forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Zašto (ne) kupujete Nathana Nevera?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 11/07/2005 : 17:43:55  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Sve u svemu sad ispada da je Nathan najcrnja ovca u trenutno objavljivanoj Bonelli školi (ako stavimo Zagora na stranu). Bi li Bernie uopce pokrenuo izdavati seriju da je pitao fanove za mišljenje? Prema svim navedenim cinjenicama, teško da bi. Oko 3/4 forumaša koja se javila na topic nije uopce zadovoljna glede vecine stvari koje nosi Nathan. Ili crtež ili price ili ambijent ili naslovnice ili neredovito izlaženje ili neki drugi razlog.

Meni je ovaj SF koji dobivam u obliku NN vrlo probavljiv, nije previše hard-core, nije ni najgori šund. Mnogo je bolji od ostalih stvari koje citam, a koje nisam procitao, ne mogu usporedivat...

The greatest trick the devil ever pulled
Was convincing the world he didn't exist,
That was his power...
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 11/07/2005 : 17:54:45  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
-ajoj,ajoj...citam ove tri stranice novog topica i ne mogu virovat.
Stvarno postoje ljudi kojima se Never ne svida.No,poštujem tuda mišljenja i napokon shvacam razloge njegovog navodnog ukidanja.
Mene je Never pogodio odprve.Pojavio se na kiosku bez nekih posebnih najava još tamo 94. i znao sam da je ovo novi Bonellijevac kojeg cu zavoljeti.Prvih deset epizoda me je u to i uvjerilo.Nasuprot svim kaubojcima,horrorima i krimi pricama sa kraja osamdesetih,pocelo je nešto novo i strašno drugacije.Neverov svijet je drugaciji od svih i tako blizak nama.SF ljubitelji su došli na svoje.Napokon!Imaju SF,a imaju i Bonellija.
Never ostaje Never,voljeli ga vi ili ne...Nadam se da ce još dugo izlaziti,da ce ga više ljudi zavoljeti,i kupovati naravno i da cemo doci do onih dobrih epizoda koje najavljuje Djole.
Problem sa naslovnicama se desio,jebiga nemožeš puno pomoci oko toga,ali sada dolazi novi crtac nakon Castellinija.Zaboravio sam koji,al nije ni bitno.Uskoro Never dolazi na svoje.Još samo da to docekamo.....
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 11/07/2005 : 18:04:37  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
Pa kad 75% forumasa ne voli NN, ne mora se dalje traziti zasto se to ne prodaje...

"The silencer makes a whisper of the gunshot."
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 11/07/2005 : 18:12:36  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message
quote:
Originally posted by seinfeld

Pa kad 75% forumasa ne voli NN, ne mora se dalje traziti zasto se to ne prodaje...

"The silencer makes a whisper of the gunshot."



pa i 3/4 foruma se zajebava iz zagora pa se svejedno prodaje....
to ti može ukazati na to da masa ljudi na forumu nije relavantna/odlucujuca za uspjeh jednog serijala... ili da ljudi na forumu jednostavno vole gundati
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 11/07/2005 : 18:32:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Mislim da je forum upravo prosek (jer, ima nas ovde vec mnogo i ukusi su razliciti), a i vise od toga kad je u pitanju procena prodaje nekog stripa, naravno, medju strip citaocima, ne racunam one koji ponekad kupe strip da bi ga citali u vozu ili na zelesnickoj stanici...
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2817 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 11/07/2005 : 18:42:03  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message
quote:
Originally posted by jang

quote:
Originally posted by seinfeld

Pa kad 75% forumasa ne voli NN, ne mora se dalje traziti zasto se to ne prodaje...

"The silencer makes a whisper of the gunshot."



pa i 3/4 foruma se zajebava iz zagora pa se svejedno prodaje....



E tu si pogrijesio. 3/4 foruma obozava Zagora. Cak je taj postotak jos puno visi.

