forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 ZAGOR KLASIK No 1
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 16

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 23/02/2006 : 23:53:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Onda je OK.

Ima svoju publiku, potencijal za dostizanje nove publike, i kao takvo je OK.



ne bih se slozio. potencijal za dostizanje nove publike je nepostojeci. dodatno izdanje zagora samo gusi OGRANICENI budzet kod SVAKOG kupca stripova, i kupci koji su izmedju dva zagora kupili jos nesto drugo, sada ce imati jos jednog zagora umesto toga. kao sredstvo za namicanje love za druga izdanja bilo bi produktivno, kada u isto vreme ne bi gusilo ta ista izdanja. ako treba namaknuti lovu za jedva profitabilne stripove trebalo je da izdaje casopis o kompjuterima, mobilnoj telefoniji ili tinejdz bendovima. ili vec nesto sto zaista donosi novac. slicno kao sto su decje novine godinama namicale lovu na albumima sa slicicama, a onda te zdrave novce trosile za jedva isplativa ili neisplativa izdanja koja su donosila pomak na trzistu.
no, nista me vishe ne moze iznenaditi (konstantno sam na oprezu).

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9927 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 24/02/2006 : 00:03:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
Ko oce kupovat ce, ko nece nista. Jednostavno.

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 24/02/2006 : 06:21:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
Ovo sigurno necu kupovati ali Berni je sigurno imao razloga da se odluci na ovaj potez. Ne znam cemu služi pljuvanje po Berniju od strane raznoraznih pametnjakovica koji se u izdavanje razumiju "bolje" od samog Bernarda.

Njegova je lova, njegova je firma, on radi kako hoce i šta hoce. Ja sam ubijeden da ce se ovo prodavati k'o halva.

Ova ruka kaže ti da staneš i zamisliš se nad svojim rukama...
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 24/02/2006 : 07:24:24  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Pa dobro Sejo, ljudi kude ili hvale izdanje. Svako ima pravo da kaze sta misli o istom.

I naravno da su pare Bernardove, te da on ima pravo da radi s njima sta hoce. Licno, bas me briga da li ce sutra osvanuti Zagor Pozlacene strane Edicija, ako misli da ce da uspe, samo napred. Ali nista ne sprecava konzumenta da prozbori o produktu, zar ne?;)

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 24/02/2006 : 07:28:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by marlowe

ne bih se slozio. potencijal za dostizanje nove publike je nepostojeci. dodatno izdanje zagora samo gusi OGRANICENI budzet kod SVAKOG kupca stripova, i kupci koji su izmedju dva zagora kupili jos nesto drugo, sada ce imati jos jednog zagora umesto toga. kao sredstvo za namicanje love za druga izdanja bilo bi produktivno, kada u isto vreme ne bi gusilo ta ista izdanja. ako treba namaknuti lovu za jedva profitabilne stripove trebalo je da izdaje casopis o kompjuterima, mobilnoj telefoniji ili tinejdz bendovima. ili vec nesto sto zaista donosi novac. slicno kao sto su decje novine godinama namicale lovu na albumima sa slicicama, a onda te zdrave novce trosile za jedva isplativa ili neisplativa izdanja koja su donosila pomak na trzistu.


Izjava o odstizanju novih kupaca je bazirana na tome što izgleda da Blek i Mark šiju sve po prodavanosti. I sad, dok tu ima i nostalgije, postoji mogucnost da je u pitanju i format - podebelo izdanje za relativno male pare. Te je logicno probati i izbaciti i Zagora u tom formatu, koji se ocito dopada pucanstvu med' kojem nisu samo konstantni stripofili.

Što se gušenja tice - ne bih rekao. Mislim da niko nece biti u situaciji da bira izmedu ovog izdanja Zagora i, recimo, Marti Misterije, ili Texovog giganta. Nije ista publika.

Mislim, veci deo foruma se izjasnio negativno o kupovini ovog izdanja. Ultra hardcore kolekcionara koji kupuju sve prakticno više i nema. Ovde se juri sasvim druga publika.

--
"Stay drowned! Stupid Lazarus pit!"
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 24/02/2006 : 07:30:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Inace, bilo bi katastrofalno kada bi ovo bilo HC izdanje koje ide samo u striparnice - u tom slucaju bih se složio da nema novih kupaca.

--
"Stay drowned! Stupid Lazarus pit!"
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 24/02/2006 : 07:38:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
I samo još sitnica - nije u pitanju izdanje za koje treba mnogo petlje, to svakako, i nije u pitanju nešto što me licno interesuje i na šta cu potrošiti i dinara, to još više svakako - ali s obzirom na trend zatvaranja stripa u striparnice koji je posebno izražen u poslednje dve godine, nije ni toliko strašno.

