forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Dilan Dog-System comics
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 13

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 22/01/2006 : 11:19:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Dobro, to je do obima, ne do formata.

--
"Uh... what's a Shaggy Man and am I old enough to know?"

Pa zbog obima i mislim da se to ne bi baš dobro prodavalo. Kad se "obicni" stripovi loše prodavaju ne vjerujem da bi se giganti puno bolje prodavali.

Možda bi bilo bolje da ih izdaju u HC izdanju.

Ase ležit vojnik Gorcin u zemlji svojoj. Na baštini tuždi žih. A smrt dozivah noc i dan. Mrava ne zgazih u vojnike odoh.

Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 22/01/2006 : 11:35:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
quote:
Možda bi bilo bolje da ih izdaju u HC izdanju.


da ih izdaju u HC izdanju, da budu 3-4 puta skuplji i da se proda 5 puta manje primeraka.
Ne vidim kako bi i kome to moglo biti bolje?????

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 22/01/2006 : 12:16:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Slažem se marloweom. Neko mora da probije led i za gigante za kioske. Ako System to uspe - respect. Izgleda da su naucili iz KP/MV grešaka - samo da ne zaborave to što su naucili.

--
"Uh... what's a Shaggy Man and am I old enough to know?"
Go to Top of Page

Oz
Starting Member



Croatia
33 Posts

Member since 10/12/2004

Posted - 22/01/2006 : 13:12:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Oz's Homepage  Send Oz a Private Message
System se do sada pokazao vrlo dobrim izdavacem i ostavio je u sjeni dnevnikova,vaninijeva i abatonova izdanja-po tom pitanju nema sumnje..Al'da je bolji od Ludensa? Stvar ukusa (kaže on dok žvace stranice:) Meni osobno se još uvijek više svida Ludensov paipr, a i naslovne. Osim toga, Ludens se vec dokazao kao izdavac od povjerenja, a SC-u to vrijeme tek dolazi. S pravom sam sumnjicav al' se ipak nadam da nece nikad stat izlazit! :)
A evo i velike primjedbe Ludensu, da ne bude da ih samo hvalim - Specijalci! Kvaliteta uveza je katastrofalna! Nema ništa gore od toga da ti se strip raspadne u rukama, i to tol'ko ocekivani specijalac. Istina, tu je i tvrdi uvez (palac gore), al' mislim da bi trebali (po uzoru na original) odvojit Dylana i Groucha..mislim..ne za stalno. :)
System je na pravom putu i bolje bi im bilo da ne razocaraju kao i svoji predhodnici. Inace-LINC!!!Što se tice Giganata, svcida mi se ideja A4 na kioske, al' mislim da bi i uz to bilo dobro dat koji tvrdi uvez knjižarama. Ko' ne riskira...
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 22/01/2006 : 13:23:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
quote:
Što se tice Giganata, svcida mi se ideja A4 na kioske, al' mislim da bi i uz to bilo dobro dat koji tvrdi uvez knjižarama. Ko' ne riskira...



A4 na kioske je riskiranje. i to žešce.
HC u knjižare nije riskiranje. to je sigurna lova.
obe varijante u isto vreme jesu riskantne. mislim da još nije dovoljno jasno kako diše tržište da bi se radila takva varijanta.

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

LeeMan
Senior Member



Hungary
1257 Posts

Member since 04/10/2003

Posted - 22/01/2006 : 14:10:30  Show Profile Show Extended Profile  Send LeeMan a Private Message
@Oz je napisao: Specijalci! Kvaliteta uveza je katastrofalna! Nema ništa gore od toga da ti se strip raspadne u rukama, i to tol'ko ocekivani specijalac.

Ziva istina vec mi se jedan tako raspao, nije mi jasno zasto je tako slab uvez. Mislim ovi regularci mi se chine nekako kvalitetnijima.

Ja necu imati s' kim ostati mlad ako svi ostarite...
****************************************
...Minulo je od tih neveslih dana vec skoro pola vijeka, djeda odavno nema na ovome svijetu, a cesto mi se desi dok se setam bastom da mi se prosto place, iako ne znam ni sta me boli ni sta sam izgubio...
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 22/01/2006 : 14:19:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
Meni se do sada nijedan strip nije raspao, bez obzira na izdavaca. Znaci da ne citate stripove kako treba.