Jack the Black.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25154 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 11/07/2005 : 19:08:32  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Ja u zivotu nisam procitao nijedan strip od NN i LL !!!
I to zato sto nikad nisam dosao u dodir sa njima,a ne zato sto su losi(iskreno receno nemam pojma o cemu se radi u stripovima,meni lice na Nick Raidera ovako na prvi pogled).
Pa sad vi vidite..



but i`ll take my time anywhere,free to speak my mind anywhere,and i`ll redefine anywhere,anywhere i roam,where i lay my head is home...
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 11/07/2005 : 19:19:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
A možda je široke mase strip razocarao, možda su mnogi od tog SF stripa ocekivali konstantne medjuzvjezdane borbe u svemirskim brodovima, puno robota, laserske pucacine i sl... što Nathan baš i nije, mnoge epizode NN-a su SF samo po tome što se odvijaju u buducnosti, no teme koje se mnogo puta obradjuju i o kojima se govori mogle bi se jednako tako ispricati u bilo kojem vremenskom dobu. Naprimjer, "Posljednji val" je samo jedna od takvih epizoda.

you candy perfume girl
Go to Top of Page

Bardho
Senior Member

1943 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 11/07/2005 : 19:23:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Bardho a Private Message

Never mi se od prvog broja jako svidio i bez srama mogu kazati da mi je NAJBOLJI Bonellijev strip ma šta drugi govorili o njemu.
Go to Top of Page

Žiga
Senior Member



Slovenia
1980 Posts

Member since 10/11/2003

Posted - 11/07/2005 : 19:29:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Žiga a Private Message
Možda je moj problem, da svake toliko procitam po koji NN strip i onda se dogodi, da mi nije nešto jasno, jer nisam citao prošlog broja ili jednog stripa, s kojim se ovaj povezuje.

Ne mogu reci, da mi je NN loš strip, ali price mi nisu nešto posebno atraktivne i ne ostavljaju mi neki super dojam kad završim s citanjem.

Crtež mi se ne svida, ali to mi ne smeta mnogo.

Steam, steam, steam, steam
Rock robot rock, rock robot rock
Go to Top of Page

djuna
New Member



Serbia
211 Posts

Member since 20/07/2004

Posted - 11/07/2005 : 19:42:39  Show Profile Show Extended Profile  Send djuna a Private Message

Bonelijeve junake pratim jos iz ZS i LMS, pa posto sam uglavnom citao stripove vezane za divlji zapad, izuzev Mister No-a, a kasnije i DD, nekako mi je bilo "tesko" da pocnem sa citanjem jednog SF-a.

Prosle godine u, za mene bar, nedostatku dobrog stripa, ili dvomesecnog/neredovnog izlazenja ( DD regularna serija, tex, KP, MV )poceo sam da sakupljam NN-a.

Znao sam da su stripovi medjusobno povezani, pa sam ih citao od pocetka po italijanskoj numeraciji. I posle par epizoda sam bio odusevljen kvalitetom stripa, tako da mi je sada NN u top tri pored KP-a i Magicnog.

E onda je dosao problem, ne izdavanje giganata i specijalaca koji bi pratili Ludensov tempo izlazenja NN. A posto se iz ovog foruma vidi da ce NN prestati sa izlazenjem ostaje mi da procitam sve sto je Ludens i SD izdala i da se odlucim da li da ucim italijanski ili da zaboravim na NN.

Naravno da bih voleo da NN izlazi i to mesecno, jel dvomesecno je po meni mrcvarenje.

Dakle moj glas za NN-a.

Inace kada sam poceo da citam NN-a prestao sam sa citanjem Zagora, mada ga i dalje kupujem.



Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 11/07/2005 : 20:10:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Malo se sa zakašnjenjem ukljucujem u raspravu i bit cu kratak. Citam stripove vec i previše godina i NN mi je bio pravo osvježenje kada je poceo izlaziti, u odnosu na svima nam dobro poznata ostala izdanja. Trenutno mi je na vrlo visokom mjestu najdražih stripova, a ispred MM i DD. Zakljucno sa brojem 55, slažem se da je kvaliteta serijala opala u odnosu na prvih tridesetak epizoda, ali nikako nije loše. I drugi serijali su imali lošija razdoblja, a vjerujem da neizlaženje Gigantea samo pogoršava stvar.
Osobno bih prestanak izlaženja Nathana Nevera primio dosta tragicno.

