forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Zašto (ne) kupujete Nathana Nevera?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 12/07/2005 : 10:05:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
dick = suvi genije. jedan od omiljenih mi pisaca.
alan you dead man. me rip you apart.

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

tom1979
Junior Member

Croatia
348 Posts

Member since 04/02/2005

Posted - 12/07/2005 : 10:16:20  Show Profile Show Extended Profile  Send tom1979 a Private Message
Objašnjenje? Mislim da ne treba puno reci, nisam ti jedini na ovo odreagirao:-)

Npr.:
quote:
Taj covjek (pokoj mu dusi) zbilja nije znao pisati. Prepuno nelogicnosti i paradoksa.


Sve što cu reci je: !
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 12/07/2005 : 10:20:59  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
quote:
Originally posted by tom1979

Objašnjenje? Mislim da ne treba puno reci, nisam ti jedini na ovo odreagirao:-)

Npr.:
quote:
Taj covjek (pokoj mu dusi) zbilja nije znao pisati. Prepuno nelogicnosti i paradoksa.


Sve što cu reci je: !


Marlowe mi prijeti smrcu (), a ti mi odgovaras nevidljivom tintom (). Zbilja sam sablaznjen na reakcije o mom misljenju o tom sjajnom piscu.

Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 12/07/2005 : 10:25:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
Naravno da NN nije najgori Bonellijevac, ccak ni od ovih kod nas (), ali mi je faktor razoccaranja kod njega vechi ... Kako ja, recimo, ocjenjujem strip: pogledam ssto su autori ciljali (u sluccaju NN puno: kompleksan lik u slozzenoj povijesti buduchnostis , pretpostavljam, dobrim priccama) i ssto su postigli (osrednju melodramu u konfuznoj i odasvud prekopiranoj buduchnosti s uglavnom klisseiziranim* priccama) te iz odnosa tih dvaju faktora proizlazi moje zadovoljstvo. Uzmimo Dampyra ili Geu, recimo: ne svidjaju mi se, ali su toccno ono ssto sam occekivao pa me ne ljute. Od NN sam, zato ssto je dossao nakon tako dobre MM-DD serije, a i zato ssto volem SF, occekivao puno visse ... i moja su se occekivanja razbila na osrednjim talentima koji su ga radili.

Te tako ...

mcn

Pogledajte http://mcn.blog.hr dok se www.darkomacan.com radi! *** Q STRIP 8 je na svim kioscima! *** Srijedom: MISTER MACCAK na www.stripovi.com *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 12/07/2005 : 10:38:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
alen:
>Marlowe mi prijeti smrcu (), a ti mi odgovaras nevidljivom
>tintom (). Zbilja sam sablaznjen na reakcije o mom misljenju o
>tom sjajnom piscu.

Ne bih diskutirao, jerbo su tu ukusi u pitanju ... Samo nessto, zato: Dicka ne treba suditi po filmovima koji su po njemu nastali, ccak ni po Blade Runneru (koji je odliccan i meni uzzasno drag). Ako uzmess "Sanjaju li androidi elektriccne ovce" (prijevod kaki-taki) occekujuchi briju iz filma - naravno da chess se razoccarati, ali ne zato ssto je knjiga lossa nego zato ssto ide kontra occekivanja (vidi moj prethodni post o Neveru ) i svijeta kojeg je film (samo polazechi od Dicka te onda odlepršavši na svoju stranu: scenaristi David Peoples i Hampton Fancher) u tebi sagradio. Sama za sebe, meni je "Sanjaju li androidi ..." bila ful okej, kao i "Ubik", "Covjek u visokom dvorcu", "Doktor Bloodmoney" itd.

Naravno, postoji vjerojatnost da ti Dickova logika paranoje pomijessana s (mozzda drogama izazvanim) religioznim epifanijama jednostavno ne paše i to je kul. No vratimo se vech prije spomenutoj kritici "objektivnost": to ssto ti ne passe ne znacci da je Dick loss pisac; njegov svojstveni stil, autorske opsesije i utjecaj na razvoj zzanra odavno su prepoznati i priznati od kritike (tom1979), kolega (Konviccni) i publike (eto, ja) pa je Dick poodavno pressao u klasike zzanra i relativno je neupitan. Slobodno ga, dakle, ne voli, ali ne pritom ni ne dvoji.