Ase ležit vojnik Gorcin u zemlji svojoj. Na baštini tuždi žih. A smrt dozivah noc i dan. Mrava ne zgazih u vojnike odoh.

Go to Top of Page

Oz
Starting Member



Croatia
33 Posts

Member since 10/12/2004

Posted - 22/01/2006 : 14:54:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Oz's Homepage  Send Oz a Private Message
@marlowe-slažem se s tobom da je A4 na kioske rizik, ali treba uzeti u obzir da je ipak rijec o Dylanu! He,he.. Ma trebali bi ljudi riskirat, a siguran sam da bi odaziv bio velik. Ovo sa istodobnim tvrdim uvezom je bila samo maštarija..Ali opet-kad može Marti, zašto nebi mogo i Dylan? Da se mene pita(a ne pita me se :)ja bi fino s Dylanom napravio isto što i Libeluss sa Martijem..Ali i ova ideja sa HC na kioske mi se izuzetno dopala.
Možda bi bilo najbolje da pustimo ljude iz SCa da se odluce :)
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6162 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 22/01/2006 : 15:50:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Svejedno HC ili SC(mada bih ja više voli SC i na kioske).Ako bude kvalitetno napravljeno,sigurno ce proci dobro jer Dylan ipak ima veliku publiku.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Kant
Average Member

Croatia
716 Posts

Member since 17/08/2004

Posted - 22/01/2006 : 17:37:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Kant a Private Message
quote:
Originally posted by Aco

Svejedno HC ili SC(mada bih ja više voli SC i na kioske).Ako bude kvalitetno napravljeno,sigurno ce proci dobro jer Dylan ipak ima veliku publiku.



Zaato ne probati sa SC izdanjem? Mozda to i ne bude propast. ne treba bespotrebno promovirati HC za bas svako strip izdanje...
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 22/01/2006 : 18:33:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by marlowe

A4 na kioske je riskiranje. i to žešce.
HC u knjižare nije riskiranje. to je sigurna lova.
___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."


Ne slazem se. Ovisi kako koji junak, ako vec pricamo o Dylanu opet se ne bih slozio.
A4 na kioske ne mora biti zesce riskiranje, sve ovisi o tirazu i cijeni.
Posto to ne znamo ne mozemo pricati o riskiranju i koliko je ono.
Da je HC u manjem tirazu za knjizare sigurnije rjesenje od ovog sa kioskom mogli bi
se sloziti, ali ipak ne smije se zaboraviti da Dylan ima malo vise publike od nekih drugih junaka.
Da je rizik, to jest, ali koliki to se za sada po mom misljenju tesko moze procjeniti bez podataka.


Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne

Edited by - Dado on 22/01/2006 18:43:54
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 22/01/2006 : 18:34:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
Osobno bih vise volio da ideja sa kioscima bude uspjesna i da na taj nacin vise ljudi
moze lakse doci do svog primjerka.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 22/01/2006 : 19:11:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
quote:
Originally posted by Dado

Osobno bih vise volio da ideja sa kioscima bude uspjesna i da na taj nacin vise ljudi
moze lakse doci do svog primjerka.



za, ne zaboravimo, nekoliko puta manju cenu.
osobno bih i ja vise voleo da ta ideja bude uspesna.

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

scaramanga
Senior Member



Aruba
1274 Posts

Member since 20/04/2005

Posted - 22/01/2006 : 20:29:58  Show Profile Show Extended Profile  Send scaramanga a Private Message
Da se razumemo: Dylan je verovatno najprodavaniji junak i izaci na trziste , naravno dobro distribuirano, sa a4 formatom specialca i dobrom cenom (a gore spomenutih 240 din. to svakako jesu), nije toliki rizik.....
E sad malo o cetvrtom (tj.desetom ) broju SC-ovog Dylana, koji sam upravo procitao...
Oprema stripa je odlicna, monogo je bolji od prethodnih jer je naslovna na boljem papiru koji mi se bas svidja, nije pretvrd, a nije ni neki shit....
Sama "Prica jednog sirotog djavola" ne donosi nista revolucionarno ali treba ispratiti Mignacca i po meni sjajne Montara&Grassana koji (E OVO JE NAJJACE) nisu propustili ni jednu priliku da na svakom praznom zidu kojeg u pojedinim slicicama zaticemo, ovekovece lik Jerry Drakea u nekim navodnim bilboardima za jeftine turisticke letove po Amazoniji (naravno uz Mister No-a na svim bilboard-ima nalazi se i po neka dobra riba)
Cena - ista 120 din
Dakle sve u svemo -ODLICNO i samo napred...
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 22/01/2006 : 20:35:13  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Da i ja sam procitao ovog najnovijeg Dylana i sve je super.

