forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Kako ste ustvari poceli da skupljate stripove?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

LeeMan
Senior Member



Hungary
1257 Posts

Member since 04/10/2003

Posted - 27/01/2006 : 15:48:20  Show Profile Show Extended Profile  Send LeeMan a Private Message
@srdjandj --- Kad citam neke tvoje (vashe) postove, imam osecaj da cela porodica (ne znam kolko vas ima?) sedi ispred PC-a, i svako dobacuje po neku rec da se sastavi komentar...pa mi to dodje onako ironichno...mislim kod mene je situacija sledeca: Imam mladjeg brata od 15god. koji ponekad uzme neki strip od mene da procita, ako mu ga prporucim, ali u principu nije zainteresovan za tu granu umetnosti...stalno svira gitaru...E sad, matora mi je upocetku govorilia, sta ce ti te gluposti etc., a matori nije nikad posebno komentarisao tu stvar, mislim i on je ponekad davno procitao po koji strip, ali je sve ostalo na tome. Fora je u tome da nadjes devojku/zenu koja isto voli stripove, ili joj ne smetaju, da dobro izgleda i da bude pametna...e to je pun pogodak!

Ja necu imati s' kim ostati mlad ako svi ostarite...
****************************************
...Minulo je od tih neveslih dana vec skoro pola vijeka, djeda odavno nema na ovome svijetu, a cesto mi se desi dok se setam bastom da mi se prosto place, iako ne znam ni sta me boli ni sta sam izgubio...
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 27/01/2006 : 15:50:55  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by nenno

eh da, to sam zaboravio....veeelika je uloga ovog sitea....tu se toliko toga saznalo o stripovima, a što je najbitnije je spoznaja da ipak nisam usamljen u toj svojoj zaludenosti stripovima, vec da ipak ima još "budala" kao što sam ja ;))))

"...I only dream in black and white..."

Naravno, meni je prešlo od tate, on je nasledio ljubav prema stripovima od njegovog strica, ja sam sad uvukao najmladeg brata u ove vode, tako da nisi usamljen, ja sam puno puta do sada komentarisao da je ovo izvanredan sajt, baš iz razloga toga što možeš cuti razna mišljenja i savete, naravno i kritike o stripovima , takode upoznao sam doista puno finih ljudi na ovom sajtu i sa nekima se lepo dopisujem, ovako preko ovog sajta. Mi smo striparoši posebni, specificni, baš zbog te zaludenosti, nikako se ne slažem da smo budale, ni pod navodnicima.

GENS UNA SUMUS
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47035 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/01/2006 : 16:08:57  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by nenno

eh da, to sam zaboravio....veeelika je uloga ovog sitea....tu se toliko toga saznalo o stripovima, a što je najbitnije je spoznaja da ipak nisam usamljen u toj svojoj zaludenosti stripovima, vec da ipak ima još "budala" kao što sam ja ;))))

"...I only dream in black and white..."

Naravno, meni je prešlo od tate, on je nasledio ljubav prema stripovima od njegovog strica, ja sam sad uvukao najmladeg brata u ove vode, tako da nisi usamljen, ja sam puno puta do sada komentarisao da je ovo izvanredan sajt, baš iz razloga toga što možeš cuti razna mišljenja i savete, naravno i kritike o stripovima , takode upoznao sam doista puno finih ljudi na ovom sajtu i sa nekima se lepo dopisujem, ovako preko ovog sajta. Mi smo striparoši posebni, specificni, baš zbog te zaludenosti, nikako se ne slažem da smo budale, ni pod navodnicima.

GENS UNA SUMUS


pa to je super da cilu obitelj zanima ista stvar!kod mene nije tako.
jedino mladeg brata nešto zanima i to uglavnom Zagor.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 27/01/2006 : 16:15:20  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Da, tako je živa istina, svi volimo stripove, pa cak i mama je morala poceti citati ih, kad nije mogla da izade na kraj sa nama.

GENS UNA SUMUS
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47035 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/01/2006 : 17:12:29  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
blago tebi
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8571 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 27/01/2006 : 17:17:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message
Ja sam poceo citat stripove sa 7 godina, imao sam ih masu al sam vecinu toga posudio i nikad mi se nije vratilo, osim naravno Alan Ford kolekcije

"It is a strange fate that we should suffer so much fear and doubt over so smaller thing...such little thing"- Boromir
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 27/01/2006 : 17:53:40  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

blago tebi

Tako je blago meni.

