forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Kako ste ustvari poceli da skupljate stripove?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

LeeMan
Senior Member



Hungary
1257 Posts

Member since 04/10/2003

Posted - 27/01/2006 : 09:26:35  Show Profile Show Extended Profile  Send LeeMan a Private Message
Vidim ima zanimljivih pricha...pa sve dok vas zene, vi koji ste ozenjeni ne kazu, "ja ili stripovi", samo vi skupljajte...nece da vam shkodi.

Ja necu imati s' kim ostati mlad ako svi ostarite...
****************************************
...Minulo je od tih neveslih dana vec skoro pola vijeka, djeda odavno nema na ovome svijetu, a cesto mi se desi dok se setam bastom da mi se prosto place, iako ne znam ni sta me boli ni sta sam izgubio...
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 27/01/2006 : 09:36:09  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Moja mama se malo bunila u pocetku, ali odlucila je vecina, tako da i ona cita stripove - doduše ljubavne pisane, ali i to su stripovi.

GENS UNA SUMUS
Go to Top of Page

nedim
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
1933 Posts

Member since 13/08/2005

Posted - 27/01/2006 : 09:48:23  Show Profile Show Extended Profile  Send nedim a Private Message
mene je buraz navukao. on odustao i prodao sve. ja onda poceo od nule i sad imam finu kolekciju. svi me proklinju po kuci. jer je rpije bilo stripova na sve strane. sad su uredno slozeni samo u mojoj sobi. a i ja se kao i leeman bojim sta da pocnem skupljati kad popunim ove kolekcije koje sam zapoceo??

ZAGOR PRICA...
DOSADNI STE SA HC-OM!!!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 27/01/2006 : 09:49:49  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
U mojoj obitelji je strip u krvi, citanje, ne i stvaranje. Navukli su me moji bratici, jedan ima kompletnu kolekciju starih Alan Fordova, a drugi JE IMAO cijelu kolekciju LMS i ZS do 1000 komada (kupovao do osamdeset i neke). No glupan je posudio nekom tipu koji je to navodno "procitao" i spalio jer što ce mu vec procitani komadi papira. Godinama sam sanjao kako gori prvih 100 brojeva ZS i LMS...
Oni su prestali, no ja sam i dalje kolekcionar. Poceo sam naravno sa Zagorom. Ali mi je uz njega najbolji bio Misterija, samo što ga nitko u mojoj okolini nije skupljao! Buduci da sam rastao na selu najveci problem mi je bio što nije bilo kioska u krugu od dvadesetak kilometara...

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 27/01/2006 : 10:16:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
Ja sam do rata imao sve brojeve ZS i LMS jer je moj rahmetli otac takodjer bio veliki ljubitelj stripova.

Ase ležit vojnik Gorcin u zemlji svojoj. Na baštini tuždi žih. A smrt dozivah noc i dan. Mrava ne zgazih u vojnike odoh.

Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 27/01/2006 : 10:47:13  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

U mojoj obitelji je strip u krvi, citanje, ne i stvaranje. Navukli su me moji bratici, jedan ima kompletnu kolekciju starih Alan Fordova, a drugi JE IMAO cijelu kolekciju LMS i ZS do 1000 komada (kupovao do osamdeset i neke). No glupan je posudio nekom tipu koji je to navodno "procitao" i spalio jer što ce mu vec procitani komadi papira. Godinama sam sanjao kako gori prvih 100 brojeva ZS i LMS...
Oni su prestali, no ja sam i dalje kolekcionar. Poceo sam naravno sa Zagorom. Ali mi je uz njega najbolji bio Misterija, samo što ga nitko u mojoj okolini nije skupljao! Buduci da sam rastao na selu najveci problem mi je bio što nije bilo kioska u krugu od dvadesetak kilometara...

Wealth beyond measure, outlander...

Jao, pa to je strašno i zamisliti kako gore ti stari stripovi, sav sam se naježio, stvarno žalosno i prosto neverovatno, to ko je uradio, taj nije kako treba, još jednom, strašno, zlo mi je i pomisliti na tako nešto.

