forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Zašto (ne) kupujete Nathana Nevera?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 12/07/2005 : 23:20:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Cim sam procitao prvi broj znao sam da je to strip kakav sam oduvjek želio procitati kod Bonellija. I nisam se prevario; prvih tridesetak brojeva bili su mi odlicni, a kasnije nešto lošiji, a ipak dobri. Iza broja 55 imam samo nekoliko talijanskih i žao mi je što oni koji su citali puno više kažu da u slijedecih nekoliko desetaka epizoda slijedi lošije razdoblje. Sjecam da sam nakon prvih desetak brojeva pomislio: Bože, pa ovaj serijal ima stvarno veliki potencijal! I dalje to mislim i ne mogu vjerovati da scenaristi to sve nisu digli na neki viši nivo...

Grad Stripova, vješanje svakog sata.
Strance dobrodošao...
Go to Top of Page

tom1979
Junior Member

Croatia
348 Posts

Member since 04/02/2005

Posted - 13/07/2005 : 12:12:51  Show Profile Show Extended Profile  Send tom1979 a Private Message
Sve OK, alene - mcn je sve super rekao:-) Covjek piše izuzetno argumentirano. Cak sam pod njegovim utjecajem u forumu ovdje poceo revidirati svoje visoko mišljenje o Nathanu... ali uvijek ce mi ostati barem malo drag:-) Nathan, mislim. (Ali i mcn:-)

Dick: meni je upravo to alogicno pisanje (vjerojatno, da, zbog droga) najbolja stvar, sva ta destrukcija normalne linearne naracije i ta raspadanja svjetova likova na krhotine, bilo stoga što su mrtvi (Ubik), na drogama (Tecite suze moje, rece policajac) ili ima veze s pamcenjem (Total Recall).

Inace, cesto se dogada da su ljudi vrlo razocarani kad citaju Sanjali li androidi... nakon filma. I ja sam bio kao klinac, no kad sam pred koju godinu opet citao roman u novom hrv. prijevodu, kad mi je Dick s drugim stvarima postao klasik, onda mi je legao i bolje od filma, koji je remek-djelo; jednostavno zato jer sam se držao svjesnim da citam sasvim drugu stvar i ostavio film po strani.
Inace, od prijevoda, moji su favoriti ipak UBIK i Covek u visokom dvorcu (BG-izdanja). Tamno skeniranje je vrhunski prikaz Dickove paranoje, rastakanja realnog svijeta itd., ali nije baš SF pa mi nije blizu ova dva. Sanjaju li androidi je solidan roman. Ali istina, Dick je pisao romane na kile za novac, tako da on ima dosta super stvari, ali i hrpu šita. Ali to je uvijet tako s "autorima", i kad je loš uživaš jer ima ono neceg svojeg; kod Dicka je to uvijek neki problem s realnošcu svijeta glavnog lika.

Stvar je u tome da ja na primjer ne podnosim Tolstoja, to mi je najveca gnjavaža na svijetu. Daj mi bilo što postmoderno, pomaknuto, paranoidno, citatno... Tolstoj je dno dna za mene. No, ne mogu reci javno "Tolstoj je smece od pisca" - barem ne radi vlastita ugleda - nego priznajem da je klasik, ali kažem "to nije po mom ukusu, ja preferiram Ballarda ili Thomasa Pynchona ili barem Joycea".
Go to Top of Page

darkraver
Senior Member



Croatia
1346 Posts

Member since 17/06/2002

Posted - 13/07/2005 : 14:54:48  Show Profile Show Extended Profile  Send darkraver a Private Message
a cuj MCN ja se bas nebi s tobom slozio...

procitao sam mnogo SF knjiga i mnogo nevjerojatnih zapleta...
al zavisi opet kakav se tebi SF svidja,el i SFa ima raznih...

meni ?ovce? jako pasu,to je vise onak melankolie SF...
HC SF mi eto bas i nepase prevec...osim nekih pisaca,vise palim na off-planet SF...
recimo jebenija knjiga u zadnje vrijeme mi je ?Vatra nad Dubinom? od Vingea...kolosalna prica,hebeno odradjena i kompleksna,galakticka...