GENS UNA SUMUS
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 27/01/2006 : 17:55:47  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by LeeMan

@srdjandj --- Kad citam neke tvoje (vashe) postove, imam osecaj da cela porodica (ne znam kolko vas ima?) sedi ispred PC-a, i svako dobacuje po neku rec da se sastavi komentar...pa mi to dodje onako ironichno...mislim kod mene je situacija sledeca: Imam mladjeg brata od 15god. koji ponekad uzme neki strip od mene da procita, ako mu ga prporucim, ali u principu nije zainteresovan za tu granu umetnosti...stalno svira gitaru...E sad, matora mi je upocetku govorilia, sta ce ti te gluposti etc., a matori nije nikad posebno komentarisao tu stvar, mislim i on je ponekad davno procitao po koji strip, ali je sve ostalo na tome. Fora je u tome da nadjes devojku/zenu koja isto voli stripove, ili joj ne smetaju, da dobro izgleda i da bude pametna...e to je pun pogodak!

Ja necu imati s' kim ostati mlad ako svi ostarite...
****************************************
...Minulo je od tih neveslih dana vec skoro pola vijeka, djeda odavno nema na ovome svijetu, a cesto mi se desi dok se setam bastom da mi se prosto place, iako ne znam ni sta me boli ni sta sam izgubio...

Samo ja pišem postove, a inace imam brata od 16 god i najmladeg od 12 god, naravno i roditelje.

GENS UNA SUMUS
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 27/01/2006 : 19:57:34  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

Ali više nisi mlad, kao nekad...

GENS UNA SUMUS


Khm,khm,grmlj...hm,hm...Da to je istina, ali se uz stripove ponovo osecam mladim



"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"



Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 27/01/2006 : 20:12:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

Moja mama se malo bunila u pocetku, ali odlucila je vecina, tako da i ona cita stripove - doduše ljubavne pisane, ali i to su stripovi.

GENS UNA SUMUS


Pa sad, baš i nisu... Ne ljuti se, ali pisani romani nisu stripovi, prije ce biti knjige. Stripovi su, kako i veliki logo ovog sajta kaže, slikovne price - znaci moraju imati slike tj. crteže... Ti imaš mamu koja se malo bunila dok je moja citava obitelj protiv mene i nastoji mi zagorcati život, a stripove iseliti. Ali, ne dam se... Tvrdoglav sam za sve njih zajedno.

>> Stvari ne vidimo kakve jesu. Vidimo ih kakvi jesmo. <<
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 27/01/2006 : 20:34:29  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by srdjandj

Moja mama se malo bunila u pocetku, ali odlucila je vecina, tako da i ona cita stripove - doduše ljubavne pisane, ali i to su stripovi.

GENS UNA SUMUS


Pa sad, baš i nisu... Ne ljuti se, ali pisani romani nisu stripovi, prije ce biti knjige. Stripovi su, kako i veliki logo ovog sajta kaže, slikovne price - znaci moraju imati slike tj. crteže... Ti imaš mamu koja se malo bunila dok je moja citava obitelj protiv mene i nastoji mi zagorcati život, a stripove iseliti. Ali, ne dam se... Tvrdoglav sam za sve njih zajedno.

>> Stvari ne vidimo kakve jesu. Vidimo ih kakvi jesmo. <<

Cita mama i Zagora, ali na poslu dok sedi u butiku, lepše joj je da cita ljubavne, jer ovi crtani ne idu nikud iz kuce, razumeš .

GENS UNA SUMUS
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 27/01/2006 : 20:37:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
E, ako cita i Zagora, onda je sve u najboljem redu.

>> Stvari ne vidimo kakve jesu. Vidimo ih kakvi jesmo. <<
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 27/01/2006 : 20:54:00  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

E, ako cita i Zagora, onda je sve u najboljem redu.

>> Stvari ne vidimo kakve jesu. Vidimo ih kakvi jesmo. <<

Od crtanih Stripova mama cita iskljucivo Zagora, ni jednog drugog strip junaka
Bravo za moju mamu

GENS UNA SUMUS
Go to Top of Page

LeeMan
Senior Member



Hungary
1257 Posts

Member since 04/10/2003

Posted - 27/01/2006 : 20:58:03  Show Profile Show Extended Profile  Send LeeMan a Private Message
Wtf?!!! Ej Obi, shta ima novo?

