forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Best -seller
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 05/10/2005 : 23:07:45  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message
"Zbog pritisaka nezadovoljnih citatelja Bookglobe obustavlja izdavanje stripova i strip albuma."




"Miami...a genital wart on America's shriveled cock!!!"
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 06/10/2005 : 06:24:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by TrOMISLAWSKI

Zbog izuzetno negativnih reakcija na serijal strip naslova Best-seller, te kako bismo kao ugledna izdavacka kuca izbjegli svaku sumnju kako finacijski izrabljujemo svoje kupce odlucili smo rasinuti trogodisnji ugovor s francuskim izdavacem Glenatom za objavljivanje 12 knjiga Best-seller. Kako bismo izbjegli kontroverze primorani smo odustati od tiskanja ovih knjiga. Nadamo se da ovim dokazujemo kako u izdavackom poslu nismo samo i iskljucivo zbog enormnih profita vec prije svega da pokusamo udovoljiti nasim citateljima i pruziti im svakim novim izdanjem zadovoljstvo citanja i uzivanja u stripu.

S postovanjem,
Urednistvo Bookglobe

Nisam ja kriv za tipfelere, sami su se pojavili.

A pozitivne reakcije ne vidiš? Je li ovo zajebancija ili??

Ase ležit vojnik Gorcin u zemlji svojoj. Na baštini tuždi žih. A smrt dozivah noc i dan. Mrava ne zgazih u vojnike odoh.

Go to Top of Page

wanderer
Advanced Member



United Arab Emirates
3489 Posts

Member since 18/08/2004

Posted - 06/10/2005 : 08:28:35  Show Profile Show Extended Profile  Send wanderer a Private Message
quote:
Originally posted by Kowalsky

quote:
Originally posted by altair

Cuj, kada bi bilo svejedno koliko se primjeraka tiska onda bi se moglo tiskati jedan po jedan ovisno o potraznji. Otisnes svoju nakladu od 10 primjeraka i ak ti ponestane odes opet sutra.
Ionak ti je svejedno isto te kosta:)


Konacno netko tko vidi u cemu je rijec i zna se na tu temu našaliti!!!
Mene neprekidno fascinira kolicina blesavih zakljucaka koji su doneseni na temelju nikakvih ulaznih informacija... i još se na kraju donese cvrst i nepokolebljiv stav o svemu! Pa ga se i bez ikakve nelagopde ovdje javno iznosi....
A sve bez apsolutno ikakve slike o tome kako stvari funkcioniraju!
Eto, Bestseller mora košrati 45 kn i gotovo! Dapace, bonus zakljucak je i kako se po vecoj cijeni usput i pljackaju kolekcionari.
BERNARDE LOPOVE!
kriv sam!


ako se ovo odnosi na moj post, ja mislim da sam napisao sve ulazne informacije s kojima sam ja raspolagao, a dalje se islo jednostavnom slijedom MOJElogike u koju se pouzdam!
i sta sada ako ja imam stav koji je drugaciji od tvojega???to je moje misljenje!
sta se svi moramo slagati s tvojim i markosovim misljenjem???
cemu onda forum?? cekat cemo da markos ili ti nesto kazete, a onda cemo mi u sljedecih 500 postova na tom topicu govoriti: "Da, tako je", "U pravu ste","Slazem se s vama" i slicno?

ako ti mislis da oni to rade iz ljubavi prema stripu, onda nemam rijeci, jer da oni to rade iz ljubavi prema stripu, onda bi to islo na VELIKO FORMATU i u BOJI!! jelda?
mozda bi se onda odrekli dijela zarade pa bi to drugacije izgledalo! jelda?
Go to Top of Page

wanderer
Advanced Member



United Arab Emirates
3489 Posts

Member since 18/08/2004

Posted - 06/10/2005 : 08:31:50  Show Profile Show Extended Profile  Send wanderer a Private Message
quote:
Originally posted by verter

"dakle, na 500komada je tiskanje primjerka 10kn/komad, a na 7000komada je tiskanje primjerka 2kn/komad"

upravo tako(ne bas tacne cife ali je poenta pogodjena).to ti je isto kao kad kupujes bilo gdje nesto pa imas popust na kolicinu kupljene robe. logika je ista. sto vise primjeraka se stampa to manja cijena jednog primjerka. analogno bi bilo sto manje primjeraka visa cijena
"Miami...a genital wart on America's shriveled cock!!!"


