forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 zašto u SLO nema stripova
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

popaj
Starting Member

Slovenia
35 Posts

Member since 24/08/2002

Posted - 13/01/2006 : 14:29:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit popaj's Homepage  Send popaj a Private Message
neznam na koga da sam ljut!
U Hrvatskoj možete procitat strip recimo prvog prosinca, a u SLO, ako imate srece, tek sredinom sijecnja iduce godine. A velik je uslov da uopce i stigne. Vele mi uvoznici DELO-PRODAJA da dobiju stripove iz HR tek pošto one koje ne prodaju u kioscima Lijepe nam Naše pošalju u SLO. Znaci ako sve prodaju, nama ne ostaje ništa--NULA. I dogodi se da dva ZAGORA( zadnja ) uopce nemam. A o TEX-u i ne govorim--dolazi na kapaljke.
Otkrio sam da u LJUBLJANI postoji strip knjižara- ( BUCH) MURGLE CENTER.
Pricao sam sa vlasnikom,jako fin covjek, da prodaje stripove iz druge ruke--e to trebam.
Dakle, ima novih, rabljenih, možeš prodat svoje duplikate ..itd
A ima i stripove od STRIP-AGENTA, jedino on u SLO.
Eto, to je to.
U LUDENSU bi trebali razmisliti o redovnoj opskrbi a i o tome, da požure sa izdanjima npr. da barem tjedno izdaju jedan strip.
Ako se mene pita , ja bi tjedno kupio najmanje dva (2) .

Pozdrav----POPAJ

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7799 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 13/01/2006 : 14:35:45  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
e moj popaje, pa zar misliš da je kod nas bolja situacija? e pa da te razocaram, još je gora nego kod vas u sloveniji. vama kasne mjesec i po dana, a kod nas dva i više mjeseca svaki broj. cisto za primjer ti dajem da je kod nas zadnji redovni zagor bio "povratak kandraxa", tex "careva tajna", DD "druid".
Go to Top of Page

popaj
Starting Member

Slovenia
35 Posts

Member since 24/08/2002

Posted - 13/01/2006 : 14:42:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit popaj's Homepage  Send popaj a Private Message
E baš si me obradovao.
Ne znam jel im je problem u štampariji, prijevodu, prodaji sigurno nije
Baš mislim, da je problem ŠLAMPARIJA
Go to Top of Page

popaj
Starting Member

Slovenia
35 Posts

Member since 24/08/2002

Posted - 13/01/2006 : 14:43:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit popaj's Homepage  Send popaj a Private Message
EEEEEEEEEEj, VI U LUDENSU, JEL ME CUJETE
pOŽURITE MALO
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 13/01/2006 : 15:06:03  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
U biti je sve normalno. Kasnjene stripova je relativna stvar. Povratak Kandraxa je u Italiji izisao prije 4-5 godina i toliko mi kasnimo za njima. BiH kasni 4-5 godina i tri mjeseca. Sve je to tu negdje. Bitno da postoji kontinuitet.

Zajebavam se, umorio me posao. Idem doma...

Go to Top of Page

popaj
Starting Member

Slovenia
35 Posts

Member since 24/08/2002

Posted - 13/01/2006 : 15:46:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit popaj's Homepage  Send popaj a Private Message
Upravo sam spremio duplikate. Imam ih 79 komada.
ZAGOR, ZAGOR EXTRA, TEX, MISTER NO, BLEK, MARK, MIKI,MARTI MISTERIJA,
U ponedjeljak ih nosim u Ljubljanu--MURGLE
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 13/01/2006 : 15:46:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by alen

U biti je sve normalno. Kasnjene stripova je relativna stvar. Povratak Kandraxa je u Italiji izisao prije 4-5 godina i toliko mi kasnimo za njima. BiH kasni 4-5 godina i tri mjeseca. Sve je to tu negdje. Bitno da postoji kontinuitet.

Zajebavam se, umorio me posao. Idem doma...




A tko može cekati 5 godina, može još i ta tri mjeseca...

