forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Dilan Dog-System comics
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 13

LeeMan
Senior Member



Hungary
1257 Posts

Member since 04/10/2003

Posted - 14/01/2006 : 23:54:11  Show Profile Show Extended Profile  Send LeeMan a Private Message
HEHEHE, vidim ima znatizeljnih gikova...pa evo rekli su mi sledece:

"Sto se tice specijala cena koja bi se nasla u prodaji ne bi smela da
premasi 2,5 eura - oko 200 din a sto se tice Maxija i Giganta cena bi
zavisila od tiraza i ne bi smela preci cenu od 350 dinara. Specijalni
brojevi ce biti oni koji do sada nisu objavljivani. Primarno trziste nam
je Srbija posto to radiom zbog domacih fanova."

"Plan je da se preskoce sve epizode koje su obljavljenje kod nas i u Hrvata
(SD,Ludens ) sto znaci najverovatnije od broja 201 mada ta odluka nije
definitivna. Sto se tice Maxija,Giganta i spec.brojeva za sada je
najizvesnije da ce biti objavljeni prvo spec.brojevi ( zbog cene,formata i
tiraza) a sto se tice Maxija i Giganta oni su u planu u 2006 god ali
problem nam cini cena i tiraz zbog ne standardnog formata tih izdanja (
strip bi isao na kioske )."

P.S @kico ja ne gucem, nisam guska a ni gusan...!!!

Ja necu imati s' kim ostati mlad ako svi ostarite...
**********************************
...Minulo je od tih neveslih dana vec skoro pola vijeka, djeda odavno nema na ovome svijetu, a cesto mi se desi dok se setam bastom da mi se prosto place, iako ne znam ni sta me boli ni sta sam izgubio...
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15551 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 15/01/2006 : 01:03:05  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
super i hvala na informaciji

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --
Go to Top of Page

wildboar
New Member

292 Posts

Member since 29/10/2005

Posted - 15/01/2006 : 02:13:09  Show Profile Show Extended Profile  Send wildboar a Private Message
Hvala na info-u.

Edited by - wildboar on 15/01/2006 02:22:36
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 15/01/2006 : 02:46:41  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
E to su vec informacije.
Hvala golube (i oni gucu).
:)

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 15/01/2006 : 10:24:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
odlicne informacije

Ase ležit vojnik Gorcin u zemlji svojoj. Na baštini tuždi žih. A smrt dozivah noc i dan. Mrava ne zgazih u vojnike odoh.

Go to Top of Page

scaramanga
Senior Member



Aruba
1274 Posts

Member since 20/04/2005

Posted - 15/01/2006 : 10:41:05  Show Profile Show Extended Profile  Send scaramanga a Private Message
I kad izlazi ta "prica o diabolu..."?
Go to Top of Page

LeeMan
Senior Member



Hungary
1257 Posts

Member since 04/10/2003

Posted - 15/01/2006 : 11:47:05  Show Profile Show Extended Profile  Send LeeMan a Private Message
Treba od 19-og da se nadje na kioscima...

Sto se tiche info. np.

Ja necu imati s' kim ostati mlad ako svi ostarite...
**********************************
...Minulo je od tih neveslih dana vec skoro pola vijeka, djeda odavno nema na ovome svijetu, a cesto mi se desi dok se setam bastom da mi se prosto place, iako ne znam ni sta me boli ni sta sam izgubio...
Go to Top of Page

LeeMan
Senior Member



Hungary
1257 Posts

Member since 04/10/2003

Posted - 15/01/2006 : 11:49:01  Show Profile Show Extended Profile  Send LeeMan a Private Message
Uh, zaboravih nesto, @Kristiani imas dva nova Dilana, znaces o chemu se radi,
Dilan Dog specijal 5 - Kuca izgubljenih ljudi
Dilan Dog specijal 8 - Labirinti straha

...Opet neko bio aktivan...


