forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Kako ste ustvari poceli da skupljate stripove?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

LeeMan
Senior Member



Hungary
1257 Posts

Member since 04/10/2003

Posted - 26/01/2006 : 21:20:15  Show Profile Show Extended Profile  Send LeeMan a Private Message
Otkud ta ljubav, ta pasija, taj entuzijazam prema stripu?

Ja sam recimo imao nekih 6 godina, imao sam druga koji je onda imao sigurno 12-13 i selio se iz grada, pa mi je poklonio nekih 30-ak raznih stripova...vishe se i ne secam kojih (Dilan Dog i Nik Rajder su bili u kolekciji zato ih se i dan danas secam...bio je i neki Gigant Celicna Kandza, nemam pojma sta je to, samo se imena secam...), dakle tako sam ja poceo proucavati stripove, nisam ni najbolje znao citati, pa sam vishe gledao slike...znam da me Dilan odma' uvatio...inache sam kao i ostali klinci sakupljao razne samoljepljive slichice HE-MAN,Evokse,Um-pah-pah,Talicnog Toma...i onda smo se i mi odselili iz zemlje...i matora je odlucila da te stripove eliminishe, zavrshili su u nekoj kanti za smece, zajedno sa ovim albumima sa slicicama...secam se da sam se malo bunio, ali jebiga sta sam mogao...tek mi se posle nekih 10godina povratila zelja za citanjem stripova,i naravno kog bi drugog izabrao nego Dilana. Poceo sam jurnjavu svih do tad izdatih brojeva, u pocetku me nije zanimao kvalitet, bitno mi je bilo da je pricha tu, a i nisam imao previshe kinte...(tako ti je to dok sam ne pocnes zaradjivati...), obavljao sam trejdove sa raznim ljudima, kako sa foruma tako i s' drugima sirom EX-YUGE (Slovenija,Hrvatska,Bosna...) i vecinu nabavio po stvarno realnim cenama...niko me nije odrao, malo sam se i ja informisao kolko sta kosta, i kolko para vredi ponuditi za koju epizodu, i eto priveo kraju Dilana *Sad sam se setio kad sam pogledao epizodu Mucki kad se Del i Rodni obogate, kupuju vilu, jahtu...i na kraju se vracaju u stari stan u kom su proveli najlepse trenutke zivota, i Dela zove onaj drug da mu ponudi neki biznis, i Del naravno sav ushicen predlaze Rodniju da uloze u taj posao...* Tako je i meni sad pomalo zao kad sam skupio sve Dilane, secam se kolko sam jurio neke brojeve, ipak fali mi taj filing, eto sad sam u potrazi za novim junakom, ali mi se nekako nijedan posebno ne svidja... Nadam se da nisam smorio. To je moja pricha. Koja je vasha?

Ja necu imati s' kim ostati mlad ako svi ostarite...
****************************************
...Minulo je od tih neveslih dana vec skoro pola vijeka, djeda odavno nema na ovome svijetu, a cesto mi se desi dok se setam bastom da mi se prosto place, iako ne znam ni sta me boli ni sta sam izgubio...

lwood
Advanced Member



Colombia
47035 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 26/01/2006 : 21:26:35  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
ja san isto pocea otprilike s 5,6 godina.sican se da je prvi strip šta san uopce pogleda bia Teleskopulos od Kit Tellera.a posli san kupova uglavnom zs / lms .a i prilicno drugih izdanja.onda san par godina sta dosta toga proda.sad san opet pocea kolekcionirat.uglavnom nova izdanja.to je ka neki oblik ovisnosti.
Go to Top of Page

SnotMan
Advanced Member



Saint Croix
6389 Posts

Member since 21/07/2003

Posted - 26/01/2006 : 21:32:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit SnotMan's Homepage  Send SnotMan a Private Message
Kad sam se rodio imao sam ih na tone,od starog,pa je valjda kolekcionarstvo nasljedno.

To think for yourself you must question authority and
learn how to put yourself in a state of vulnerable, open-mindedness;
chaotic, confused, vulnerability to inform yourself.Beware so long as you live, of judging people by appearances.




Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 26/01/2006 : 21:33:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
ja sam se rodio, malo primalno proderao, protrljao ochi i pogledao naokolo - a oko mene soba puna stripova.
nije mi bilo drugog, pa krenuh da listam.

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

SnotMan
Advanced Member



Saint Croix
6389 Posts

Member since 21/07/2003

Posted - 26/01/2006 : 21:38:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit SnotMan's Homepage  Send SnotMan a Private Message
Dobra ideja za autobiografski strip o stripu...:))))

To think for yourself you must question authority and
learn how to put yourself in a state of vulnerable, open-mindedness;
chaotic, confused, vulnerability to inform yourself.Beware so long as you live, of judging people by appearances.




Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 26/01/2006 : 21:45:26  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Pa, ne secam se kada sam poceo da citam, verovatno sa sedam godina, odnosno onda kada sam savladao latinicu, ali znam da sam poceo da skupljam tek od VLMS#2 Osveta bozanstva Ra. Kada je izasao i VZS#1 Doktor Ksabaras, krenuo sam i njega. Pa Patak, pa Maksmagnus, pa PZ, pa Nik Rajder, pa...

Same LMS i ZS, iako sam odrastao na njima, nikad nisam skupljao, odmah bi po procitanom stripu isti bacio, menjao, ili vratio ako je u pitanju bio pozajmljeni strip.

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47035 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 26/01/2006 : 21:45:52  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
pa sigurno da puno znaci kad dodeš u doticaj sa stripovima u najranijem djetinjstvu.uvik se imaš necega sjecat.i razvija ti se ljubav za citanjem.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 26/01/2006 : 21:57:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Sa 6, 7 godina... starci su poceli da mi kupuju Mikijev Zabavnik, to mi je baš bilo super, a u to vrijeme 1986. kiosci bijahu prepuni svakojakih stripova, te ja poželio citat još neke druge naslove... i eto, rodio se stripadija. ;)

in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 26/01/2006 : 22:00:16  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Kod mene je nasledno , deda, tata , ja i moja braca, jednostavno !!!!

GENS UNA SUMUS
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 26/01/2006 : 22:12:47  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
JA sam ego prirode tako da sam zarazio sve oko sebe i to jos cinim cak i poslje 30 godina . bez stripova bi ovo postojanje bilo puno , puno siromasnije.
uvijek sam razumio nacin strip izrazavanja i iako zvuci suludo ,kad citam strip ja gledam film

the chase is better than the catch
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7803 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 26/01/2006 : 22:25:32  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
cista slucajnost. bio sam u drugom razredu osnovne i jednog dana mama kupila strip za sebe da ima što citati u trajektu,došla kuci i pokazala ga meni. ja naravno nisam imao pojma što je to ali procitao sam (jer sam volio citati),bilo je zanimljivo- pisalo je na kraju "nastavlja se..." i tako sam se navukao.
Bio je to Zagor SD 22 Vještica iz Sierre. zatim sam kupio i Tex 17 Kazna. ove ostale stripove(DD,LL,MM,NN) nisam kupovao ispocetka,nego samo u posebnim prilikama.kada je poceo izdavati Ludens poceo sam kupovati sve
sad vi kažite da mame nisu zakon!!
i tako svaki put kad mi prigovara nešto u vezi stripova ja samo kažem: "ti si kriva za to".

samoubojica: ne približavajte mi se, zapalit cu se!!!
prljavi Harry: ti se zapali, a mi cemo napraviti roštilj.
Go to Top of Page

mladen13
Senior Member



Croatia
1145 Posts

Member since 22/09/2005

Posted - 26/01/2006 : 22:26:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit mladen13's Homepage  Send mladen13 a Private Message
81-82, cito djed, stari, pola šire familije pa tako prešlo i na mene, posebno mi u sjecanju osto zagor - prokleto blago,

ne okreci se, sine
Go to Top of Page

fumettisti
Senior Member

Croatia
2265 Posts

Member since 13/07/2002

Posted - 26/01/2006 : 23:25:18  Show Profile Show Extended Profile  Send fumettisti an ICQ Message  Send fumettisti a Private Message
Da mi je kuna za svaki post sa istom tematikom!!!Alda kazem koju;sada 40 a od 1973 poceo citati Mirka i Slavka,Tom i Jerry,Cak,potom prvi LMS (Covjek s bicem) a ZS tek br 260 Beli Ris ,,nisam siguran za broj ali naslov da.Pocetkom 1980 kupio prve primjerke talijanskih Kit Telera i Zagora,od tada poceo uciti talijanski.
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 26/01/2006 : 23:37:27  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Tamo negdi 1988.-1989. kada sam stao i priupitao se što ne bi skupio sve Alan Fordove koji postoje.
Pa krenuo sa Dilan Dogom i Zagorom....
Ispocetka...
Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 26/01/2006 : 23:50:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message
Ja sam poceo gomilat slikovnice, pa nastavio sa stripovima.

