forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Lektori pojma nemaju
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

Heyoka
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4913 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 21/12/2005 : 16:21:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Heyoka's Homepage  Send Heyoka a Private Message
quote:
Originally posted by Goran M.

quote:
Originally posted by Aco





Idees noires mogu staviti na vrh bez da osjecam potrebu dodati još bar dva-tri.

--
I honor my personality flaws, for without them I would have no personality at all.



Nimalo loš izbor. Najlogicniji strip koji sam ikada citao.



"All hail the spider!
A hardy breed is he!
Tra la la!"
Go to Top of Page

Spartacus
Starting Member

90 Posts

Member since 02/12/2005

Posted - 21/12/2005 : 16:42:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Spartacus a Private Message
A šta kažete za kritiku novog pravopisa?
Ne znam je li se kod nas netko usudio trezveno prozboriti o ovim problemima i suociti se sa njima kao sa necim nenormalnim i nadasve nepotrebnim!

http://www.glas-javnosti.co.yu/danas/srpski/B05122001.shtml

"Hrvatski jezikoslovci usvojili niz neobicnih izmena u pravopisu

Izbacuju "C"?

U "pravopisu za nepismene" "ne cu" je pobedilo "necu", a umesto preci, pisace se "predci", zatim "hitci"...

ZAGREB - Vece za normu hrvatskog jezika donelo je nov pravilnik o "normi standardnog hrvatskog jezika", odnosno o novom nacinu pisanja pojedinih reci, a vecinom glasova odluceno je da se u hrvatskom ubuduce rec "necu" piše rastavljeno - "ne cu". Ta rec izazvala je i najviše rasprave jer su tzv. jezicki cistunci tvrdili da je rastavljeno pisanje "daleko suvislije".

Naime, jezicki klasici tvrdili su da za pisanje odvojenog "ne cu" nema nikakvih jezickih argumenata, te da bi trebalo uvažiti "praksu pisanja u poslednjih 45 godina". To nije jedina rec koja ce se ubuduce pisati drugacije, pa ce se tako umesto greška pisati "grješka", "grjebeni", a ne grebeni, "istrjebljenje" umesto istrebljenje, "brjegovi" umesto bregovi...

Prešlo bi se i na tzv. korenski pravopis, što znaci da bi se umesto preci pisalo "predci", "hitci" umesto hici, "svetca" umesto sveca, "korien" umesto "korijen", a predloženo je i da se umesto slova "c" i "c" uvede samo "c", što su mnogi jezikoslovci nazvali "pravopisom za nepismene".

Ministar nauke Dragan Primorac kaže da ce "uvažiti stav struke", ali da ce se promene u pravopisu sprovoditi postepeno, odnosno da ce iducih nekoliko godina, zbog prilagodavanja novom pravopisu, u upotrebi biti i novi i stari nacin pisanja.


Copiceva "Ježeva kucica" još na ledu

"Ježeva kucica" Branka Copica u Hrvatskoj je još "nepodobna", a u nekim školama je zabranjena i dekretom. Direktor jedne zagrebacke osnovne škole zabranio je ovu knjigu jer je napisana srpskim jezikom i kao takva nepodobna je za hrvatske prvacice. Hrvatski izdavaci štampali su "Ježevu kucicu" uz recnik, pa su tako "svi srbizmi" prevedeni na hrvatski. Tako je, na primer, "graja" prevedena kao "vika", "povazdan" kao "po citav dan", "konak" kao "nocenje", "banjati se" kao "kupati se"... Dolaskom Tudmana na vlast, iz škola, knjižara i biblioteka izbacene su knjige svih srpskih autora."
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29275 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 21/12/2005 : 16:50:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Nemam dokaze, ali dao bi ruku u vatru da je Spartacus Vitruvian... Posto nemam, moram ga trpjeti.

Ovo ti zoves trezvenim clankom? Da, kako da ne. Trezvenih clanaka na tu temu imas koliko hoces kod nas.
http://www.slobodnadalmacija.com/20051220/novosti01.asp
http://www.vecernji.net/newsroom/news/croatia/291039/index.do
http://www.vecernji.net/newsroom/news/croatia/287107/index.do

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 21/12/2005 : 16:53:51  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Žele standardizirati hrvatski jezik i pohrvatiti ga u potpunosti tako da bude u potpunoj distinkciji od svih naroda bivše juge. Kao vele, cak i mnogi nastavnici hrvatskog jezika u nižim razredima imaju problema oko odredivanja tocnog pravopisanja. Tu nije problem u jeziku vec u ljudima što ga nece usvojiti ili ga nauciti. Buduci da je svaki diplomirani kroatist/hrvatolog picajzla iliti jezicni puritanac oni smatraju da pomažu nama nepismenima kako se što piše... Jelte, da nam olakšaju jer ne baratamo tako dobro hrvatskim kao oni.