>> Nije da ja ne volim ljude, samo se bolje osjecam kada mi nisu u blizini. <<
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 13/01/2006 : 17:13:11  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message
quote:
Originally posted by popaj

neznam na koga da sam ljut!
U Hrvatskoj možete procitat strip recimo prvog prosinca, a u SLO, ako imate srece, tek sredinom sijecnja iduce godine. A velik je uslov da uopce i stigne. Vele mi uvoznici DELO-PRODAJA da dobiju stripove iz HR tek pošto one koje ne prodaju u kioscima Lijepe nam Naše pošalju u SLO. Znaci ako sve prodaju, nama ne ostaje ništa--NULA. I dogodi se da dva ZAGORA( zadnja ) uopce nemam. A o TEX-u i ne govorim--dolazi na kapaljke.
Otkrio sam da u LJUBLJANI postoji strip knjižara- ( BUCH) MURGLE CENTER.
Pricao sam sa vlasnikom,jako fin covjek, da prodaje stripove iz druge ruke--e to trebam.
Dakle, ima novih, rabljenih, možeš prodat svoje duplikate ..itd
A ima i stripove od STRIP-AGENTA, jedino on u SLO.
Eto, to je to.
U LUDENSU bi trebali razmisliti o redovnoj opskrbi a i o tome, da požure sa izdanjima npr. da barem tjedno izdaju jedan strip.
Ako se mene pita , ja bi tjedno kupio najmanje dva (2) .

Pozdrav----POPAJ



hm... neznam gdje si ti bio do sada. Vec se dugo zna da mi u Sloveniji Ludensova izdanja dobivamo jedan broj za Hrvatskom. Pošto se naravno svi stripovi u HR ne prodaju mi ovde u SLO sigurno dobivamo svaki broj. Jedino je ocuvanost tih stripova uglavnom slabija nego bi trebalo. TEX dolazi samo par dana za Hrvatskom i to uglavnom odlicni novi primerci. Ne prodaje se na kioscima jedino Lazarus Ledd jer ga Delo nije željelo prodavat.
Striparnica postoji vec skoro dve godine u Ljubljani.prodaje nove stripove a stare stripove prima u komisijsku prodaju.
To da jedino on ima stripove STRIP AGENTA nije tacan podatak jer se MISTER NO, MARTI MISTERIJA i ALAN FORD KLASIK prodaju na kioscima. Uz to MN i MM samo sa par dana zaostanka za HRV. Možda je on jedini koji prodaje ALBUME Strip Agenta, koje si prije mogao dobiti kod jednog drugog prodavaca...Kako stvari stoje kod ostalih knjižara bi trebalo provjerit. Ali da fali konkurencije i bolje pokrivenosti ostale države - to sigurno stoji.
A pošto Ludens izdaje najmanje 5 stripova mjesecno to znaci da izdaju i više od jednog tjedno....

inace stripove u Sloveniji možeš prodavati i na ovom naslovu:
http://forum.striparna.com/
možeš ih prodavati u podforumu prodaja ili ideš na licitacije:
http://striparna.com/avkcije/
Go to Top of Page

popaj
Starting Member

Slovenia
35 Posts

Member since 24/08/2002

Posted - 13/01/2006 : 17:53:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit popaj's Homepage  Send popaj a Private Message
Ej, moj JANG
ti si ++to yang++
pa istinu ili laž možeš iznjeti na više nacina.
Nemam namjeru tebe vrijedat, govoriš istinu ali ne kažeš cijelu.
Da stripovi kasne znaju i ptice na grani, a mogu ti sa sigurnošcu tvrdit da kasne barem mjesec ( kod mene u CERKNICI)

