forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Kandrax... PENTALOGIJA FINALIZIRANA!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

manhunter
Moderator



Switzerland
25187 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 31/01/2006 : 12:41:45  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Pa da, prva epizoda o Kandraxu je kao jubilej i onda je objavljena ta knjiga. Manhunter, nije valjda da je imaš? Pa nabaci par skenova onda da vidimo... Osim ako ne prepricavaš necije druge rijeci.

Wealth beyond measure, outlander...



Imam, imam...sad ce skenovi.
I kako možeš da pomisliš da prepricavam tudje reci??

ne volem glancere..
http://geminix.theblog.net
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25187 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 31/01/2006 : 13:20:50  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
evo par slicica..




ne volem glancere..
http://geminix.theblog.net
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 31/01/2006 : 13:27:58  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Sad sam procitao "Otok sjena" i Toricelli briljira u njemu....
Marcello nešto malo nastavlja i nije mu crtež dostojan prethodnika.Da je slucajno bio kraj u ovoj epizodi,pa Marcello nastavio dalje u iducoj svesci,možda bi prošlo i neprimjeceno,ali ovako....ajme nama.
I taj "Vjecni rat" koji slijedi.Nekako mi je previše Martimisterijevski.
Da nije Zagor kakav predak našeg Martija?
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 31/01/2006 : 14:28:02  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Kico, nije, jer nema veze sa Atlantidom i Mu... U pitanju je "vjeciti rat" izmedu zla i dobra, više-manje metaforicke prirode.

Iz kojeg je filma uzet onaj Akronijan? Piše možda tamo u onoj knjižici?

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

mladen13
Senior Member



Croatia
1145 Posts

Member since 22/09/2005

Posted - 31/01/2006 : 14:34:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit mladen13's Homepage  Send mladen13 a Private Message
još nisam procito otok sjena, nije stigo nego koliko eurica dode ta knjiga o zagoru

ne okreci se, sine
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25187 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 31/01/2006 : 14:37:01  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
"This Island Earth" (1954) od Joseph Newman je film.

ne volem glancere..
http://geminix.theblog.net
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7795 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 31/01/2006 : 14:37:59  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
quote:
Originally posted by kico


Sad sam procitao "Otok sjena" i Toricelli briljira u njemu....
Marcello nešto malo nastavlja i nije mu crtež dostojan prethodnika.




šteta što toricelli nije crtao kompletan "otok sjena".
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 31/01/2006 : 14:45:15  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
quote:
Originally posted by I like girlz

quote:
Originally posted by kico


Sad sam procitao "Otok sjena" i Toricelli briljira u njemu....
Marcello nešto malo nastavlja i nije mu crtež dostojan prethodnika.




šteta što toricelli nije crtao kompletan "otok sjena".


Nisam jos kupio novi broj ali vidim da ste vecina razocarani Marcellom. Ne znam, mene je on osvojio Prolazom za Sjeverozapad, plus onih par Texova, tako da mi je medju omiljenijim crtacima kod Bonellija. Mozda je problem sto se sad uhvatio SF tematike a dosadasnju stripovi su mu bili "realisticniji". A kako uvijek unaprijed gledam koji stripovi bi trebali izatji nekako sam jedva docekao te tri Ferri/Toricelli/Marcello epizode.

Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 31/01/2006 : 14:48:39  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Di su sad oni zagorovci što pišu knjigu o Kralju Darkwooda i busaju se na topicu Ultimatum Zagor topic? Nek si malo pogledaju kak knjige o Zagoru moraju izgledati!

