forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Otpala mi sisa!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 31/01/2006 : 15:20:53  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
Mnogo su ti kratki zivci :))



"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"



Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29260 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 31/01/2006 : 15:27:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Ne bih bas rekao.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 31/01/2006 : 15:29:48  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message
give peace a chance
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 31/01/2006 : 17:15:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by jang

give peace a chance

Jang budi realan. Marlowe Markosa podjebava vec dugo, dugo vremena.

Ase ležit vojnik Gorcin u zemlji svojoj. Na baštini tuždi žih. A smrt dozivah noc i dan. Mrava ne zgazih u vojnike odoh.

Go to Top of Page

zizanon
Senior Member



Croatia
1523 Posts

Member since 21/11/2003

Posted - 31/01/2006 : 17:43:02  Show Profile Show Extended Profile  Send zizanon a Private Message
quote:
Originally posted by jang

give peace a chance

let love rule

motel, money, murder, madness
let's change the mood from glad to sadness
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 31/01/2006 : 22:20:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Da, podjebavanja traju otkad je neko nekoga nazvao idiotom za nešto za šta nije bio u pravu.

--
"Uh... what's a Shaggy Man and am I old enough to know?"
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29260 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 31/01/2006 : 22:54:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Da, podjebavanja traju otkad je neko nekoga nazvao idiotom za nešto za šta nije bio u pravu.

--
"Uh... what's a Shaggy Man and am I old enough to know?"


Dakle, nisam u pravu da se Moore izgovara Mor?

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Jackson Trbosjekson
New Member

Slovenia
294 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 31/01/2006 : 23:08:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Jackson Trbosjekson a Private Message
Moore se izgovara Mor, da. Alan Moore, Roger Moore, Gary Moore. Mor.

Koljem po kucama
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 31/01/2006 : 23:26:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Dakle, nisam u pravu da se Moore izgovara Mor?


Nisi u pravu da se na srpskom ne izgovara i ne piše Mur, oko cega se rasprava i vodila.

Isto kao što englezi Mihaila Šumahera zovu Majkl Šumaher.

A u krajnjoj liniji, na Znaku Sagite je postovana strana iz pravilnika za fonetizaciju, gde se lepo vidi da se to, na srpskom, fonetizuje Mur, ne Mor.

To što se on zaista zove Mor druga je stvar.

--
"Uh... what's a Shaggy Man and am I old enough to know?"
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29260 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 31/01/2006 : 23:30:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by Markos

Dakle, nisam u pravu da se Moore izgovara Mor?


Nisi u pravu da se na srpskom ne izgovara i ne piše Mur, oko cega se rasprava i vodila.

Isto kao što englezi Mihaila Šumahera zovu Majkl Šumaher.

A u krajnjoj liniji, na Znaku Sagite je postovana strana iz pravilnika za fonetizaciju, gde se lepo vidi da se to, na srpskom, fonetizuje Mur, ne Mor.

To što se on zaista zove Mor druga je stvar.

--
"Uh... what's a Shaggy Man and am I old enough to know?"


Da, to sto je Mor tocno, nema veze i ja nisam bio u pravu. Eh...

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 31/01/2006 : 23:35:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Nisi. Po pitanju srpskog jezika.

Da li je fonetizacija tu napravila grešku ili ne, druga je prica u koju ne bih ulazio jer nisam jezicar, ali ostaje to da si nazvao coveka idiotom zbog toga što ti je ukazao na validno pravopisno pravilo.

No, nije mi želja da ulazim u rasprave koje se ticu Vuka (oba) i tebe, vaša stvar. Ja sam se samo umešao kada se ostala publika umešala, i moji komentari se ticu komentara publike.

--
"Uh... what's a Shaggy Man and am I old enough to know?"
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29260 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 31/01/2006 : 23:45:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Djole, mene ne zanima sto pise u srpskom pravopisu. Covjekovo se prezime izgovara Mor i ako je to nepobitna cinjenica onda se po meni pravopis MORA zaobici. Slican primjer, imamo Orloffa u MM gigantu #2. Po hrv. pravopisu se to transkribira kao Orlov. Ni ja, ni Dado, ni Gaston ne bi ni mrtvi dozvolili da bude Orlov umjesto Orloff. Pa da tako govori 3538 pravopisa.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 31/01/2006 : 23:49:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
OK, to je vaše pravo. Ali vas niko ne bi mogao okriviti ni da je tamo stajalo Orlov, zar ne?

A da li se pravopis uopšte može zaobici - ponavljam, ne bih o tome, nije mi to struka.

--
"Uh... what's a Shaggy Man and am I old enough to know?"
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7302 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 31/01/2006 : 23:52:23  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
Ej,zašto marlowe ispunjava profil na cirilici,ovo je ipak u prvon redu hrvatski strip sajt,šta i ne piše postove na cirilici kad je takva faca.I nemojte mi sad rec da se kurcin jer vidin da je Markos protiv njega,tek sad san to opazija.

Svih mi Darkwoodskih bubnjeva!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29260 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 31/01/2006 : 23:53:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

OK, to je vaše pravo. Ali vas niko ne bi mogao okriviti ni da je tamo stajalo Orlov, zar ne?

A da li se pravopis uopšte može zaobici - ponavljam, ne bih o tome, nije mi to struka.


Nitko nas ne bi mogao okriviti? Da, nitko osim ovih 180 ljudi koji je kupilo martija.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 01/02/2006 : 00:22:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
A koliko je onih koji vas krive što strip toliko košta "zbog tvrdog uveza"? Ili Djeda božicnjaka? Ako raja hoce da krivi, krivice.

No dobro.