po tome mi se NN ne bi trebao svidjat jer je poprilicno earthbound SF...

al eto svidja mi se,od SF stripa bas i nemos ocekivat kvalitetu knjiga jel...a od svih SF stripova NN mi je najbolji,iako nije savrsen da velim to je ONO sto trazim...jednostavno je od svih SF serijala u stripu ovaj najdoradjeniji...po meni barem...

uostalom,nit je DD najbolji horror,nit je MM najbolji misterij,gledajuci sve moguce oblike izrazaja

jer...sve je tako relativno...zar ne?

Od stripova radim salate ali jedino NN zacinim!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 13/07/2005 : 15:27:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
[quote]Originally posted by darkraver

recimo jebenija knjiga u zadnje vrijeme mi je ?Vatra nad Dubinom? od Vingea...kolosalna prica,hebeno odradjena i kompleksna,galakticka...

Nedavno sam procitao, stvarno je ok,Vernor ima dosta novih ideja.
Imaš li možda još nešto tako novije da preporuciš, one stare sam sve citao.
Izvinjavam se postavljacu(DeeCay) što povremeno skrecem s teme, ali mislim da nema velike štete.



>>> I hope the party in my head never stops <<<
Go to Top of Page

tom1979
Junior Member

Croatia
348 Posts

Member since 04/02/2005

Posted - 13/07/2005 : 15:48:57  Show Profile Show Extended Profile  Send tom1979 a Private Message
Meni je OK i Vingeov stariji roman "Rat miru" iz 80-ih, Izvori su objavili prijevod negdje u isto vrijeme kad i Algoritam "Vatru nad dubinom" (za koju cekamo nastavak od Algoritma, navodno još bolji, "Deepness in the Sky"). "Rat miru" jest malo staromodniji, ali Vingeove postljudske ideje (singularitet) su vec tu :-)
- inace i meni fali takvih novih prijevoda, naši izdavaci ne rad eništa ili tiskaju desetljecima stare stvari. Izvori bi najesen ipak trebali objaviti "Ilium", novi roman Dana Simmonsa, slavnog po Hyperionskom ciklusu. Can't wait.
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 13/07/2005 : 16:16:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>Izvori bi najesen ipak trebali objaviti "Ilium", novi roman Dana
>Simmonsa, slavnog po Hyperionskom ciklusu. Can't wait.

Hm, bio mi je zabavan, ali ... Uostalom: http://mcn.blog.hr, the very first entry.

mcn

Pogledajte http://mcn.blog.hr dok se www.darkomacan.com radi! *** Q STRIP 8 je na svim kioscima! *** Srijedom: MISTER MACCAK na www.stripovi.com *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 13/07/2005 : 17:52:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by tom1979

Meni je OK i Vingeov stariji roman "Rat miru" iz 80-ih, Izvori su objavili prijevod negdje u isto vrijeme kad i Algoritam "Vatru nad dubinom" (za koju cekamo nastavak od Algoritma, navodno još bolji, "Deepness in the Sky"). "Rat miru" jest malo staromodniji, ali Vingeove postljudske ideje (singularitet) su vec tu :-)
- inace i meni fali takvih novih prijevoda, naši izdavaci ne rad eništa ili tiskaju desetljecima stare stvari. Izvori bi najesen ipak trebali objaviti "Ilium", novi roman Dana Simmonsa, slavnog po Hyperionskom ciklusu. Can't wait.


Rat miru citao, prosjek što se mene tice.
Za Ilium cujem da ljudi baš nisu oduševljeni.
Upravo ponovo citam Hiperion/Pad Hiperiona pa cu poslije Endimion/Uspon Endimiona.