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

Koresh
stripovi.com suradnik



2990 Posts

Member since 18/09/2004

Posted - 31/01/2006 : 14:53:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Koresh a Private Message
Najprije ga vole pa ga ne vole. U jednom topicu ga hvale, u drugom im ne valja. Marcello je ime tom crtacu i meni je sasvim OK i drago mi je što je on na uštrb Toricellija crtao ovu epizodu

"I know what you're thinking. Did he fire six shots or only five? Well, to tell you the truth, in all this excitement, I've kinda lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: Do I feel lucky? Well, do ya punk?"
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25187 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 31/01/2006 : 15:18:42  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by mladen13

još nisam procito otok sjena, nije stigo nego koliko eurica dode ta knjiga o zagoru

ne okreci se, sine



5 evrica.

ne volem glancere..
http://geminix.theblog.net
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25187 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 31/01/2006 : 15:19:54  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Di su sad oni zagorovci što pišu knjigu o Kralju Darkwooda i busaju se na topicu Ultimatum Zagor topic? Nek si malo pogledaju kak knjige o Zagoru moraju izgledati!

Wealth beyond measure, outlander...




ja nisam imao srca da im kažem..

ne volem glancere..
http://geminix.theblog.net
Go to Top of Page

mladen13
Senior Member



Croatia
1145 Posts

Member since 22/09/2005

Posted - 31/01/2006 : 16:16:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit mladen13's Homepage  Send mladen13 a Private Message
e samo, sad ce odma da je narucim

Šta ce meni Eminemi, calabrezi i mafia, šta mi treba u životu da me stalno prati C I A !!!!
Go to Top of Page

nedim
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
1933 Posts

Member since 13/08/2005

Posted - 31/01/2006 : 17:30:04  Show Profile Show Extended Profile  Send nedim a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by mladen13

još nisam procito otok sjena, nije stigo nego koliko eurica dode ta knjiga o zagoru

ne okreci se, sine



5 evrica.

ne volem glancere..
http://geminix.theblog.net



a gdje se moze uzeti to?


ZAGOR PRICA...
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25187 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 31/01/2006 : 18:07:43  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Ja sam ovo našao na ebayu, znam da je tip imao više primeraka na prodaju pa pogledaj malo..
Ili pitaj njega, evo ti mail ottocomics@hotmail.it

ne volem glancere..
http://geminix.theblog.net

Edited by - manhunter on 31/01/2006 18:09:29
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2534 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 31/01/2006 : 19:31:23  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message
Knjižica u koloru 'I mille mondi di Zagor' (Tisucu svijeta Zagora) izašla je kao besplatan dodatak redovnom broju 482 serije Zenith pogodom 40-godišnjice Zagore i može se dobiti u talijanskim striparnicama za tamo oko 1 euro.

----------------------------------------------------
Usporedni popisi Bonelli stripova:
http://striparna.com/stripofili/corto/
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7795 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 31/01/2006 : 19:33:10  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
quote:
Originally posted by alen

quote:
Originally posted by I like girlz

quote:
Originally posted by kico


Sad sam procitao "Otok sjena" i Toricelli briljira u njemu....
Marcello nešto malo nastavlja i nije mu crtež dostojan prethodnika.




šteta što toricelli nije crtao kompletan "otok sjena".


Nisam jos kupio novi broj ali vidim da ste vecina razocarani Marcellom. Ne znam, mene je on osvojio Prolazom za Sjeverozapad, plus onih par Texova, tako da mi je medju omiljenijim crtacima kod Bonellija. Mozda je problem sto se sad uhvatio SF tematike a dosadasnju stripovi su mu bili "realisticniji". A kako uvijek unaprijed gledam koji stripovi bi trebali izatji nekako sam jedva docekao te tri Ferri/Toricelli/Marcello epizode.





ne znam kako je kod drugih, ali kod mene postoje odredene vrste epizoda za odredene crtace. time nimalo ne dovodim u pitanje kvalitet pojedinih crtaca, pa tako ni marcellov. jednostavno bi mi više ležalo da je i ovu drugu epizodu crtao i završio toricelli. a marcello je sam po sebi fenomenalan crtac i sve epizode koje si nabrojao (i zagorove i texove) je maestralno nacrtao, ali trebalo je pustiti toricellija da ovo dovrši i kompletira. ionako rijetko crta.
Go to Top of Page