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

Spartacus
Starting Member

90 Posts

Member since 02/12/2005

Posted - 21/12/2005 : 16:56:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Spartacus a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Nemam dokaze, ali dao bi ruku u vatru da je Spartacus Vitruvian... Posto nemam, moram ga trpjeti.

Ovo ti zoves trezvenim clankom? Da, kako da ne. Trezvenih clanaka na tu temu imas koliko hoces kod nas.
http://www.slobodnadalmacija.com/20051220/novosti01.asp
http://www.vecernji.net/newsroom/news/croatia/291039/index.do
http://www.vecernji.net/newsroom/news/croatia/287107/index.do

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy





Šta treba trpjeti! Ne žimku! Istinu? Kritiku? Tude mišljenje i stavove?

Da, citao sam to!
Sanader je odlican lik ali svašta dozvoljava nekima koje je postavio kao vodece u ministarstvima!
Imamo mi dobrih kriticara i novinara ali zar nam trebaju ovakve situacije u kojima ispadamo ksenofobicni i kao da se ne želimo odreci sulude opterecenosti razdvajanjem od istocnih susjeda na bilo koji nacin
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29275 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 21/12/2005 : 16:58:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Spartacus

quote:
Originally posted by Markos

Nemam dokaze, ali dao bi ruku u vatru da je Spartacus Vitruvian... Posto nemam, moram ga trpjeti.

Ovo ti zoves trezvenim clankom? Da, kako da ne. Trezvenih clanaka na tu temu imas koliko hoces kod nas.
http://www.slobodnadalmacija.com/20051220/novosti01.asp
http://www.vecernji.net/newsroom/news/croatia/291039/index.do
http://www.vecernji.net/newsroom/news/croatia/287107/index.do

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy





Šta treba trpjeti! Ne žimku! Istinu? Kritiku? Tude mišljenje i stavove?


Smisleno i zlonamjerno provociranje.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Spartacus
Starting Member

90 Posts

Member since 02/12/2005

Posted - 21/12/2005 : 16:59:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Spartacus a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Žele standardizirati hrvatski jezik i pohrvatiti ga u potpunosti tako da bude u potpunoj distinkciji od svih naroda bivše juge. Kao vele, cak i mnogi nastavnici hrvatskog jezika u nižim razredima imaju problema oko odredivanja tocnog pravopisanja. Tu nije problem u jeziku vec u ljudima što ga nece usvojiti ili ga nauciti. Buduci da je svaki diplomirani kroatist/hrvatolog picajzla iliti jezicni puritanac oni smatraju da pomažu nama nepismenima kako se što piše... Jelte, da nam olakšaju jer ne baratamo tako dobro hrvatskim kao oni.

Wealth beyond measure, outlander...



Ma je... ih onaj ko ih je indoktrinirao! Pa raznolikost postoji sama po sebi! Ne moramo je naglašavati kadsu u pitanju razlicite nacije ili države a istovremeno pokušavati standardizirati i nametnuti JEDAN pravopis svim našim krajevima uz istovremeno zatiranje lokalnog! Ma to su sve budaletine! Ja se samo nadam da naši strip izdavaci nece pratiti i prihvatiti ove sulude trendove!
Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 21/12/2005 : 17:01:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Nemam dokaze, ali dao bi ruku u vatru da je Spartacus Vitruvian... Posto nemam, moram ga trpjeti.

Ovo ti zoves trezvenim clankom? Da, kako da ne. Trezvenih clanaka na tu temu imas koliko hoces kod nas.
http://www.slobodnadalmacija.com/20051220/novosti01.asp
http://www.vecernji.net/newsroom/news/croatia/291039/index.do
http://www.vecernji.net/newsroom/news/croatia/287107/index.do

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



ja sam to skužija na prvom postu koji sam danas procita
Go to Top of Page

Spartacus
Starting Member

90 Posts

Member since 02/12/2005

Posted - 21/12/2005 : 17:01:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Spartacus a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Spartacus

quote:
Originally posted by Markos

Nemam dokaze, ali dao bi ruku u vatru da je Spartacus Vitruvian... Posto nemam, moram ga trpjeti.