>>> I hope the party in my head never stops <<<
Go to Top of Page

byoman
Advanced Member



Croatia
6349 Posts

Member since 07/12/2002

Posted - 13/07/2005 : 18:27:49  Show Profile Show Extended Profile  Send byoman a Private Message
Ako vam Macanov link na njegov blog ne radi, stvar je u jedom zarezu na krivom mjestu. :)

http://mcn.blog.hr/

No Life Till Leather
Go to Top of Page

tom1979
Junior Member

Croatia
348 Posts

Member since 04/02/2005

Posted - 14/07/2005 : 11:42:21  Show Profile Show Extended Profile  Send tom1979 a Private Message
:-) Ja ga ionako imam u favorites.

"Posuditi pred ljeto a vratiti na jesen" rece mcn na blogu:-) To baš i tražim... ali avaj, rekoše mi na telefonu u Izvorima da od knjige ništa prije Interlibera. Nda, cuo sam i ja da je osrednji, a i blurb izgleda kao da je Simmons patentirao formulu iz Hyperiona i sad je poluuspjelo ponavlja. Ali bolje i solidni Simmons, nego tona nicega, na što su nas navikli dicni hrvatski izdavaci SF-a.
Ništa, naci nešto "staro", a propušteno i s tim na plažu. Baš sam u knjižnici našao novi roman Arthura Clarkea (u tandemu sa Stephenom Baxterom), "Oko vremena", prvi dio neke nove serije, "Vremenska odiseja", koja, kao, nije nastavak serijala Odiseja u svemiru nego "okomitogovor"?! Nisam citao Clarkea barem 12 godina, i mogu reci da je prvo poglavlje dosta staromodno, ali radnja/ideje možda budu zanimljive.
Kad nitko nece prevesti Chinu Mievillea ili Charlieja Strossa ili nešto skroz novo, onda i novi roman starog pisca nije loša stvar...

Edited by - tom1979 on 14/07/2005 11:44:23
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 14/07/2005 : 16:12:16  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Što se dešava u tom novom ciklusu "Illium"? Vec sam zaboravio kako je završio Hyperion (a i skoro što se dešavalo tamo)... Ono cudovište Shrike su sredili, i jel nešto bilo sa Crkvom na kraju? Stvarno kako covjek zaboravi neke stvari.

The greatest trick the devil ever pulled
Was convincing the world he didn't exist,
That was his power...
Go to Top of Page

Bardho
Senior Member

1943 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 14/07/2005 : 18:02:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Bardho a Private Message

Vidim da ovdje nitko ne spominje Lois McMaster Bujold i po meni superkvalitetne knjige o dogodovštinama Milesa Naismitha Vorkosignana. Šta mislite o tome?
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 14/07/2005 : 22:23:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by Bardho


Vidim da ovdje nitko ne spominje Lois McMaster Bujold i po meni superkvalitetne knjige o dogodovštinama Milesa Naismitha Vorkosignana. Šta mislite o tome?



Pa nitko ne spominje jer smo ionako skrenuli sa teme, ali kad si vec potegao...
Procitao sam vecinu - 15 knjiga i mogu reci su mi pocetne knjige superzabavne, zatim ide prosjek i na kraju 5-6 knjiga potpunog smaranja. Ne znam imaš li i ti slican utisak ili je to samo meni tako?

>>> I hope the party in my head never stops <<<
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7791 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 15/07/2005 : 01:16:16  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
a ja vidim da je ovdje topic totalno otišao u "offtopic"
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 15/07/2005 : 12:04:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by I like girlz

a ja vidim da je ovdje topic totalno otišao u "offtopic"


Dešava se...
Ipak, ostalo je u okviru sf-a, što je i Nathan Never...
Vidi se da su ga najbolje prihvatili ljubitelji sf knjiga koji do Nathana nisu imali pristupacan sf strip.