--
"Stay drowned! Stupid Lazarus pit!"
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 24/02/2006 : 07:59:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Kod mene je suprotno, ja bih ga eventualno kupio kd bi bio HC (koji ce mi onda, inace, Panoramin HC Zagor u kojem su na isti nacin objavljeni "Cena zivota"/"Svirepa ceremonija", a kojeg sam odmah narucio cim sam video da ce se pojaviti). No, vec sam na drugom topicu rekao kako mi se ne svidja dizajn naslovne strane.
Go to Top of Page

priki
Junior Member

Wallis and Futuna Islands
424 Posts

Member since 08/02/2005

Posted - 24/02/2006 : 08:00:38  Show Profile Show Extended Profile  Send priki a Private Message
Podrzavam izdavanje klasika, ali ne zagora vec MNo-a ili Martija. Ovo sad vec prelazi u sprdacinu. Zasto niko ne objavi klasik MNo. To bi bio pravi bum.

Oh! My god! It's full of stars.
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 24/02/2006 : 08:19:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by prozirna senka

Pa dobro Sejo, ljudi kude ili hvale izdanje. Svako ima pravo da kaze sta misli o istom.

I naravno da su pare Bernardove, te da on ima pravo da radi s njima sta hoce. Licno, bas me briga da li ce sutra osvanuti Zagor Pozlacene strane Edicija, ako misli da ce da uspe, samo napred. Ali nista ne sprecava konzumenta da prozbori o produktu, zar ne?;)

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.

Naravno da svako ima pravo na svoje mišljenje. No, ocigledno je da je u modi da se pljuje po izdavacima. Kada ja branim izdavace onda se ulizujem a kada neko pljuje po njima onda je faca i hrabar.

Ova ruka kaže ti da staneš i zamisliš se nad svojim rukama...
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 24/02/2006 : 08:21:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by priki

Podrzavam izdavanje klasika, ali ne zagora vec MNo-a ili Martija. Ovo sad vec prelazi u sprdacinu. Zasto niko ne objavi klasik MNo. To bi bio pravi bum.

Oh! My god! It's full of stars.

To bih i ja volio. Ali pitanje je da li bi to iko kupovao??

Ova ruka kaže ti da staneš i zamisliš se nad svojim rukama...
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3063 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 24/02/2006 : 08:27:17  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon

quote:
Originally posted by priki

Podrzavam izdavanje klasika, ali ne zagora vec MNo-a ili Martija. Ovo sad vec prelazi u sprdacinu. Zasto niko ne objavi klasik MNo. To bi bio pravi bum.

Oh! My god! It's full of stars.

To bih i ja volio. Ali pitanje je da li bi to iko kupovao??

Ova ruka kaže ti da staneš i zamisliš se nad svojim rukama...




baš sam pitao raula jel zna nešto zašto se berni opet odlucio za zagora....veli da ne zna baš tocno razlog, ali veli da je berni takav da ide na sigurno i da zna da kod zagora nemre fulat.....
samo nek berni izdaje ono kaj misli, on najbolje zna...a naše želje, ako bude srece budu se valjda i ostvarile...zar ne Sejo?

"...I only dream in black and white..."
Go to Top of Page

Thommo
stripovi.com suradnik



Croatia
1255 Posts

Member since 01/09/2003

Posted - 24/02/2006 : 08:27:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Thommo a Private Message
Ja ga necu kupiti na kiosku. Ali ako najesen izadje HC za 10-tak kn više, znaci 35 kn, uzet cu ga, jer mi 10 kn ne znaci toliko, a Extra brojevi nisu mi glanceri.

A ako Ludens/SA/Bookglobe ovim potezom dobiju nesto love i nastave s TX/MM/LL/NN, ili cak probaju s necim novim... samo naprijed.
Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 24/02/2006 : 08:27:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message
Da. Bilo bi stvarno lijepo pokretanje Mister Noa i Nik Raidera od pocetka.

BOBA FETT: "WHAT IF HE DOESN'T SURVIVE? HE'S WORTH A LOT TO ME"
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 24/02/2006 : 08:29:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by nenno

quote:
Originally posted by SejoSexon

quote:
Originally posted by priki

Podrzavam izdavanje klasika, ali ne zagora vec MNo-a ili Martija. Ovo sad vec prelazi u sprdacinu. Zasto niko ne objavi klasik MNo. To bi bio pravi bum.

Oh! My god! It's full of stars.

