forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Best -seller
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

wanderer
Advanced Member



United Arab Emirates
3489 Posts

Member since 18/08/2004

Posted - 05/10/2005 : 15:30:40  Show Profile Show Extended Profile  Send wanderer a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Zbog bezobrazluka.
Kicking Squeeling Gucci Little Piggy


bezobrazluka... hmmm
pa ja i covjek smo samo nesto malo pricali o cijenama, ako je to s tvoje tocke gledista bezobrazluk, onda ne znam sta reci vise...
(istina, tvoje je forum)

ja sam iscrpio sve sta sam imao za reci o ovoj temi, pa pretpostavljam da je rasprava zavrsena, barem s moje strane jest!
Go to Top of Page

altair
Average Member



Croatia
575 Posts

Member since 19/09/2005

Posted - 05/10/2005 : 15:30:50  Show Profile Show Extended Profile  Send altair a Private Message
Cuj, kada bi bilo svejedno koliko se primjeraka tiska onda bi se moglo tiskati jedan po jedan ovisno o potraznji. Otisnes svoju nakladu od 10 primjeraka i ak ti ponestane odes opet sutra.
Ionak ti je svejedno isto te kosta:)
Pustimo sad to.
Markose mozda bi se moglo stvarno za pojedina izdanja napraviti neka vrsta pretplate. Ono vi najavite strip zainteresirani se jave a mozda i uplate dio love unaprijed za neki popust.Mislim, tu su uglavnom ozbiljniji (zaposleni)ljudi s kojima bi se to moglo dogovoriti. Rizik se na neki nacin dijeli a i trosak a zarada ostaje.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29275 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/10/2005 : 16:11:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Ljudi imaju negativna iskustva sa pretplatom i ne krivim ih.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Kowalsky
stripovi.com kum

Croatia
2204 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 05/10/2005 : 16:23:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Kowalsky a Private Message
quote:
Originally posted by altair

Cuj, kada bi bilo svejedno koliko se primjeraka tiska onda bi se moglo tiskati jedan po jedan ovisno o potraznji. Otisnes svoju nakladu od 10 primjeraka i ak ti ponestane odes opet sutra.
Ionak ti je svejedno isto te kosta:)




Konacno netko tko vidi u cemu je rijec i zna se na tu temu našaliti!!!

Mene neprekidno fascinira kolicina blesavih zakljucaka koji su doneseni na temelju nikakvih ulaznih informacija... i još se na kraju donese cvrst i nepokolebljiv stav o svemu! Pa ga se i bez ikakve nelagopde ovdje javno iznosi....

A sve bez apsolutno ikakve slike o tome kako stvari funkcioniraju!

Eto, Bestseller mora košrati 45 kn i gotovo! Dapace, bonus zakljucak je i kako se po vecoj cijeni usput i pljackaju kolekcionari.

BERNARDE LOPOVE!

kriv sam!
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 05/10/2005 : 16:55:13  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message
"dakle, na 500komada je tiskanje primjerka 10kn/komad, a na 7000komada je tiskanje primjerka 2kn/komad"

upravo tako(ne bas tacne cife ali je poenta pogodjena).to ti je isto kao kad kupujes bilo gdje nesto pa imas popust na kolicinu kupljene robe. logika je ista. sto vise primjeraka se stampa to manja cijena jednog primjerka. analogno bi bilo sto manje primjeraka visa cijena

"Miami...a genital wart on America's shriveled cock!!!"
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 05/10/2005 : 16:56:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
daj kowalsky, ne podilazi
ima raznih ljudi i raznih zakljucaka

recimo, jedan od tih raznih zakljucaka je da izdavac (prodavac) nece uložiti novce u nešto bez cilja da izvuce profit
dalje je lako slagati podzakljucke /npr. može se zakljuciti da pošto HC i albumi izlaze sve više i cešce, moguce da donose zaradu
kolika je ta zarada, ne znam(o) - možda velika, možda veca (hehe)
te tako možeš doci i do tvog bonus zakljucka - pazi, on ne mora biti nužno istinit, ali je izveden valjanim redom zakljucivanja
i sad, kad covjek to kaže na forumu, gdje raspravlja sa ostalim stripadžijama, NEKI se osjecaju kao da moraju ispraviti te krive drine (povrh svega, markos bi ga zbog toga izbacio, dok se ti zadovoljavaš samo obicnim ismijavanjem = nije baš u redu, osim ako na forumu ne mora vladati jednoumlje)

