forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Otpala mi sisa!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

vice
stripovi.com suradnik

7302 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 01/02/2006 : 08:50:08  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon

quote:
Originally posted by vice

Ej,zašto marlowe ispunjava profil na cirilici,ovo je ipak u prvon redu hrvatski strip sajt,šta i ne piše postove na cirilici kad je takva faca.I nemojte mi sad rec da se kurcin jer vidin da je Markos protiv njega,tek sad san to opazija.

Svih mi Darkwoodskih bubnjeva!

Klinjo, previše sereš. Nauci cirilicu. Nije ovo rasisticki sajt.

Ase ležit vojnik Gorcin u zemlji svojoj. Na baštini tuždi žih. A smrt dozivah noc i dan. Mrava ne zgazih u vojnike odoh.





Dobro,stat cu dok se ovo ne pretvori u nešto gore,ja san svoje mišljenje reka.

Svih mi Darkwoodskih bubnjeva!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29260 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 01/02/2006 : 08:50:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter
Kod Alana Moorea je je situacija malo drugacija.NJEGOVO prezime se izgovara Mor, i tu si u pravu,samo što bi se tu zeznulo i dosta Amerikanaca/Engleza citajuci prezime.Mada je kod nas na Balkanu poznat taj problem odvajkada. Baš me zanima: kako bi se u Hrvatskoj transkribovalo ime Elvis Presley, pošto je u Srbiji pogrešno?


Postoje pravila i postoje izuzeci od pravila. Ako se zna da se *BAS TAJ* covjek zove Mor, cemu inzistirati na pogresnom obliku, zato sto to nalaze pravopis?

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 01/02/2006 : 08:57:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
ne kontam otkad se to Moor chita u Amerikanaca i Engleza "Mor"... dajte stavite izjavu gdje je to navedeno jer mi valja sa Terryem progovoriti koju a ne bih da ga pogresno oslovim
Marko, opet te neko sekira. I ovo ti sasvim prijateljski i dobronamjerno govorim jer tjesh dobiti chir na zhelucu od tog silnog nerviranja: nemoj bolan tako, sad tje Milano... udahni izdahni... pa onda uvidi da ljudi imaju svoa vidjenja i ne kontriraju tebi uvijek nego samo svoje misljenje i uvjerenje iznose.

-------
Kad nemas sta pametno za reci, drzi jezik za zubima.\\\http://r2cu.co.nr/ ///\\\Od sada cu vam s vremena na vrijeme stagod i podijeliti, naravno ako odgovorite na nagradno pitanje.
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 01/02/2006 : 09:14:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by mladen13

quote:
Originally posted by SejoSexon

quote:
Originally posted by vice

Ej,zašto marlowe ispunjava profil na cirilici,ovo je ipak u prvon redu hrvatski strip sajt,šta i ne piše postove na cirilici kad je takva faca.I nemojte mi sad rec da se kurcin jer vidin da je Markos protiv njega,tek sad san to opazija.

Svih mi Darkwoodskih bubnjeva!

Klinjo, previše sereš. Nauci cirilicu. Nije ovo rasisticki sajt.

Ase ležit vojnik Gorcin u zemlji svojoj. Na baštini tuždi žih. A smrt dozivah noc i dan. Mrava ne zgazih u vojnike odoh.





zbog cega bi on morao nauciti cirilicu ? to nije njegovo pismo

Šta ce meni Eminemi, calabrezi i mafia, šta mi treba u životu da me stalno prati C I A !!!!

Kakve to veze ima je li to njegovo pismo?? Ja sam sretan što sam imao tu privilegiju da naucim i cirilicu. To mi u životu može samo pomoci, nikako odmoci.