Grad Stripova, vješanje svakog sata.
Strance dobrodošao...
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7791 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 11/07/2005 : 20:39:34  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
quote:
Originally posted by Bardho


Never mi se od prvog broja jako svidio i bez srama mogu kazati da mi je NAJBOLJI Bonellijev strip ma šta drugi govorili o njemu.



to majstore (mada su mi i ostali podjednako dragi)
Go to Top of Page

JORGE
Junior Member



Croatia
483 Posts

Member since 21/04/2004

Posted - 11/07/2005 : 21:04:18  Show Profile Show Extended Profile  Send JORGE a Private Message
Kupujem Nathana od prvog broja i strip mi je odlican, nadam se da se ipak nece ugasiti.
Kupovao sam naprimjer i Lazarus Ledd-a od prvog broja mada mi je bilo dobro samo prvih
10-ak epizoda, a onda mi je postao uglavnom jako loš i toliko da sam neke epizode poceo citati
i usljed dosade samo ga prelistao do kraja te spremio na policu.
Ali nastavio sam ga kupovati više iz potpore izdavacu.
Sada nam dodoše na kioske i BLEK i MARK, a govori se o ukidanju NATHANA i meni drugog najdražeg stripa MISTER NO-a (jebga ZAGOR mi je ipak n1), e pa nakon takvih poteza necu kupovati više ni LL-a iz potpore, a kamoli BLEKA i MARKA.
Bilo bi bolje onda uložiti te novce u nabavku Talijanskih originala NATHANA i MISTER NO-a,
te s vremenom poraditi na Tal.jeziku, te imati kolekciju za procitati meni dragih stripova.
Go to Top of Page

TORQUE
Senior Member



Croatia
2781 Posts

Member since 27/04/2005

Posted - 11/07/2005 : 21:11:31  Show Profile Show Extended Profile  Send TORQUE a Private Message
Do sada sam kupio valjda 5 NN,prvi koji sam citao je Svemirsko pješaštvo i ostavio je odlican dojam kod mene,ali su ostale epizode bile meni dosadne pa sam prestao!Vec dugo skupljam DD I LL i talijanske i naše te americke junake,a evo poceh i Dampyra!
Ajde imam i tri Zagora!Samo zado jer je trilogia!

It's going to be blood for blood and by the gallon. These are the old days, the bad days, the all-or-nothing days. They're back!
Go to Top of Page

CortoMaltese
Average Member



Croatia
789 Posts

Member since 16/03/2003

Posted - 11/07/2005 : 21:16:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit CortoMaltese's Homepage  Send CortoMaltese a Private Message
Nathan Never je jedini Ludensov strip koji kupujem. Jedno vrijeme sam uzimao i Dylana, ali mi je u zadnjih par godina ocajan pa sam odustao.

Heroji...Ne trebaju vam puške ni pištolji.
Samo cisto srce, i niceg se ne boj!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 11/07/2005 : 21:21:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

Ja u zivotu nisam procitao nijedan strip od NN i LL !!!
I to zato sto nikad nisam dosao u dodir sa njima,a ne zato sto su losi(iskreno receno nemam pojma o cemu se radi u stripovima,meni lice na Nick Raidera ovako na prvi pogled).
Pa sad vi vidite..



but i`ll take my time anywhere,free to speak my mind anywhere,and i`ll redefine anywhere,anywhere i roam,where i lay my head is home...



Šališ se da nisi citao?
Ja ne volim Nick Raidera, ali Nathan mi je zakon. Prema tome, nisu isti(bar meni). Probaj procitati neki NN, mogao bi se prijatno iznenaditi.

>>> I hope the party in my head never stops <<<

Edited by - Obi-wan on 11/07/2005 21:22:20
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25154 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 11/07/2005 : 21:28:10  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Ne salim se,ja mislim da nisam nijedan od tih stripova drzao u ruci,a kamoli procitao.Ali bice prilike valjda..
A inace ni ja ne volim Nick Raidera..


but i`ll take my time anywhere,free to speak my mind anywhere,and i`ll redefine anywhere,anywhere i roam,where i lay my head is home...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 11/07/2005 : 21:37:10  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Zaista je interesantno vidjeti toliko razlicitih mišljenja o jednoj konkretnoj temi. Stvarno se odazvalo mnogo ljudstva! Covjeku malo splasne raspoloženje kad vidim sve te negativne konotacije glede lika, a ipak vidim da ima i odanih obožavatelja. Mcn-u se ne dopada jer u pitanju srednje-jadno plagiranje, no to je valjda dok covjek vidi sve, više se nicemu niti ne cudi... Ja ocito dobivam premalo SF u drugoj ambalaži, tako da mi ovaj serijal baš paše.