to sam vec u nekom postu ranije spomenuo, ako cijena primjerka pada sa kolicinom tiskanim primjeraka -> znaci cijena pojedinacnog primjerka tezi prema 0. drugim rijecima za one koji to nisu shvatili: cijena pojedinacnog primjerka nakon nekog broja bi trebala doci gotovo na 0...

verteru, ovo se ne odnosi na tvoj post nego opcenito
Go to Top of Page

wanderer
Advanced Member



United Arab Emirates
3489 Posts

Member since 18/08/2004

Posted - 06/10/2005 : 08:42:21  Show Profile Show Extended Profile  Send wanderer a Private Message
quote:
Originally posted by stinky


recimo, jedan od tih raznih zakljucaka je da izdavac (prodavac) nece uložiti novce u nešto bez cilja da izvuce profit
dalje je lako slagati podzakljucke /npr. može se zakljuciti da pošto HC i albumi izlaze sve više i cešce, moguce da donose zaradu
kolika je ta zarada, ne znam(o) - možda velika, možda veca (hehe)


izdavaci to ne rade zbog novaca, nemoj tako. njima je samo bitno da si pokriju troskove izdavanja, da mogu nastaviti dalje :)

quote:

te tako možeš doci i do tvog bonus zakljucka - pazi, on ne mora biti nužno istinit, ali je izveden valjanim redom zakljucivanja


ali to ne mozes objasniti covjeku koji ne zeli slusati
quote:

i sad, kad covjek to kaže na forumu, gdje raspravlja sa ostalim stripadžijama, NEKI se osjecaju kao da moraju ispraviti te krive drine (povrh svega, markos bi ga zbog toga izbacio, dok se ti zadovoljavaš samo obicnim ismijavanjem = nije baš u redu, osim ako na forumu ne mora vladati jednoumlje)


ma Kowalsky je moj idol, ja sam cijeli svoj zivot proveo diveci se takvim ljudima...
sve sto on kaze je o tome se nesmije raspravljati. on izrice aksiome.
Go to Top of Page

Pen Karker
New Member

Germany
150 Posts

Member since 30/09/2005

Posted - 06/10/2005 : 08:47:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Pen Karker a Private Message
Wanderer, imas takozvane fiksne troskove i varijabilne troskove. Fiksne, recimo pripremu, koja ne ovisi o nakladi, ili varijabilne, recimo papir, koje ovise o nakladi. Znaci moras platiti isto neke stvari dao ti u tisak lot od 1 ili 10000. A imas druge stvari koje moras platiti ovisno o kolicini, opet papir, koji se nece razmnoziti preko noci, pa ga eto trebas vise za 1000 kopija.
Fiksni troskovi na beskrajno veliku nakladu teze prema nuli. Ali tu su eto i varijabilni.
Ne znam sta me napalo da to pisem.
Mr. Priprema Bgl: Imas tu uskenirani clanak iz Jutarnjeg. U njemu pise da su stripofili uspijesni, lijepi, bogati, situirani, svemocni i lijepi. A mi ovdije jesmo stripofili. Imas tanke zivce.
Go to Top of Page

wanderer
Advanced Member



United Arab Emirates
3489 Posts

Member since 18/08/2004

Posted - 06/10/2005 : 08:51:10  Show Profile Show Extended Profile  Send wanderer a Private Message
quote:
Originally posted by TrOMISLAWSKI

P.S. Ovo nije moje misljenje jer se ja ne bi obazirao na glupe komentare vjerojatno klinca od 2,5 godine koji nema pametnija posla. Ako ti nesto nije po volji ili mislis da bi sam mogao to puno bolje napraviti, napravi a ne seri po drugima. Cijene, super postoji netko tko moze jeftinije pa neka radi, stripova fali u Hrvata.

Ovo je jedan od razloga zasto me necete cesto vidjeti na forumu. Kreteni koji samo prigovaraju zbog cijene. Neka kazu nesto konstruktivno, los je scan, daj promjeni to i to prilikom upisa, a ne samo cijena, pa skidaj onda sa interneta i citaj al ne seri.