GENS UNA SUMUS
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 22/01/2006 : 21:09:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by scaramanga

Da se razumemo: Dylan je verovatno najprodavaniji junak i izaci na trziste , naravno dobro distribuirano, sa a4 formatom specialca i dobrom cenom (a gore spomenutih 240 din. to svakako jesu), nije toliki rizik.....


Dylan je jedan od najprodavanijh, dali u SICG i najprodavaniji ne znam, ali i izdavanje
u A4 formatu nije da nije rizicno, ja sam samo rekao da je to tesko napamet procjeniti i da se
ne slazem sa misljenjem da je to "zesce" riskiranje.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7795 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 22/01/2006 : 21:59:58  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
quote:
Originally posted by LeeMan

@Oz je napisao: Specijalci! Kvaliteta uveza je katastrofalna! Nema ništa gore od toga da ti se strip raspadne u rukama, i to tol'ko ocekivani specijalac.

Ziva istina vec mi se jedan tako raspao, nije mi jasno zasto je tako slab uvez. Mislim ovi regularci mi se chine nekako kvalitetnijima.

Ja necu imati s' kim ostati mlad ako svi ostarite...
****************************************
...Minulo je od tih neveslih dana vec skoro pola vijeka, djeda odavno nema na ovome svijetu, a cesto mi se desi dok se setam bastom da mi se prosto place, iako ne znam ni sta me boli ni sta sam izgubio...



nisu uopce samo specijalci zakinuti s uvezom, nego i sva ostala redovna izdanja i o ovom je više puta bilo govora i svi se slažu s tim da je uvez bio loš. ali, evo da ne ispadne da samo kritiziram, zadnja dva ludensova stripa koja sam kupio, uvez je bio prilicno dobar i nadam se da ce takav i ostati.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 23/01/2006 : 11:29:37  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Kad se govori da ce SC Giganti ici na kioske, a ne u knjižare to je netocan navod. Jer kad dodu u RH možeš ih naci samo u knjižarama ili kod svog omiljenog pirata/krijumcara

Nek ljudi idu na kioske, nas to ništa ne košta. Samo naprijed!

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 23/01/2006 : 11:54:11  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by LeeMan

Ovo je malo off topic, ali moram da prokomentarisem. Upravo sam citao DD - Druid i tako sam se razocarao...prosto neopisivo. Jednom je pre nekih pola godine neko od forumasha prokomentarisao u nekom topicu o Dilanu kako ga je prestao citati, jer je to strip koji treba da ima 50 epizoda i da se tu stavi tacka na "i". U uvakvim situacijama mi stvarno dodje da javim Sclaviju i kompaniji da se saberu malo, znam da ne mogu svaki mesec da briliraju, ali daj malo vishe maste, mogli su recimo da pishu o nekom druidu, koji je bio ziv pre 500god. i sad se preporodio...ili sl., a ne kako onaj majmun od gorile sa svojim "uh" ozivljava prirodu...koji shit...od ovih 200 epizoda Dilana, sto regularaca, sto specijala, sto pirata ima jedno 100 kojima bi dao ocenu preko 3 (na skali od 1-5) ovi ostali su ispod toga (naravno uzimam u obzir i prichu i crtez), dok me neke odusheve kao br. 200 u boji, nikad bolji, nesto fenomenalno ovo je toliki CRAP kakav se retko vidja...otprilike kao promenjiv ucenik, nekad dobije 5-icu u skoli, nekad 1-icu (kampanjac). Bolje bi bilo da drze do nekog standarda da im stripovi budu prosecni ili bolji od toga, ali ovo pfff...



