forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Junaci crvene grane
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

teo_sakal
Starting Member

Croatia
23 Posts

Member since 18/04/2005

Posted - 08/01/2006 : 22:50:52  Show Profile Show Extended Profile  Send teo_sakal a Private Message
Nisam vidio da je netko komentirao novog Zagora

Prvi od tri nastavka ove druge price zaredom o kandraxovom povratku. Nekako mi se ne svidaju ove epizode sa paralelnim svijetom.
Nisam citao prošle avanture sa kandraxom i zagorovim avanturama u erinu. Jeli može netko ukratko napisati što se dogadalo u tim avanturama i što je to u keltskoj mitologiji toliko važno da se cesto pojavljuje u Zagoru.

Mi smo ljudi cigani, sudbinom prokleti
uvijek netko oko nas dode pa nam prijeti

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7799 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 09/01/2006 : 00:23:04  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
meni je baš cool ta keltska mitologija, baš iz razloga što je i dan danas dosta stvari o tome ostalo misterija.
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6407 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 09/01/2006 : 01:26:07  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message
Zagor dosad nije bio u Erinu; bio je u Tir-nan-ogu (Princ Elfova) i Gondoru (Na krilima noci/Plamena lobanja/Horde zla).

Keltska mitologija je trenutno "inn"; Tolkien je svoja djela bazirao na njoj, J.K.Rowling takodjer. Zagorovi scenaristi uvijek su crpili ideje iz filma i knjizevnosti, a kako je keltska mitologija popularna na tim poljima, normalno je da se to odrazava na Zagoru.

Razlog je zasigurno i zasicenost okruzenjem u kojem se Zagor dosad kretao: nakon Darkwooda, skitanja jugom Sjedinjenih Drzava, Karibima, putovanjima na pravi Divlji Zapad, ekspedicije na Arktik, Aljaske, Kalifornije, Arizone, Afrike, jos jedino paralelne dimenzije ostaju neeksploatirane dovoljno. Premda sama promjena mjesta radnje ne jamci dobru pricu.

A Kelti su valjda dobar izbor je je Zagor i sam Kelt, Irac: na str. 71. novog broja Daire Donn govori: "Njegovim zilama tece keltska krv, krv junaka. Njegovi preci dolaze iz Erina. Njegova sudbina je borba protiv zla, u svim njegovim oblicima." Siguran sam da ce ova recenica Stinkyu posluziti kao nepobitan dokaz u prilog njegovim teorijama o utjecaju rasisticke ideologije krvi, tla i ciste rase u Zagoru:)
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7804 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 09/01/2006 : 01:28:44  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
teo imaš jedan topic na ovu temu >kandrax.....povratak<, pa pogledaj

strip mi je bolji od prva dva dijela,podsjeca me na ovog gospodara prstenova što san gleda neki dan.
toricelli je jednostavno odlican,mnogo bolji nego prošli put

samoubojica: ne približavajte mi se, zapalit cu se!!!
prljavi Harry: ti se zapali, a mi cemo napraviti roštilj.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 09/01/2006 : 10:45:38  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Za svaki nastavak otvaramo po jedan topic pa nam se komentari bezveze raspršuju umjesto da budu na jednom mjestu, kompletni. Ovako nikad necemo doseci velicinu jednog DD unified theory topica! Ljudi, malo pažnje i oragnizacije nije naodmet...

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 09/01/2006 : 10:58:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
Originally posted by VALTER

A Kelti su valjda dobar izbor je je Zagor i sam Kelt, Irac: na str. 71. novog broja Daire Donn govori: "Njegovim zilama tece keltska krv, krv junaka. Njegovi preci dolaze iz Erina. Njegova sudbina je borba protiv zla, u svim njegovim oblicima." Siguran sam da ce ova recenica Stinkyu posluziti kao nepobitan dokaz u prilog njegovim teorijama o utjecaju rasisticke ideologije krvi, tla i ciste rase u Zagoru:)



hehe
bio sam u pravu



Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

Koresh
stripovi.com suradnik



2991 Posts

Member since 18/09/2004

Posted - 09/01/2006 : 11:10:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Koresh a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Za svaki nastavak otvaramo po jedan topic pa nam se komentari bezveze raspršuju umjesto da budu na jednom mjestu, kompletni. Ovako nikad necemo doseci velicinu jednog DD unified theory topica! Ljudi, malo pažnje i oragnizacije nije naodmet...

Wealth beyond measure, outlander...



Tako je, svaki f´n zagor novi topic, plus svaki novi iz italije, i potreba da sto puta, u svakom od njih kažeš isto jer se svaki svodi na isto, Ferri bla, bla, naslovnice. A valjda ce netko napravit recenziju pa onda komentirajte cijelu epizodu

"Steal my rhymes and you are dead, busta"
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 09/01/2006 : 11:22:04  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by VALTER

Keltska mitologija je trenutno "inn"; Tolkien je svoja djela bazirao na njoj, J.K.Rowling takodjer. Zagorovi scenaristi uvijek su crpili ideje iz filma i knjizevnosti, a kako je keltska mitologija popularna na tim poljima, normalno je da se to odrazava na Zagoru.



Ja mislim da je Tolkien dosta toga kreirao više na temelju nordijskih bogova i stvorenja, a manje keltskih, uzmi npr. prsten Nibelunga, trolove, orce, !dwarfove i Elfove! i druga stvorenja...

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6407 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 09/01/2006 : 13:08:09  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message
Tocno, ali itekako je prisutan i utjecaj keltske mitologije.

Uzmi, npr., rasu 'nadljudi' kojima pripada Aragorn: Dunedaini. Ime je nastalo od Tuatha de Danaan (ovo nije moj proizvoljni zakljucak, tako tvrdi kritika i poznavaoci citavog Tolkienovog opusa, ne samo trilogije (odnosno kvadrologije) o Prstenu).

Inace, po Tuatha de Danaan ime su dobile i europske rijeke Dunav i Don.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 09/01/2006 : 13:27:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Moram se i ja još malo posavjetovati sa wikipedijom

Nego, negdje sam procitao da se Tolkien žalio što njegova zemlja ima dosta siromašnu mitologiju te je morao mnogo posudivati iz mitova i legendi drugih naroda... To su bile njegove rijeci. A ne poricem da je vadio stvari i iz keltskih. Mene cudi što Ivan-Brlic Mažuranic nije napravila neki poveci ep o našim božanstvima, nego je sve to koristila za manje price. Tu se takoder moglo sklepati mnogo interesantnih prica u jednu cjelinu. Kao "Price iz davnine" no kompaktnije...

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

mladen13
Senior Member



Croatia
1145 Posts

Member since 22/09/2005

Posted - 09/01/2006 : 22:05:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit mladen13's Homepage  Send mladen13 a Private Message
meni su junaci crvene grane dobar strip, zanimljive su mi takve obrade mitologije

ne okreci se, sine
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000