Sorry decki zbog lijepih izraza ali nisam se mogao suzdrzati i jos jednom pardon normalinim ljudima

P.S. Gornja dva posta su od mog urednika (koji nije Bernard i koji ne zivi od stripova)

Nisam ja kriv za tipfelere, sami su se pojavili.


CARE!!!
mislim da je bilo i konstruktivnih kritika, ali su te takodjer bile shvacene zlonamjerno. vezano uz format i boju, jelda? ali onda je zarada premala...
najlakse je ljude vrijedjati i nazivati pogrdnim imenima, jer kako vidim, problem ti je voditi neku polemiku.
suosjecam s tobom, iskreno.
Go to Top of Page

SSM
Average Member



Bosnia and Herzegovina
971 Posts

Member since 13/10/2002

Posted - 06/10/2005 : 08:56:39  Show Profile Show Extended Profile  Send SSM a Private Message
Hajd se vise ostavite ove teme ljudi, samo pucate iz supljeg u prazno, pa to se ne moze vise citati. Nije mi jasno kako su ljudi tvrdoglavi, pa i glavom bi kroz zid samo da dokazu (pitam se kome?) da su u pravu.
Nego, o cemu se radi u Gospodaru jecma? Koji je zanr? Cemu je najvise slicno? Ovo pitam jer razmisljam da narucim ovaj album, ali se ne bih previse zalijetao, pa ako neko ima volje da odgovori unaprijed mu hvala :)
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29275 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 06/10/2005 : 10:48:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

tromislawski, vrlo si glup
to ti kaže Elvis, kralj rocka

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih


E ovo ti se vise nece tolerirati. Ni tebi ni nikome drugome. Letis vani na jedan dan. Nema vise svetih krava i nema vise "zasluznih" forumasa koji mogu pisati i govoriti sto ih je volja. Od sada svi koji pretjeraju lete, prvo jedan dan, a onda tjedan, a onda zauvijek. I nema vise lagane ponovne registracije.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29275 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 06/10/2005 : 10:57:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by wanderer

quote:
Originally posted by Kowalsky

quote:
Originally posted by altair

Cuj, kada bi bilo svejedno koliko se primjeraka tiska onda bi se moglo tiskati jedan po jedan ovisno o potraznji. Otisnes svoju nakladu od 10 primjeraka i ak ti ponestane odes opet sutra.
Ionak ti je svejedno isto te kosta:)


Konacno netko tko vidi u cemu je rijec i zna se na tu temu našaliti!!!
Mene neprekidno fascinira kolicina blesavih zakljucaka koji su doneseni na temelju nikakvih ulaznih informacija... i još se na kraju donese cvrst i nepokolebljiv stav o svemu! Pa ga se i bez ikakve nelagopde ovdje javno iznosi....
A sve bez apsolutno ikakve slike o tome kako stvari funkcioniraju!
Eto, Bestseller mora košrati 45 kn i gotovo! Dapace, bonus zakljucak je i kako se po vecoj cijeni usput i pljackaju kolekcionari.
BERNARDE LOPOVE!
kriv sam!


ako se ovo odnosi na moj post, ja mislim da sam napisao sve ulazne informacije s kojima sam ja raspolagao, a dalje se islo jednostavnom slijedom MOJElogike u koju se pouzdam!
i sta sada ako ja imam stav koji je drugaciji od tvojega???to je moje misljenje!
sta se svi moramo slagati s tvojim i markosovim misljenjem???
cemu onda forum?? cekat cemo da markos ili ti nesto kazete, a onda cemo mi u sljedecih 500 postova na tom topicu govoriti: "Da, tako je", "U pravu ste","Slazem se s vama" i slicno?

ako ti mislis da oni to rade iz ljubavi prema stripu, onda nemam rijeci, jer da oni to rade iz ljubavi prema stripu, onda bi to islo na VELIKO FORMATU i u BOJI!! jelda?
mozda bi se onda odrekli dijela zarade pa bi to drugacije izgledalo! jelda?