Ase ležit vojnik Gorcin u zemlji svojoj. Na baštini tuždi žih. A smrt dozivah noc i dan. Mrava ne zgazih u vojnike odoh.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25190 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 01/02/2006 : 10:12:30  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by manhunter
Kod Alana Moorea je je situacija malo drugacija.NJEGOVO prezime se izgovara Mor, i tu si u pravu,samo što bi se tu zeznulo i dosta Amerikanaca/Engleza citajuci prezime.Mada je kod nas na Balkanu poznat taj problem odvajkada. Baš me zanima: kako bi se u Hrvatskoj transkribovalo ime Elvis Presley, pošto je u Srbiji pogrešno?


Postoje pravila i postoje izuzeci od pravila. Ako se zna da se *BAS TAJ* covjek zove Mor, cemu inzistirati na pogresnom obliku, zato sto to nalaze pravopis?

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



Pa to i kažem, TAJ Moore se i zove Mor, izuzetak, kao što je i "door"- dor, a ne "dur"...A prevodilac se malo poneo sa pravilima eng.jezika, i nije obratio na izuzetke..
Mad ni to nije strašno, ipak je to samo neki izvikani stvaralac stipova..;-)

ne volem glancere..
http://geminix.theblog.net
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 01/02/2006 : 10:37:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message
Pita Haso Muju: Mujo, cega se više bojiš, side il pticje gripe? Ma bolan Haso, cega bi se bojo, nit jebem, nit letim.

Rico
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 01/02/2006 : 11:40:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>ne kontam otkad se to Moor chita u Amerikanaca i Engleza "Mor"...

Kod Amera je "Mur", Britovi i Rogera i Alana (Alena) izgovaraju "Mor". Razgovarao sam s dovoljno jednih i drugih da uvidim konzistenciju.

>Marko, opet te neko sekira. I ovo ti sasvim prijateljski i >dobronamjerno govorim jer tjesh dobiti chir na zhelucu od tog silnog >nerviranja: nemoj bolan tako, sad tje Milano...

Ah, govoriti Marku da se ne nervira je kao govoriti zidu. SSto se na francuskom, ubr, pisse "mur". :))

mcn

Dnevno svježe strip-vijesti na http://qstrip.blog.hr ; recenzije knjiga i stripova na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 10 na svim kioscima! *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!

Edited by - mcn on 01/02/2006 11:42:00
Go to Top of Page

wildboar
New Member

292 Posts

Member since 29/10/2005

Posted - 01/02/2006 : 14:30:42  Show Profile Show Extended Profile  Send wildboar a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by wildboar
Sto se moor-mur tice, ako je srpski izdavac, a bp to jeste, onda ne vidim zasto je greska staviti mur jer se tako u srbiji cita. Kao sto i ocekujem u hrvatskim izdanjima da vidim imena u originalu. To su pravila oba pravopisa i valjda je normalno da ih se svako drzi?


Zasto je greska? Zato sto to NIJE TOCNO i zato jer se covjek zove MOR. Eto zato.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



Kao sto je mcn vec napisao, razlikuju se usa i brit izgovor. Ovde je daleko najzastupljeniji britanski dok se usa probija samo kroz filmove.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 01/02/2006 : 16:49:20  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Ali, Moore je britanac i njegovo se prezime cita Mor i gotovo. Ne možeš sad i jedno i drugo ako je Mor pravopisno tocno. Drugo je sad što se tebi više svida Mur. Ali, pravopis je jedan i izdavaci bi to trebali slijediti...

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 01/02/2006 : 16:58:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Tacno, ali po srpskom pravopisu, odnosno fonetizaciji imena, to je - Mur. A pošto je ti srpsko izdanje, a ne britansko...

--
"Stay drowned! Stupid Lazarus pit!"
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 01/02/2006 : 17:29:05  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
quote:
Originally posted by vice

Ej,zašto marlowe ispunjava profil na cirilici,ovo je ipak u prvon redu hrvatski strip sajt,šta i ne piše postove na cirilici kad je takva faca.I nemojte mi sad rec da se kurcin jer vidin da je Markos protiv njega,tek sad san to opazija.

Svih mi Darkwoodskih bubnjeva!


