fenomenalno je nacrtan. ovih dana stalno razmisljam kako doci do 14x15$ i narucit si sve knjige. ako uskoro cujes za kakvu veliku pljacku banke ovdje kod mene...

http://zveles.blogspot.com/

Go to Top of Page

Čoro
Starting Member

Croatia
26 Posts

Member since 02/05/2004

Posted - 22/06/2005 : 23:26:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Čoro a Private Message
da probam ponovo:
ja sam isto fan blade of immortal pa me zacudio ovaj stav.
meni se cini da su u tom stripu medjuljudski odnosi i starojapanska politika potpuno zanemareni na racun sikljanja krvi i rezanja udova.
dapace, bas su mi akcijske sekvence najbolji dio tog bladea! pogotovo ona gdje manji i negativac ne obracaju paznju na odsjecene ruke i noge pa borbu nastavljaju zubima! ili ona gdje se muci nekakva spijunka rezanjem nogu i sise. tu je ta slojevitost stripa dosla do izrazaja
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3976 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 23/06/2005 : 00:53:55  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
hej, coro! bas mi je drago da jos netko brije na blade of the immortal!
jest, ima dosta akcijskih sekvenci, a kada krenu onda traju kroz tri broja i super su detaljno obradjene i dinamicno nacrtane. takodjer i jako brutalne! ali ipak ima dosta i medjuljuskih odnosa, i karakterizacije likova u stripu. pogotovo u ranijim knjigama. meni je recimo dreamsong cista drama iako u stripu ima i relativno dosta akcije.
pozadinska, glavna prica, cini mi se da najvise govori o starojapanskoj politici i politickim namjestaljkama. banshu kagimura zapravo cijelo vrijeme radi na unistavanju itto-ryu, te svojom dvolicnoscu razdavaja anotsua od ostalih dojo vodja ne bi li ih tako lakse unistio. takodjer, tu su i razlicite zivotne price, uglavnom tragicne, od male rin koja se zaljubljuje u manjija, sve do "udovice" hyakurin ili "rodjene ratnice" makie...
slazem se da ima dosta akcije i da je fenomenalno prikazana (i strasno brutalno - ono mucenje hyakurin je cak djelomicno cenzurirano oblacicima), ali mene je za mrvicu ipak osvojila ta dobra i slojevita obrada likova, njihove medjusobne interakcije (samoubojstvo anotsuove supruge), te fino obradjena proslost svakog od tih likova.

ps. jos mi je strip svijez, pa zato tako dobro pamtim imena. za par dana cu ih vjerojtno zaboraviti...

http://zveles.blogspot.com/
Go to Top of Page

Čoro
Starting Member

Croatia
26 Posts

Member since 02/05/2004

Posted - 23/06/2005 : 21:56:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Čoro a Private Message
quote:
Originally posted by zveles

hej, coro! bas mi je drago da jos netko brije na blade of the immortal!
jest, ima dosta akcijskih sekvenci, a kada krenu onda traju kroz tri broja i super su detaljno obradjene i dinamicno nacrtane. takodjer i jako brutalne! ali ipak ima dosta i medjuljuskih odnosa, i karakterizacije likova u stripu. pogotovo u ranijim knjigama. meni je recimo dreamsong cista drama iako u stripu ima i relativno dosta akcije.
pozadinska, glavna prica, cini mi se da najvise govori o starojapanskoj politici i politickim namjestaljkama. banshu kagimura zapravo cijelo vrijeme radi na unistavanju itto-ryu, te svojom dvolicnoscu razdavaja anotsua od ostalih dojo vodja ne bi li ih tako lakse unistio. takodjer, tu su i razlicite zivotne price, uglavnom tragicne, od male rin koja se zaljubljuje u manjija, sve do "udovice" hyakurin ili "rodjene ratnice" makie...
slazem se da ima dosta akcije i da je fenomenalno prikazana (i strasno brutalno - ono mucenje hyakurin je cak djelomicno cenzurirano oblacicima), ali mene je za mrvicu ipak osvojila ta dobra i slojevita obrada likova, njihove medjusobne interakcije (samoubojstvo anotsuove supruge), te fino obradjena proslost svakog od tih likova.