Go to Top of Page

comicon
Starting Member

Croatia
15 Posts

Member since 08/01/2006

Posted - 27/01/2006 : 00:25:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit comicon's Homepage  Send comicon a Private Message
ja sam poceo s dolaskom na kiosk i kupnjom onoga o cemu su ostali razgovarali sa oduševljenjem :-)
nekad bilo sada se spominjalo
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 27/01/2006 : 00:28:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Moja mama je voljela stripove, pa sam zatim bio dobio i od frenda, koji je imao nekakvu alergiju na prašinu, cijelu hrpu i ostalo je povijest...

'Moj je dojam, za koji doista nemam egzaktnih argumenata, da nigdje nema toliko banalnosti i trivijalnsti kao u tekstovima na ekranima'
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 27/01/2006 : 02:44:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
U drugom ili trecem razredu osnovne skole, slucajno sam tokom kampovanja sa izvidjacima dosao do stripa SZ-259 "Snezni sokolovi". Toliko mi se dojmio Zagora da sam se odmah, tokom tog desetodnevnog "logorovanja", na maskenbalu koje je bilo deo programa, odmah prerusio u Zagora. Kad sam stigao nazad u grad, na kioscima je vec bio nastavak "Beli ris". Iako sam pre toga citao "Mikijev zabavnik", Zagor je za mene bio otkrovljenje. Naravno da sam odmah poceo citati i Bleka (koji je tek poceo izlaziti), Marka, Teksa i Kit Telera, ali sam jos dugo skupljao izkljucivo Zagora.

Pojava sajta ZWS pre par godina ponovo me je podsetila na staru "ljubav". Tu sam upoznao dosta ljudi koji danas posecuju ovaj forum. Od Krugera sam nabavio kompletne kolekcije Texa, Martija, Zagora i Natana od "Slobodne Dalmacije" i "Ludensa", a od Zoleta i Tantusa veliki broj italijanskih originala.

Trenutno brinem brigu kako da smestim sve veci broj stripova u inace ogranioceni prostor svoje sobe kako ne bih ugrozavao zivotni prostor ostalih ukucana, ali me vise brine to kako cu da procitam sve ono sto zelim jer novi materijali (i stripovi i knjige) pristizu mnogo brze nego sto ih je moguce procitati.
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 27/01/2006 : 04:43:41  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
quote:
Originally posted by prozirna senka

Pa, ne secam se kada sam poceo da citam, verovatno sa sedam godina, odnosno onda kada sam savladao latinicu, ali znam da sam poceo da skupljam tek od VLMS#2 Osveta bozanstva Ra.

Cek, cek, cek... znaci prvo si latinicu naucio? ;)

____________________________________________
Niti pisem niti citam, samo ritam, ritam, ritam!
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 27/01/2006 : 06:13:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
1983.

Ase ležit vojnik Gorcin u zemlji svojoj. Na baštini tuždi žih. A smrt dozivah noc i dan. Mrava ne zgazih u vojnike odoh.

Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 27/01/2006 : 07:29:10  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
Kad sam bio klinac SVI su skupljali stripove, a samo su najjaci opstali... hehe

Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 27/01/2006 : 07:45:20  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
quote:
Originally posted by DusMan

quote:
Originally posted by prozirna senka

Pa, ne secam se kada sam poceo da citam, verovatno sa sedam godina, odnosno onda kada sam savladao latinicu, ali znam da sam poceo da skupljam tek od VLMS#2 Osveta bozanstva Ra.

Cek, cek, cek... znaci prvo si latinicu naucio? ;)

____________________________________________
Niti pisem niti citam, samo ritam, ritam, ritam!


Jok. Krenuo sam u skolu ranije, pa sam cirilicu savladao sa sest

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 27/01/2006 : 08:35:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Navuko me matori, da bi imao opravdanje što sebi kupuje Stripoteku i Biser.

--
"Uh... what's a Shaggy Man and am I old enough to know?"
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 27/01/2006 : 09:06:58  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Vidiš i moj calac se vadi kod keve da kao kupuje stripoteke i Dok Holideja za nas, a u stvari kupuje za njega.
A i mene je on navukao da skupljam stripove.

GENS UNA SUMUS
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3490 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 27/01/2006 : 09:09:43  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message
ja otprilike sa 6 bio sam na pelješcu kod rodaka u vikendici i on je ima o dva zagora malog rendera i kap mikija(jack moh. i svratište obješenih,celicni covjek,obala slonovace

homos homini lupus
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2172 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 27/01/2006 : 09:20:13  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message
Ni sam ne znam kako!
sakupljam i citam otkad znam za sebe...
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000