forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 x-men
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 06/04/2006 : 22:25:37  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
evo da se malo dotaknemo onog drugog univerzuma,naime Marvelovog .
prije sam ih citao redovno,ali su mi sa vremenom dosadili pa sam odustao . no zovite to ovisnoscu ili slaboscu opet sam im se vratio .
zanima me vase misljenje o x-man i njihovoj nadasve komplexnoj tematici??

the chase is better than the catch

Edited by - mr murdoc on 28/04/2006 21:04:16

JohnDrake
Junior Member

467 Posts

Member since 08/01/2005

Posted - 06/04/2006 : 23:09:06  Show Profile Show Extended Profile  Send JohnDrake a Private Message
quote:
Originally posted by mr murdoc
zanima me vase misljenje o x-man i njihovoj nadasve komplexnoj tematici??



X-man - manje popularan lik iz X-universea
X-Men - ono na što si mislio

Inace, 90% X-Men franšize duguje sve Chrisu Claremontu, a svi ostali su zaslužni ostalih 10% (a od tih 10%, Grant Morrison je pola).
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12896 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 06/04/2006 : 23:17:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message
Ja bi rekao da je za tandem Lee & Kirby to bio prilicno hrabar potez pocetkom šezdesetih, gledajuci tadašnju politicku situaciju (borba za prava crnaca i ukidanje segregacije), X-Men su bili metafora za tadašnje stanje u Americi, i to prilicno objektivna, jer iako su profesor Xavier i njegovi X-Men bili vrlo ocita referenca na Martina Luhera Kinga i njegov pokret, Magneto i njegovi Brotherhood of Evil Mutants su bili slika i prilika Malcolma X-a i Crnih Pantera, a Lee i Kirby su stripom ocito držali stranu Kingovom pokretu. No, poruka X-Mena je zapravo uvijek bila univerzalna bez obzira na rasni podkontekst: svi su ljudi jednaki.

Btw, Murdoc, imaš grešku, oni su X-Men, tim, množina. Man, covjek, je oznaka za jedninu. Doduše, postojao je jedno vrijeme i strip X-Man, al otom-potom.

Are you retarded or something? Who the hell do you think I am? I’m the goddamn Batman.
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 06/04/2006 : 23:47:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
Astonishing X-Men #14 - yeah baby!!!

-------
Kad nemas sta pametno za reci, drzi jezik za zubima.\\\http://r2cu.co.nr/ ///
Go to Top of Page

mladen13
Senior Member



Croatia
1145 Posts

Member since 22/09/2005

Posted - 06/04/2006 : 23:48:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit mladen13's Homepage  Send mladen13 a Private Message
da nema Wolverina, nevjerujem da bi ih pratio

došlo vrijeme da je bolje imat' nego nemat'

Edited by - mladen13 on 06/04/2006 23:50:23
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12896 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 06/04/2006 : 23:56:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message
quote:
Originally posted by mladen13

da nema Wolverina, nevjerujem da bi ih pratio



Dašta, Wolverine je toliko popularan da je sada clan dva Marvelova tima.

Are you retarded or something? Who the hell do you think I am? I’m the goddamn Batman.
Go to Top of Page

SSM
Average Member



Bosnia and Herzegovina
963 Posts

Member since 13/10/2002

Posted - 07/04/2006 : 08:42:11  Show Profile Show Extended Profile  Send SSM a Private Message
Može li neko, u kratkim crtama objasniti najznacajnije x-men serijale, razlike izmedu njih, i možda mi dati preporuku od cega i šta da krenem citati, pošto sam odlucio da zaronim malo i u x svijet, a nemam pravu sliku i ne da mi se citati svih 1000 i kusur epizoda, što je izašlo ukupno :) Uglavnom, procitao sam prve uncanny x-mene (10-tak brojeva), i to je danas svakako prevazideno, nešto kao oni prvi zagori ili texovi

No one gets out of childhood alive.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 07/04/2006 : 08:56:50  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Od X-mena samo mi je Wolverine interesantan... Doduše procitao sam samo prva 2 essentiala Wolverinea što je nekih pedesetak epizoda sveukupno i relativno mi je ok. Za X-mene nemam volje, previše je tu linija koje treba skrpiti.

Zato sam gledao crtice i nisu baš nešto. Filmovi su zato odlicni!

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

Mailman
Senior Member



Croatia
1690 Posts

Member since 26/12/2001

Posted - 07/04/2006 : 09:22:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Mailman a Private Message
Astonishing X-Men su mi mrak. Ostale edicije su mi prilicno neinteresantne.

