forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Incal - John Difool
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 17/08/2005 : 12:52:55  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
Trebao bi kakav info, dojmove, popis albuma...


Edited by - alen on 17/08/2005 12:54:00

trle
New Member



Bosnia and Herzegovina
243 Posts

Member since 06/07/2004

Posted - 17/08/2005 : 13:30:47  Show Profile Show Extended Profile  Send trle a Private Message
Za Incal sam cuo polovinom 80tih kao klinac od jednog starijeg rodjaka iz Novog Sada koji je poznavao Zorana Janjetova (mislim da je tada bio u pregovorima da nastavi rad sa Zodorovskim umjesto Mebijusa) i koji mi je strip opisao: Avanture Dzonija Difula su najbolji strip na svijetu. Nakon mnogo godina i mnogo procitanih stripova sve sam uvjereniji da je bio u pravu. Prvi broj serijala Crni inkal po meni postao je arhetipski za kompletan SF zanr. Kao sto u filmu se moze (opet po meni) SF zanr dijeliti Prije i poslije Odiseje 2001 (sa Matrix prvim dijelom) tako isto moze se reci da je Inkal za strip. Koncepte, situacije, rjesenja vidjena u njemu poslije sam nalazio u mnogo filmova, literature, stripova itd. Ali ne prije pojave ovog stripa (ili ja to nisam imao priliku pronaci, a ako neko zna volio bih da o tome ovdje malo prodiskutujemo).
Prvi dio originalnog serijala se sastoji od 5 epizoda
Crni Inkal
Inkal Svetlosti
Ono što je gore
Ono što je dole
Peta esencija 1. deo
Peta esencija 2. deo
Poslije je Zodorovski nastavio sa Janjetovim i dr. i stvoren je cijeli tzv. Svijet Inkala (saga o Metabaronima itd.)Da ne bih duljio vise albumi su izdavani od strane Viste iz BG a cuo sam da postoji objedinjen album sa svih prvih 5 epizoda i prilicno je skup. System Comics objavljuje Mladost Dzona Difula i dosta je povoljno, mada Janjetov pomalo prezvakuje ono sto je Mebijus imao reci.

TM
Go to Top of Page

SANdMAN
Junior Member

Fed Rep Yugoslavia
401 Posts

Member since 16/09/2002

Posted - 17/08/2005 : 13:36:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit SANdMAN's Homepage  Send SANdMAN an ICQ Message  Send SANdMAN a Private Message
quote:
Originally posted by trle
Da ne bih duljio vise albumi su izdavani od strane Viste iz BG a cuo sam da postoji objedinjen album sa svih prvih 5 epizoda i prilicno je skup.



Na nasem?

/ Reason is always a kind of brute force /
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12614 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 17/08/2005 : 13:37:36  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message
nikad cuo za taj strip - može koji sken?
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 17/08/2005 : 13:52:28  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
Koliko ja vidim na internetu i stranicama MC-a Incal je izlazio na engleskom u obliku TPB-a. Pokusat cu iskopati kakav spisak albuma standardnog formata (46 str). Ako me netko preduhitri ili ima takav spisak neka ostavi post.

Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 17/08/2005 : 14:06:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
Na nasem?
[/quote]

da, vista je izdala svih 6 albuma, a onda postoji i izdanje u tvrdim koricama gde su oni sakupljeni, bez naslovnih strana, koliko ja znam. mislim da je bolje nabaviti pojedinacno 6 albuma, ali to je veoma retka stvar, i nije je lako nabaviti.
it took me years...

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

SANdMAN
Junior Member

Fed Rep Yugoslavia
401 Posts

Member since 16/09/2002

Posted - 17/08/2005 : 16:34:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit SANdMAN's Homepage  Send SANdMAN an ICQ Message  Send SANdMAN a Private Message
Hm. Mislim da sam cak video to jednom ali nije mi delovalo bog zna sta i stekao sam utisak da je to kasapljenje uradio neki obesni kolekcionar

Imao sam svih sest Vistinih albuma - i prodao. Godinama se vec suska medj izdavacima o luksuznom integralnom izdanju i mislim da je to samo pitanje vremena

Zapravo, kad sam procitao trletov post, ucinilo mi se da sam ga mozda i propustio...