To bih i ja volio. Ali pitanje je da li bi to iko kupovao??

Ova ruka kaže ti da staneš i zamisliš se nad svojim rukama...




baš sam pitao raula jel zna nešto zašto se berni opet odlucio za zagora....veli da ne zna baš tocno razlog, ali veli da je berni takav da ide na sigurno i da zna da kod zagora nemre fulat.....
samo nek berni izdaje ono kaj misli, on najbolje zna...a naše želje, ako bude srece budu se valjda i ostvarile...zar ne Sejo?

"...I only dream in black and white..."

Upravo tako. Ja samo uvijek bio optimista.

Ova ruka kaže ti da staneš i zamisliš se nad svojim rukama...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 24/02/2006 : 09:33:51  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Invazija Zagora na planet Zemlju. O Bože moj! Ovo je stvarno dokaz da Zagor nikad nece umrijeti, niti propasti, barem ne na ovim prostorima. Al ajde samo ga kupujte pa da bude para za ostale niskotiražne stripove tip NN, MM....

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12888 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 24/02/2006 : 10:09:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Invazija Zagora na planet Zemlju. O Bože moj! Ovo je stvarno dokaz da Zagor nikad nece umrijeti, niti propasti, barem ne na ovim prostorima. Al ajde samo ga kupujte pa da bude para za ostale niskotiražne stripove tip NN, MM....



A nadam se i za neke ne-Bonellijevske naslove, bilo bi lijepo vidit koji novi francuski album...

Are you retarded or something? Who the hell do you think I am? I’m the goddamn Batman.
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6402 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 24/02/2006 : 10:27:42  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon

Ovo sigurno necu kupovati ali Berni je sigurno imao razloga da se odluci na ovaj potez. Ne znam cemu služi pljuvanje po Berniju od strane raznoraznih pametnjakovica koji se u izdavanje razumiju "bolje" od samog Bernarda.

Njegova je lova, njegova je firma, on radi kako hoce i šta hoce. Ja sam ubijeden da ce se ovo prodavati k'o halva.



Da, trebalo bi izbaciti s foruma sve koji se drznu reci nesto protiv bilo kojeg poteza "naseg Bernija".
Da sam ja izdavac, ljutili bi me ovakvi advokati.
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3063 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 24/02/2006 : 10:35:48  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message
quote:
Originally posted by VALTER

quote:
Originally posted by SejoSexon

Ovo sigurno necu kupovati ali Berni je sigurno imao razloga da se odluci na ovaj potez. Ne znam cemu služi pljuvanje po Berniju od strane raznoraznih pametnjakovica koji se u izdavanje razumiju "bolje" od samog Bernarda.

Njegova je lova, njegova je firma, on radi kako hoce i šta hoce. Ja sam ubijeden da ce se ovo prodavati k'o halva.



Da, trebalo bi izbaciti s foruma sve koji se drznu reci nesto protiv bilo kojeg poteza "naseg Bernija".
Da sam ja izdavac, ljutili bi me ovakvi advokati.



ajmo malo spustit loptu...ne, ne treba izbaciti nikoga s foruma zbog svojeg mišljenja, al' moraš priznati da si izdavac sigurno ne bi volio da ti neki stvarno koji put "sole pamet" što bi trebao izdavati a što ne.....

"...I only dream in black and white..."
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 24/02/2006 : 10:43:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by VALTER

quote:
Originally posted by SejoSexon

Ovo sigurno necu kupovati ali Berni je sigurno imao razloga da se odluci na ovaj potez. Ne znam cemu služi pljuvanje po Berniju od strane raznoraznih pametnjakovica koji se u izdavanje razumiju "bolje" od samog Bernarda.

Njegova je lova, njegova je firma, on radi kako hoce i šta hoce. Ja sam ubijeden da ce se ovo prodavati k'o halva.



Da, trebalo bi izbaciti s foruma sve koji se drznu reci nesto protiv bilo kojeg poteza "naseg Bernija".
Da sam ja izdavac, ljutili bi me ovakvi advokati.

Od tebe sam i ocekivao odgovor. Ti si taj koji se uvijek javlja i kome smeta kada neko stane na stranu izdavaca. Kao da je ratni zlocin stati na stranu izdavaca. A ne smeta ti kada neko pljuje po tudem trudu?? Šta ti i ja uopšte znamo o izdavanju stripova?? Voliš li ti da se pljuje po tvom trudu? I ja nisam niciji advokat, je li to još nisi shvatio?? Najlakše je pljuvati po drugim.