Ja necu imati s' kim ostati mlad ako svi ostarite...
**********************************
...Minulo je od tih neveslih dana vec skoro pola vijeka, djeda odavno nema na ovome svijetu, a cesto mi se desi dok se setam bastom da mi se prosto place, iako ne znam ni sta me boli ni sta sam izgubio...
Go to Top of Page

Nobody
Senior Member

Slovenia
2195 Posts

Member since 12/03/2002

Posted - 15/01/2006 : 11:52:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Nobody a Private Message
stvarno, Dylan specialci izrinu na tržište, kao gljive po kiši - kvalitet: uvijek isti, jeftin, ...

kdor ne skace ni Sloven´c
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 15/01/2006 : 14:10:39  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
quote:
Originally posted by LeeMan

Uh, zaboravih nesto, @Kristiani imas dva nova Dilana, znaces o chemu se radi,
Dilan Dog specijal 5 - Kuca izgubljenih ljudi
Dilan Dog specijal 8 - Labirinti straha

...Opet neko bio aktivan...


Ja necu imati s' kim ostati mlad ako svi ostarite...
**********************************
...Minulo je od tih neveslih dana vec skoro pola vijeka, djeda odavno nema na ovome svijetu, a cesto mi se desi dok se setam bastom da mi se prosto place, iako ne znam ni sta me boli ni sta sam izgubio...



a jesi citao dalje mail?
ima još....barem u najavi.
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 15/01/2006 : 14:16:13  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Iskreno,nadao sam se Dylanovom maxiju još prošlo ljeto u izdanju Ludensa.Mislio sam Zagor je dobio svog maxija i izace slijedeci(što je i bilo),a Dylan kao drugi prodavani strip na ljestvici,godinu dana kasnije.Medutim,nisam docekao Dylan maxija nego je išao Zagor u boji.Kako sada stvari stoje,Systemcomics ima moju totalnu podršku što se tice izdavanja Dylanovih epizoda i Dylan maxija.Ljudi se uhodali i izdanje je vrlo dobro.Znam da cemo na gigante malo pricekati,ali ako i bude,daj molim da budu barem kao Martijevi,jer onakva izdanja su fenomenalna.Nebi da sada sve uguše kao pirati.
A što se tice neobjavljenih specijalaca,mogli bi i požuriti,jer pirati izgleda da su poludili za njima pa svako mjesec dana izbace po jednoga.
Go to Top of Page

wildboar
New Member

292 Posts

Member since 29/10/2005

Posted - 15/01/2006 : 14:30:24  Show Profile Show Extended Profile  Send wildboar a Private Message
U srbiji je vec pre koji dan bilo hapsenje pojedinih izdavaca koji su piratizovali knjige i velika se prasina digla oko toga tako da ako system ima zelju moze da veoma brzo ugusi prodaju i distribuciju pirata, makar po srbiji.
Go to Top of Page

LeeMan
Senior Member



Hungary
1257 Posts

Member since 04/10/2003

Posted - 15/01/2006 : 18:07:34  Show Profile Show Extended Profile  Send LeeMan a Private Message
I sta sad ja treba da se svadjam sa nekim strip prodavcima, koje je prvo izdanje ovo piratsko ili ono regularno...to je isto kao sto su Dnevnikova nekvalitetna, ali su ipak prvo izdanje, a ne reprint... bice tu jos frke...

Ja necu imati s' kim ostati mlad ako svi ostarite...
****************************************
...Minulo je od tih neveslih dana vec skoro pola vijeka, djeda odavno nema na ovome svijetu, a cesto mi se desi dok se setam bastom da mi se prosto place, iako ne znam ni sta me boli ni sta sam izgubio...
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 15/01/2006 : 20:28:36  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
quote:
Originally posted by kico

Iskreno,nadao sam se Dylanovom maxiju još prošlo ljeto u izdanju Ludensa.Mislio sam Zagor je dobio svog maxija i izace slijedeci(što je i bilo),a Dylan kao drugi prodavani strip na ljestvici,godinu dana kasnije.Medutim,nisam docekao Dylan maxija nego je išao Zagor u boji.Kako sada stvari stoje,Systemcomics ima moju totalnu podršku što se tice izdavanja Dylanovih epizoda i Dylan maxija.Ljudi se uhodali i izdanje je vrlo dobro.Znam da cemo na gigante malo pricekati,ali ako i bude,daj molim da budu barem kao Martijevi,jer onakva izdanja su fenomenalna.Nebi da sada sve uguše kao pirati.
A što se tice neobjavljenih specijalaca,mogli bi i požuriti,jer pirati izgleda da su poludili za njima pa svako mjesec dana izbace po jednoga.