Znalo se dogodit da sam u Ljubljani dobio strip tjedan dana prije nego u Cerknici.
Dobro, MM i MN je izdavac Strip-Agent.To je u redu.
Mislio sam pritom na ovog novog TEX-a od Strip-Agenta A4 format kojeg nema na kioscima u SLO. Taj strip ima BUCH.
Stripove citam 30 godina.
Probam preko frenda nabavljati stripove u HR-tek toliko da sam na tekucem.
Imam skoro kompletne kolekcije:TEX
ZAGOR
ZAGOR-EXTRA
MISTER NO
VEL. BLEK ( slo )
KOM. MARK ( SLO )
KAP. MIKI ( SLO )
KAP. MIKI ( porin )
a imam velik broj starih stripova LMS ZS
Razlog "GDJE SI BIO DO SADA"
Radio sam godinama u Europi baš 90ih kad su poceli izlaziti stripovi SD. Poslije sam ih skupljao mukom.
Znaš, imam firmu-odgovornost-radnike-place.
Razvojni projekat da nemam previše vremena za forume itd.
Familija-krupna žena-sitna djeca.
Dobro da imam vremena navecer da pricitam novine ili strip.
Go to Top of Page

Nobody
Senior Member

Slovenia
2195 Posts

Member since 12/03/2002

Posted - 13/01/2006 : 18:00:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Nobody a Private Message
quote:
Originally posted by popaj

Upravo sam spremio duplikate. Imam ih 79 komada.
ZAGOR, ZAGOR EXTRA, TEX, MISTER NO, BLEK, MARK, MIKI,MARTI MISTERIJA,
U ponedjeljak ih nosim u Ljubljanu--MURGLE



popaj, daj pošlji mi na mail spisek stripov, ki jih boš ali imaš za prodati - preden neseš v murgele!?!

kdor ne skace ni Sloven´c
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 13/01/2006 : 18:21:43  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message
quote:
Originally posted by popaj

Ej, moj JANG
ti si ++to yang++
pa istinu ili laž možeš iznjeti na više nacina.
Nemam namjeru tebe vrijedat, govoriš istinu ali ne kažeš cijelu.
Da stripovi kasne znaju i ptice na grani, a mogu ti sa sigurnošcu tvrdit da kasne barem mjesec ( kod mene u CERKNICI)

Znalo se dogodit da sam u Ljubljani dobio strip tjedan dana prije nego u Cerknici.
Dobro, MM i MN je izdavac Strip-Agent.To je u redu.
Mislio sam pritom na ovog novog TEX-a od Strip-Agenta A4 format kojeg nema na kioscima u SLO. Taj strip ima BUCH.
Stripove citam 30 godina.
Probam preko frenda nabavljati stripove u HR-tek toliko da sam na tekucem.
Imam skoro kompletne kolekcije:TEX
ZAGOR
ZAGOR-EXTRA
MISTER NO
VEL. BLEK ( slo )
KOM. MARK ( SLO )
KAP. MIKI ( SLO )
KAP. MIKI ( porin )
a imam velik broj starih stripova LMS ZS
Razlog "GDJE SI BIO DO SADA"
Radio sam godinama u Europi baš 90ih kad su poceli izlaziti stripovi SD. Poslije sam ih skupljao mukom.
Znaš, imam firmu-odgovornost-radnike-place.
Razvojni projekat da nemam previše vremena za forume itd.
Familija-krupna žena-sitna djeca.
Dobro da imam vremena navecer da pricitam novine ili strip.



Kako znaš da sam ja premlad (predvidevam da ti si ++to yang++ to znaci)? I šta imaju godine veze sa poznavanjem situacije sa stripovima u SLO?

kakvu laž???? Kaži mi gdje sam se slagao ili ce biti jedno izvinjenje na mestu.

Naravno da stripovi kasne-pa to sam ti i napisao. Evo još jednom:
ZAGOR, ZAGOR EXTRA, MARK, BLEK, DD i DDE kasne jedan broj (što znaci mjesec ili dva ) + oko 10 dana za Hrvatskom.
Nathan Never, Tex, Mister No, Marti Misterija kasne samo par dana za Hrvatskom.
Moguce je da stripovi kasne u Cerknici koji dan za Ljubljanom, ali verujem da to ovisi i o prodaji u tvom gradu. Ja dolazim z Bleda in stripe dobivamo istovremeno, eventuelno 1 dan za Ljubljano.

TEX Giganta naravno da nema na kioscima, pa nema ga to nigje..ni u HR. Buch je verovatno jedini prodavac tog stripa u SLO, pored možda kojeg iz druge ruke.

Svi se pokušavamo snaci preko veza u HR i SCG, to je normalno.