Moj stav po ovom pitanju nije ništa novo, znaš ga od ranije - nisi bio u pravu, a sve i da si bio u pravu, nisi trebao da ga nazoveš idiotom - za taj stav imam veoma dobru argumentaciju, koju sam više puta iznosio, i koja se takode nije promenila.

Tako da možemo da raspravljamo o ovome do 101 i nazad, džaba. Necemo se složiti, ocito, i gotovo.

Toliko od mene.

--
"Uh... what's a Shaggy Man and am I old enough to know?"
Go to Top of Page

wildboar
New Member

292 Posts

Member since 29/10/2005

Posted - 01/02/2006 : 00:29:51  Show Profile Show Extended Profile  Send wildboar a Private Message
quote:
Originally posted by vice

Ej,zašto marlowe ispunjava profil na cirilici,ovo je ipak u prvon redu hrvatski strip sajt,šta i ne piše postove na cirilici kad je takva faca.I nemojte mi sad rec da se kurcin jer vidin da je Markos protiv njega,tek sad san to opazija.

Svih mi Darkwoodskih bubnjeva!



Ja sam mislio da je nacionalnim manjinama u hrvatskoj zagarantovano pravo koriscenja svog pisma a srbi imaju status nacionalne manjine? Ako gresim neka me neko ispravi.

Sto se moor-mur tice, ako je srpski izdavac, a bp to jeste, onda ne vidim zasto je greska staviti mur jer se tako u srbiji cita. Kao sto i ocekujem u hrvatskim izdanjima da vidim imena u originalu. To su pravila oba pravopisa i valjda je normalno da ih se svako drzi?
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 01/02/2006 : 01:51:15  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
Pa i kod prozirnog je profil na cirilici, jos je i New York napisao cirilicom ;-)) !

"No concept".
http://conceptfree.blogspot.com/
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7302 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 01/02/2006 : 01:57:13  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
quote:
Originally posted by seinfeld

Pa i kod prozirnog je profil na cirilici, jos je i New York napisao cirilicom ;-)) !

"No concept".
http://conceptfree.blogspot.com/


Da,i to san opazija maloprije,ne znan,ali mislin da nema smisla profil na cirilici a sve se piše latinicom,to mi je glupo i mislin da to tribaju prominit,imali oni pravo ili nemali.

Svih mi Darkwoodskih bubnjeva!
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 01/02/2006 : 06:09:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by vice

Ej,zašto marlowe ispunjava profil na cirilici,ovo je ipak u prvon redu hrvatski strip sajt,šta i ne piše postove na cirilici kad je takva faca.I nemojte mi sad rec da se kurcin jer vidin da je Markos protiv njega,tek sad san to opazija.

Svih mi Darkwoodskih bubnjeva!

Klinjo, previše sereš. Nauci cirilicu. Nije ovo rasisticki sajt.

Ase ležit vojnik Gorcin u zemlji svojoj. Na baštini tuždi žih. A smrt dozivah noc i dan. Mrava ne zgazih u vojnike odoh.

Go to Top of Page

mladen13
Senior Member



Croatia
1145 Posts

Member since 22/09/2005

Posted - 01/02/2006 : 06:38:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit mladen13's Homepage  Send mladen13 a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon

quote:
Originally posted by vice

Ej,zašto marlowe ispunjava profil na cirilici,ovo je ipak u prvon redu hrvatski strip sajt,šta i ne piše postove na cirilici kad je takva faca.I nemojte mi sad rec da se kurcin jer vidin da je Markos protiv njega,tek sad san to opazija.

Svih mi Darkwoodskih bubnjeva!

Klinjo, previše sereš. Nauci cirilicu. Nije ovo rasisticki sajt.

Ase ležit vojnik Gorcin u zemlji svojoj. Na baštini tuždi žih. A smrt dozivah noc i dan. Mrava ne zgazih u vojnike odoh.





zbog cega bi on morao nauciti cirilicu ? to nije njegovo pismo

Šta ce meni Eminemi, calabrezi i mafia, šta mi treba u životu da me stalno prati C I A !!!!
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 01/02/2006 : 07:18:56  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Neko je kazao da si bogat onoliko koliko jezika poznajes i govoris.

Nikome se, medjutim, ne uskracuje pravo da bude budala. Stvar izbora.

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25190 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 01/02/2006 : 08:33:27  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
@ Marko : Roger Moore, Gary Cooper, Alice Cooper itd...U svim ovim prezimenima se "oo" izgovara kao "u", pa je to onda Kuper, Mur i sl.
Kod Alana Moorea je je situacija malo drugacija.NJEGOVO prezime se izgovara Mor, i tu si u pravu,samo što bi se tu zeznulo i dosta Amerikanaca/Engleza citajuci prezime.Mada je kod nas na Balkanu poznat taj problem odvajkada. Baš me zanima: kako bi se u Hrvatskoj transkribovalo ime Elvis Presley, pošto je u Srbiji pogrešno?

@ vice : Slušaj Seju i svim ce nam biti bolje..

ne volem glancere..
http://geminix.theblog.net
Go to Top of Page

SSM
Average Member



Bosnia and Herzegovina
970 Posts

Member since 13/10/2002

Posted - 01/02/2006 : 08:34:27  Show Profile Show Extended Profile  Send SSM a Private Message
Izgleda ipak da se Ignore opcija ne koristi bas puno :)
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29260 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 01/02/2006 : 08:48:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by wildboar
Sto se moor-mur tice, ako je srpski izdavac, a bp to jeste, onda ne vidim zasto je greska staviti mur jer se tako u srbiji cita. Kao sto i ocekujem u hrvatskim izdanjima da vidim imena u originalu. To su pravila oba pravopisa i valjda je normalno da ih se svako drzi?


Zasto je greska? Zato sto to NIJE TOCNO i zato jer se covjek zove MOR. Eto zato.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000