PS - ovo nije napad na markosa ni libellus ni ekipu, vec samo polemiziranje (kad vec moram ovako doslovno pojašnjavati svaki post)

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 05/10/2005 : 17:07:00  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message
cini mi se da se ovo sve svodi na to da li neko vjeruje markosu i ostalim libellusima da oni to rade iz stripoljublja i da nema profita vec se ide na to da se pokriju troskovi i nastavi sa izdavanjem? ko vjeruje ocigledno mu je jasno,a ko ne vjeruje tvrdice suprotno sta god se govorilo na forumu

"Miami...a genital wart on America's shriveled cock!!!"
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 05/10/2005 : 17:13:46  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message
evo recimo ti stinky im ne vjerujes makar ti markos napisao 100 postova na istu temu. i nikad neces vjerovati(osim ako ne krenes kao izdavac i sam shvatis kako stvari stoje). ovo je pod uslovom da govore istinu. mozda si TI u pravu i oni ne govore istinu,ali to je na svakome da odluci. ja iskreno mislim da govore istinu i to je moje misljenje. ti ne vjerujes i to je tvoje misljenje. drugacije bi bilo kad mi ne bismo imali dokaze za to i kada bi ovdje imali cisto naglabanja oko toga(kao recimo u prici o bernardu gdje se on ne javlja) ali ovdje nam markos i ostali otvoreno govore, prema tome dokazi postoje. i nekako mi se cini glupo(ne govorim da je neko glup ali u nedostatku odgovarajuce rijeci koristim ovu) zanemarivati sve te dokaze i nastavljati dalje pricu po svome. to je kao da se pravimo blesavi ne citajuci uopste tudje postove(ili ih mozda ne razumijevati sto je vrlo malo vjerovatno)

"Miami...a genital wart on America's shriveled cock!!!"
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 05/10/2005 : 17:28:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
verter, nije stvar u markosu i libellusu
da samo markos radi ovako, to bi bilo podnošljivo
medutim gotovo svi pocinju raditi tako - dakle, bice samo sve skupljih i skupljih stripova
ako vec želiš markosa gledati kao ljubitelja fanatika (što mogu i ja), ne mogu tako gledati i bernarda, sistem comics i ostale kojima je to posao
i ja im ne zamjeram niti imam što protiv da oni zaraduju - to im je posao
medutim, ja ne mogu gledati njihovu korist, nego svoju - a meni bi koristili jeftiniji stripovi (i dok drugi misle kako je bolje imati nešto pa makar i skupo, ja ne mislim tako, tj. jedini nacin da stvari krenu drukcije je da se ovakav nacin koji je trenutno trend pevlada)
ti vjeruj i razmišljaj kako hoceš
isto tako cu i ja

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 05/10/2005 : 17:39:52  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message
"medutim, ja ne mogu gledati njihovu korist, nego svoju - a meni bi koristili jeftiniji stripovi "

ja ti govorim o markosu i ekipi jer su oni specificni(ako ih gledas kao ljude koji su otvorili to radi ljubavi prema stripu a ne da zive od toga).bernard zivi od stripova,rusalic zivi od stripova,itd(ne znam ko jos).zato njih ni ne gledam tako. markos & co (prema onome sto govore) izdaju samo ono sto im se svidja i to u luksuznom formatu sa cijenama koje im pokrivaju troskove sa realnom prodajom-sto nije svih 500 primjeraka. bernard izdaje stripove da bi zaradio za zivot i logicno je da gleda sto vecu zaradu. i logicno je da tebi ne odgovaraju cijene(a kome odgovaraju visoke cijene stripova?).ali kupuj sto je dosad izlazilo a nemoj ove nove stvari i svi zadovoljni. ja realno ne kupujem sve i nemam namjeru. ti govoris da ce ovo postati trend i da ce kasnije sve biti HC i za veliku lovu. mozda hoce,a mozda i nece. to ce vrijeme pokazati.

"Miami...a genital wart on America's shriveled cock!!!"
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 05/10/2005 : 17:48:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Rusalic ne živi od stripova.

Ili barem nije živeo.

--
"By Lenin's beard...!"
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 05/10/2005 : 17:52:49  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message
"Rusalic ne živi od stripova"

onda samo berni...