Ne moras se sloziti sa mojim misljenjem kad je rijec o nekim subjektivnim stvarima, ali izdavacka problematika i pogotovo izracun konacne cijene stripa ili tiska je vrlo egzaktna stvar, tu nema osobnih dojmova, nego je sve jasno. TO nije misljenje, to su cinjenice. I dopusti mi da izrazim sumnju u tvoju logiku. I dopusti mi da te upozorim na ton s kojim razgovaras ovdje. Ovdje si gost i tako se i ponasaj.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

wanderer
Advanced Member



United Arab Emirates
3489 Posts

Member since 18/08/2004

Posted - 06/10/2005 : 11:06:18  Show Profile Show Extended Profile  Send wanderer a Private Message
quote:
Originally posted by Markos
Ne moras se sloziti sa mojim misljenjem kad je rijec o nekim subjektivnim stvarima, ali izdavacka problematika i pogotovo izracun konacne cijene stripa ili tiska je vrlo egzaktna stvar, tu nema osobnih dojmova, nego je sve jasno. TO nije misljenje, to su cinjenice.


mislim da smo sada konacno zavrsili ovu raspravu! ja sam je jos jucer htio zavrsiti, ali su se onda poceli drugi uplitati
quote:

I dopusti mi da izrazim sumnju u tvoju logiku. I dopusti mi da te upozorim na ton s kojim razgovaras ovdje. Ovdje si gost i tako se i ponasaj.


zahvaljujuci mojoj logici, meni se cini da sam dobro dogurao u zivotu, ali svaki covjek ima pravo na svoje misljenje o svemu, pa tako ti slobodno sumnjas u moju logiku.
tako je Markose, samo gost...

NHF
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 06/10/2005 : 12:58:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by stinky

tromislawski, vrlo si glup
to ti kaže Elvis, kralj rocka

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih


E ovo ti se vise nece tolerirati. Ni tebi ni nikome drugome. Letis vani na jedan dan.





Elvis has left the building...

you candy perfume girl
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 06/10/2005 : 13:03:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
Hm, ako je ovo tacno, ako nije neka zajebancija, onda je stvarno steta, mislim prvenstveno zbog ovih best-seller izdanja. Ovo se ne odnosi na Bonea i Usagia??? Ali mislim da ovo povlacenje ugovora sa izdavacima, nema nikakvog osnova, ako je samo zasnovano na kritikama citaoca, e sad ako je prodaja ocajna to je vec nesto drugo... Steta...

________________________________________________
...kroz taj metez cujem zov, iz ponora ili sa visine, svejedno, gore i dole su kategorije koje svemir ne poznaje. Probudi se i ustani iz svog sna. Ustani i odbaci svoju odecu od gline. Doslo je vreme da odes iz ovog sveta. Elektra, odbegla Plejada, izbeglica zodijaka, kosmicka lutalica, vratila se i razvejala svoje uvojke. Doslo je vreme bez vremena. Doslo je vreme prica...
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2836 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 06/10/2005 : 13:14:59  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message
Zar ne vidite sarkazma, ironije ili sta ja zna vec u postovima TrOMISLAVKSOG ? Naravno da nema nikakvog ukidanja ni izdanja ni ugovora!

Budimo ljepo pridni, kupujmo izdanja i evo nam sledece godina nova 4 Best-sellera .

Ukidanje sljedi jedinoo ak se nista ne proda. Sta bi kot manje vise svih Bernijevih izdanja bila steta (osim Zagora naravno ).

Jack the Black.
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 06/10/2005 : 13:42:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
Nego nesto mi nije jasno u vezi sa tim best-sellerima, naime koliko je meni poznato toga je izaslo samo 4 komada i u Francuskoj, pa otkud onda ugovor za 12 albuma???

________________________________________________
...kroz taj metez cujem zov, iz ponora ili sa visine, svejedno, gore i dole su kategorije koje svemir ne poznaje. Probudi se i ustani iz svog sna. Ustani i odbaci svoju odecu od gline. Doslo je vreme da odes iz ovog sveta. Elektra, odbegla Plejada, izbeglica zodijaka, kosmicka lutalica, vratila se i razvejala svoje uvojke. Doslo je vreme bez vremena. Doslo je vreme prica...
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 06/10/2005 : 14:02:58  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
quote:
Originally posted by Duh_koji_hoda

Nego nesto mi nije jasno u vezi sa tim best-sellerima, naime koliko je meni poznato toga je izaslo samo 4 komada i u Francuskoj, pa otkud onda ugovor za 12 albuma???