ps. jos mi je strip svijez, pa zato tako dobro pamtim imena. za par dana cu ih vjerojtno zaboraviti...

http://zveles.blogspot.com/



ajmo recimo da ima odnosa i karakterizacije, ali oni su jako pojednostavljeni i svode se na te recenice kojima si ih ti opisao. A i politicka pozadina je samo naznacena, za razliku od npr, Lone Wolf and Cuba gdje je ubaceno milijun detalja o svim mogucim vladarima, obicajima, oruzjima, nacinu zivota... slika Japana koja se dobije iz jednog i drugog stripa skoro da se nemoze usporediti.

ali... meni je blade mozda cak i drazi od lwatc, jer su mi ti jednostavni likovi neobjasnjivo simpaticni i jedino sto me smeta je sto manjija svi rezu uzduz i poprijeko! volio bi vidjeti da jednom pobijedi i bez pomoci crva. no jos nisam procitao vol 13 i 14, znaci ima nade
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 23/06/2005 : 22:00:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
ja sam procitao samo prvu knjigu, i ... 'ocu jos!

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 23/06/2005 : 22:47:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
> ili ona gdje se muci nekakva spijunka rezanjem nogu i sise. tu je
>ta slojevitost stripa dosla do izrazaja

Mozze li se ovo uklesati u mramor, negdje.

mcn

www.darkomacan.com se radi! *** Q STRIP 8 je na svim kioscima! *** Srijedom: MISTER MACCAK na www.stripovi.com *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 23/06/2005 : 22:53:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
For tomorrow, procitah prvih pet ili koliko vec i... pa dobro, intresantno je, ali ima par problema. Prvi - ono nije Superman. Neka mu je Azzarelo uzeo Lois i napravio distancu od godinu dana - ono nije Superman. Ono više lici na (bez smeha molim) Nathan Nevera sa supermocima.

To po strani, pripovedanje na momente trokira, kao da su Azz i Lee veoma neuigran tim gde svako vuce na svoju stranu, što verovatno i jeste slucaj.

Ajd videcemo kako ce biti do kraja.

--
"Non c'e niente di piu triste di
un sogno che muore."
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3976 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 23/06/2005 : 23:20:57  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

For tomorrow, procitah prvih pet ili koliko vec i... pa dobro, intresantno je, ali ima par problema. Prvi - ono nije Superman. Neka mu je Azzarelo uzeo Lois i napravio distancu od godinu dana - ono nije Superman. Ono više lici na (bez smeha molim) Nathan Nevera sa supermocima.



quote:
To po strani, pripovedanje na momente trokira, kao da su Azz i Lee veoma neuigran tim gde svako vuce na svoju stranu, što verovatno i jeste slucaj.

Ajd videcemo kako ce biti do kraja.

--
"Non c'e niente di piu triste di
un sogno che muore."


potencijalni spoiler, pa djole biraj hoces li procitati!
*uh, meni nakon prvih 8 brojeva strip jako pada u kvaliteti. rasplet mi je nekako patetican, a superman se u svom samosazaljenju stalno ponavlja...*

istina! azz i lee djeluju bas neuigrano. lee mi slikama stalno potencira neke druge momente i detalje, drugacije od onih koje mi scenario kroz supermanov monolog ukazuje...

http://zveles.blogspot.com/
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3976 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 23/06/2005 : 23:33:49  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
quote:
Originally posted by Coro

ajmo recimo da ima odnosa i karakterizacije, ali oni su jako pojednostavljeni i svode se na te recenice kojima si ih ti opisao.

ma ja bih prije rekao da su "tecni", a ne pojednostavljeni. napisani su jednostavnim rjecnikom, bez velikih zavrzlama i bez viska recenica, ali udaraju tocno tamo gdje treba. svaki od likova jest jednostavan (pomalo kliseiziran), ali je tako napisan da (u kombinaciji s crtezom) cijelo vrijeme odasilje cijelu lepezu razlicitih emocija.

quote:
A i politicka pozadina je samo naznacena, za razliku od npr, Lone Wolf and Cuba gdje je ubaceno milijun detalja o svim mogucim vladarima, obicajima, oruzjima, nacinu zivota... slika Japana koja se dobije iz jednog i drugog stripa skoro da se nemoze usporediti.