How do you know that my dimwitted inexperience isn't merely a subtle form of manipulation, used to lower people's expectations, thereby enhancing my ability to effectively manuever within any given situation?
Go to Top of Page

mifugo
Senior Member

1007 Posts

Member since 28/05/2005

Posted - 07/04/2006 : 13:52:24  Show Profile Show Extended Profile  Send mifugo a Private Message
Citah ove Ultimate X-Men i nisu mi bas nesto... Radnja je neuvjerljiva i poprilicno glupasa uglavnom. Ima iznimaka, zalomi se koja dobra epizoda, ali se onda opet zadje u pretjerivanje tipa unistit cemo svijet... I opcenito, ti mutatnti mi se slabo uklapaju u Marvelov univerzum, recimo u Spidermana koji bi triba bit slicniji stvarnomu svitu s iznimkom ti superjunaka itd.
Posebno su mi glupe te "vrste" mutanatata, pa je jedan ka riba, drugi je ne znan sta itd. (ima posebno kretenskih, ne mogu se sad sitit)
One epizode koje je svojedobno izdavala SD necu ni komentirat, to je blaga jeza bila...
Go to Top of Page

Constantine33
Average Member



Croatia
670 Posts

Member since 02/11/2005

Posted - 07/04/2006 : 14:06:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Constantine33's Homepage  Send Constantine33 a Private Message

Od Marvela sam vise manje potpuno odustao jos prije par godina i ne namjeravam mu se vratit tako skoro. Jedino sto jos volim procitati s vremena na vrijeme je Punisher (pogotovo one Ennisove, yum)
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 07/04/2006 : 19:56:26  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
quote:
Originally posted by JohnDrake

quote:
Originally posted by mr murdoc
zanima me vase misljenje o x-man i njihovoj nadasve komplexnoj tematici??



X-man - manje popularan lik iz X-universea
X-Men - ono na što si mislio

Inace, 90% X-Men franšize duguje sve Chrisu Claremontu, a svi ostali su zaslužni ostalih 10% (a od tih 10%, Grant Morrison je pola).


pokusavam uskladiti engleski,njemacki i ostale cobanske jezike
meni su dragi i na trenutke zanimljivi da nije previse autora koji na njima rade ,a da ne spominjemo da svatko od njih ima svoju viziju u pogledu karakternog profila doticnog junaka
kako god,x-man (x-men) titraju na uhodanoj liniji dobar/los i vrijedni su rasprave.

the chase is better than the catch
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2418 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 07/04/2006 : 23:27:02  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message
Teško da se nešto tako obimno, kao X-univerzum, može tako
generalizirat. Postaviti crno - bijelo; dobar strip - loš strip.
Ogroman je broj do sada izašlih epizoda, naslova, pravaca odvijanja
radnji...
Uspio sam nabrzaka nabrojat oko 40 X naslova ( a ima ih još), koji su izlazili,izlaze ili ponovo izlaze, bez mini serijala,annualsa, one shoteva,etc. Te necu ni pokušavati nabrojiti :)

U tako obimnom X-univerzumu, neminovno je da i ima veliki broj
smeca, ali i onog drugog, na drugoj strani skale.

Eto, ja sam imao tu... recimo, nesrecu, da sam, kao djecarac u
Trstu naletio na par X-men stripova, i te epizode su bile nešto najbolje i najspektakularnije što sam ikad vidio u stripu!
Bile su to epizode iz vremena Johna Byrnea i C. Claremonta.
Izuzetno napeto, maštovito, predivno nacrtano, kadrirano, napisano... sve ! (Cini mi se da je Slobodnoj Dalmaciji trebalo još
negdje 3 broja, pa da zapocne sa ovim epizodama. Šteta )
Jednostavno sam se zaljubio u te nevjerojatne avanture tog, za mene, nepoznatog supertima, cudnog imena - X-men.

Tako sam odlucio da ih i sve nabavim
Sad imam doma pune ormare X-stripova ( Sve od naslova X-men,Uncanny i svi moguci crossoveri, etc...), 1000 i kusur epizoda, kako kaže SSM, a opet, sam daleko da bi spoznao što se je sve dogadali ili
se dogada širom svih mogucih izdanja.