Ostalo su tvoje privatne stvari i ne ticu me se.

Edited by - jang on 13/01/2006 19:10:33
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 13/01/2006 : 18:45:31  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Evo neverovatno u Vojvodini, odnosno u Vršcu na trafikama prvi brojevi Ludens Mark i Blek, a vec nekoliko meseci unazad izlaze DD extra i Zagor extra, ali sa zakašnjenjem od tri-cetiri broja, a ja ih vec odavno nabavio, a ovde sad koštaju 20 kn, mislim ovi debeli Markovi i Blekovi, a ovi drugi 12 kn, super...)))

Sad sam postao prepametan... interesantno...)))
Go to Top of Page

popaj
Starting Member

Slovenia
35 Posts

Member since 24/08/2002

Posted - 13/01/2006 : 18:59:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit popaj's Homepage  Send popaj a Private Message
srdaneeee
pozdravi mi GACUF VALTERA iz Vršca
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 13/01/2006 : 19:02:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by popaj

Ej, moj JANG
ti si ++to yang++
pa istinu ili laž možeš iznjeti na više nacina.
Nemam namjeru tebe vrijedat, govoriš istinu ali ne kažeš cijelu.
Da stripovi kasne znaju i ptice na grani, a mogu ti sa sigurnošcu tvrdit da kasne barem mjesec ( kod mene u CERKNICI)

Znalo se dogodit da sam u Ljubljani dobio strip tjedan dana prije nego u Cerknici.
Dobro, MM i MN je izdavac Strip-Agent.To je u redu.
Mislio sam pritom na ovog novog TEX-a od Strip-Agenta A4 format kojeg nema na kioscima u SLO. Taj strip ima BUCH.
Stripove citam 30 godina.
Probam preko frenda nabavljati stripove u HR-tek toliko da sam na tekucem.
Imam skoro kompletne kolekcije:TEX
ZAGOR
ZAGOR-EXTRA
MISTER NO
VEL. BLEK ( slo )
KOM. MARK ( SLO )
KAP. MIKI ( SLO )
KAP. MIKI ( porin )
a imam velik broj starih stripova LMS ZS
Razlog "GDJE SI BIO DO SADA"
Radio sam godinama u Europi baš 90ih kad su poceli izlaziti stripovi SD. Poslije sam ih skupljao mukom.
Znaš, imam firmu-odgovornost-radnike-place.
Razvojni projekat da nemam previše vremena za forume itd.
Familija-krupna žena-sitna djeca.
Dobro da imam vremena navecer da pricitam novine ili strip.



ccc...

>> Nije da ja ne volim ljude, samo se bolje osjecam kada mi nisu u blizini. <<
Go to Top of Page

popaj
Starting Member

Slovenia
35 Posts

Member since 24/08/2002

Posted - 13/01/2006 : 19:12:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit popaj's Homepage  Send popaj a Private Message
sad se slovenci na hrvatskom forumu prepucavamo
JANG,ja mislim da ti se nemam na cemu opravdat jer te nisam uvrijedio, barem tako mislim.
A ako misliš da te jesam onda stvarno izvini.
Nisam rekao da lažeš nego ako istinu govoriš, onda ju moraš reci do kraja.
Nemam namjeru ikome se zamjerit jer u buducnosti cemo možda sudjelovati.
popaj
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6165 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 13/01/2006 : 19:29:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Pozdrav,popaj!

U Cerknici ne znam kakva je situacija ali npr. u Ljubljani stripova ima i to odlicno ocuvanih(Nama,CityPark,E.Leclerc).E sad to što kasne nije neki problem.Bitno je da dolaze.Svejedno je procitaš li neki strip danas ili za 3 mjeseca,zar ne?

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

popaj
Starting Member

Slovenia
35 Posts

Member since 24/08/2002

Posted - 13/01/2006 : 19:36:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit popaj's Homepage  Send popaj a Private Message
E, ACO moj
To su normalno novi stripovi, ali sa malim zakašnjenjem od mjesec dana od izdanja. Neki se ne slažu s mojom tvrdnjom ali .....neka.