Uh...sada si me jako razocarao...
Vice, znam da si ljubitelj (kao i ja) Zagora i nisam ovakvu glupost ocekivao od tebe.
Zagor ovako nesto nikada ne bi rekao.Izgleda da jos nisi dovoljno toga procitao u svom zivotu




"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"



Go to Top of Page

wildboar
New Member

292 Posts

Member since 29/10/2005

Posted - 01/02/2006 : 17:45:44  Show Profile Show Extended Profile  Send wildboar a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Ali, Moore je britanac i njegovo se prezime cita Mor i gotovo. Ne možeš sad i jedno i drugo ako je Mor pravopisno tocno. Drugo je sad što se tebi više svida Mur. Ali, pravopis je jedan i izdavaci bi to trebali slijediti...

Wealth beyond measure, outlander...



U Srbiji svi pisu Rodzer Mur, ako nadjes negde gde se pise drugacije stavi sken. Ako ne verujes mogu da nabavim neiki sken. Isto se odnosi i na navedenog Mura. Ako ne verujes ukucaj u google rodzer mur i mor.
Go to Top of Page

SSM
Average Member



Bosnia and Herzegovina
970 Posts

Member since 13/10/2002

Posted - 01/02/2006 : 18:02:36  Show Profile Show Extended Profile  Send SSM a Private Message
quote:
Originally posted by wildboar

quote:
Originally posted by DeeCay

Ali, Moore je britanac i njegovo se prezime cita Mor i gotovo. Ne možeš sad i jedno i drugo ako je Mor pravopisno tocno. Drugo je sad što se tebi više svida Mur. Ali, pravopis je jedan i izdavaci bi to trebali slijediti...

Wealth beyond measure, outlander...



U Srbiji svi pisu Rodzer Mur, ako nadjes negde gde se pise drugacije stavi sken. Ako ne verujes mogu da nabavim neiki sken. Isto se odnosi i na navedenog Mura. Ako ne verujes ukucaj u google rodzer mur i mor.



Ma sve ovo nije ni vrijedno pomena. Ako Englezi kazu Majkl Sumaher (iako ga Nijemci citaju drugacije) i ne vode polemiku oko toga, onda je sve jasno
Go to Top of Page

wildboar
New Member

292 Posts

Member since 29/10/2005

Posted - 01/02/2006 : 19:50:25  Show Profile Show Extended Profile  Send wildboar a Private Message
Svaki narod ima svoje specificnosti. Isto kao sto kod nas se kaze Nemci sto ni na jednom drugom jeziku ne postoji ali to nije pogresno, jednostavno je tako.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25190 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 01/02/2006 : 20:05:07  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by wildboar

Svaki narod ima svoje specificnosti. Isto kao sto kod nas se kaze Nemci sto ni na jednom drugom jeziku ne postoji ali to nije pogresno, jednostavno je tako.



Ja cu opet da se pravim pametan
Na skoro svim slovenskim jezicima se kaže Nemac(ili slicno), što bi znacilo nem,onaj koji ne može da govori..(viš kako su bili zajebani ti stari Sloveni..)

ne volem glancere..
http://geminix.theblog.net
Go to Top of Page

veber
Senior Member



1117 Posts

Member since 18/09/2002

Posted - 01/02/2006 : 20:08:11  Show Profile Show Extended Profile  Send veber a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon

quote:
Originally posted by vice

Ej,zašto marlowe ispunjava profil na cirilici,ovo je ipak u prvon redu hrvatski strip sajt,šta i ne piše postove na cirilici kad je takva faca.I nemojte mi sad rec da se kurcin jer vidin da je Markos protiv njega,tek sad san to opazija.

Svih mi Darkwoodskih bubnjeva!

Klinjo, previše sereš. Nauci cirilicu. Nije ovo rasisticki sajt.

Ase ležit vojnik Gorcin u zemlji svojoj. Na baštini tuždi žih. A smrt dozivah noc i dan. Mrava ne zgazih u vojnike odoh.




za ove rijeci bi neko treba letit malo il se varam možda gospodo moderatori ?
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 01/02/2006 : 20:10:44  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
Hm,hm...posto mi je supruga madjarica priupitah je kako oni kazu rec "Nemac"?
Odgovor je "Nemet" sto je vrlo slicno, iako Madjari ne pripadaju slovenskoj grupi.



