forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Zagorove istusirane table sa textom
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

---dp---
Advanced Member

17226 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 05/09/2005 : 13:10:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Sad kad ove table gledam pazljivo, pitam se da se nije Markos malo zeeznuo pa stavio neke skenove originalnih Ferijevih crteza... Ovo kao da je crtao bas Feri, a mnogo je bolje od Vernijevih crteza...
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1302 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 05/09/2005 : 13:16:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zeljko Ferri's Homepage  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message
Ne mogu da verujem da momak nije primljen!!!!!Strraaasno!!


pogledajte moje stare naslovne iz 1989-1991

http://www.zeljkosrdic.com/engl/zlatna.htm

www.zeljkosrdic.com

Zeljko Ferri


quote:
Originally posted by Markos

Samo nakratko, nemam vremena za detaljne komentare. Meni su puno ljepse bile olovke, nije ni ovo toliko lose, ali treba puno puno raditi jos. Samo da se vrati na onu moju pricu o decku u Italiji koji se je pokusao probiti u Bonelli za zagora, nasli smo konacno te slike njegovih tabli pa evo pogledajte kako to izgleda. Nazalost, ovo nije bilo dovoljno dobro za Bonellija (mada ja ne vidim zasto). Utjeha za Zeljka je sto su pocetni radovi ovog decka bili nemjerljivo gori od tvojih sada, a on je za samo godinu dana uspio drasticno poboljsati crtez.
http://stripovi.gamer.hr/z1.jpg
http://stripovi.gamer.hr/z2.jpg
http://stripovi.gamer.hr/z3.jpg


Kicking Squeeling Gucci Little Piggy

Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/09/2005 : 13:21:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Nazalost, nisam se prevario, ovo su table od tog decka (hm, ima preko 30 godina), pocetnika, koji nigdje do tada nije nista objavio i koji je s ovim dosao na razgovor Burattiniju i Boselliju.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Pajke
Senior Member

Serbia
2999 Posts

Member since 13/11/2001

Posted - 05/09/2005 : 14:21:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajke a Private Message

Zeljko, tvoj najveci kvalitet je ocigledno rad. Ulazes mnoogo truda, ides previse u detalje, ne znam kako ce se sve to videti na onako maloj strani kad se odstampa. Moras vise raditi na potezu(ovo vazi skoro za svakog crtaca, i za mnoge profesionalce), kao i na ravnotezi crno-belih povrsina koje su negde dobre, a negde ugusene spomenutim detaljima. Na mnogim crtezima se vidi da si skidao pokrete iz dokumentacije(sto nije u sustini lose ako nije previse upadljivo)pa u nekim scenama deluje kao da su karakteri prisiljeni na pokrete. Svaki trud se na kraju isplati, jedino je pitanje koliko si spreman da zrtvujes za to sto hoces i da li ces imati snage da istrajes.

Onaj ''mali'' iz Italije ima pokret u cetkici, izgleda da je godine proveo na lebu, vodi i vezbanju s cetkicom. Izuzetno kvalitetan rad, mozda su ga odbili jer previse lici na Ferija(sto meni ne smeta ako je to jako dobro uradjeno, pogledaj primer Moebius-Janjetov).
Go to Top of Page

etmgosa
Senior Member



1731 Posts

Member since 15/07/2002

Posted - 05/09/2005 : 14:57:52  Show Profile Show Extended Profile  Send etmgosa a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Nazalost, nisam se prevario, ovo su table od tog decka (hm, ima preko 30 godina), pocetnika, koji nigdje do tada nije nista objavio i koji je s ovim dosao na razgovor Burattiniju i Boselliju.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



Markose, mislim da si Zeljka stvarno obeshrabrio sa ovim deckom (koji je ocigledno jako dobar), ali na zalost i Dado je u pravu kad kaze da za sve treba imati vezu.
Meni na primjer nije jasno kako Goran Sudzuka nije dobio posao da crta Martija:




Po meni je ovo mnogo bolji crtez od mnogih koji ga rade tamo u Italiji.