/ Reason is always a kind of brute force /
Go to Top of Page

Damjan
stripovi.com suradnik

Italy
1458 Posts

Member since 12/02/2004

Posted - 17/08/2005 : 17:42:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Damjan's Homepage  Send Damjan a Private Message
Upravo izlazi kompletno reizdanje na Humanoidima. Vrlo lijepo uradeno, toplo preporucam. Ne znam za strip knjižare, ali može se nabaviti preko Higher Ground Comicsa iz Varaždina (logossun@logossun.com).

www.zid.hr - sve ono što o rocku i metalu nikada niste željeli znati, www.zid.hr/strip - osobni pogledi na aktualnosti u svijetu stripa, uz ponekog mladog autora željnog pažnje

Edited by - Damjan on 17/08/2005 17:43:45
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15571 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 17/08/2005 : 19:42:55  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
reizdanje na hrvatskom ?

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --
Go to Top of Page

Damjan
stripovi.com suradnik

Italy
1458 Posts

Member since 12/02/2004

Posted - 18/08/2005 : 02:25:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Damjan's Homepage  Send Damjan a Private Message
quote:
Originally posted by risbozg

reizdanje na hrvatskom ?




Yeah, right. Na engleskom. Btw, Humanoides je takoder objavio Metabarone i Technopriests od Jodorowskog, sve fine stvari koje treba imati.

www.zid.hr - sve ono što o rocku i metalu nikada niste željeli znati, www.zid.hr/strip - osobni pogledi na aktualnosti u svijetu stripa, uz ponekog mladog autora željnog pažnje

Edited by - Damjan on 18/08/2005 02:37:59
Go to Top of Page

Čoro
Starting Member

Croatia
26 Posts

Member since 02/05/2004

Posted - 18/08/2005 : 22:00:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Čoro a Private Message
quote:
Originally posted by Damjan

Upravo izlazi kompletno reizdanje na Humanoidima. Vrlo lijepo uradeno, toplo preporucam. Ne znam za strip knjižare, ali može se nabaviti preko Higher Ground Comicsa iz Varaždina (logossun@logossun.com).

www.zid.hr - sve ono što o rocku i metalu nikada niste željeli znati, www.zid.hr/strip - osobni pogledi na aktualnosti u svijetu stripa, uz ponekog mladog autora željnog pažnje



Ma ne mislis valjda na ono debilno izdanje na umanjenom formatu (kao americke svescice) i sa novim (ocajnim) bojama? Makar inace nisam prezahtjevan sto se tice izgleda i tiska mislim da to stvarno nema smisla kupovati. Bolje rjesenje je nabaviti negdje sken ako se vec nemoze doci do originalnih izdanja. Ili su to Humanoidi izdali i u nekom normalnom obliku?
Go to Top of Page

metabaron
New Member

177 Posts

Member since 25/01/2004

Posted - 19/08/2005 : 01:06:41  Show Profile Show Extended Profile  Send metabaron a Private Message
Nije izaslo u normalnom obliku.

Ja sam glasno protestirao na te nove boje u Incalu, a vidio sam da je i dobra vecina drugih citatelja bila razocarana bojama. Medutim nista od toga. Nakon sto sam kupio sveske koje su i dodatno bile cenzurirane; odlucili su nakon 12-te sveske vidjevsi da nema kupaca (prodavao se ispod 3,500 primjeraka) da idu na graficke novele. Izdali su prve dvije sami a onda druge dvije su izdali sa DC-em. Prve dvije su cenzurirane ako se ne varam.

Druge dvije su izdane od Marvel/Epic u velikom formatu (3 nastavka) pocetkom 90-tih u starom koloru i znatno boljim slovima. Imam oba izdanja i stvarno je sramota sta su napravili od stripa u novom izdanju.