Vjerojatno, da onog 'kobnog' dana nisam naletio na Byrnove X-mene,
vec, npr. na neke koji izgledaju kao što ih izgleda vecina koji
danas izlaze, ostao bi hladan.
Da li bi mi bilo bolje, ne znam, ali nije mi žao ni vremena, ni
truda, a ni novaca potrošenih za tu kolekciju, jer nije mi to
samo gomila skupog americkog papira u ormaru. Cim nadem malo
vremena ponovo i ponovo ih citam i listam, i ponovo sam onaj
djecarac opijen X- avanturama

X-men su kao pracenje nekog serijala filmova... poput Sapunica,
al u pozitivnom smislu. Upoznaješ novopridošle likove, razvoj
njihove povezanosti i rivalstva, stvaranja grupa i timova ili
njihovi raspadi ili smrti ( o oživljavanjima ne bih)
Teško se možeš udubiti u X-svijet, ako malo citaš, pa malo ne.
Likovi i dogadaji su povezani i x svijet ima svoju bogatu povijest.
U svim X naslovima nalaziš na reference koje te upucuju na neki prošli dogadaj ili na nešto iz nekog drugog naslova. Sve je povezano.
Malo prerazvuceno i preobimno i sa daleko previše likova i
X naslova, ali sve je poprilicno isprepleteno
Ne možeš uspješno pratiti neki, npr. TV serijal cija radnja se
neprestalno razvija i nadgraduje, ako pratiš svaku trecu epizodu.
Naravno da ti se to ne može svidati. Pa ni meni se ne svidaju sve
epizode, zapleti, ni svi autori. Neki put me sa svojim glupostima
toliko udave, da mi se sve zgadi i poželim dici ruke od svega, ali ipak... još sam tu. S X-menima. Zasad...



Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 07/04/2006 : 23:31:34  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
wow..istinski fan..nemam rijeci,rijetki se nadu .
" u svijetu tajni mi nismo sami"

respekt i duboki naklon

the chase is better than the catch
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2418 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 07/04/2006 : 23:36:34  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message
Heh
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 08/04/2006 : 09:48:27  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
koji vam je omiljeni x-man??
kladim se da ce preko 60% biti za wolverine

the chase is better than the catch
Go to Top of Page

mifugo
Senior Member

1007 Posts

Member since 28/05/2005

Posted - 08/04/2006 : 12:40:52  Show Profile Show Extended Profile  Send mifugo a Private Message
quote:
Originally posted by mr murdoc

koji vam je omiljeni x-man??
kladim se da ce preko 60% biti za wolverine



a ne taj lik je totalno zivotan, unatoc onin kandzan metalnin koje mu iskacu iz ruku jak je lik...
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 08/04/2006 : 14:07:50  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
znaci jedan nula za wolverina

the chase is better than the catch
Go to Top of Page

Constantine33
Average Member



Croatia
670 Posts

Member since 02/11/2005

Posted - 08/04/2006 : 16:06:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Constantine33's Homepage  Send Constantine33 a Private Message


dva nula za wolverina ;)

____________________________
Skip the dramatic pauses. I can only give a shit for very short intervals.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7608 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 08/04/2006 : 17:09:30  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message
X men je za mene uvek bio strip koji se sumnjivo uklapao u Marvelov univerzum. Svi superheroji Marvel i DC imaju smišljen razlog za super moci tj za njihov nastanak. Kod X ljudi su prvi put Lee i Kirby ostali bez ideja i krenuli lakšim putem, da nema objašnjenja, odnosno ono je banalno - oni su mutanti. Ne samo da su oni mutanti, nego i mnogi negativci sa kojima se srecu i veliki broj ljudi širom sveta - to je masovna pojava.
Ako je to toliko masovna pojava, kako to da svi glavni negativci iz Spajdermena (Gušter, Magneto, Goblin, Hobgoblin, Peskar, Hidro, Dr Oktopus, Šakal, Škorpija, Tarantula, Dr. Doom, Kingpin, Lešinar, Kobra, Kraven itd itd itd) nisu mutanti ni jedan - nego su moci stekli ili su obicni ljudi?? Ovo se odnosi na negativce iz drugih nosecih Marvel serijala (Derdevil, Tor, Iron Man , Kapetan Amerika, Hulk i mnogi drugi)koji se preklapaju uostalom, a i (kao što vec rekoh) na same glavne junake.
Naravno, pojavi se koji mutant iz X men serijala (dobar ili loš) i u drugim marvelovim stripovima, jer moraju održati ideju o jednom univerzumu, ali procentualno malo, a s obzirom da su mutanti masovna pojava - to je krajnje nelogicno.
Zašto se jadni scenaristi stalno muce da smišljaju razloge za super moci za sve nove negativce i junake (i pricu koja uz to ide), kad mogu jednostavno da smisle svaku moc i natprirodnu osobinu koja im padne na pamet i proglase je mutantskom??