@Djole
Ti si jedan stvarno zahtjevan NN fan;). Vidim da bi stvarno želio finese u svom omiljenom serijalu, poput detaljne karte tog Novog svijeta i Metropole nakon katastrofe i detaljnog politickog sustava tog doba. Bilo bi dobro napraviti neku kartografiju kao što je Tolkien upotpunio LOTR sa svojim skicama svijeta. No, usprkos svim negativnim kritikama, jedan si od glavnih zagovornika tog junaka.

The greatest trick the devil ever pulled
Was convincing the world he didn't exist,
That was his power...
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2418 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 11/07/2005 : 23:42:50  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message
NN mi je stvarno drag strip, pratim ga od pocetka njegovog izlaženja i obicno kada se vratim sa gomilom stripova sa kioska,NN je medu prvima kojeg citam. Mada moram priznati da u zadnje vrijeme moje oduševljenje prema ovom stripu je malo splasnulo, uzrokovano lošijim crtacima i ljutnjom prema zamjenskim naslovnicama. Ipak, nema šanse da odustanem od pracenja ovog stripa, dok god on izlazio.

Nisam izdržao da se ne osvrnem na ovaj Parin biser. Ne znam da li me je više šokirala ili nasmijala ova izjava. Covjece, ti stvarno nisi za Nevera. Volio bi cuti koji su ti crtaci dobri kada ti je jedan Castellini 'stvarno loš'
quote:
Originally posted by paro

Procitao sam samo 1. epizodu tako da nemogu baš konkretno komentirat, ali crtež je stvarno loš, a i ta prica je bila vodena.

Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 11/07/2005 : 23:46:35  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Za nježne okice koje su navikle na gosn-a Ferrija i gospodu EsseGesse, Castellini sigurno malo bode u oci!

The greatest trick the devil ever pulled
Was convincing the world he didn't exist,
That was his power...
Go to Top of Page

Rajher
New Member

Croatia
201 Posts

Member since 04/10/2004

Posted - 11/07/2005 : 23:56:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rajher's Homepage  Send Rajher a Private Message
Sad još samo fali tvoj mali komentar...
Inace? Kako si se proveo?

- - - Owned by SaM - - -
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 12/07/2005 : 09:43:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
u celokupnoj bonelijevskoj plagijatorskoj delatnosti NN nije ni najgori, i meni je mozda jos i najdrazi. glas za NN.

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

tom1979
Junior Member

Croatia
348 Posts

Member since 04/02/2005

Posted - 12/07/2005 : 09:50:54  Show Profile Show Extended Profile  Send tom1979 a Private Message
quote:
Originally posted by alen

Kao i kod banana i naranci, ima SF-a i "SF-a". Npr. Blade Runner je fenomenalan film, jedan od najboljih filmova svih vremena, ali knjiga "Sanjaju li androidi elektricne ovce" (P.K.Dick) je uzasna. Vjerujem da ima forumasa koji u su tu novelicu procitali pa znaju o cemu pricam. Taj covjek (pokoj mu dusi) zbilja nije znao pisati. Prepuno nelogiconsti i paradoksa. A po njegovim je djelima snimljen cijeli niz filmova.


Bome zaslužio si nagradu za glupost desetljeca! - No comment.
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 12/07/2005 : 10:04:18  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
quote:
Originally posted by tom1979

quote:
Originally posted by alen

Kao i kod banana i naranci, ima SF-a i "SF-a". Npr. Blade Runner je fenomenalan film, jedan od najboljih filmova svih vremena, ali knjiga "Sanjaju li androidi elektricne ovce" (P.K.Dick) je uzasna. Vjerujem da ima forumasa koji u su tu novelicu procitali pa znaju o cemu pricam. Taj covjek (pokoj mu dusi) zbilja nije znao pisati. Prepuno nelogiconsti i paradoksa. A po njegovim je djelima snimljen cijeli niz filmova.


Bome zaslužio si nagradu za glupost desetljeca! - No comment.


Objasnjenje molim.

Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000