Koresh
stripovi.com suradnik



2990 Posts

Member since 18/09/2004

Posted - 31/01/2006 : 20:02:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Koresh a Private Message
quote:
Originally posted by I like girlz
ne znam kako je kod drugih, ali kod mene postoje odredene vrste epizoda za odredene crtace. time nimalo ne dovodim u pitanje kvalitet pojedinih crtaca, pa tako ni marcellov. jednostavno bi mi više ležalo da je i ovu drugu epizodu crtao i završio toricelli. a marcello je sam po sebi fenomenalan crtac i sve epizode koje si nabrojao (i zagorove i texove) je maestralno nacrtao, ali trebalo je pustiti toricellija da ovo dovrši i kompletira. ionako rijetko crta.



To vrijedi i za mene, ne paše svakome svaka epizoda. Ali sigurno da u SBE-u gledaju na to i da ne odabiru crtace za pojedinu epizodu kako im padne na pamet. Toriceli je bio odlican u svom dijelu kandraxove price, ali prolistao sam Otok sjena i svida mi se Marcellov crtež. Mislim da mu paše ta epizoda i mene osobno ne vjerujem da ce razocarati kada budem i citao cijelu pricu.

Inace procitao sam samo prvi dio price, samo Povratak kandraxa, predstojeca tri koja su izašla nisam nego prolistao, ali kada skupim i zadnji nastavak krece citanje. Jedan vikend, mislim da ce mi od petka do nedjelje biti dovoljno vremena.

"I know what you're thinking. Did he fire six shots or only five? Well, to tell you the truth, in all this excitement, I've kinda lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: Do I feel lucky? Well, do ya punk?"
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7302 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 31/01/2006 : 22:48:18  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
Ne valja strip ništa,Torricelli slabo,Marcelo isto,Dermot umisto da više povali onu Grainne zacudo je ipak na dobroj strani,Finn kaže samo jednu ric onom Ratniku sjene,bivšem Fianni i on odma prestane bit zao,ma naivno da naivnije ne može bit.E moj Zagore,propa si

Svih mi Darkwoodskih bubnjeva!
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7800 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 31/01/2006 : 22:55:37  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
jeste vidjeli sljedecu naslovnicu
malo mi je poznata
biseri iz slobodne Dalmacije
PITANJE:da ne otvaram novi topic može li mi netko reci zašto je SD ubacivala ove novije naslovnice (mislim da su 3: okršaj u toledu, tajanstveni pothvat i šumski demoni-recite ako ima još koja)
I još nešto, znam da je SD napravila totalnu zbrku kod extra zagora, pa ipak nije mi jasno- na novom extra zagoru Posljednja žrtva koji je kod nas broj 123 piše broj originala 116.
gdje je nestalo tih 7 brojeva ili je nešto drugo u pitanju


samoubojica: ne približavajte mi se, zapalit cu se!!!
prljavi Harry: ti se zapali, a mi cemo napraviti roštilj.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7302 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 31/01/2006 : 23:08:03  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
quote:
Originally posted by mpavin

jeste vidjeli sljedecu naslovnicu
malo mi je poznata
biseri iz slobodne Dalmacije
PITANJE:da ne otvaram novi topic može li mi netko reci zašto je SD ubacivala ove novije naslovnice (mislim da su 3: okršaj u toledu, tajanstveni pothvat i šumski demoni-recite ako ima još koja)
I još nešto, znam da je SD napravila totalnu zbrku kod extra zagora, pa ipak nije mi jasno- na novom extra zagoru Posljednja žrtva koji je kod nas broj 123 piše broj originala 116.
gdje je nestalo tih 7 brojeva ili je nešto drugo u pitanju


samoubojica: ne približavajte mi se, zapalit cu se!!!
prljavi Harry: ti se zapali, a mi cemo napraviti roštilj.