mcn

Pogledajte http://mcn.blog.hr dok se www.darkomacan.com radi! *** Q STRIP 8 je na svim kioscima! *** Srijedom: MISTER MACCAK na www.stripovi.com *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 12/07/2005 : 11:19:41  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Paradoksi su samom svojom suštinom kontradiktorni, stoga neke stvari izgledaju nelogicne, a zapravo su jako smislene... Gledao sam, koje, mislim da su Minority report i Paycheck, Imposter i Total recall. Sve teme su se bavile nekim paradoksalnim zafrkancijama. Izgubljeno sjecanje, zamjena identiteta, što bi bilo kad bi bilo. Ako je tip napravio tako nešto, nesumljivo nema baš problema sa stvaranjem dobre price. A sad, kakav mu je nacin pisanja, to je vec drugo. On ne pripada kruga HC SF pisaca, ne?

The greatest trick the devil ever pulled
Was convincing the world he didn't exist,
That was his power...
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 12/07/2005 : 11:35:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message

Naravno, postoji vjerojatnost da ti Dickova logika paranoje pomijessana s (mozzda drogama izazvanim) religioznim epifanijama jednostavno ne paše i to je kul.
Pogledajte http://mcn.blog.hr dok se www.darkomacan.com radi! *** Q STRIP 8 je na svim kioscima! *** Srijedom: MISTER MACCAK na www.stripovi.com *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!
[/quote]
Kad smo kod droga, baš sam nedavno procitao Tamno skeniranje. Još jednom sam si potvrdio da mi Dick nije omiljeni, ali lektira je to obavezna pa se mora. Neka vam to docara njegovu velicinu, citam iako mi ne leži.

>>> I hope the party in my head never stops <<<
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 12/07/2005 : 11:39:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by kiky

A možda je široke mase strip razocarao, možda su mnogi od tog SF stripa ocekivali konstantne medjuzvjezdane borbe u svemirskim brodovima, puno robota, laserske pucacine i sl...


To imaš u Greogory Hunteru - i tek se tu Serra ne snalazi. Mislim, OK je to, price cak i nisu toliko loše dok ih je još Serra radio, ali to insistiranje na nostalgiji, plus opisne narativne kapcije ubijaju ono malo (VRLO malo) šarma što ga Gregory ima.

--
"Non c'e niente di piu triste di
un sogno che muore."
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 12/07/2005 : 11:40:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by djuna

Inace kada sam poceo da citam NN-a prestao sam sa citanjem Zagora, mada ga i dalje kupujem.


NN - vakcina protiv Zagora.

--
"Non c'e niente di piu triste di
un sogno che muore."
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 12/07/2005 : 11:45:53  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
quote:
Originally posted by mcn


Ne bih diskutirao, jerbo su tu ukusi u pitanju ... Samo nessto, zato: Dicka ne treba suditi po filmovima koji su po njemu nastali, ccak ni po Blade Runneru (koji je odliccan i meni uzzasno drag). Ako uzmess "Sanjaju li androidi elektriccne ovce" (prijevod kaki-taki) occekujuchi briju iz filma - naravno da chess se razoccarati, ali ne zato ssto je knjiga lossa nego zato ssto ide kontra occekivanja (vidi moj prethodni post o Neveru ) i svijeta kojeg je film (samo polazechi od Dicka te onda odlepršavši na svoju stranu: scenaristi David Peoples i Hampton Fancher) u tebi sagradio. Sama za sebe, meni je "Sanjaju li androidi ..." bila ful okej, kao i "Ubik", "Covjek u visokom dvorcu", "Doktor Bloodmoney" itd.

Naravno, postoji vjerojatnost da ti Dickova logika paranoje pomijessana s (mozzda drogama izazvanim) religioznim epifanijama jednostavno ne paše i to je kul. No vratimo se vech prije spomenutoj kritici "objektivnost": to ssto ti ne passe ne znacci da je Dick loss pisac; njegov svojstveni stil, autorske opsesije i utjecaj na razvoj zzanra odavno su prepoznati i priznati od kritike (tom1979), kolega (Konviccni) i publike (eto, ja) pa je Dick poodavno pressao u klasike zzanra i relativno je neupitan. Slobodno ga, dakle, ne voli, ali ne pritom ni ne dvoji.

mcn


Zbog ovakvih odgovora volim forum. Nisam ovdje da se s nekim posvadjam, zato @Tom1979 - sve je cool. Ionako me povremeni Live H8 koji se ovdje javlja smeta.