GENS UNA SUMUS
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 27/01/2006 : 10:48:36  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon

Ja sam do rata imao sve brojeve ZS i LMS jer je moj rahmetli otac takodjer bio veliki ljubitelj stripova.

Ase ležit vojnik Gorcin u zemlji svojoj. Na baštini tuždi žih. A smrt dozivah noc i dan. Mrava ne zgazih u vojnike odoh.



I ovo je isto tako strašno ako si sve te stripove izgubio, valjda ti je nešto ostalo od tih silnih stripova ?

GENS UNA SUMUS
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 27/01/2006 : 10:53:42  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
Sa sedam godina se ne znam kako pored mene nasao strip "U celjusti jaguara" od MN, i eto tako je to krenulo.U pocetku se nisam trudio da ih nesto posebno skupljam iliti da budem kolekcionar...sa 15-16 god. stripovi su potpuno nestali iz mog zivota i predali svoje mesto ludovanju i curama.
Tek pre tri godine opet sasvim slucajno nailazim na par Zagorovih epizoda i eto me sad u jurnjavi za stripovima, ponovo mlad kao nekad...



"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"



Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 27/01/2006 : 10:57:55  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Ali više nisi mlad, kao nekad...

GENS UNA SUMUS
Go to Top of Page

Thommo
stripovi.com suradnik



Croatia
1255 Posts

Member since 01/09/2003

Posted - 27/01/2006 : 12:22:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Thommo a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Buduci da sam rastao na selu najveci problem mi je bio što nije bilo kioska u krugu od dvadesetak kilometara...

Ali D.D. ti je na 2-3 kilometra, a otkad znam za sebe bio je kiosk u centru (kraj crkve)!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 27/01/2006 : 12:41:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Prošle godine, prijatelj mi dade neke Zagore procitati. Poslije sam na pijaci kupio desetak Zagora extra i navukao se na skupljanje. Skupio sam 800 stripova prošle godine i bojim se da mi je duša prokleta za sva vremena.

>> Nije da ja ne volim ljude, samo se bolje osjecam kada mi nisu u blizini. <<
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 27/01/2006 : 13:22:32  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by Thommo

quote:
Originally posted by DeeCay

Buduci da sam rastao na selu najveci problem mi je bio što nije bilo kioska u krugu od dvadesetak kilometara...

Ali D.D. ti je na 2-3 kilometra, a otkad znam za sebe bio je kiosk u centru (kraj crkve)!



Samo što je to bila obicna trafika bez stripova... Nikad ih nije bilo kad sam ja gledao. Možda AF, a to nikad nisam baš preferirao.

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 27/01/2006 : 13:36:22  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj
Jao, pa to je strašno i zamisliti kako gore ti stari stripovi, sav sam se naježio, stvarno žalosno i prosto neverovatno, to ko je uradio, taj nije kako treba, još jednom, strašno, zlo mi je i pomisliti na tako nešto.



Najžalosnije je to što sam ja ciljao na tu kolekciju... Ono, otišlo je u dim što mi je bilo prakticki nadohvat ruke.

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6164 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 27/01/2006 : 13:46:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Moj stari je citao Marka,Texa i Valianta ali je imao "nezgodnu" naviku da stripove nakon citanja odmah baci.Kad sam ja poceo sa citanjem ne znam tocno,po nekim slikama rekao bih da sa 5 ili 6 godina.Što je najtragicnije,i ja sam stripove bacao i tek sam oko 2000. godine krenuo sa kolekcionarstvom.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 27/01/2006 : 14:12:36  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by srdjandj
Jao, pa to je strašno i zamisliti kako gore ti stari stripovi, sav sam se naježio, stvarno žalosno i prosto neverovatno, to ko je uradio, taj nije kako treba, još jednom, strašno, zlo mi je i pomisliti na tako nešto.



Najžalosnije je to što sam ja ciljao na tu kolekciju... Ono, otišlo je u dim što mi je bilo prakticki nadohvat ruke.