Ja necu imati s' kim ostati mlad ako svi ostarite...
****************************************
...Minulo je od tih neveslih dana vec skoro pola vijeka, djeda odavno nema na ovome svijetu, a cesto mi se desi dok se setam bastom da mi se prosto place, iako ne znam ni sta me boli ni sta sam izgubio...
Go to Top of Page

AZ
Average Member

Croatia
742 Posts

Member since 05/01/2002

Posted - 27/01/2006 : 21:10:44  Show Profile Show Extended Profile  Send AZ a Private Message
Posve slucajno, daleke 77.g. vidio jedan kod rodaka, malo prelistao i za par dana vidio nešto slicno na trafici, na koje dotada nisam zalazio, i kupio prvi roman kako smo ih tada zvali. Poslije sat vremena sam se vratio i kupio sve romane koji su bili na trafici i tako sljedecih 7 godina do svoje 14.god. Nisam ih sakupljao nego mijenjao za starije brojeve, nekoliko za jednoga ili ih osvojio na kartama ili nekako drugacije. Nisam pazio na njihovo stanje tako da su svi koje sam kupio neslavno završili kao kupus. Tad je cak bila veca fora ako je loš, izgleda starije. Nikog nije bilo briga ima li korice ili nema. I eto, kad sam postao tinejdžer, prestali su me zanimati nekakvi crtani romani i prešao sam na štivo za velike decke, Laso romane. Držalo me godinu dana i nije me zanimalo ni jedno ni drugo dok se nije pojavio Zagor extra, naime Gospodara Darkvuda nisam kao dijete nikad ni vidio. Ali ipak je prošlo par godina dok nisam postao kolekcionar, tek negdje krajem 90-ih.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 27/01/2006 : 21:28:04  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by AZ

Posve slucajno, daleke 77.g. vidio jedan kod rodaka, malo prelistao i za par dana vidio nešto slicno na trafici, na koje dotada nisam zalazio, i kupio prvi roman kako smo ih tada zvali. Poslije sat vremena sam se vratio i kupio sve romane koji su bili na trafici i tako sljedecih 7 godina do svoje 14.god. Nisam ih sakupljao nego mijenjao za starije brojeve, nekoliko za jednoga ili ih osvojio na kartama ili nekako drugacije. Nisam pazio na njihovo stanje tako da su svi koje sam kupio neslavno završili kao kupus. Tad je cak bila veca fora ako je loš, izgleda starije. Nikog nije bilo briga ima li korice ili nema. I eto, kad sam postao tinejdžer, prestali su me zanimati nekakvi crtani romani i prešao sam na štivo za velike decke, Laso romane. Držalo me godinu dana i nije me zanimalo ni jedno ni drugo dok se nije pojavio Zagor extra, naime Gospodara Darkvuda nisam kao dijete nikad ni vidio. Ali ipak je prošlo par godina dok nisam postao kolekcionar, tek negdje krajem 90-ih.


Lepa iskrena prica

GENS UNA SUMUS
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7803 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 27/01/2006 : 22:37:00  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by ---dp---

Te price sa spaljivanjem su pola izmisljene. To je najgluplji izgovor onoga kome pozajmis strip na citanje da ti ga ne vrati... mrzim takve ljude i takve izgovore...


Najbolje mi je ono : djed mi je spalio tvoje stripove. Trebalo mu je da podloži vatru. Koliko sam "djedova" vec tako zamrzio. Ali nikada više, stripove više ne dajem ni rodenom...djedu

>> Stvari ne vidimo kakve jesu. Vidimo ih kakvi jesmo. <<


to je i moj moto
jednom sam tako posudio 2 zagora nekome i nisam ih više vidio. srecom i on je meni posudio 2 zagorai poslije sam uspiojedva nabaviti ta 2 koja sam mu posudio



samoubojica: ne približavajte mi se, zapalit cu se!!!
prljavi Harry: ti se zapali, a mi cemo napraviti roštilj.
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7803 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 27/01/2006 : 22:39:25  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
quote:
Originally posted by nenno

eh da, to sam zaboravio....veeelika je uloga ovog sitea....tu se toliko toga saznalo o stripovima, a što je najbitnije je spoznaja da ipak nisam usamljen u toj svojoj zaludenosti stripovima, vec da ipak ima još "budala" kao što sam ja ;))))

