forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Zagorove istusirane table sa textom
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

TORQUE
Senior Member



Croatia
2781 Posts

Member since 27/04/2005

Posted - 04/09/2005 : 16:18:22  Show Profile Show Extended Profile  Send TORQUE a Private Message
Dobri crteži!

It's going to be blood for blood and by the gallon. These are the old days, the bad days, the all-or-nothing days. They're back!
Go to Top of Page

nedim
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
1933 Posts

Member since 13/08/2005

Posted - 04/09/2005 : 16:20:42  Show Profile Show Extended Profile  Send nedim a Private Message
Zavrsio je 94 strane (prvi nastavak)u olovci i istusirao tridesetak. No radi se svaki dan. Inace ova prica ima 376 strana, i scenaristicki u potpunosti zavrsena.
Go to Top of Page

nedim
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
1933 Posts

Member since 13/08/2005

Posted - 04/09/2005 : 16:21:04  Show Profile Show Extended Profile  Send nedim a Private Message
molim malo vise!?!
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 04/09/2005 : 16:28:51  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
Stari, ovo je fenomenalno!

I feel like somebody put something in my drink
Go to Top of Page

marti
Junior Member



Germany
321 Posts

Member since 22/03/2003

Posted - 04/09/2005 : 16:43:55  Show Profile Show Extended Profile  Send marti a Private Message
hej svaka cast covjece za ovo bi trebalo da sazna boneli mislim da biste odmah dobili ugovor ;-)

RGHRRR HRMRGRRRR
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 04/09/2005 : 17:26:49  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Crtež je veoma dobar,meni jedino smetaju tuš i sencenje koji su svuda istog inteziteta,strip mi je i suviše taman i dvodimenzionalan..Takodje,nemoj se isuviše ugledati na onog drugog Ferrija,pripazi na proporcije!!! Shvati ovo kao konstruktivnu kritiku,nema ljutiš?
Ponovo:iskreno vam želim puno srece kod cika Bonellija !!!

Gutta cavat lapidem non vi sed saepe cadendo.

Edited by - manhunter on 04/09/2005 17:36:30
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 04/09/2005 : 17:37:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message
Dosta mi lijepo izgleda crtanje Zagora,pogotovo Ciko je odlican,ali mi nesto upalo u oci sto mi odudara a to su table koje su crtane u kcmi u pozadini mi nesto nedostaje,djeluje mi jednolicno cak neke crte su prefino nacrtane tako da bas malkice odudaraju u nekim trenutcima.
Dok recimo priroda i jedrenjak su mi puno ljepsi sa vise detalje koji gode oku.
Uglavnom puno mi ljepse crtas od mnogih Zagorovih crtaca.


Porter
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 04/09/2005 : 18:46:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
Proporcije mi se negdje cine pomalo nelogicne, tus mi se ne svidja bas previse, mislim da to moze
i bolje i recimo ona krcma ne mora imati i zidove i podove i strop sa svim onim crtama,
pa sve da je to od drveta ne izgleda onako dobro. Naravno to je samo moje misljenje.
Ostalo je uglavnom odlicno, ima stila, samo uz tu malo doradu mislim da bi moglo imati uspjeha.
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 04/09/2005 : 18:47:43  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
I meni je zasmetalo to sto je crtez suvise taman ali sve u svemu nije lose.
Ako jednog dana docekamo papirnu varijantu vaseg stripa imacemo puno bolji pregled pa cemo moci i napraviti pravu kritiku...dotle srecno!
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 04/09/2005 : 18:51:25  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
quote:
Originally posted by sdragan@

I meni je zasmetalo to sto je crtez suvise taman ali sve u svemu nije lose.
Ako jednog dana docekamo papirnu varijantu vaseg stripa imacemo puno bolji pregled pa cemo moci i napraviti pravu kritiku...dotle srecno!


Ah da!Tek sad sam primetio slova...ja pripadam staroj gardi stripoljubaca i postujem jedino rucno pisan tekst.
Ali bez obzira na ovu moju opasku, zelim vam sve najbolje!!!
Go to Top of Page

nedim
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
1933 Posts

Member since 13/08/2005

Posted - 04/09/2005 : 18:52:25  Show Profile Show Extended Profile  Send nedim a Private Message
kada se zagor pozdravlja sa fishlegom, iza njegovog desnog ramena, onaj cikica pravo lici na tex-a ;))
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 04/09/2005 : 18:58:17  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
imas pravo...original Tex
Go to Top of Page

nedim
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
1933 Posts

Member since 13/08/2005

Posted - 04/09/2005 : 19:10:36  Show Profile Show Extended Profile  Send nedim a Private Message
da! u nekom malo losijem izdanju! ;))
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17226 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 04/09/2005 : 19:10:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Moram priznati da su mi crtezi bolje izgledali dok su bili u olovci. No, bez obzira na sve, ovo je zaista odlicno, iako i ja (doduse kao potpuni nestrucnjak, ali ipak u najboljoj nameri) imam par primedbi:

-na nekim crtezima delovi tela su neproporcionalni (kako je neko vec napisao)
-crtezi su na neki nacin staticni, ne vidi se da su lica u pokretu. Fali nesto sto bi im dalo neku vrstu dinamike
-linije su previse "ciste", kad bi bile slobodnije povlacene, to bi ujedno dalo i tu nedostajucu dinamiku crtezu. Mislim da bi sve bilo mnogo bolje kad bi nekome drugome dao da ti istusira crteze (kao sto se to i inace cesto radi da jedan crtac radi olovku, a drugi tusira)
-likovi su, upravo zbog te prevelike "cistoce" linija pomalo nerealni, kao da nisu pravi vec kao da su lutke, pa mi pomalo lici na takozvanu naivnu umetnost (made in Kovacica).