Cisto sumnjam da ce Sistem ici na HC varijantu giganta, ako im je cilj da cena ne premasi 350 dinara. Stavise, u tom slucaju, ne verujem da ce biti istog formata:-( Sto se mene licno tice, neka bude SC i A4, bez obzira na cenu, bas kao i u Italiji. E sad da li DD Gigant moze da se meri po kvalitetu (prica) sa Martijevim, to je vec diskutabilno...

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 16/01/2006 : 09:38:09  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by Nobody

stvarno, Dylan specialci izrinu na tržište, kao gljive po kiši - kvalitet: uvijek isti, jeftin, ...



Ako misliš jeftino, kao na cijenu, ne bi se baš složio jer su puno, cak i previše, skuplji od normalnog. Ak misliš na kvalitetu, da jeftina je...
Sad su vec pirati napravili pristojan broj spec. Zagora i DD-a. Što ne naprave par Julija, Brendona, Dampyira i ostalih ako se usude?

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 16/01/2006 : 11:21:51  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
quote:
Originally posted by prozirna senka
E sad da li DD Gigant moze da se meri po kvalitetu (prica) sa Martijevim, to je vec diskutabilno...




Veliku vecinu Dylanovih giganata vec imam u piratskoj varijanti,tako da mogu reci da je velika vecina prosjecnih epizoda,neke vrlo loše,neke vrlo dobre.Iskreno,volio bi da se krene sa Dylan gigantima.Samo radi toga što su pirati ispremještali sve živo.I ne samo pirati,jer je i SD uzela prvu pricu prvog giganta i pretvorila ga u svoj prvi broj na kioske.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 16/01/2006 : 12:17:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by Nobody

stvarno, Dylan specialci izrinu na tržište, kao gljive po kiši - kvalitet: uvijek isti, jeftin, ...



Zagora i DD-a. Što ne naprave par Julija, Brendona, Dampyira i ostalih ako se usude?



Ne usude se, pucaju samo na sigurno.
DD i Zagor pirati ce uvijek imati super produ...

in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 16/01/2006 : 12:38:58  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Napravili su jedino jednoga Nik Rajdera,epizodu koja je bila najavljivana u Dnevnikovoj specijalnoj Zlatnoj seriji,pa nije se nikada pojavio na kiosku zbog svima nama znanih razloga.
Isto tako,riješili su i seriju od 6 sveski Traper Kerija,uvjerljivo najgori pirati koje sam ikada vidio.
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7795 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 16/01/2006 : 15:11:20  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
quote:
Originally posted by LeeMan


E ljudi moji, sve sto vas zanima u vezi Dilana pitajte na mail System Comicsa, upravo sam se dopisivao s njima, i za cudo odgovorili su mi jos isti dan...i to su bili ljubazni, tako da samo go ahead and ask... mail: system@net.yu




i ja sam im pisao i odgovorili su mi veoma brzo, što je za svaku pohvalu. jedino što odgovor nije bio onakav kakav sam priželjkivao, ali šta je, tu je.
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 16/01/2006 : 20:16:42  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
quote:
Originally posted by kico

quote:
Originally posted by prozirna senka
E sad da li DD Gigant moze da se meri po kvalitetu (prica) sa Martijevim, to je vec diskutabilno...




Veliku vecinu Dylanovih giganata vec imam u piratskoj varijanti,tako da mogu reci da je velika vecina prosjecnih epizoda,neke vrlo loše,neke vrlo dobre.Iskreno,volio bi da se krene sa Dylan gigantima.Samo radi toga što su pirati ispremještali sve živo.I ne samo pirati,jer je i SD uzela prvu pricu prvog giganta i pretvorila ga u svoj prvi broj na kioske.

Isti slucaj je i sa mnom samo sto sam ja jos procitao i original Il senza nome. Na osnovu njih je i moja gornja ocena.