"...I only dream in black and white..."


slažem se, lijepo je vidjeti da nas ima još

samoubojica: ne približavajte mi se, zapalit cu se!!!
prljavi Harry: ti se zapali, a mi cemo napraviti roštilj.
Go to Top of Page

deangelis
Junior Member

Croatia
374 Posts

Member since 04/12/2005

Posted - 28/01/2006 : 00:08:57  Show Profile Show Extended Profile  Send deangelis a Private Message
Prvi strip uopce koji sam procitao bio je Zagor, to je bilo 1974 god., interesantno, prvi puta poslje toga tu sam epizodu procitao u izdanju Slobodne Dalmacije, "PAKAO ŽIVIH" br.57. Sjecam se da kad sam imao cca 18 god., sanjao sam tu epizodu, nikako više nisam mogao doci do nje, pa sam cak pomišljao da je to sve moj san, tj. da glavni lik nije bio Zagor, nego Bluberi, i sl. Poslije citanja prvog stripa (imao sam 7 god,), nikako mi nije bilo jasno gdje se to može nabavit, pa se sjecam iznenadenja kada sam na kiosku prvi puta vidio Zagora, i to ZS 297 "NA DNU OKEANA". Odmah sam ga kupio, i poslije toga Blek LMS 182 "KRIK SOVE, poslije cega sam svaki dan trcao na kioske vidjeti da li je došao moj voljeni junak. Odonda je pocela moja ljubav prema stripovima, koja traje do današnjih dana.Zašto baš tako volim strip, nije mi ni dan danas jasno. Znam puno mojih prijatelja iz djetinjstva koji bi citali stripove, ali im nikada nije dolazila volja da ih skupljaju i kupuju. Priznajem, kad sam krenuo na studij strojarsta, nakon godinu dana, 1997 godine prestao sam kupovati izdanja ZS i LMS, nisam to više mogao citati, kupovao sam uglavnom Strip Art i Stripoteku. Pocetkom rata 1991 god., toga više nije bilo, te do 1996 god. nisam procitao ni jedan strip. Onda je pocelo pomalo budenje strip scene, i eto danas ponovo pratim sve što izlazi na strip sceni. Zahvaljujuci forumu (i internetu), vidim da nisam jedini mamlaz u Lijepoj našoj, i šire koji u tome uživa, ali ipak, nema nas previše. MI SMO POSEBNA SORTA, nije mi žao.
Go to Top of Page

deangelis
Junior Member

Croatia
374 Posts

Member since 04/12/2005

Posted - 28/01/2006 : 00:12:36  Show Profile Show Extended Profile  Send deangelis a Private Message
Krivo sam napisao. Ne nakon 1997 god., vec nakon 1987 god. sam presato kupovati izdanja ZS....
Sorry.
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7798 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 28/01/2006 : 00:26:53  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
kako sam poceo? pa vrlo lako, tako što sam kao klinac pokrao što više sam mogao i gdje sam god stigao da ukradem koji strip, to sam i uradio i kasnije se to pretocilo u ljubav i naviku i onda sam poceo da ih kupujem na kioscima i tek tu i tamo ukradem po koji (da samo znate koliko sam robiju i ekipi sa trešnjevackog placa pokrao komada)



P.S. samo se šalim
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 28/01/2006 : 02:08:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Cilj opravdava sredstvo
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 28/01/2006 : 11:25:04  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by ---dp---

Cilj opravdava sredstvo

Kad god se ukaže prilika, krademo stripove.

GENS UNA SUMUS
Go to Top of Page

mladen13
Senior Member



Croatia
1145 Posts

Member since 22/09/2005

Posted - 28/01/2006 : 13:39:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit mladen13's Homepage  Send mladen13 a Private Message
ajd ukradite koji više pa pošaljite meni

ne okreci se, sine
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 28/01/2006 : 19:09:30  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by mladen13

ajd ukradite koji više pa pošaljite meni

ne okreci se, sine

Kad se ukaže prilika, šaljemo ti...

Prelaze miš i slon preko mosta. Miš kaže:" Al' tutnjimo!"
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000