Zeljko, svi komentari koje si pronasao ovdje su na mjestu. Dobra stvar kod tebe sto prihvatas kritiku i sto si ocigledno vrijedan. Samo tako nastavi. Trazi svoj stil, nemoj imitirati nikoga i molim te, smanji one godove po daskama, probise oci!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/09/2005 : 17:18:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Mislim da je sa Sudzukom bio neki problem oko broja stranica mjesecno ali pitat cu ga pa vam javim.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 05/09/2005 : 17:54:27  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
Ovaj cover je sramota za zagora , za Ferrija , za Dnevnik , za stripoljubce i ostale Mikicemrzce :))
http://www.zeljkosrdic.com/My%20comic%20book%20art/My%20very,very%20old,comics%20and%20illustrations/Zlatna%20Serija%20i%20Lunov%20Magnus%20Strip/Klanac%20bele%20smrti.jpg

"Somebody raped my tapeworm abortion
Come on motherfuckers and deliver the cow"

Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1302 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 05/09/2005 : 18:44:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zeljko Ferri's Homepage  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message
U pravu si!!

Mikica je nesto najgore sto se moglo destiti Zagoru!!!

Zeljko Ferri

www.zeljkosrdic.com


quote:
Originally posted by seinfeld

Ovaj cover je sramota za zagora , za Ferrija , za Dnevnik , za stripoljubce i ostale Mikicemrzce :))
http://www.zeljkosrdic.com/My%20comic%20book%20art/My%20very,very%20old,comics%20and%20illustrations/Zlatna%20Serija%20i%20Lunov%20Magnus%20Strip/Klanac%20bele%20smrti.jpg

"Somebody raped my tapeworm abortion
Come on motherfuckers and deliver the cow"



Go to Top of Page

Star Wars
Senior Member

Croatia
1076 Posts

Member since 11/07/2005

Posted - 05/09/2005 : 18:51:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Star Wars's Homepage  Send Star Wars a Private Message
quote:
Originally posted by seinfeld

Ovaj cover je sramota za zagora , za Ferrija , za Dnevnik , za stripoljubce i ostale Mikicemrzce :))
http://www.zeljkosrdic.com/My%20comic%20book%20art/My%20very,very%20old,comics%20and%20illustrations/Zlatna%20Serija%20i%20Lunov%20Magnus%20Strip/Klanac%20bele%20smrti.jpg

"Somebody raped my tapeworm abortion
Come on motherfuckers and deliver the cow"





Ma meni je to tako-tako.

The Force is in my hands....
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1302 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 05/09/2005 : 19:26:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zeljko Ferri's Homepage  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message
Ovaj momak sto je crtao ove strane Zagora je fenomenalan!Prava steta!
Italijani nisu normalni!!
Kad bi on umesto Chiarole bio u Zagorovom crtackom timu tiraz bi se popeo gooooreee!!!
Markuse a koliko strana Zagora je taj momak ponudio Buratiniju i Boseliju?
Italijani nisu normalni.
Ista situacija sa Sudzukom.Covek je majstor.Profesionalac.
Mada ne citam puno Martija,vidim da je exstraaa!
Nemam reci....

U pravu ste sto se tice kritike.Prihvatam ih.
Ali potrudicu se da izgleda bolje ubuduce....

Zeljko Ferri

www.zeljkosrdic.com
Go to Top of Page

Vega
stripovi.com suradnik



Croatia
1134 Posts

Member since 11/06/2004

Posted - 05/09/2005 : 20:07:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Vega a Private Message
Jako dobro izgleda! No, ocito nije samo to potrebno da udeš u Bonnelli staff!
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7745 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 05/09/2005 : 20:21:24  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
ove table što nam je markos pokazao su fenomenalne, još uvijek ne mogu da dodem sebi da momak koji je to crtao nije primljen, odavno nisam vidio bolje i ljepše nacrtane table zagora, nemam rijeci stvarno, bez teksta sam ostao. isto tako i za ovog gorana sudzuku i njegove table martija misterije, sramota kakvi sve danas crtaju, a da ova dva momka nisu dobila šansu.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 05/09/2005 : 20:28:27  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
Stari,ovo su odlicni crteži.Ma ti u Bonelliju sebi puno toga dopuštaju-prime nekog Chiarollu a odbiju tog covjeka ciji je crtež sto puta bolji - ista stvar sa Goranom Sudzukom.

I feel like somebody put something in my drink
Go to Top of Page

Kant
Average Member

Croatia
716 Posts

Member since 17/08/2004

Posted - 05/09/2005 : 22:16:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Kant a Private Message
quote:
Originally posted by I like girlz

ove table što nam je markos pokazao su fenomenalne, još uvijek ne mogu da dodem sebi da momak koji je to crtao nije primljen, odavno nisam vidio bolje i ljepše nacrtane table zagora, nemam rijeci stvarno, bez teksta sam ostao. isto tako i za ovog gorana sudzuku i njegove table martija misterije, sramota kakvi sve danas crtaju, a da ova dva momka nisu dobila šansu.