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

LeeMan
Senior Member



Hungary
1257 Posts

Member since 04/10/2003

Posted - 16/01/2006 : 20:59:01  Show Profile Show Extended Profile  Send LeeMan a Private Message
Evo jos jedne informacije od SC, da reshimo neke polemike, vezano za ta piratska izdanja:

"U "skorijoj buducnosti", do Juna 2006 god u planu je prvi specijalni broj
i to ce najverovatnije biti spec.broj 5 - Kuca izgubljenih ljudi. Ideja je
da se svi spec.brojevi objave ukljucujuci i one objavljene od strane
Dnevnika ( brojevi od 1-4 ) ali prvo bi izasle do sada neobjavljene
epizode ( spec.broje 5,6,7,8,9,10,11,12... )

Sto se tice Giganta i Maxija oni ce biti objavljeni hronoloski kao u
originalu."

Ja necu imati s' kim ostati mlad ako svi ostarite...
****************************************
...Minulo je od tih neveslih dana vec skoro pola vijeka, djeda odavno nema na ovome svijetu, a cesto mi se desi dok se setam bastom da mi se prosto place, iako ne znam ni sta me boli ni sta sam izgubio...
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 16/01/2006 : 21:15:47  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Damn! Tek jun:-( A ja sam se ponadao da ce po ispucavanju ovog miniciklusa od 6 epizoda da izadje prvi specijal. Eh...

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 16/01/2006 : 21:30:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
quote:
Originally posted by LeeMan

Evo jos jedne informacije od SC, da reshimo neke polemike, vezano za ta piratska izdanja:

"U "skorijoj buducnosti", do Juna 2006 god u planu je prvi specijalni broj
i to ce najverovatnije biti spec.broj 5 - Kuca izgubljenih ljudi. Ideja je
da se svi spec.brojevi objave ukljucujuci i one objavljene od strane
Dnevnika ( brojevi od 1-4 )
ali prvo bi izasle do sada neobjavljene
epizode ( spec.broje 5,6,7,8,9,10,11,12... )





Odlicno, odlicno!

in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page

markomarko
Junior Member

Slovenia
393 Posts

Member since 11/05/2003

Posted - 16/01/2006 : 21:45:46  Show Profile Show Extended Profile  Send markomarko a Private Message
quote:
Originally posted by LeeMan

Evo jos jedne informacije od SC, da reshimo neke polemike, vezano za ta piratska izdanja:

"U "skorijoj buducnosti", do Juna 2006 god u planu je prvi specijalni broj
i to ce najverovatnije biti spec.broj 5 - Kuca izgubljenih ljudi. Ideja je
da se svi spec.brojevi objave ukljucujuci i one objavljene od strane
Dnevnika ( brojevi od 1-4 ) ali prvo bi izasle do sada neobjavljene
epizode ( spec.broje 5,6,7,8,9,10,11,12... )

Sto se tice Giganta i Maxija oni ce biti objavljeni hronoloski kao u
originalu."

Ja necu imati s' kim ostati mlad ako svi ostarite...
****************************************
...Minulo je od tih neveslih dana vec skoro pola vijeka, djeda odavno nema na ovome svijetu, a cesto mi se desi dok se setam bastom da mi se prosto place, iako ne znam ni sta me boli ni sta sam izgubio...


odlicno.
zanima me kakav ce bit tempo izlaženja
Go to Top of Page

Kant
Average Member

Croatia
716 Posts

Member since 17/08/2004

Posted - 16/01/2006 : 22:01:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Kant a Private Message
quote:
Originally posted by LeeMan

Evo jos jedne informacije od SC, da reshimo neke polemike, vezano za ta piratska izdanja:

"U "skorijoj buducnosti", do Juna 2006 god u planu je prvi specijalni broj
i to ce najverovatnije biti spec.broj 5 - Kuca izgubljenih ljudi. Ideja je
da se svi spec.brojevi objave ukljucujuci i one objavljene od strane
Dnevnika ( brojevi od 1-4 ) ali prvo bi izasle do sada neobjavljene
epizode ( spec.broje 5,6,7,8,9,10,11,12... )

Sto se tice Giganta i Maxija oni ce biti objavljeni hronoloski kao u
originalu."



Izvrsno. Ovo je krasan poticaj da ne trosim novce na precijenjene, nekvalitetne pirate. Isplati se cekati...

Edited by - Kant on 16/01/2006 22:02:01
Go to Top of Page
Page: of 13 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000