forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Kako ste ustvari poceli da skupljate stripove?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 28/01/2006 : 21:18:26  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message
meni je sestra citala stripove i to iskljucivo ZS I LMS. I tako me jednom poslala da joj kupim Zlatnu seriju... jedva sam uspeo da zapamtim. Ne secam se da li je to bila Zalasna sova u plamenu ili Zlatokosa, znam samo da je bio Komandant Mark, jer je ona tada citala samo Marka i Bleka, a moj prvi koji sam kupio bio je Teleskopulos. A s obzirom da je moj tata bio svojevremeno lud za Lunom kraljem ponoci, imao sam punu podrsku u svojoj porodici
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 28/01/2006 : 21:25:09  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by osim

meni je sestra citala stripove i to iskljucivo ZS I LMS. I tako me jednom poslala da joj kupim Zlatnu seriju... jedva sam uspeo da zapamtim. Ne secam se da li je to bila Zalasna sova u plamenu ili Zlatokosa, znam samo da je bio Komandant Mark, jer je ona tada citala samo Marka i Bleka, a moj prvi koji sam kupio bio je Teleskopulos. A s obzirom da je moj tata bio svojevremeno lud za Lunom kraljem ponoci, imao sam punu podrsku u svojoj porodici

I meni su stripovi ostali od oca , koji je još uvek aktivan u sakupljanju, sad skuplja samo ona stara izdanja, ali je on dosta stripova podelio, dao na citanje i tako to, inace sad bi imali sve od LMS i ZS, ali onda to nije bilo tako aktuelno.
Ja sam recimo poceo da citam Talicnog Toma i Asteriksa i to ovi iz Politike, kasnije kad sam stasao poceo sam AF i onda smo se popeli na tavan i izvadili iz kutija preostale stripove os calca i tako je pocelo, pa se i on sad uvukao u sve ovo i sad se pravda mami , kako to radi zbog nas, a u stvari vraca se u mladost, otac mi ima 43 godine.

Prelaze miš i slon preko mosta. Miš kaže:" Al' tutnjimo!"
Go to Top of Page

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 28/01/2006 : 21:28:48  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message
ja sam imao jednu mracnu fazu u zivotu, tu negde sa 13-14 godina, kada me uhvatila manija poklanjanja stripova. Znam da sam samo jednom drugu tada poklonio 100-ak Zagora i jos ponesto. A jednom sam drugu dao na citanje 100-ak alan Fordova i on mi ih je pokusao vratiti jednog dana u skoli. Naravno, da kuci nisam doneo ni jedan broj - sve su mi razgrabili.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 28/01/2006 : 21:33:48  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Zato sad mi ne dajemo više nikom stripove na citanje, naucili smo školu koju je stari platio u mladosti !

Prelaze miš i slon preko mosta. Miš kaže:" Al' tutnjimo!"
Go to Top of Page

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 28/01/2006 : 21:40:21  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message
Ne treba tako, ja sam srecan kad mi dodje najbolji drug, pa mu natrpam gomilu stripova u ruke, srecan san sto i on voli da cita. (Na svu srecu, ne voli ZS i LMS nego vise Corta, Jeremiah i sl,). Jedino me jednom uhvatila panika kad sam mu dao Povijest rocka u stripu i on ga dao nekoj drugarici koja radi u stampariji. Stripu su ispale sve strane. Cekao sam par meseci, ali mi se onda strip vratio uvezan kao novi!
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 28/01/2006 : 21:47:28  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Dobro si prošao, ali ja se ucim na tudim greškama, cujemo se !