Khm,khm,evo nek popijen cašu vode...dobro,da pocnem.
U originalu Zagor je u prvim brojevima ima više od uobicajenih 96 strana,ali je SD gurala tako pa joj se stvorija višak kojeg je onda tribala nagurat u osam,da,OSAM brojeva pa je ili uzimala naslovnice iz slicice iz stripa(Osveta vraca,Bijeli vrac,Nesretni sporazum,Sjene u noci) ili uzimala naslovnice koje ili vec postoje(Šumski demoni,original 300 te Žuti gavran,original 235 ili 245,uglavnom zadnji broj Tutto serije) ili crteže za još neobjavljene naslovnice(Tajanstveni pothvat,Okršaj u Toledu).E sad se ti pitaš zašto osam a ne sedam.E pa razlog tome je šta je Ludens Moj prijatelj Jim Gitara racuna ka Specijal a ne ka originalni broj,pa smo tako smanjili razliku za jedan.Eto,jasno?

Svih mi Darkwoodskih bubnjeva!
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7302 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 31/01/2006 : 23:11:47  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
I eto zbog toga ti je naslovnica Vjecnog rata poznata,ona je Slobodnoj poslužila ka naslovnica za Tajanstveni pothvat,a buduci da tad još ta naslovnica nije bila objavljena u Italiji valjda su mislili da necemo doznat.Ista stvar i sa okršajem u Toledu,sigurno si primjetija da je takva i nova naslovnica Zagora u Italiji.Inace ti se o ovome vec raspravljalo pa potraži malo na search ako želiš jasniju sliku

Svih mi Darkwoodskih bubnjeva!
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7800 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 31/01/2006 : 23:24:43  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
vice, hvala na ovom objašnjenju.
primjetio sam i ja još odavno da su neke naslovnice iste kao neke slicice u stripu. sve mi je jasno,mislim da mi nece trebati search. znaci sad cemo imati dva razlicita stripa s istom naslovnicom.hmmm...zanimljivo
zanima me samo,je li znaš možda koliko su stranica više imali ti prvi brojevii u kojem je stripu slika iz naslovnice Nesretni sporazum
ove ostale sam našao.

samoubojica: ne približavajte mi se, zapalit cu se!!!
prljavi Harry: ti se zapali, a mi cemo napraviti roštilj.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7302 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 31/01/2006 : 23:33:03  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
quote:
Originally posted by mpavin

vice, hvala na ovom objašnjenju.
primjetio sam i ja još odavno da su neke naslovnice iste kao neke slicice u stripu. sve mi je jasno,mislim da mi nece trebati search. znaci sad cemo imati dva razlicita stripa s istom naslovnicom.hmmm...zanimljivo
zanima me samo,je li znaš možda koliko su stranica više imali ti prvi brojevii u kojem je stripu slika iz naslovnice Nesretni sporazum
ove ostale sam našao.

samoubojica: ne približavajte mi se, zapalit cu se!!!
prljavi Harry: ti se zapali, a mi cemo napraviti roštilj.




Samo pogledaj na sajtu SBE pod naslovnice,mislin da su imali oko 130 stranica,a vidiš,zanimljivo da ni ja nisan moga nac tu slicicu,i znaš šta cu ti rec,meni se cini da to možda ipak nije slicica iz stripa vec isto tako jedan od neiskorištenih crteža jer mi nekako izgleda preglomazna za onu malu slicicu iz stripa.Neka me neko ispravi ako griješin.

Svih mi Darkwoodskih bubnjeva!
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7302 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 31/01/2006 : 23:40:06  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
Evo poglceda san ti tocno.Prva 23 broja u originalu imala su 130 strana,znaci 34 više nego SD i kad to pomnožiš dobiješ 782,dakle baš negdi za osam brojeva od 96 strana.Eto,sve smo rašcistili.

Svih mi Darkwoodskih bubnjeva!
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000