No, sve nabrojano bi se resilo jednim jedinim potezom, odnosno kad bi ti neko drugi istusirao nekoliko tabli, pa bi inda i ti sam video kako to treba da izgleda i brzo bi i sam usao u fazon kako da ih tusiras...

Sve u svemu, samo napred, i sve najbolje u Milanu...
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1302 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 04/09/2005 : 19:42:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zeljko Ferri's Homepage  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message
Hvala vam na pohvalama i kritikama.Dosta ste u pravu.Prosto se bojim da crtam slobodnije..to mi je mana,mozda treba slobodnije,mozda bi bilo bolje.
Verovatno cu to i uspeti vezbanjem...
Drago mi je da vam se i prica svidja.

Zeljko Ferri
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 04/09/2005 : 19:54:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message
Evo ti jos jedna mala kritika,kad Zagor,Ciko i jos jedan tip odlaze iz Kolibe i pozdravljaju se.
Ima tekst ,,videcemo se kasnije na brodu,,
Tu si recimo za moj ukus fulao da nacrtas neki putic na ulazu u kolibu,jer si travu nacrtao nedirnutu.Tako neke sitnice sto upadaju u oci.Postoji mogucnost da je koliba napravljena prije 2hpa je sve tako lijepo,ali bolje da je malo ugazano.

Porter
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 04/09/2005 : 19:55:28  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
vjerojatno se ne sjecas, ali ja sam ti prvi i kritizirao tus. cini se da se svi oko toga slazu. sad je red da i prvi dam neku konstruktivnu ideju kako to ispraviti:
pokusaj bas kao cika Ferri uzeti kist (recimo najmeksu i 'najsiljatiju' trojku koju nadjes) i sve od prve do zadnje crte povuci kistom. sigurno ti onda tus nece imati ovako 'uredan' da ne kazem 'bolnicki' dojam.

to naravno za sljedece projekte. ne mozes sad usred stripa mijenjati pristup.

inace si super! ne slazem se da fali dinamike, kako neki primjetise. Zagor zivi od statickog, pripovjedackog, jednolicnog kadra. to mi je OK. proporcija ima pogresnih tu i tamo, kao i poneki neprirodni pokret, ali toga ima svagdje i kod svakoga. puno srece!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 04/09/2005 : 20:13:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Mogu samo reci da zavidim tvorcu ovih slika. Mislim da je najljepši posao na svijetu crtati stripove. Na žalost, ne rada se svako s talentom... Zato se nadam da ce oni koji ga imaju, iskoristiti na najbolji nacin.

>>> I hope the party in my head never stops <<<
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 04/09/2005 : 20:25:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Više puta sam pregledao slike i stvarno su odlicne! Detalji koji su malo lošiji uvijek se mogu i moraju bolje napraviti (nacrtati) drugi put. To ionako svi radimo u svakodnevnom životu, tj nastojimo poboljšati sami sebe. Željko sa svojih 27 godina ima još dosta mjesta za napredak, kako bi to sve podignuo na još višu razinu. Za scenarij piše da je na 376 strana i ne sumnjam da je odlican!

Grad Stripova, vješanje svakog sata.
Strance dobrodošao...
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2402 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 04/09/2005 : 22:02:23  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message
Nije loše, stvarno nije loše.
Možda malo previše crtaš detalja.
Da tako crtaju Bonellijevi crtaci nikad ne bi ništa završili.
Ako nastaviš ovako detaljno, poslije 376 strana, zgadit ce ti se
i crtanje i strip. Probaj malo ocistiti slike.
Usput, ima li ova epizoda naslov.
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7741 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 05/09/2005 : 00:18:26  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
i ja ti cestitam na crtežima i shvati sve ove kritike, s kojima se i ja slažem, na jedan cisto dobronamjeran nacin.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17226 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 05/09/2005 : 09:47:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Naravno, i ja se slazem da je crtez mnogo bolji od mnogih Bonelijevih crtaca... Mozda bi bilo najbolje da ti neko strican da neki savet, mozda Parlov ako je na forumu ovih dana...
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3052 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 05/09/2005 : 09:55:03  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message
covjece...super nacrtano....samo naprijed
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/09/2005 : 11:14:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Samo nakratko, nemam vremena za detaljne komentare. Meni su puno ljepse bile olovke, nije ni ovo toliko lose, ali treba puno puno raditi jos. Samo da se vrati na onu moju pricu o decku u Italiji koji se je pokusao probiti u Bonelli za zagora, nasli smo konacno te slike njegovih tabli pa evo pogledajte kako to izgleda. Nazalost, ovo nije bilo dovoljno dobro za Bonellija (mada ja ne vidim zasto). Utjeha za Zeljka je sto su pocetni radovi ovog decka bili nemjerljivo gori od tvojih sada, a on je za samo godinu dana uspio drasticno poboljsati crtez.
http://stripovi.gamer.hr/z1.jpg
http://stripovi.gamer.hr/z2.jpg
http://stripovi.gamer.hr/z3.jpg


Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 05/09/2005 : 12:57:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
Ovaj tip iz Italije crta sjajno, neke stvari sam onda i osobno vidio, meni je sigurno bolji
od nekih crtaca koji su crtali ili crtaju zagora, no valjda je i u ovom svijetu stripa potrebna veza
bez obzira koliko bio dobar kao crtac ili scenarist.
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000