Wealth beyond measure, outlander...

Mogu da kažem samo šteta, nepovratno šteta.

GENS UNA SUMUS
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 27/01/2006 : 14:16:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Ma dajte pa to je samo stari papir...

>> Stvari ne vidimo kakve jesu. Vidimo ih kakvi jesmo. <<
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 27/01/2006 : 14:33:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Te price sa spaljivanjem su pola izmisljene. To je najgluplji izgovor onoga kome pozajmis strip na citanje da ti ga ne vrati... mrzim takve ljude i takve izgovore...
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 27/01/2006 : 14:44:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by ---dp---

Te price sa spaljivanjem su pola izmisljene. To je najgluplji izgovor onoga kome pozajmis strip na citanje da ti ga ne vrati... mrzim takve ljude i takve izgovore...


Najbolje mi je ono : djed mi je spalio tvoje stripove. Trebalo mu je da podloži vatru. Koliko sam "djedova" vec tako zamrzio. Ali nikada više, stripove više ne dajem ni rodenom...djedu

>> Stvari ne vidimo kakve jesu. Vidimo ih kakvi jesmo. <<
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 27/01/2006 : 14:48:44  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Mogu da vam ispricam kako sam poceo da skupljam hrvatske stripove, ovako, mali brat je 2004 bio u Zagrebu na turniru u stonom tenisu i tamo kupio Zagor extra broj 102, kad sam ga video oduševio sam se i onda uz pomoc tate i ovog sajta , nakupili smo skoro sve od SD, Ludensa i Strip Agenta, a imamo i Ken Parkera nekoliko primeraka, bio je mali brat i prošle godine takode na turniru u Zagrebu i tamo se upoznao sa kowalskim ( Nevenom ), nosio je i menjao stripove sa njim, eto to je ta prica o hrvatskim stripovima, inace skupljamo sve živo, naravno porodicno.
Takode kupio sam dosta hrvatskih stripova u Beogradu u strip klubu Darkwood.

GENS UNA SUMUS
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 27/01/2006 : 14:49:48  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by ---dp---

Te price sa spaljivanjem su pola izmisljene. To je najgluplji izgovor onoga kome pozajmis strip na citanje da ti ga ne vrati... mrzim takve ljude i takve izgovore...


Najbolje mi je ono : djed mi je spalio tvoje stripove. Trebalo mu je da podloži vatru. Koliko sam "djedova" vec tako zamrzio. Ali nikada više, stripove više ne dajem ni rodenom...djedu

>> Stvari ne vidimo kakve jesu. Vidimo ih kakvi jesmo. <<


Meni je dok sam isao u srednju nestalo par stotina stripova jer sam bio dobar pa ih posudjivao. Sad sam govno skrto koje ih nikom ne posudjuje. Ne smije ih ni zena prebirati i citati bez mog znanja.

Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3069 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 27/01/2006 : 14:52:18  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message
Kao generacija '73 stripove sam poceo sakupljati negdje sa 6-7 godina, znaci negdje '79-80, što gledajuci sada znaci u zlatno doba ZS i LMS-a. Tko me je navukao na stripove ne znam tocno i tko mi je dao prvi strip, znam samo da sam u pocetku citao (u biti više listao) Mikijev zabavnik i Toma i Jerrya od Vjesnika cini mi se, al prvi Bonellijevac je bio, naravno Zagor (e sad koji, nemam pojma). I tu je sve pocelo….Nisam imao «favorite» junake, sve se sakupljalo, al ono što mi je ostalo u sjecanju, a što stvarno pokazuje moju opsesiju stripovima je to da znam tocno dan i mjesto kad sam kupio prvog Maryja, znam kiosk na kojem sam kupio prvog Mr Noa i pitao se: koji je sad ovo k………, cudan neki zagor ;-), znam kiosk na kojem sam '86 kupio prvog Dylana….. al' u posebnom sjecanju su mi ostale gluposti koje sam radio sa stripovima:
- kad sam frendu koji je «otkrio» Texa i poceo ga sakupljati dao nekih pedesetak texa za dva zagora
- koliko sam puta frendovima preko ljeta dao komplet 40-50 komada «samo da procitaju, pa mi vrate za koji dan» i onda nikad ne bih dobio cijeli komplet nazad, jer bi se par brojeva dalo drugome, pa trecem frendu pa ti skupljaj po selu svoje stripove i nikad ne bih našao više od 50%, pa ih kupuj ponovno
- došla '93 i ja kao odlucio da više necu sakupljati stripove jer sam ih, kao, prerastao i kao, stripovi i fax neidu zajedno, pa prodao cijelu kolekciju od cca 1200 komada na Trešnjevackom placu za, brat-bratu – 150 ondašnjih DEM – B U D A L A