e, to si zelim procitati. moj susjed jgoran5 je nedavno kupio cijeli komplet, pa bih bas mogao ovih dana navratiti do njega...

quote:
ali... meni je blade mozda cak i drazi od lwatc, jer su mi ti jednostavni likovi neobjasnjivo simpaticni i jedino sto me smeta je sto manjija svi rezu uzduz i poprijeko! volio bi vidjeti da jednom pobijedi i bez pomoci crva. no jos nisam procitao vol 13 i 14, znaci ima nade


he, he... ma nije neobjasnjivo. da nisu dobro karakterizirani, onda ne bi nista osjecao spram njih. a ovako su ti dragi. pod karakterizacijom likova ne mislim samo na njihove dijaloge ili reakcije u stripu, vec mislim i na vizualnu komponentu kada crtac odredjenom grimasom na liku potencira njen karakter.

http://zveles.blogspot.com/
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 24/06/2005 : 00:02:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by mcn

> ili ona gdje se muci nekakva spijunka rezanjem nogu i sise. tu je
>ta slojevitost stripa dosla do izrazaja

Mozze li se ovo uklesati u mramor, negdje.

mcn

www.darkomacan.com se radi! *** Q STRIP 8 je na svim kioscima! *** Srijedom: MISTER MACCAK na www.stripovi.com *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!


Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 24/06/2005 : 00:53:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by zveles

istina! azz i lee djeluju bas neuigrano. lee mi slikama stalno potencira neke druge momente i detalje, drugacije od onih koje mi scenario kroz supermanov monolog ukazuje...


Evo, sad završih - i vala je papazjanija, velika O cemu se tu radi, o veri, o smrti, o prolaznosti, lo gresima oca, o svemoci? O svemu pomalo, ali ni o cemu konkretno? Orr je na kraju protracen što je veliji greh, Otac Daniel isto tako (malo manji greh), Batman je atipicno priglup, a za Zoda nisam ni znao da je deo post-crisis kontinuiteta (mada nisam pratio S-mana par godina). Plus, ima rupa u scenariju, što nisam ocekivao.

Ali, DC je faca. Dakle, posle jednog ovakovg haj profajl storylinea, koji bi možda na Supermana navukao i nekoga ko Kala ne cita, šta objavljuju kao broj 216? Treci deo nekog crossovera sa Eclipsom, koji je samo lead in u Day of vengeance! I sad bih ja, kao slucajni citalac koga baš ne zanima DC mitologija, bio potpuno zblenut.

Krelci.

--
"Non c'e niente di piu triste di
un sogno che muore."
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1924 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 24/06/2005 : 06:11:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Super dupper heroes department:

Sad išcitah prva tri story arca Superman/Batman... i onog Loeba treba šamarati u nasumicnim intervalima. Ok, ovaj poslednji arc, Absolute power je opšta papazjanija koja i meni, koji sam solidno upoznat sa pre-crisis DC kontinuitetom nije baš najjasnija. Supergirl from Krypton je opet igranje sa pre-Crisis idejama, loše pomešanim. Ali World's finest takes the cake. Prica o Lex Luthoru, predsedniku USA je imala build up od - koliko? 4 godine? - i završi se tako što on obuce roboticko odelo, a Superman ga polomi od boja? A u tri lepe...

Plus, dvojne narativne kapcije su iritantne i dosadne.

Dobro, ima nekih OK momenata, ali sve skupa, za nešto što je toliko haj profajl - loše. Identity crisis, sa svim svojim manama, šije ovo za pet dužina.

--
"Non c'e niente di piu triste di
un sogno che muore."



STOJI DA JE IC BOLJI OD SUPERMAN/BATMANA..kad sam citao s/b prvi mi je story arc bio apsolutna gluparija..pogotovo to sa luthorom i robot odijelom...koma..ono sa super girl mi je bilo ful super,ne toliko zbog price nego zbog turnerovog crteža..dalje sam jednostavno prestao citati jer sam izgubio interes.ipak ja baš i nisam neki super ljubitelj dc-evih super heroja...draži mi je marvel...

-------------
carpe diem...
-------------
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000