forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Esad Ribic i Mark(odvojena pitanja)
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 30/01/2006 : 09:12:14  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Što nisi otvorio 2 topica? Esad je veliki covjek i teško ga ugurati u samo jedan topic!

Iz CRŠ-a 2004. by Tico

"Rodio se 10.11. 1972. završio je srednju Školu primijenjenih umjetnosti u Zagrebu. 1989. pocinje raditi u zagreb filmu, naprije kao fazer, zatim kao animator i konacno kao slikar pozadina.

Usporedo s time pocinje crtati za njemacki strip casopis Gespenster. Na njihovim stranicama boravi zajedno sa Goranom Sudžukom, Edvinom Biukovicem, Miroslavom Zubovicem i ostalima (u to se vrijeme javlja, medu tadašnjim hrvatskim strip autoritetima, naziv «izgubljena generacija» za grupu autora koji stripove rade po stranim narudžbama). U Gespensteru radi sve do 1997. Godinu dana prije prestanka rada za Nijemce, Zagreb film definitivno ulazi u svoju neslavnu fazu, zgob financijsko-politickih kretanja u zemlji uopce, te Esad, zaejndo sa ostalima, prestaje tamo obitavati.

U to doba ima iza sebe niz naslovnica u Plavom Zabavniku, kao i strip «Kamikaze», nacinjen po scenariju Mikija Horvatica. Vrlo se jasno uocava Esadova slikarska tendencija realizmu i epskim temama.

Nakon Biukovica i Macana, Esad se sljedeci iz svoje generacije probio na americko tržište. Antarctic Press izdavac je koji objavljuje autorski strip Scorpio dvojca Ribic Horvatic. Slijedi Shotgun Mary i Frenzy, The Warrior Nun, stripovi u cijelosti izradeni akvaelom. Vrlo primjeran kao novina na tržištu, Esad biva pozvan u Vertigo, podkucu DC Comicsa specijaliziranu za nešto ozbiljnije stripove.

Rad na dvije kratke price za Vertigove horror antologije te mini serijal Four Horseman bili su dovoljni kako bi Esad dobio poziv iz Marvela. Tek se ondje uspio Esad potpuno razmahati. Iako je u pocetku radio kao fill-in autor na odredenim serijalima, postaje poznat fanovima X-mena zahvaljujuci svojim akvarelom slikanim naslovnicama za Wolverinea.

Ubrzo dobiva svoj projekt, Loki, po scenariju Roberta Rodija s kojim je vec suradivao an Four Horsemen. Potpuna sloboda u likovnom izricaju jest ono št okrasi ovaj slikani strip. Sljedeci je Esadov projekt... Srebrni letac!"


Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 30/01/2006 : 10:35:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message
quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by Maximuss

quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by zizanon

quote:
Originally posted by vice
ima još jedan bubnjar-crtac kojeg se ne mogu sitit

misliš na crtaca nepobedivog?
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=20987

motel, money, murder, madness
let's change the mood from glad to sadness




Nekako sumnjam da imas onakve bubnjeve, jer malo aktivnih bubnjara znam koji su blizu onima...

Mislija san na našeg,ali ovo nisan zna.Dobri su mu bubnjevi,nešto ka moji,samo šta su moji boje trula višnja Mislin da se radi o Igoru Kordeju

Svih mi Darkwoodskih bubnjeva!







Sumnjaj ti šta oceš,jedino šta ja neman je ona mala cinela kraj rajderice,i ne znan je li mu ono bas od 22 ili 24 inca,moj je 22,eto jedinih razlika.Ono uopce i nisu neki posebni bubnjevi,ne znan ja koje ti tipove znaš ali ja znan par bubnjara mojih godina koji imaju bolje bubnjeve od njegovih,pa se ti sad cudi.

Svih mi Darkwoodskih bubnjeva!



Nisi ti dobro pogledao te bubnjeve, prijatelju.

Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7302 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 30/01/2006 : 21:45:18  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
quote:
Originally posted by Maximuss

quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by Maximuss

quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by zizanon

quote:
Originally posted by vice
ima još jedan bubnjar-crtac kojeg se ne mogu sitit

misliš na crtaca nepobedivog?
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=20987

motel, money, murder, madness
let's change the mood from glad to sadness




Nekako sumnjam da imas onakve bubnjeve, jer malo aktivnih bubnjara znam koji su blizu onima...

Mislija san na našeg,ali ovo nisan zna.Dobri su mu bubnjevi,nešto ka moji,samo šta su moji boje trula višnja Mislin da se radi o Igoru Kordeju

Svih mi Darkwoodskih bubnjeva!







Sumnjaj ti šta oceš,jedino šta ja neman je ona mala cinela kraj rajderice,i ne znan je li mu ono bas od 22 ili 24 inca,moj je 22,eto jedinih razlika.Ono uopce i nisu neki posebni bubnjevi,ne znan ja koje ti tipove znaš ali ja znan par bubnjara mojih godina koji imaju bolje bubnjeve od njegovih,pa se ti sad cudi.

Svih mi Darkwoodskih bubnjeva!



Nisi ti dobro pogledao te bubnjeve, prijatelju.





A ti nemaš veze s bubnjevima,šta se praviš faca,oni bubnjevi su gotovo identicni mojima,i nije ode stvar da se ja kurcin da iman bubnjeve ka on,nego u tome da govoriš s visoka kao da ti znaš bolje od mene kakvi su to bubnjevi,pa ja ih sviran,valjda znan neki kurac.

Svih mi Darkwoodskih bubnjeva!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000