Goran Sudzuka je poznat i priznat hrvatski autor i kvalitetniji je od, bez uvrede, 80% bonelijevih crtaca.
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 05/09/2005 : 22:34:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Crteži, a i lice Zagora, kod ovog crtaca iz Italije, odlicno su nacrtani; nešto izmedu Ferrijevog i Donatellijevog stila. Barem mi se tako cini na prvi pogled.

Grad Stripova, vješanje svakog sata.
Strance dobrodošao...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 06/09/2005 : 09:20:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Ne znam koliko je strana bio ponudio, ali mogu ga pitati, to nije problem. A usput cu i provjeriti sto su mu tocno rekli.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17226 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 06/09/2005 : 13:34:22  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Moguce je da su polozaji tela, kadrovi, i sve ostalo sto je vazno, kod ovog italijana na neki nacin neoriginalni, to jest "precrtavani" sa Ferijevih, pa se mozda to nije svidelo Boneliju. Ali, zar upravo to ne radi i sam Verni, i pre njega to su radili najpre Binjoti a kasnije i Toriceli... ne znam zaista koji su bili ARGUMENTI za odbijanje tog italijana. Bez obzira na gostoprimstvo koje su prema vama pokazali kad ste bili u poseti SBE-u u Milanu (pretpostavljam da ste tu i napravili ove forografije), ja bih bio uporan da mi kazu glavni razlog, ZASTO nesto ovako dobro, i nesto sto bi, bez ikakve sumnje, posebno u vreme kad Feri posustaje i crta sve losije i sporije NESUMNJIVO moglo da podigne prodaju Zagorovim stripovima, odbijeno, a zadrzali su jednog Kjarolu i Kazara koji su verovatno vise upropastili Zagora i od Toninelija...

A za Sudzuku necu ni da komentarisem. Ovi njegovi crtezi cine Martija jos mnogo prijemcivijim nego kad ga crta sam Alesandrini...
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 06/09/2005 : 13:40:45  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
za Sudzuku je SIGURNO bio neki razlog tipa previse stranica mjesecno ili premala placa. nema teorije da su ga odbili na racun kvalitete. to je jasno.

steta. on bi bio super za neke specijalce i sl.
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1302 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 07/09/2005 : 11:40:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zeljko Ferri's Homepage  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message
Ljudi zna li neko koliko tabli mesecno rade Zagorovi crtaci u Bonneliju?

Chiarolla ,Cassaro itd..

A mozda su ovog momka odbili jer premalo tabli mesecno nacrta...
Ipak treba dosta vremena za ovakav crtez.

Meni treba ceo dan za jednu istusiranu tablu!!!!

Zeljko Ferri

www.zeljkosrdic.com
Go to Top of Page

VJ
Advanced Member



Croatia
5931 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 07/09/2005 : 12:08:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit VJ's Homepage  Send VJ an ICQ Message  Send VJ a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Ne znam koliko je strana bio ponudio, ali mogu ga pitati, to nije problem. A usput cu i provjeriti sto su mu tocno rekli.

Trazi ga uz put i sliku onog njegovog ranijeg crteza da ljudi vide koliko je to bilo grozno a sto je naucio u samo godinu dana. :)

Go to Top of Page

makikatalinic
Advanced Member



Croatia
6187 Posts

Member since 07/03/2005

Posted - 07/09/2005 : 20:03:29  Show Profile Show Extended Profile  Send makikatalinic a Private Message
Ne znam ovaj ctež koji nam je Markos pokazao je fenomenalan sad radi li to Ferri to iz ljubomore .Svakako mislim da su od tog kojeg ne znamo bolji od Željkovih radova ali ne vidim razloga zato Željko i on ne bi bili primljeni.Pa ima puno gorih crtaca koji su u timu.Uglavnom da ne obeshrabrujem,Željko samo naprijed...

"Velikodušnost bez premca"
www.alanford.co.nr - o AF-u www.forums.com/phpbb/index.php?mforum=af
"Na ovome svijetu teško je biti glup,prevelika je konkurencija
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1302 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 08/09/2005 : 11:39:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zeljko Ferri's Homepage  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message
Kontaktirao sam Gorana Sudzuku u vezi svega ovoga i evo sta mi je odgovorio.
Izlozite vase misljenje...

Zeljko Ferri

www.zeljkosrdic.com


zeljko, bok!


> Zovem se Zeljko Srdic.Ne poznajes me.

tocno, ne poznamo se, ali ja svracam na forum na stripovi.com, pa sam vidio
i prvi topic o tvom i hulkovom zagoru.