Prelaze miš i slon preko mosta. Miš kaže:" Al' tutnjimo!"
Go to Top of Page

mladen13
Senior Member



Croatia
1145 Posts

Member since 22/09/2005

Posted - 28/01/2006 : 23:21:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit mladen13's Homepage  Send mladen13 a Private Message
ja samo dam duple i kupus na citanje drugima

ne okreci se, sine
Go to Top of Page

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 29/01/2006 : 09:54:44  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message
Ja uopste nisam pristalica toga da se stripovi generalno nikome ne pozajmljuju. Pa sto ne bi dao nekom drugu da procita neki strip? zar treba i on da daje 50-ak evra za neki raritet, samo da bi to procitao?
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 29/01/2006 : 10:03:55  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Dobro, ako je dobar drug i ako zna da cuva strip, onda je to Ok, naravno da u takvim slucajevima postoji izuzetak, ali mislim da je malo tih kolekcionara koji daju stripove na citanje drugima, možeš ih na prste prebrojati, evo predlažem ti da otvoriš topic o tome ko daje stripove na citanje, pa ceš cuti odgovore.

Prelaze miš i slon preko mosta. Miš kaže:" Al' tutnjimo!"
Go to Top of Page

mladen13
Senior Member



Croatia
1145 Posts

Member since 22/09/2005

Posted - 29/01/2006 : 20:46:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit mladen13's Homepage  Send mladen13 a Private Message
ni'ko nezna cuvati tvoj strip kao ti sam

ne okreci se, sine
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 29/01/2006 : 20:53:35  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by mladen13

ni'ko nezna cuvati tvoj strip kao ti sam

ne okreci se, sine

Pa zato ima retkih koji daju na citanje drugom.

Prelaze miš i slon preko mosta. Miš kaže:" Al' tutnjimo!"
Go to Top of Page

mladen13
Senior Member



Croatia
1145 Posts

Member since 22/09/2005

Posted - 29/01/2006 : 21:33:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit mladen13's Homepage  Send mladen13 a Private Message
naravno neka si kupe

ne okreci se, sine
Go to Top of Page

Deki86
Average Member



Croatia
848 Posts

Member since 07/02/2006

Posted - 10/02/2006 : 22:31:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Deki86 a Private Message
Stipove sam poceo citati poèetkom 90-ih, kada sam imao jedno 6-7 godina i to sasvim sluèajno. U to vrijeme je bio poèeo rat i bili su teški uvjeti za život, nikome nije padalo napamet da kupuje stripove (koji su, ako se ne varam u to vrijeme bili prestali izlaziti). I jednog dana je moj stari nekom liku popalio desetak stripova i donio ih meni jer je mislio da bi me mogli interesirati. Svi stripovi su bili Tex, naravno od zlatne serije. Jedini nastavak kojeg se sjeæam je Prljava prevara. I ja sam od tog dana postao lud za stripovima. Sjeæam se kada sam jednog dana otišao do svog prijetelja, i trenutka kada mi je pokazao svoju kolekciju stripova koju je dobio na poklon. Bilo ih je jedno stotinjak i jedva sam èekao da ih proèitam. Nije mi dozvolio da ih èitam, sjeèam se koliko sam bio lud zbog toga. Od tog trenutka sam odluèio da želim napraviti svoju kolekciju stripova. I tako je sve poèelo. Sjeèam se da sam kasnijih godina trošio ogromnu kolièinu novca na stripove. Najbolji mi je bio Tex, zatim Zagor, Veliki Blek, Komandant Mark, a ostale bi tek ponekad nabavljao. Zanimljivo je da su me oduvijek jedino zanimali stripovi u bonnelijevom formatu, nikad nisam volio stripoteke i sl. Kada sve zbrojim, mogu reèi da sam kupio više rabljenih nego novih stripova. Kvaliteta me nikad nije zanimala, glavno da se moglo proèitati. I tako sam došao do jedne pristojne kolekcije stripova. Na ljeto 1999. sam nekako shvatio da æe me stripovi prestati zanimati i masovno sam kod svog "dilera" mijenjao stripove 2 za 1. Nije me bilo briga što mi se kolekcija drastièno smanjivala, jedino mi je bilo važno da proèitam neki novi strip. I tako od moje kolekcije danas nije ostalo niti 100 komada, a jednom prilikom sam se zamalo riješio i njih. 99sam prestao èitati stripove, i nakon svog ovog vremena uhvatila me nostalgija za stripovima. I to upravo onda kad sam sluèajno èuo da æe poèeti izlaziti Tex Extra. Malo sam po netu gledao što sam sve propustio proteklih godina i mogu reæi da mi je bilo žao što sam prestao èitati strpove. Takoðer sam se zaèudio kvaliteti MM i DD, (downloadirao sam par skeniranih) koji me nisu zanimali kad sam bio klinac. Ipak ti stripovi imaju malo ozbiljnije teme. Sada imam užasnu želju da poænem skupljati sve stripove koje sam propustio proèitati. Pogotovo ove novije, HR izdanje, jer nisam mogao vjerovati kada sam vidio èlanke na netu u kojima se objašnjava kako je Dnevnik masovno izbacivao stranice.
Kao i svi ostali i ja imam jedan dogaðaj vezan uz stripove koji nikada neæu zaboraviti. Jednom prilikom (prije 9god.) kada sam bio u posjeti kod rodbine sluèajno sam izlanuo da èitam stripove. Jedan daljnji roðak (prvi put sam ga vidio taj dan) je rakao da na tavanu ima brdo stripova i da mu tamo stoje veæ desetljeæima. Imao je sve prve brojeve zlatne serije. Nemate pojma koliko sam bio sretan kada sam to èuo. I mi brzo išli na tavan i onda šok! Kako je tavan imao drvene pregrade, netko je provukao ruku kroz njih i popalio veèinu stripova, bilo ih je ostalo tek nekoliko koji nisu bili nadohvat ruke.Bio sam totalno razoèaran. Ali ipak mi je ostalo u sjeæanju uzbuðenje koje sam imao na sam spomen stripova.
Evo, to bi bilo sve od mene, osjeæam se kao da sam olakšao dušu..........
Go to Top of Page