I onda se pojavio prvi broj Gordon Linka, pa se nakon nekog vremena pojavio Ludens i ja konacno shvatio da ne mogu bez stripova i da je uzaludno se tome opirati I eto me sad, kupujem sigurno 95% onoga što izlazi kod nas i onoga što dolazi od Systema, Marketprinata i sl. i došao sam negdje do brojke cca 1000 komada…..


"...I only dream in black and white..."
Go to Top of Page

Corto_Maltese
Average Member



997 Posts

Member since 15/02/2005

Posted - 27/01/2006 : 15:03:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Corto_Maltese a Private Message
Svi imamo slicne price, svi imamo istu ljubav, kojoj se iznova vracamo (ako je ponekad napustimo).
86, sa pet godina imao sam strip u rukama, Zagor bese, ali koji ne secam se, tada sam i naucio citati :)
Do 95, imao sam skoro sve sto je do tada izlazilo, a posebno sam bio ponosan na kolekciju Alan Forda (posebno draga bila), a posto rat ucini svoje ja ostadoh bez iste. Vreme izbeglistva i pukog prezivljavanja, nije ostavljalo vremena da se misli na stripove, ali 2002 poceh posecivati ovaj sajt, koji mi opet probudi ljubav prema stripovima.
Verovatno na neki nacin nostalgija odradi svoje, e sada kada imam, Bogu hvala, svoje novce, mogu da uzivam u svojoj ljubavi prema stripovima.

Halo Bing, kako brat?
Cijena prava sitnica!

www.marketing2510.blog.com
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 27/01/2006 : 15:04:46  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Eh koliko je moj stari u mladosti davao stripova nacitanje koji mu nikad nisu vraceni, sam kaže da je bio budala, ali zato smo mi naucili sad kako treba sa stripovima, nema davanja, nikad nikom, samo može da pogleda neko kako su složeni po policama, ali nikako da ih vadi, lista , pregledava, ne dolazi u obzir.

GENS UNA SUMUS
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3069 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 27/01/2006 : 15:13:33  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message
eh da, to sam zaboravio....veeelika je uloga ovog sitea....tu se toliko toga saznalo o stripovima, a što je najbitnije je spoznaja da ipak nisam usamljen u toj svojoj zaludenosti stripovima, vec da ipak ima još "budala" kao što sam ja ;))))

"...I only dream in black and white..."
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 27/01/2006 : 15:43:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by SejoSexon

Ja sam do rata imao sve brojeve ZS i LMS jer je moj rahmetli otac takodjer bio veliki ljubitelj stripova.

Ase ležit vojnik Gorcin u zemlji svojoj. Na baštini tuždi žih. A smrt dozivah noc i dan. Mrava ne zgazih u vojnike odoh.



I ovo je isto tako strašno ako si sve te stripove izgubio, valjda ti je nešto ostalo od tih silnih stripova ?

GENS UNA SUMUS

Ništa nije ostalo. Jedna jedina granata je uništila sve stripove koje sam imao.

Ase ležit vojnik Gorcin u zemlji svojoj. Na baštini tuždi žih. A smrt dozivah noc i dan. Mrava ne zgazih u vojnike odoh.

Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000