Istina je da sam Androide citao nakon pogledanog filma, koji je istinsko remek-djelo (mislim da se na ovo nitko ne moze pobuniti). Knjigu sam procitao prije nekih 10 godina i slazem se da je reakcija bila u potpunosti pod utjecajem filma. Znaci, razocaravajuca. Ali, sjecam se da je na becku knjige bio komentar u kojem se spominjao Dickov slampav stil (cak je navedeno i nekoliko primjera, ako netko ima neka pogleda), i da sam na te stvari posebno obratio paznju.

E, sad, nedvojbeno je Dick puno otjecao na SF. To je neupitno. Bio je covjek velike maste i genijalnih ideja. Ali je bio los pisac. @mcn - nesto kao tvoja ocekivanja/dobiveno kod Nevera.

Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 12/07/2005 : 11:55:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
Kad smo kod droga, baš sam nedavno procitao Tamno skeniranje. Još jednom sam si potvrdio da mi Dick nije omiljeni, ali lektira je to obavezna pa se mora. Neka vam to docara njegovu velicinu, citam iako mi ne leži.
>>> I hope the party in my head never stops <<<
[/quote]

tamno skeniranje mi je jedan od najboljih, mozda i the najbolji.

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 12/07/2005 : 11:55:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Ti si jedan stvarno zahtjevan NN fan;). Vidim da bi stvarno želio finese u svom omiljenom serijalu, poput detaljne karte tog Novog svijeta i Metropole nakon katastrofe i detaljnog politickog sustava tog doba. Bilo bi dobro napraviti neku kartografiju kao što je Tolkien upotpunio LOTR sa svojim skicama svijeta. No, usprkos svim negativnim kritikama, jedan si od glavnih zagovornika tog junaka.


Ja Nathana volim iz drugih razloga, ne zbog njegovog kvaliteta.

Što se pak detalja tice, ne tražim ih ja previše, samo je to ono što mu fali. Kao da Banda sa Sardinije nije imala dovoljno imaginacije da osmisli ceo taj svet - a to je neophodnost u SF serijalu. Mislim, zamisli Zvezdane staze gde pojma nemaš šta je Federacija? World building je zajebana stvar, ali trojac bez kormilara je morao time da se pozabavi, ako je mislio da ikada ubaci politcke intrige u serijal - a jeste, razmišljao je o tome.

Plus, kad se bolje zagleda, stoji ono što je mcn rekao - ko šta radi, oni se skupljaju u Agenciji Alfa i rešavaju da idu da napadnu neprijatelja.

Don't get me wrong, Nathan cije Zagora, Texa i MNO-a, a kad je on dobar a Dylan loš, ume da prešiša i Dylana. Ali kad je Dylan dobar, ostavlja ga u prašini. Objektivno, ne može da se meri ni sa DD, ni sa MM, o KP da ne govorimo, a koliko god meni western bio neinteresantan, i MV je bolji od njega (mada Manfredi objektivno ume da brlja, narocito u prvim epizodama).

Plus, tu je geek elemenat, onaj na koji hvataju *shudder* X-Men - znati, recimo, u kom broju se prvi put pojavljuje naznaka da je Atlantida preživela, i kako se to nadovezuje na ostatak price. A geek elemnti mi nikada nisu bili strani...

--
"Non c'e niente di piu triste di
un sogno che muore."
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 12/07/2005 : 11:57:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by mcn

Od NN sam, zato ssto je dossao nakon tako dobre MM-DD serije, a i zato ssto volem SF, occekivao puno visse ... i moja su se occekivanja razbila na osrednjim talentima koji su ga radili.


Ali je izmedu DD i NN išao Nick Raider, pa si trebao da vidiš šta te ceka...

--
"Non c'e niente di piu triste di
un sogno che muore."
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 12/07/2005 : 12:11:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>Ali je izmedu DD i NN išao Nick Raider, pa si trebao da vidiš šta te
>ceka...

Nda ... Znao sam da sam nessto svjesno zaboravio. Iako, zanatski je NR ipak bolji od NNa, jest da je Nizzi dosadan u 3pm (tri poslijepodne) ali su mu karakterizacija i plotovi suvisliji.

Premda, Marvin ...

mcn

PS Djole, dok se cceka DD knjiga - kontraprijedlog: tekst o NN, za i protiv, 40 kartica pa radimo knjizzicu. A?