"Miami...a genital wart on America's shriveled cock!!!"
Go to Top of Page

altair
Average Member



Croatia
575 Posts

Member since 19/09/2005

Posted - 05/10/2005 : 18:28:29  Show Profile Show Extended Profile  Send altair a Private Message
Svi mi, obicni korisnici smo za jeftinije stripove koji su svakako preskupi za danasnja primanja. Ali ljudi posao je posao, svi mi volimo stripove a pogledajte aukcije koliko ljudi baca besmislene cijene za nesto sto ne vrijedi nista. To je kapitalizam a bez zarade nema ni novih izdanja. Druga je prica kolika bi ta zarada trebala biti.
Ako ja mogu nesto skupo prodati zasto bi spustio cijenu.
Ne znam koliko bi poskupilo cijenu tiskanja da se jedan dio uvijek izda SC (pa makar i sa kojom reklamom)sa pristupacnom cijenom a drugi stvarno u luksuznom HC izdanju (ali ne kao AF klasik). Mada kad znamo u kolikom se tirazu tiskaju stripovi mislim da to i nije tako jednostavno kako izgleda ali navijam za to.
No kako god bilo ljudi ne zaboravite da je samoupravljanje iza nas. Onaj tko ulaze kapital ne ulaze ga samo iz ljubavi- a svi mi volimo lovu...
Go to Top of Page

TrOMISLAWSKI
Average Member

863 Posts

Member since 16/06/2004

Posted - 05/10/2005 : 18:50:29  Show Profile Show Extended Profile  Send TrOMISLAWSKI a Private Message
Zbog izuzetno negativnih reakcija na serijal strip naslova Best-seller, te kako bismo kao ugledna izdavacka kuca izbjegli svaku sumnju kako finacijski izrabljujemo svoje kupce odlucili smo rasinuti trogodisnji ugovor s francuskim izdavacem Glenatom za objavljivanje 12 knjiga Best-seller. Kako bismo izbjegli kontroverze primorani smo odustati od tiskanja ovih knjiga. Nadamo se da ovim dokazujemo kako u izdavackom poslu nismo samo i iskljucivo zbog enormnih profita vec prije svega da pokusamo udovoljiti nasim citateljima i pruziti im svakim novim izdanjem zadovoljstvo citanja i uzivanja u stripu.

S postovanjem,
Urednistvo Bookglobe

Nisam ja kriv za tipfelere, sami su se pojavili.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 05/10/2005 : 19:25:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
ok, onda predite na obicne povoljnije kiosk stripove :)

a ova bestseller izdanja su ionako bezveze, to nitko ne kupuje (a još ako ne ide u knjižnice, evo zašto ste odlucili odustati :)

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12911 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 05/10/2005 : 19:40:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message
quote:
Originally posted by TrOMISLAWSKI

Zbog izuzetno negativnih reakcija na serijal strip naslova Best-seller, te kako bismo kao ugledna izdavacka kuca izbjegli svaku sumnju kako finacijski izrabljujemo svoje kupce odlucili smo rasinuti trogodisnji ugovor s francuskim izdavacem Glenatom za objavljivanje 12 knjiga Best-seller. Kako bismo izbjegli kontroverze primorani smo odustati od tiskanja ovih knjiga. Nadamo se da ovim dokazujemo kako u izdavackom poslu nismo samo i iskljucivo zbog enormnih profita vec prije svega da pokusamo udovoljiti nasim citateljima i pruziti im svakim novim izdanjem zadovoljstvo citanja i uzivanja u stripu.

S postovanjem,
Urednistvo Bookglobe



Nemam ja ništa protiv izdavanja Gospodara jecma, Snježnog, Princa noci i Gil St. Andrea, al ako je to ikako moguce neka barem budu objavljeni u svom originalnom izdanju.

I am known as Valentinez Alkalinella Xifax Sicidabohertz Gombigobilla Blue Stradivari Talentrent Pierre Andri Charton-Haymoss Ivanovici Baldeus George Doitzel Kaiser III.
Go to Top of Page

TrOMISLAWSKI
Average Member

863 Posts

Member since 16/06/2004

Posted - 05/10/2005 : 19:42:34  Show Profile Show Extended Profile  Send TrOMISLAWSKI a Private Message
Postovani,

Zbog pritisaka nezadovoljnih citatelja Bookglobe obustavlja izdavanje stripova i strip albuma.