"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"



Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 01/02/2006 : 20:17:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Pih, da je barem taj Moooooore vrijedan svih ovih prepirki oko njegova prezima!

kiky

in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page

wildboar
New Member

292 Posts

Member since 29/10/2005

Posted - 01/02/2006 : 20:24:18  Show Profile Show Extended Profile  Send wildboar a Private Message
Svaki dan naucim nesto novo :) Ali opet je to sa nemcima neka specificnost.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25190 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 01/02/2006 : 20:48:57  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by sdragan@

Hm,hm...posto mi je supruga madjarica priupitah je kako oni kazu rec "Nemac"?
Odgovor je "Nemet" sto je vrlo slicno, iako Madjari ne pripadaju slovenskoj grupi.



"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"






Pa rekoh ja kako su stari Sloveni bili zajeban narod, i Hune su jezicki poducavali...

ne volem glancere..
http://geminix.theblog.net
Go to Top of Page

Constantine33
Average Member



Croatia
670 Posts

Member since 02/11/2005

Posted - 01/02/2006 : 20:59:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Constantine33's Homepage  Send Constantine33 a Private Message

sve je meni tu jasno... osim zasto se ovaj topic zove 'Beli Put uvezi'...
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7302 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 01/02/2006 : 21:37:15  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
quote:
Originally posted by sdragan@

quote:
Originally posted by vice

Ej,zašto marlowe ispunjava profil na cirilici,ovo je ipak u prvon redu hrvatski strip sajt,šta i ne piše postove na cirilici kad je takva faca.I nemojte mi sad rec da se kurcin jer vidin da je Markos protiv njega,tek sad san to opazija.

Svih mi Darkwoodskih bubnjeva!


Uh...sada si me jako razocarao...
Vice, znam da si ljubitelj (kao i ja) Zagora i nisam ovakvu glupost ocekivao od tebe.
Zagor ovako nesto nikada ne bi rekao.Izgleda da jos nisi dovoljno toga procitao u svom zivotu




"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"







Aj ne baljezgaj ,i zašto je glupost,šta san reka da je glupo da Srbi pišu profil pismon koji razume oni i stariji na forumu,a ja bi onda ka triba naucit vaše pismo da se ne bi slucajno gospoda marlowe,senka i njemu slicni uvridili.Ajde i pišite postove cirilicom,kad ste takve face.Mislija san ne ulazit u rasprave ali kad mi se javi neko ka ti ili Sejo,necu mucat,nisan pi***.I neceš ti meni lekciju ocitavat na racun Zagora,ima da ti je jasno ka suza da si za mene još jedan obican kreten(pardon na izrazu al ne mogu odolit).

Svih mi Darkwoodskih bubnjeva!
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7302 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 01/02/2006 : 21:38:49  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
Kiky i Constantine33 su jedini rekli pametnu stvar,ovaj topic je debelo skrenija s teme,niti su Moore i cirilica vridni toga.

Svih mi Darkwoodskih bubnjeva!

Edited by - vice on 01/02/2006 21:39:56
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7302 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 01/02/2006 : 21:39:32  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
Iako,ironija je da san ja poceja,ali na takve stvari ja ne mogu i necu mucat.

Svih mi Darkwoodskih bubnjeva!
Go to Top of Page

wildboar
New Member

292 Posts

Member since 29/10/2005

Posted - 01/02/2006 : 21:46:36  Show Profile Show Extended Profile  Send wildboar a Private Message
Mozda nije lose da prvo savladas opciju "edit" da ne bi triplepostovao. Inace sto ne bi covek pisao profil i na kineskom ako hoce. Na forumu je to neprakticno ali u profilu neka koristi sta god zeli. Ako se moderatori na to nisu zalili sto bi tebi smetalo?
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000