________________________________________________
...kroz taj metez cujem zov, iz ponora ili sa visine, svejedno, gore i dole su kategorije koje svemir ne poznaje. Probudi se i ustani iz svog sna. Ustani i odbaci svoju odecu od gline. Doslo je vreme da odes iz ovog sveta. Elektra, odbegla Plejada, izbeglica zodijaka, kosmicka lutalica, vratila se i razvejala svoje uvojke. Doslo je vreme bez vremena. Doslo je vreme prica...


Pa, izdalo i tamo tek 4, 12 je valjda u planu.

Go to Top of Page

Kowalsky
stripovi.com kum

Croatia
2204 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 06/10/2005 : 14:05:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Kowalsky a Private Message
Eh, ja sam siguran da ce se francuska stripska industrija potruditi da ih bude koliko god treba! Zašto stati na 12?! Nebo je granica! :)

kriv sam!
Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 06/10/2005 : 14:08:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message
Ni nebo kume, neka bude svemir granica:)))!

"BUT NOBODY KNOWS WHAT’S GONNA HAPPEN TOMORROW, WE TRY NOT TO SHOW HOW FRIGHTENED WE ARE..."
Go to Top of Page

Kowalsky
stripovi.com kum

Croatia
2204 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 06/10/2005 : 14:10:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Kowalsky a Private Message
Je, gotovi smo!

Kažem ti ja - uskoro cu poceti s prodajom svojih organa za medicinska istraživanja! Treba to isfinancirati....

kriv sam!
Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 06/10/2005 : 14:11:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message
Kaj bi bili gotovi? Tek smo poceli:))!

"BUT NOBODY KNOWS WHAT’S GONNA HAPPEN TOMORROW, WE TRY NOT TO SHOW HOW FRIGHTENED WE ARE..."
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 06/10/2005 : 15:59:38  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message
TrOMISLAWSKI

imam par pitanja koja se protezu kroz razne topice.
da li imate namjeru da opet izdate ona dva bluberija, koja su isla u SC formatu, u sadasnjem HC formatu(i sa boljim kolorom)?
jel radite iznoguda ili to radi strip agent? i isto pitanje kao za ove bluberije. ako je odgovor DA onda jos jedno: da li ce biti iznogud do CRS ili je to predvidjeno za neki dalji period?

"Miami...a genital wart on America's shriveled cock!!!"
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3069 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 06/10/2005 : 16:17:30  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message
jebote koji zaplet.....
Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 06/10/2005 : 18:39:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message
quote:
Originally posted by TrOMISLAWSKI

Kreteni koji samo prigovaraju zbog cijene.


Zbog ovoga nece biti bananja?

Vidim da nismo svi jednaki. Neki lete sa foruma, a neki mogu vrijedjati svoje kupce. Krasna reklama!

Life sucks, but Death swallows!
Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 06/10/2005 : 20:13:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message
POZDRAVLJAM GAZDU
I PORUCUJEM MU DA MALO OLABAVI
SVE CEŠ IH ( NAS ) POTIRAT
ovo je demokracija
ovo je zajebancija
ne pali se bez potrebe
jednom ti bum prical kakve intelektualne velicine drmaju mojom firmom
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 06/10/2005 : 22:07:52  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Toninho,back to topic...
Princa noci sam jedinoga procita i baš smo u ZG raspravljali o tome koji je najbolji.Odlucio sam da mi je slijedeci na tapetu Gospodari jecma.Ali,igrom slucaja,naletim u ZG baš u trenutku objave Spiroua,pa Preacher,Batman,nešto Stripoteka,zadnji Blueberry,ajme meni.Kesa puna,ko ce to nosit.Usput,otkrio striparnicu na jarunu,pa još.Slomio san ruku tegleci svo to blago nazad.A Gospodare jecma zaboravio....Kvragu!
I zato...Verdane,piši,Jecam komada jedan plus one dvi Akire za iduci put!
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000