Ovo ti zoves trezvenim clankom? Da, kako da ne. Trezvenih clanaka na tu temu imas koliko hoces kod nas.
http://www.slobodnadalmacija.com/20051220/novosti01.asp
http://www.vecernji.net/newsroom/news/croatia/291039/index.do
http://www.vecernji.net/newsroom/news/croatia/287107/index.do

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy





Šta treba trpjeti! Ne žimku! Istinu? Kritiku? Tude mišljenje i stavove?


Smisleno i zlonamjerno provociranje.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



Ni ovo ne kužim ali i nema veze. Zlonamjeran nisam.
Pa raspravljamo najnormalnije! Ako mi necemo prodiskutirati o ovome tko ce to onda napraviti! Srbijanci? Bosanci? Slovenci?
Go to Top of Page

Spartacus
Starting Member

90 Posts

Member since 02/12/2005

Posted - 21/12/2005 : 17:02:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Spartacus a Private Message
Omaklo mi se c :)
Go to Top of Page

Spartacus
Starting Member

90 Posts

Member since 02/12/2005

Posted - 21/12/2005 : 17:06:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Spartacus a Private Message
Heh, u cemu je vaš problem! Cim krene kvalitetna rasprava vi odmah ulazite u neke teorije zavjere!
Namjerno skretanje s teme. Bezveze. Zašto se uopce netko vrijeda ako se ne smatra pobornikom ovakvih trendova to ne kužim.
Je.. ga, ja se ne vrijedam ako mi netko kaže da sam crveni, pro-komunjara ili proleter kad jesam :)))
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 21/12/2005 : 17:11:41  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Prema kolicini vulgarnosti koje ste upotrijebili na ovom topicu, mislim da skoro nijedan od vas nije kompententan davati neke primjedbe glede uporabe psovki u stripovima (posebno sdragan koji želi zaštititi svoju djecu od Marinicevog utjecaja)



hej,hej...ja sam samo probao dati primer dokle se moze doci za par godina, jer psovke sve vise nadiru od medija do kulture.
Nadao sam se da ce ljudi ovde na forumu razumeti sta sam hteo reci,ali...kako vidim nisu me svi shvatili.

Sto se tice gos.Marinica, njega niko nije spominjao niti bih njega krivio za psovke u stripovima, zna se ko je odgovoran u takvim stvarima.

"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 21/12/2005 : 17:12:34  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
One lakoprovokativne je uvijek najlakše isprovocirati pa cak i obicnom poluprovokacijom... A i na provokaciju se može reagirati pristojno i u skladu s pravilima lijepog ponašanja.

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

Spartacus
Starting Member

90 Posts

Member since 02/12/2005

Posted - 21/12/2005 : 17:14:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Spartacus a Private Message
Ma psovke su normalna stvar ali to NIJE za stripove!!!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 21/12/2005 : 17:15:47  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by sdragan@

quote:
Originally posted by DeeCay

Prema kolicini vulgarnosti koje ste upotrijebili na ovom topicu, mislim da skoro nijedan od vas nije kompententan davati neke primjedbe glede uporabe psovki u stripovima (posebno sdragan koji želi zaštititi svoju djecu od Marinicevog utjecaja)


hej,hej...ja sam samo probao dati primer dokle se moze doci za par godina, jer psovke sve vise nadiru od medija do kulture.
Nadao sam se da ce ljudi ovde na forumu razumeti sta sam hteo reci,ali...kako vidim nisu me svi shvatili.

Sto se tice gos.Marinica, njega niko nije spominjao niti bih njega krivio za psovke u stripovima, zna se ko je odgovoran u takvim stvarima.



Marinic ti je direktni "krivac" za vulgarnosti (citaj: MNO i Dampyr). Il ti to ne citaš? A što se tice nacina na koji si htio dokazati svoju suzdržanost i odbojnost prema vulgarizmima, sve u svemu, bio je strahovito vulgaran sa biblijskim proporcijama

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 21/12/2005 : 17:21:08  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

[quote]Originally posted by sdragan@

[quote]Originally posted by DeeCay

Marinic ti je direktni "krivac" za vulgarnosti (citaj: MNO i Dampyr). Il ti to ne citaš? A što se tice nacina na koji si htio dokazati svoju suzdržanost i odbojnost prema vulgarizmima, sve u svemu, bio je strahovito vulgaran sa biblijskim proporcijama

Wealth beyond measure, outlander...