Zadnja vijest je da ce Humanoids ponovo poceti sa radom i da ce reizdati I am Legend (Nury/Cassaday) u velikom formatu. Iako sumnjam, mozda se odluce i reizdati i Incala u formatu koji zasluzuje i sa starim bojama, naravno.
Go to Top of Page

Damjan
stripovi.com suradnik

Italy
1458 Posts

Member since 12/02/2004

Posted - 19/08/2005 : 03:44:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Damjan's Homepage  Send Damjan a Private Message
Argumenti stoje, medutim - poznato je da kod Moebiusovih stripova boja uglavnom ima minornu ulogu. I kod starih albuma kolor je bio ispodprosjecan, ili - da se ne lažemo - loš. Anyway, nove verzije je obojala V. Beltran; zvuci poznato? Mda, ime opako podsjeca na Freda Beltrana koji je vrlo slicno obavio posao na Technopriestsima i stvar je, po meni, ispala izvrsno. Kod Incala nije upalilo, ali kao što rekoh, boja je u Moebiusovim stripovima tek nužno zlo. Što se cenzure tice, iskreno ne znam. Incal sam citao davno, a ovo izdanje sam kupio i stavio na policu. Ako cenzure zaita ima, što me ne bi zacudilo, onda povlacim preporuku.

www.zid.hr - sve ono što o rocku i metalu nikada niste željeli znati, www.zid.hr/strip - osobni pogledi na aktualnosti u svijetu stripa, uz ponekog mladog autora željnog pažnje
Go to Top of Page

veber
Senior Member



1117 Posts

Member since 18/09/2002

Posted - 19/08/2005 : 10:07:34  Show Profile Show Extended Profile  Send veber a Private Message
iman ja svih 6 incala,glanceri,rijetkost.proda bi ih.
nove boje su izmasakrirale album.onakav serijal pretvorit u smece to je manjak mozga.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15571 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 19/08/2005 : 11:49:56  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
slažem se da je manjak mozga

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 19/08/2005 : 12:02:25  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
Koliko na kraju ima albuma?

Trle je naveo ovih 6:
Crni Inkal
Inkal Svetlosti
Ono što je gore
Ono što je dole
Peta esencija 1. deo
Peta esencija 2. deo

Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15571 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 19/08/2005 : 12:05:02  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
plusovi novi serijal mladost johana difoola
zbogom oce
detektiv klase "r"

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --
Go to Top of Page

metabaron
New Member

177 Posts

Member since 25/01/2004

Posted - 20/08/2005 : 00:44:26  Show Profile Show Extended Profile  Send metabaron a Private Message
Boju je u originalnim izdanjima Incala radio i Chaland.
Technopriests je druga stvar i tamo takve boje odgovaraju.
V Beltran je ako se ne varam zena F. Beltrana.
Go to Top of Page

Damjan
stripovi.com suradnik

Italy
1458 Posts

Member since 12/02/2004

Posted - 20/08/2005 : 12:51:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Damjan's Homepage  Send Damjan a Private Message
quote:
Originally posted by metabaron

Boju je u originalnim izdanjima Incala radio i Chaland.



...i napravio je loš posao, isto kao Petra kod Blueberryija.

quote:
Originally posted by metabaron

Technopriests je druga stvar i tamo takve boje odgovaraju.
V Beltran je ako se ne varam zena F. Beltrana.



Slažem se. Samo kažem da su vjerojatno htjeli isti efekt u oba slucaja, a kod Icala nije uspjelo jer je crtež u startu postavljen drugacije. No, novi kolor im zamjeram više zbog toga što stare klasike nacelno ne treba dirati, nego zbog konacnog rezultata.

www.zid.hr - sve ono što o rocku i metalu nikada niste željeli znati, www.zid.hr/strip - osobni pogledi na aktualnosti u svijetu stripa, uz ponekog mladog autora željnog pažnje
Go to Top of Page

Sawaar
New Member



Croatia
139 Posts

Member since 20/10/2003

Posted - 20/08/2005 : 14:09:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Sawaar a Private Message
Ja takodjer imam Incal u izdanju Marvel/Epic i sasvim sam zadovoljan bojom. Koristili su ekstremne nijanse i kombinacije boja koje mi vjerojatno u nekom drugom stripou ne bi pasale, ali u ovoj prici koja je spoj svega i svacega sasvim su primjerene.