Urednistvo

Nisam ja kriv za tipfelere, sami su se pojavili.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 05/10/2005 : 19:53:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
Štovano Uredništvo

Izuzetno nas veseli da Vas je pritisak nezadovoljnih citatelja tako protresao te na ovaj nacin pokazujete Vašu covjecnost i altruizam. Ujedno nam dajete snage da ustrajemo u borbi za našu stvar, kojom i Vi sami dobivate, ako ne na materijalnoj, onda na duhovnoj nadogradnji.



ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

TrOMISLAWSKI
Average Member

863 Posts

Member since 16/06/2004

Posted - 05/10/2005 : 19:54:58  Show Profile Show Extended Profile  Send TrOMISLAWSKI a Private Message
P.S. Ovo nije moje misljenje jer se ja ne bi obazirao na glupe komentare vjerojatno klinca od 2,5 godine koji nema pametnija posla. Ako ti nesto nije po volji ili mislis da bi sam mogao to puno bolje napraviti, napravi a ne seri po drugima. Cijene, super postoji netko tko moze jeftinije pa neka radi, stripova fali u Hrvata.

Ovo je jedan od razloga zasto me necete cesto vidjeti na forumu. Kreteni koji samo prigovaraju zbog cijene. Neka kazu nesto konstruktivno, los je scan, daj promjeni to i to prilikom upisa, a ne samo cijena, pa skidaj onda sa interneta i citaj al ne seri.

Sorry decki zbog lijepih izraza ali nisam se mogao suzdrzati i jos jednom pardon normalinim ljudima

P.S. Gornja dva posta su od mog urednika (koji nije Bernard i koji ne zivi od stripova)



Nisam ja kriv za tipfelere, sami su se pojavili.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 05/10/2005 : 19:58:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
tromislawski, vrlo si glup
to ti kaže Elvis, kralj rocka

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 05/10/2005 : 19:59:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
usput, pa nitko se ni ne žali što te nema cešce na forumu, decko

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 05/10/2005 : 20:38:18  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message
-pa glavni kriterij za izdavace bi trebala biti prodaja. Kroz prodaju se vidi šta ljudi misle o izdanju. ako se ne prodaje, onda nešto ne valja (cjena, kvaliteta, itd.)
-javno mnenje je važno no nije odlucujuce. sada da bi zbog jedne neuspjele edicije odustali od svega je cudno i smješno (osim ako je stanje u firmi loše)
-Bookglobe izdaje cjelu seriju stripova i junaka, za mnoge ste dobili uglavnom same pohvale. Razumem da nije prijatno raditi nešto i onda slušati kritike, ali ...
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12911 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 05/10/2005 : 20:55:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message
quote:
Originally posted by TrOMISLAWSKI

Postovani,

Zbog pritisaka nezadovoljnih citatelja Bookglobe obustavlja izdavanje stripova i strip albuma.

Urednistvo



Nadam se da je ovo samo šala, inace... Zbogom Blueberry, Lucky Luke, Bone, Usagi Yojimbo, Dampyr...

I am known as Valentinez Alkalinella Xifax Sicidabohertz Gombigobilla Blue Stradivari Talentrent Pierre Andri Charton-Haymoss Ivanovici Baldeus George Doitzel Kaiser III.
Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 05/10/2005 : 21:00:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message
dobro je neko reka
ovih dana što god zapoceli završavamo na cijenama stripova
jel ovo il ono
drek
jebe me se
nek je stripova bilo koje vrste što više
a ja cu kupovat šta se meni svida
a šta se tice markosa i ekipe
ma nije uopce bitan razlog ( grubo kazano )
ak su pogodili tj spojili ugodno s korisnim super
ak nisu
doci ce neko drugi
i još cist onako
tražio jucer jednog starog Kena za kicu
i kad sam to pogledao
joj tragedije
to je bilo bolno nekvalitetno
pa strip je mlogo gubio na snazi tim jadnim tiskom
daklem kad sam postavio pitanje moja dilema je bila vrlo jasna
šta od ovih bestica vridi toliko da si spreman prigrist manji format i cb i sitan vez i ipak kupit
i markos mi je reka svoje mišlj enje i fala mu
a ostalo su pizdarije
Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 05/10/2005 : 22:07:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message
quote:
Originally posted by TrOMISLAWSKI

Postovani,

Zbog pritisaka nezadovoljnih citatelja Bookglobe obustavlja izdavanje stripova i strip albuma.

Urednistvo



Ova je dobra!

Life sucks, but Death swallows!
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000