> Malo smo komentarisali tvoje table M.Misterije na stripovi.com i cudili se
> zasto nisi primljen u Bonelli staf??

da, otiso sam sad pogledat jer dugo nisam bio. drago mi je da umjesto da se
tamo naglaba pitanje uputi na pravu adresu! : )

> Mozes li mi reci sta su ti rekli u Bonelliju?Sigurno ti nisu zamerili na
> kvalitetu vec na broj tabli mesecno...

dakle...
prvo, te su table radjene neke 95, 96. najkasnije 97. nacrtao sam ih po
scenariju mikija horvatica. te smo table i mikijev sinopsis poslali u
bonelli nadajuci se poslu. odgovorili su promptno da ih novi scenaristi ne
zanimaju, ali su zainteresirani za mene i- poslali mi scenarij za probe! : )
to nije bila neka kratka prica nego nekoliko nevezanih sekvenci u kojima sam
trebo pokazat kako baratam stvarima vezanim uz martija; crtanje glavnih
likova, crtanje prema zadanim referencama, akcione scene, fantasticni
elementi, itd.
kad sam i to nacrto i poslo, cekao sam odgovor beskrajno dugo.
bilo je tu prakticnih problema. obicna posta. nista internet. 96, 97.
jezicna barijera; ne govorim talijanski, a naci nekog telefonom ko zna
engleski i jos i zna nesto o mojim probama bilo je skupo i bolno
iskustvo.: )
nakon nekoliko mjeseci kontaktiro sam parlova koji je u to vrijeme jos zivio
u milanu. on je, ne bez muke, uspio saznat od nekog da im se dopadaju table
ali da misle da bi bio bolji za nick raidera (s cim se slazem, bajdvej) i da
bi trebao napravit koju tablu probe za njega.
e, na to sam ja reko, 'fala i dovidjenja'.
kraj price.

> Ja planiram da konkurisem za Zagora..

par savjeta, ako nisam preslobodan...
nemoj im nikako nositi ove table koje si stavio na forumu.
nisu lose nacrtane ali tus ti je uzasan. nabavi dobar kist, nauci radit s
njim.
ne pokusavaj pokazat trud crtajuci godove na svakoj dasci ili crtajuci svaku
mrvu zemlje. gusis crtez.
pazi na debljinu linije. ne stavljaj crne fleke koje bi trebale bit sjene
ali to nisu.
vidim da si vrijedan i da ti nije tesko grijat stolicu i to je super! naucit
ces.
neces poso dobit sa stotinjak losih tabli nego sa 15tak besprijekornih.
isto tako, mislim da nema smisla im nudit scenarij od 300 strana kad im je
standard 96.
pocetnici se ne uzimaju da bi pomicali norme i dizali revoluciju nego da se
uklope u postojece standarde.

eto.

puno srece i samo crtaj!
probaj crtat vise prema promatranju stvarnih ljudi, stvari, pejzaza itd, a
ne fotki na kojima ljudi poziraju ili drugih stripova. ponavljanje crta koje
crtaci rade naznacujuci anatomiju ili teksturu nije isto sto i znati gdje
sjene trebaju ili ne trebaju bit.
i pokusaj crtat olovkom samo skicu za crtez koji ces u stvari zavrsit u
tusu.
tus ti nikada nece stvarno dobro izgledat ako njime samo pokusas ponovit
linije u olovci koje si ispeglo.

g.

ps
ajde, pliz, s obzirom da je bilo jos ljudi koje zanima copy/paste ovaj moj
odgovor o mom iskustvu s bonellijem na forum.
fala! : )















Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17226 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 08/09/2005 : 12:03:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Bas lepo od Sudzuke sto je ovako detaljno i razlozno odgovorio. Eto Zeljko, imas sad i vrlo konkretne smernice. Inace, drago mi je da je Sudzuka odbio njih a ne oni njega. Vidi se da covek zna sta radi i sta hoce da radi i ne dozvoljava cak ni jednom Boneliju da upravlja njime. Svaka cast!
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1302 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 08/09/2005 : 12:59:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zeljko Ferri's Homepage  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message
A ja cu da ispravim crne fleke na crtezu na ovih 10 strana.

Drugacije cu da radim senku od sada...

Zeljko Ferri

www.zeljkosrdic.com
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17226 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 08/09/2005 : 15:12:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Nista te ne kosta da odgodis posetu za par meseci, i nacrtas neke table ponovo (kad imas vec razradjene i kadrove i detalje, mozda ponegde nesto korisno promenis) i na njima vezbas taj tus...
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000