Moram priznati da sam malo preterao


"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 21/12/2005 : 17:23:01  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
Inace ne moze Marinic biti glavni krivac...uvek je glavni krivac, "glavni i odgovorni urednik"


"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 21/12/2005 : 18:15:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message
Hm, zamislite scenu u kojoj makro opizdi šamarcinu drolji i kaže joj : EVO TI, TI BEZOBRAZNA NEOTESANKO !!!
A ona ce njemu : SADA CE MI SE STVORITI MASNICA, KO CE SADA IMATI ODNOSE SAMNOM !? AAH !

Rico
Go to Top of Page

Spartacus
Starting Member

90 Posts

Member since 02/12/2005

Posted - 21/12/2005 : 18:31:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Spartacus a Private Message
quote:
Originally posted by Rico

Hm, zamislite scenu u kojoj makro opizdi šamarcinu drolji i kaže joj : EVO TI, TI BEZOBRAZNA NEOTESANKO !!!
A ona ce njemu : SADA CE MI SE STVORITI MASNICA, KO CE SADA IMATI ODNOSE SAMNOM !? AAH !

Rico



Ha ha pa tako nekako i izgledaju scene u stipovima, posebice u americkim Ko cita Essentiale zna o cemu pricam.
ccc

"Druže Tito, ljubicice bijela, tebe voli omladina cijela"
Go to Top of Page

Ned Mace
stripovi.com suradnik

Croatia
638 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 21/12/2005 : 18:51:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Ned Mace a Private Message
quote:
Originally posted by Toninho
i ne virujem da neko može reci da postoji teror ijednog drugog slenga osim kaj
jer zakaj meni djeca govore pusa a ne poljubac
ak neznate poslušajte malo crtice koje gledaju na dvdu
il djecje emisije
i tako dalje i tako dalje


Jašta, stara kajkavska rijec djeca iz koje se izvodi djecak pa iz djecaka decko. Tko je ikad cuo za rijec decko prije centralizacije Hrvatske, pa to se nikad nije upotrebljavalo van Zagreba. A tek pusa, pa to je u rangu s hižom i škrlakom.


"There's no such thing as a free lunch!"
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 21/12/2005 : 19:37:33  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

A jel senko, zašto vi amerikanci velite kindergarten?

Wealth beyond measure, outlander...

Mozda zato sto su Nemci daleko najbrojnija nacija ovde?

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

Spartacus
Starting Member

90 Posts

Member since 02/12/2005

Posted - 21/12/2005 : 22:06:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Spartacus a Private Message
quote:
Originally posted by Ned Mace

quote:
Originally posted by Toninho
i ne virujem da neko može reci da postoji teror ijednog drugog slenga osim kaj
jer zakaj meni djeca govore pusa a ne poljubac
ak neznate poslušajte malo crtice koje gledaju na dvdu
il djecje emisije
i tako dalje i tako dalje


Jašta, stara kajkavska rijec djeca iz koje se izvodi djecak pa iz djecaka decko. Tko je ikad cuo za rijec decko prije centralizacije Hrvatske, pa to se nikad nije upotrebljavalo van Zagreba. A tek pusa, pa to je u rangu s hižom i škrlakom.


"There's no such thing as a free lunch!"



stari zagrepcani vele "deca" ne djeca

"Druže Tito, ljubicice bijela, tebe voli omladina cijela"
Go to Top of Page

Spartacus
Starting Member

90 Posts

Member since 02/12/2005

Posted - 21/12/2005 : 22:06:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Spartacus a Private Message
quote:
Originally posted by prozirna senka

quote:
Originally posted by DeeCay

A jel senko, zašto vi amerikanci velite kindergarten?

Wealth beyond measure, outlander...

Mozda zato sto su Nemci daleko najbrojnija nacija ovde?

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.



misliš porijeklom? Da, Njemacki je skoro bio službeni jezik novostvorene Americke Unije. Engleski je odnio prevagu za samo jedan glas!

"Druže Tito, ljubicice bijela, tebe voli omladina cijela"
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 21/12/2005 : 22:08:45  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Naravno. Svi su ovde Ameri;)

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 21/12/2005 : 22:09:39  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
I nije za jedan. To je urbana legenda. Al' jeste bilo blizu...

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000