Budi mi pozdravljen
Akome slucajno sretneš da u CITYPARKU sjedim na klupi i citam strip,onda budi siguran da cekam ženu dok troši u SPAR-u
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2836 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 13/01/2006 : 19:40:26  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message
>Mislio sam pritom na ovog novog TEX-a od Strip-Agenta A4 format kojeg nema na kioscima u SLO.

Toga zapravo nema nigdje na kioscima. Ni u Hrvatskoj.

Inace ti je Jang sasvim ljepo, jasno in ni slucajno uvredljivo odgovorio.

I posto smo si svi ovdje jako dobri i medjusobno dragi evo i tebi jedan ljep pozdrav kao novom clanu ove nase svaki dan vece kucice :-).



Jack the Black.
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2836 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 13/01/2006 : 19:50:19  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message
E da, posto Marti i Mr.No dolaze u nas istovremeno ko na hr kioske, situaciju sa svim ostalim izdanjima (znaci Ludens, Strip-Agent, albumi, srbski, hrvatski i sva ostala moguca izdanja...) najednostavnije rjesis, da se aboniras kod Bucha. Dobiva on Bonellija pre nego stigne na kioske.



Jack the Black.
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 13/01/2006 : 19:55:56  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message
quote:
Originally posted by popaj

sad se slovenci na hrvatskom forumu prepucavamo
JANG,ja mislim da ti se nemam na cemu opravdat jer te nisam uvrijedio, barem tako mislim.
A ako misliš da te jesam onda stvarno izvini.
Nisam rekao da lažeš nego ako istinu govoriš, onda ju moraš reci do kraja.
Nemam namjeru ikome se zamjerit jer u buducnosti cemo možda sudjelovati.
popaj


dobro. umirimo žogo. smo slabše zaceli, bomo pa boljše nadaljevali. ceprav mislim da sem v prvem odgovoru povedal vse....
dobrodošel na naš forum
Go to Top of Page

popaj
Starting Member

Slovenia
35 Posts

Member since 24/08/2002

Posted - 13/01/2006 : 20:38:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit popaj's Homepage  Send popaj a Private Message
OK , JANG
veš, nimam nic proti tebi
sm pac dal svoje mnenje,zdi pa se mi, da si me narobe vzel.
V svojem kraju nimam nobenga sovražnika, valiko pa je prjatlov in to tapravih.
kull bleiben
Go to Top of Page

Nobody
Senior Member

Slovenia
2195 Posts

Member since 12/03/2002

Posted - 13/01/2006 : 21:57:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Nobody a Private Message
e deco, samo se svadate

kdor ne skace ni Sloven´c
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 14/01/2006 : 01:16:28  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by popaj

srdaneeee
pozdravi mi GACUF VALTERA iz Vršca


Hej znam bracu Gacuf, Valtera i Sandija, kupio sam dosta stripova od njih, sve su rasprodali...)))

Vrana vrani nece oci iskopati!
Go to Top of Page

popaj
Starting Member

Slovenia
35 Posts

Member since 24/08/2002

Posted - 14/01/2006 : 09:54:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit popaj's Homepage  Send popaj a Private Message
srdane
Valter mi je vojnicki drug iz ¨88 Backa Topola
on je pacifist kao i ja, bio sam mu devetar^^
A stripove su valjda prodali zbog---(vole =pušit=)
Pozdravi mi ga Srdane.
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3490 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 14/01/2006 : 10:15:35  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message
baš je kod nas brzo izašao krvna žrtva za oko tri sedmice poslije povratka

homos homini lupus
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 14/01/2006 : 17:08:27  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by popaj

srdane
Valter mi je vojnicki drug iz ¨88 Backa Topola
on je pacifist kao i ja, bio sam mu devetar^^
A stripove su valjda prodali zbog---(vole =pušit=)
Pozdravi mi ga Srdane.

Važi, kad ga vidim, pozdravicu ga, hej nemaš pojma koliko imam njegovih stripova, on je radio u štampariji, pa je ukoricavao Panorame i Zenite i onda mi je to sve jeftino prodao, a ne znam sad šta radi ?

GENS UNA SUMUS
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000