I prestani da me prozivaš Bernijevim advokatom. Ispada kao da ja nikada nisam napisao da mi se ne dopada neki Bernijev potez. Meni se isto neke stvari ne dopadaju, ali ne pljujem po njemu kao neki. A ti i dalje misli da sam ja jedan od onih koji cijeli dan vise na forumu i pišu postove tipa Berni, care., Berni legendo itd.

Ova ruka kaže ti da staneš i zamisliš se nad svojim rukama...

Edited by - SejoSexon on 24/02/2006 10:44:19
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 24/02/2006 : 11:03:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Ljudi, ne svadajte se. Ovo su ipak prijateljske rasprave i naklapanje. Ionako nas izdavac ne sluša i uradit ce za svoj novac ono što misli da treba. To što bi mi bili hrabri i izdali radije Mr.NO klasik/extra, ne znaci da smo u pravu. Covjek ide na sigurno, novac danas ne raste na grani. Ja osobno da imam novca i da sam izdavac bi išao na Mr.No-a, ali to je moja stvar. Što se tice novog Zagora klasik, sklon sam se pridružiti Marlowe-u s mišljenjem da ce ovo smanjiti vec skuceni budžet potencijalnih kupaca manje isplativih serijala(Mr.NO, Lazarus, Nathan) jer ima ljudi koji kupuju sve. I dp-ovom mišljenju da bi Zagor klasik bolje legao kao HC sa malom nakladom za one koji žele imati egzotiku tipa 1 prica-jedan strip. Debeli strip u trafike, da ga kupuju svi koji vec imaju extra seriju mi se cini totalno bezveze.
Napominjem svima, ovdje se iznose vlastita, vrlo subjektivna mišljenja, ne morate odmah covjeka poklopiti ako se ne slažete s njim. Forum i služi za razmjenu razlicitih mišljenja, ali s poštovanjem prema sugovornicima...

>>All this moments will be lost in time, like tears in rain...<<
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6402 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 24/02/2006 : 11:05:10  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message
Meni je jednostavno cudno da ljudi covjeku zahvaljuju na necemu i kuju ga u zvijezde - stripovima konkretno - a taj isti covjek to radi da zaradi svoj kruh. Kupit cu svakog Blueberrya, Iznoguda takodjer ako izadje, dat cu cca. 100 kn za album i to ce biti moje "hvala" izdavacu.
Pisite sto hocete, da, nepotrebni su i pretjerani napadi na Zagor Klasika - taj stav se izrazava nekupovanjem.
A ovo izdanje sigurno ima svoju publiku, koliko god nama bilo nesimpaticno; ja cu prvi broj kupiti malom braticu koji ide u prvi osnovne, tko zna, mozda ga navucem na stripove.
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 24/02/2006 : 11:10:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by VALTER

Meni je jednostavno cudno da ljudi covjeku zahvaljuju na necemu i kuju ga u zvijezde - stripovima konkretno - a taj isti covjek to radi da zaradi svoj kruh. Kupit cu svakog Blueberrya, Iznoguda takodjer ako izadje, dat cu cca. 100 kn za album i to ce biti moje "hvala" izdavacu.
Pisite sto hocete, da, nepotrebni su i pretjerani napadi na Zagor Klasika - taj stav se izrazava nekupovanjem.
A ovo izdanje sigurno ima svoju publiku, koliko god nama bilo nesimpaticno; ja cu prvi broj kupiti malom braticu koji ide u prvi osnovne, tko zna, mozda ga navucem na stripove.

I tu prvenstveno misliš na mene, što si u više navrata potvrdio. Šta ti misliš? Da sam ja budala koja misli da Berni ovo sve radi zato što nas voli? Ili što je lud za stripovima?? On ovo sve radi zato što mu se isplati ali to ne znaci da ja ne smijem reci svaka cast na ovom potezu i to ne pišem iz naivnosti nego jer je meni licno drago zato što je objavio taj i taj strip. I ako ja hocu da nekoga pohvalim onda cu to i uciniti, mada znam da je Berniju svejedno šta mi pišemo.

Ova ruka kaže ti da staneš i zamisliš se nad svojim rukama...
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3063 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 24/02/2006 : 11:10:48  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message
quote:
Originally posted by VALTER
...ja cu prvi broj kupiti malom braticu koji ide u prvi osnovne, tko zna, mozda ga navucem na stripove.



samo nek' i moj mali još poraste...ceka ga brdo stripova za procitati

"...I only dream in black and white..."
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2744 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 24/02/2006 : 11:12:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message









moj odgovor

---
http://www.paucina.com -oglasnik
http://www.sesvete-online.info/
http://www.infocor.hr/
Go to Top of Page
Page: of 16 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000