>>> I hope the party in my head never stops <<<

Edited by - Obi-wan on 15/07/2005 23:44:08
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7791 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 15/07/2005 : 16:39:41  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
pa kad smo vec na temi SF-a, hajmo se malo dotaci novog star trek serijala na hrt2, "enterprise"-a. zasad je više nego dobar. i drago mi je da su pomjerili termin prikazivanja na 19:15h, ono ranije u 12 mi nikako nije odgovaralo.
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 15/07/2005 : 19:35:10  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
Zsto ne kupujem Nathana? Mozda zato sto sam ga dosad nabavljao besplatno, ali ovih par brojeva koji mi jos fale morat cu kupiti...
Go to Top of Page

wanderer
Advanced Member



United Arab Emirates
3489 Posts

Member since 18/08/2004

Posted - 16/07/2005 : 13:54:07  Show Profile Show Extended Profile  Send wanderer a Private Message
quote:
Originally posted by dsormaz1

Zsto ne kupujem Nathana?

mene osobno su od nathana odbili crtaci.prica i nije toliko losa, ali mari me ubije u pojam sa svojim zvrljotinama. nikad ne znam jel on to crta iz zafrkancije neke karikature ili je to stvarno njegov maksimalni domet? u svakom slucaju imam sve epizode nathana, ali da sam bas lud za njim, nisam.
postoji nekoliko epizoda koje sam citao nekoliko puta,koje su prava mala remek djela, ali nekako to mi nije dovoljno da postanem neki njegov veliki fan...




I'll tell you the TRUTH:
'Your SOUL will BURN in
the LAKE of FIRE !!!'

Edited by - wanderer on 16/07/2005 14:04:19
Go to Top of Page

wanderer
Advanced Member



United Arab Emirates
3489 Posts

Member since 18/08/2004

Posted - 16/07/2005 : 14:00:58  Show Profile Show Extended Profile  Send wanderer a Private Message
quote:

Nisam izdržao da se ne osvrnem na ovaj Parin biser. Ne znam da li me je više šokirala ili nasmijala ova izjava. Covjece, ti stvarno nisi za Nevera. Volio bi cuti koji su ti crtaci dobri kada ti je jedan Castellini 'stvarno loš'
quote:
Originally posted by paro

Procitao sam samo 1. epizodu tako da nemogu baš konkretno komentirat, ali crtež je stvarno loš, a i ta prica je bila vodena.






hehe, bas me covjek nasmijao. u prvoj epizodi meni je crtez genijalan, a ne da je los, naravno svaki covjek ima pravo na svoje misljenje i ja ga postujem




I'll tell you the TRUTH:
'Your SOUL will BURN in
the LAKE of FIRE !!!'

Edited by - wanderer on 16/07/2005 14:05:52
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7791 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 16/07/2005 : 15:56:03  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
quote:
Originally posted by wanderer

quote:

Nisam izdržao da se ne osvrnem na ovaj Parin biser. Ne znam da li me je više šokirala ili nasmijala ova izjava. Covjece, ti stvarno nisi za Nevera. Volio bi cuti koji su ti crtaci dobri kada ti je jedan Castellini 'stvarno loš'
quote:
Originally posted by paro

Procitao sam samo 1. epizodu tako da nemogu baš konkretno komentirat, ali crtež je stvarno loš, a i ta prica je bila vodena.






hehe, bas me covjek nasmijao. u prvoj epizodi meni je crtez genijalan, a ne da je los, naravno svaki covjek ima pravo na svoje misljenje i ja ga postujem




I'll tell you the TRUTH:
'Your SOUL will BURN in
the LAKE of FIRE !!!'



cekaj malo, opet dolazimo do zamjene teza, jer doticni koji je "provalio" da je castellini loš crtac mislim da pod hitno treba da kupi lupu (povecalo) ako vec ne nosi naocale, jer ako je stvar do mišljenja onda može reci da mu se ne svida stil castellinijevog crteža, što svakako dopuštam i poštujem, ali onako kao grom iz vedra neba napisati da je castellini citiram "LOŠ" crtac, je u najmanju ruku smiješno i glupo.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 16/07/2005 : 16:57:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
A nije niti Mari loš crtac, cak naprotiv, vrstan crtac, meni se svidja jako njegov stil... on zna samo u nekoliko crta puno bolje docarati doživljaj nego netko tko možda zagrci crtež detaljima i izražajnošcu koja ništa ne govori, a to treba znat (manje je više, a Mari je dobro shvatio).
A i fora su mi ti dark crtaci.
Mogao bih reci da ono što je Roi u Dylanu Dogu to je Mari u Nathanu (makar Mari crta i Dylana).