Evo ti link za topic za ubuduce:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=19668

Epizoda zaista nije ništa posebno, a u pojedinim dijelovima je cak i nezanimljiva, no... Primijetimo kako Ruju rabi moderne scenaristicke tehnike kao prica u prici u prici (dakle 3 price), u što se ne upuštaju mnogi. Završetak jest u duhu DD, a i Freghierija sam uvijek volio, tako da mogu reci da sam relativno zadovoljan epizodom... A i covjek je htio malo razbiti tu urbanu kolotecinu i otišao malo na piknik u ruralu u goste debelom Marlonu Brandu

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 25/01/2006 : 10:17:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by scaramanga
Sama "Prica jednog sirotog djavola" ne donosi nista revolucionarno ali treba ispratiti Mignacca i po meni sjajne Montara&Grassana koji nisu propustili ni jednu priliku da na svakom praznom zidu kojeg u pojedinim slicicama zaticemo, ovekovece lik Jerry Drakea u nekim navodnim bilboardima za jeftine turisticke letove po Amazoniji (naravno uz Mister No-a na svim bilboard-ima nalazi se i po neka dobra riba)



Nisu tu M&G u pitanju... Ta dosjetka sa Mister Noom je Mignaccovo djelo 100% pošto je on glavni scenarist Mister Noa u to vrijeme(crtaci kao M&G sumanjam da su sposobni za tako nešto).
Sad, nadam se da ste primijetili i davolski uzroka ŠESTICE u ovom broju. Pošto nema originalne numeracije jer je ovo System #10, a tal. #86 izgubila se ta šestica. Ðavoli su bili i u orig. tal. #6, #46, #146, al se opet izgubila originalna numeracija zbog deset razlicitih izdavaca koji su ga izdavali.

No, i recenzija je tu, Markos je se sjetio objaviti.
http://www.stripovi.com/Recension.asp?hero=DD&StoryID=419

Slabo citate nove stripove, niko ništ ne komentira novi systemac...

Wealth beyond measure, outlander...

Edited by - DeeCay on 26/01/2006 15:26:32
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 26/01/2006 : 19:14:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Ja osobno uvijek moram skoknut cak do Zagreba u striparnicu po novi DD System Comics... next week, hopefully! No, kada procitam "Sirotog davola" zasigurno cu nabacit i komentarcic!

Inace, deecay, primijetio sam jednu stvar; ti se ionako ne razbacuješ previše sa komentiranjem tudih recenzija (cak imaš i više recenzija nego vecina komentara), za razliku od mene... ja sam prokomentirao masu tvojih recenzija, ali ti nikada nisi nabacio komentar na neku moju, što smatram prilicno ne-fer. Barem jedan komentar, deecay, barem mi toliko duguješ... najmanje. ;)

in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 27/01/2006 : 03:03:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Jedva cekam Dilanove specijalce i gigante. Nadam se da ce ici i Maxiji
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 27/01/2006 : 08:45:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by kiky

Ja osobno uvijek moram skoknut cak do Zagreba u striparnicu po novi DD System Comics... next week, hopefully! No, kada procitam "Sirotog davola" zasigurno cu nabacit i komentarcic!

Inace, deecay, primijetio sam jednu stvar; ti se ionako ne razbacuješ previše sa komentiranjem tudih recenzija (cak imaš i više recenzija nego vecina komentara), za razliku od mene... ja sam prokomentirao masu tvojih recenzija, ali ti nikada nisi nabacio komentar na neku moju, što smatram prilicno ne-fer. Barem jedan komentar, deecay, barem mi toliko duguješ... najmanje. ;)


Nemoj misliti da je to do tebe ili nekog drugoga... Naježim se kad vidim taj maleni pravokutnik koji ugura sva moja slova u jednu kaoticnu masu brojki i slova bez imalo formatiranja ili barem jednog praznog reda. Obecavam da cu se popraviti i necu više oklijevati davati komentar (PA cak i na tvoje recenzije!)

No da te upitam, mogu ti tu i tamo popuniti koje zanimljivosti? Naravno, uz tvoj blagoslov...

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 27/01/2006 : 12:53:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Naravno da možeš popuniti tu i tamo koju zanimljivost, to se od tebe i ocekuje. ;) I da, dobar ti je komentar "Strave ljetne noci". Samo tako dalje. ;)

in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 28/01/2006 : 00:19:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message
Govoreci o SC/HC, mnogo je logicnije ponuditi DD gigant u HCu nego regularnog MVa. Sta je od ta dva veci rizik? A ipak, MV izlazi...

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page
Page: of 13 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000