Pogledajte http://mcn.blog.hr dok se www.darkomacan.com radi! *** Q STRIP 8 je na svim kioscima! *** Srijedom: MISTER MACCAK na www.stripovi.com *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!
Go to Top of Page

byoman
Advanced Member



Croatia
6349 Posts

Member since 07/12/2002

Posted - 12/07/2005 : 12:23:23  Show Profile Show Extended Profile  Send byoman a Private Message
Marvin :)

Klasicni crni sidekick. Da su stavii kineza, vec bi se ljudi pitali "WTF?" :))

No Life Till Leather
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 12/07/2005 : 12:36:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message

mcn
[/quote]
Zbog ovakvih odgovora volim forum. Nisam ovdje da se s nekim posvadjam, zato @Tom1979 - sve je cool. Ionako me povremeni Live H8 koji se ovdje javlja smeta.

Istina je da sam Androide citao nakon pogledanog filma, koji je istinsko remek-djelo (mislim da se na ovo nitko ne moze pobuniti). Knjigu sam procitao prije nekih 10 godina i slazem se da je reakcija bila u potpunosti pod utjecajem filma. Znaci, razocaravajuca. Ali, sjecam se da je na becku knjige bio komentar u kojem se spominjao Dickov slampav stil (cak je navedeno i nekoliko primjera, ako netko ima neka pogleda), i da sam na te stvari posebno obratio paznju.

E, sad, nedvojbeno je Dick puno otjecao na SF. To je neupitno. Bio je covjek velike maste i genijalnih ideja. Ali je bio los pisac. @mcn - nesto kao tvoja ocekivanja/dobiveno kod Nevera.


[/quote]
Dick loš pisac!!!
Ti Ti
Grrr, to je kao da kažeš da Zagor nije dobar strip.

>>> I hope the party in my head never stops <<<
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 12/07/2005 : 12:40:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by mcn

PS Djole, dok se cceka DD knjiga - kontraprijedlog: tekst o NN, za i protiv, 40 kartica pa radimo knjizzicu. A?


Deal.

ubr, oduvek me je bacala u rebus definicija "kartice" - to je stranica, ili šta?

--
"Non c'e niente di piu triste di
un sogno che muore."
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 12/07/2005 : 12:47:46  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan


Dick loš pisac!!!
Ti Ti
Grrr, to je kao da kažeš da Zagor nije dobar strip.


Nemam nista protiv Zagora.

Go to Top of Page

perper
Average Member



Serbia
892 Posts

Member since 12/03/2002

Posted - 12/07/2005 : 12:53:00  Show Profile Show Extended Profile  Send perper a Private Message
"Zašto (ne) kupujete Nathana Nevera?"

Zato.
Go to Top of Page

Witchblade
Senior Member



Croatia
2754 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 12/07/2005 : 12:57:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Witchblade a Private Message
quote:
ubr, oduvek me je bacala u rebus definicija "kartice" - to je stranica, ili šta?




30 redaka x 60 znakova, dvostruki prored. Vise-manje...

Da si ista ozbiljno u zivotu napisao, znao bi to

... She screams out Jack the Ripper
Every time I try to give that girl a kiss...
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 12/07/2005 : 13:24:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
30 redaka x 60 znakova, dvostruki prored. Vise-manje...

Da si ista ozbiljno u zivotu napisao, znao bi to
[/quote]

da je ista pisao u hrvatskoj, mozda. kod nas je kartica samo kreditna.
znas li ti sta je šlajfna?
to ti je to.


___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 12/07/2005 : 15:49:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>ubr, oduvek me je bacala u rebus definicija "kartice" - to je >stranica, ili šta?

U danassnja krompjutorska vremena to je 1800 znakova s razmacima.

mcn

Pogledajte http://mcn.blog.hr dok se www.darkomacan.com radi! *** Q STRIP 8 je na svim kioscima! *** Srijedom: MISTER MACCAK na www.stripovi.com *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 12/07/2005 : 15:57:01  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by Rajher

Sad još samo fali tvoj mali komentar...



You're talking to me???
Pa mislim da sam dosta toga rekao o Nathanu u mojim recenzijama 29 Nathanovih epizoda...

P.S. @ Rajher
Ak si online, ceka te It, slobodno navratiš kad ideš na posao. Samo javi kad.

The greatest trick the devil ever pulled
Was convincing the world he didn't exist,
That was his power...
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 12/07/2005 : 17:05:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
da, najcesce je to 1800 slovnih mesta, ali brojka varira od 1700 do 1900, cak i 2000, u zavisnosti od izdavaca.

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 12/07/2005 : 17:43:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Hvala na informacijama.

--
"Non c'e niente di piu triste di
un sogno che muore."
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000