you candy perfume girl
Go to Top of Page

wanderer
Advanced Member



United Arab Emirates
3489 Posts

Member since 18/08/2004

Posted - 16/07/2005 : 20:30:00  Show Profile Show Extended Profile  Send wanderer a Private Message
meni osobno se vise svidja cisci, precizniji crtez... recimo esposito bros ili castelini, ima jos nekoliko dobrih crtaca u neveru kojima se sad ne mogu sjetiti imena, ali od marijevog crteza mi se povraca...
dok je roijev crtez zakon.

cak je marcelo u odnosu na njega, genije


I'll tell you the TRUTH:
'Your SOUL will BURN in
the LAKE of FIRE !!!'
Go to Top of Page

Bardho
Senior Member

1943 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 16/07/2005 : 21:06:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Bardho a Private Message
quote:
Originally posted by wanderer

meni osobno se vise svidja cisci, precizniji crtez... recimo esposito bros ili castelini, ima jos nekoliko dobrih crtaca u neveru kojima se sad ne mogu sjetiti imena, ali od marijevog crteza mi se povraca...
dok je roijev crtez zakon.

cak je marcelo u odnosu na njega, genije


I'll tell you the TRUTH:
'Your SOUL will BURN in
the LAKE of FIRE !!!'



De Angelis, Bonazzi, Casini, Bastianoni Dante i Francesco(mislim). Što se tice Marija on mi je više za nekakve mracnjacke scenarije što je donekle pogodeno sa (Vampiri, Djeca noci), a fulano sa (U ponoru pamcenja, Jedanaesta zapovijed, Ljudi sjene, Zabranjena zona i Babilonska biblioteka). Pod fulano ne mislim da je Mari loš crtac vec da bi takav tip epizode recimo Castelliniju i De Angelisu po mome mišljenju bolje legao. Mari mi je puno jaci na Dogu nego na Neveru.
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2817 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 16/07/2005 : 21:38:32  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message
quote:
Originally posted by Bardho

quote:
Originally posted by wanderer

meni osobno se vise svidja cisci, precizniji crtez... recimo esposito bros ili castelini, ima jos nekoliko dobrih crtaca u neveru kojima se sad ne mogu sjetiti imena, ali od marijevog crteza mi se povraca...
dok je roijev crtez zakon.

cak je marcelo u odnosu na njega, genije


I'll tell you the TRUTH:
'Your SOUL will BURN in
the LAKE of FIRE !!!'



De Angelis, Bonazzi, Casini, Bastianoni Dante i Francesco(mislim). Što se tice Marija on mi je više za nekakve mracnjacke scenarije što je donekle pogodeno sa (Vampiri, Djeca noci), a fulano sa (U ponoru pamcenja, Jedanaesta zapovijed, Ljudi sjene, Zabranjena zona i Babilonska biblioteka). Pod fulano ne mislim da je Mari loš crtac vec da bi takav tip epizode recimo Castelliniju i De Angelisu po mome mišljenju bolje legao. Mari mi je puno jaci na Dogu nego na Neveru.



Ni slucajno se ne mogu slagati . Mari je daleko najbolji crtac Nathana. Nasa junacina i jeste mracna, "depresivna", zamisljena, nostalgicna i tako dalje. Zato ga Mari i najbolje pogadja. I zato su i njemu do sad dane ove najvaznije epizode (gore spomenute).

Jack the Black.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 16/07/2005 : 23:47:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
U ponoru pamcenja, Jedanaesta zapovijed. Najbolja prica Nathan Nevera, djelomicno zahvaljujuci dobro pogodenom crtacu.

>>> I hope the party in my head never stops <<<
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7791 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 17/07/2005 : 01:54:53  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
a kad ste vec spomenuli roia iz DD staffa, neko je spominjao na nekom topicu o dylan dogu da mu je roi (uz cjavija kao scenaristu) najgora kombinacija za DD. meni je roi poprilicno dobar, zavolio sam ga citajuci "mefista", kojeg je stvarno fenomenalno nacrtao.
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000