Nego, stalno citam o toj cenzuri Incala u americkom izdanju. Sto je cenzurirano u tom starom Epic izdanju a sto u novom, Humanoids izdanju? Je to bila samo cenzura teksta ili i crteza?
Go to Top of Page

SnotMan
Advanced Member



Saint Croix
6389 Posts

Member since 21/07/2003

Posted - 20/08/2005 : 14:50:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit SnotMan's Homepage  Send SnotMan a Private Message
The Incal: The Epic Conspiracy begins one of comics' greatest masterpieces illustrated by Moebius and written by Alexandro Jodorowsky, Together they present the classic adventure of sci-fi detective John DiFool, a low class detective in a corrupt world. He finds his life turned upside down when he discovers an ancient artifact called "The Incal." DiFool's adventures bring him into conflict with the galaxy's greatest warrior, the Metabaron, and pit him against the awesome powers of the Technopope. These encounters and many more make up a tale of comical and cosmic survival, but also the survival of the entire universe.

During his previous stand-alone adventures in The Incal: Orphan of the City Shaft, and The Incal: John DiFool, Class "R" Detective, John thought he had seen it all. He was so very wrong...

The internationally acclaimed illustrator of countless graphic novels and film designer for Alien, The Abyss and The Fifth Element, Moebius first influenced a generation with The Incal. In this beautifully re-colored collection, he collaborates with writer Alexandro Jodorowsky, co-creator of The Technopriest and The Metabarons and writer/director of the famous cult films El Topo, Santa Sangre, and The Holy Mountain.



So crucify the ego, before it's far too late
To leave behind this place so negative and blind and cynical,
And you will come to find that we are all one mind
Capable of all that's imagined and all conceivable.
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2263 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 20/08/2005 : 14:59:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message
quote:
Originally posted by veber

iman ja svih 6 incala,glanceri,rijetkost.proda bi ih.
nove boje su izmasakrirale album.onakav serijal pretvorit u smece to je manjak mozga.



A pošto?
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15571 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 20/08/2005 : 18:44:13  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
i mene zanima

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --
Go to Top of Page

metabaron
New Member

177 Posts

Member since 25/01/2004

Posted - 20/08/2005 : 19:20:23  Show Profile Show Extended Profile  Send metabaron a Private Message
quote:
Originally posted by Sawaar

Ja takodjer imam Incal u izdanju Marvel/Epic i sasvim sam zadovoljan bojom. Koristili su ekstremne nijanse i kombinacije boja koje mi vjerojatno u nekom drugom stripou ne bi pasale, ali u ovoj prici koja je spoj svega i svacega sasvim su primjerene.

Nego, stalno citam o toj cenzuri Incala u americkom izdanju. Sto je cenzurirano u tom starom Epic izdanju a sto u novom, Humanoids izdanju? Je to bila samo cenzura teksta ili i crteza?



Marvel/Epic albumi nisu cenzurirani. Onda kad je Humanoids odlucio izdavati u sveskama morali su cenzurirati guzice, sise i slicne stvari da bi ga smijeli prodavati u comics shopovima (slicno kao i Metabarons). Ne sjecam se da li su kod kolekcija tih prvih 12 brojeva (u dvije graficke novele) odlucili otkloniti cenzuru ili ne. Nakon toga su preko DC izdali jos dvije kolekcije koje su u biti Jodo/Moebius Incal - to nije bilo cenzurirano. Dakle samo je nejasno da li su cenzurirali Jodo/Janjetov serijal u kolekcijama.
Go to Top of Page

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 02/05/2007 : 09:38:36  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message
Samo sam jednom pre mnogo godina, verovatno prerano, nabavio prve dve epizode Dzona Difula i nije mi se uopšte svidelo. Sad sam, u nedostatku bilo cega na trzistu sto se moze citati, kupio svih 6 epizoda Mladost Dzona Difula, i blago govoreci sam odusevljen! Procitao sam ih u jednom dahu, sto mi se vec dugo nije desilo!
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15571 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 02/05/2007 : 11:32:01  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
sada još procitaj sljedecih šest epizoda Dzona Difula i onda si spreman za preci na metabarune u fibra izdanju :-)))))

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --

Edited by - risbozg on 02/05/2007 11:34:17
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.62 seconds. Snitz Forums 2000