deangelis
Junior Member

Croatia
374 Posts

Member since 04/12/2005

Posted - 10/02/2006 : 22:50:38  Show Profile Show Extended Profile  Send deangelis a Private Message
Evo, to bi bilo sve od mene, osjeæam se kao da sam olakšao dušu..........
[/quote]
Ne daj bože da to bude sve od tebe, ovo tek mora biti tvoj poèetak. Ja isto tako nisam uopæe èitao Bonelijeve stripove negdje od 1986 pa do 1995 god., kada sam ih ponovo poèeo najviše radi nostalgije, vidjevši ih na kioscima . Danas, evo, biram što æu èitati, jer doista se ima što kupit. Jedino što je to postao skupi sport.
Go to Top of Page

Deki86
Average Member



Croatia
848 Posts

Member since 07/02/2006

Posted - 11/02/2006 : 01:38:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Deki86 a Private Message
Da, primjetio sam, šta nisu stripovi na poèetku SD koštali 7kn? Sada se stalno spominju neke cijene od 25kn. Bit æe èudno nakon toliko vremena kupiti novi strip...
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9934 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 11/02/2006 : 02:30:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
Ja sam alergican na rijeci: "Ajde mi posudi par stripova"

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

rocco21
Senior Member

Croatia
1259 Posts

Member since 15/08/2004

Posted - 11/02/2006 : 03:57:56  Show Profile Show Extended Profile  Send rocco21 a Private Message
I ja isto.


...resistance is futile...
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11091 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 11/02/2006 : 05:17:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Ja u stvari nisan ni primjetija da mi se stripovi skupljaju. Tu i tamo poneka majica ili džemper ali stripovi ne.

www.sd-gradac.hr ( nogomet )
www.gradac.hr
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 11/02/2006 : 11:46:31  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
za mene je to bila ljubav na prvi pogled i najnormalnija stvar na svijetu...i tako je i danas

the chase is better than the catch
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000