Meni ceo serijal X man lici na grešku . To je bio jedan slabiji , manje važan - sporedan marvelov strip. Nisu se mucili cak ni oko kostima nego su sve obukli u jednobrazne uniforme.
Pošto je strip izlazio par decenija bez vece popularnosti kod publike i bio prakticno pred gašenjem, da do toga ne bi došlo 80- ih su mu dodelili dobre autore:Claremont, Byrne, Austin koji su pravili dobre stripove, spasili serijal od gašenja i doneli mu popularnost smeštajuci ga medu najprodavanije. Od tada ga Marvel forsira i održava mu popularnost, danas i zahvaljujuci filmovima.

Ono što je u pocetku bila greška uzrokovana bezidejnošcu pretvorilo se u zlatnu koku.

Edited by - alexts on 08/04/2006 17:11:38
Go to Top of Page

JohnDrake
Junior Member

467 Posts

Member since 08/01/2005

Posted - 08/04/2006 : 18:01:47  Show Profile Show Extended Profile  Send JohnDrake a Private Message
Ma nemoj.
Go to Top of Page

SSM
Average Member



Bosnia and Herzegovina
963 Posts

Member since 13/10/2002

Posted - 08/04/2006 : 18:37:18  Show Profile Show Extended Profile  Send SSM a Private Message
alexts,
sasvim si u pravu,no to sto se x-men savrseno nisu uklapali u marvelom univerzum ne mora biti nikakav nedostatak, a i osnove tog univerzuma su ionako postavljene 1961.,dakle samo dvije godine prije pojave x-mena tako da nije bilo suviše kasno ubaciti x-gene, odnosno celestial kao izvor superljudi. Uglavnom, to nije bio jedini "previd", ako se tako može i nazvati, sam Marvel navodi mnogo razloga za postojanje natprirodnih moci u svoji multi-svjetovima: Celestials, genetske manipulacije, bionicki implatanti,ekstradimenzionalni prostori... pa cak i magija. Ocigledno je da su mnogi naslovi ipak bili toliko specificni da je bilo teško praviti bilo kakve generalizacije tj, zajednicke osnove

No one gets out of childhood alive.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 09/04/2006 : 00:25:09  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
x-man karakterima je krajnji cilj zivjeti u skladu sa prirodom ,a to znaci zivjeti u skladu sa vrlinom jer nas k njoj vodi priroda..dakle smatram da x-man nisu bili greska nego samo ideja naprednija od vremena nastajanja .

the chase is better than the catch
Go to Top of Page

Constantine33
Average Member



Croatia
670 Posts

Member since 02/11/2005

Posted - 09/04/2006 : 15:14:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Constantine33's Homepage  Send Constantine33 a Private Message
>x-man karakterima je krajnji cilj zivjeti u skladu sa prirodom ,a to znaci zivjeti u skladu sa vrlinom jer nas k njoj vodi priroda..dakle
smatram da x-man nisu bili greska nego samo ideja naprednija od vremena nastajanja .

Ne mogu bas reci da mi je jasno sto s ovim zelis obrazloziti? Zivjeti u skladu s prirodom? Vrline? Na koji se to nacin manifestira? What's your point?

____________________________
Skip the dramatic pauses. I can only give a shit for very short intervals.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 09/04/2006 : 16:32:25  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
quote:
Originally posted by Constantine33

>x-man karakterima je krajnji cilj zivjeti u skladu sa prirodom ,a to znaci zivjeti u skladu sa vrlinom jer nas k njoj vodi priroda..dakle
smatram da x-man nisu bili greska nego samo ideja naprednija od vremena nastajanja .

Ne mogu bas reci da mi je jasno sto s ovim zelis obrazloziti? Zivjeti u skladu s prirodom? Vrline? Na koji se to nacin manifestira? What's your point?
pokusao sam alexts odgovoriti na njegovu teoriju o x-man

____________________________
Skip the dramatic pauses. I can only give a shit for very short intervals.



the chase is better than the catch
Go to Top of Page

STOSIC
Senior Member

Sao Tome and Principe
1754 Posts

Member since 23/02/2006

Posted - 09/04/2006 : 20:12:44  Show Profile Show Extended Profile  Send STOSIC a Private Message

AH,DA....X-MEN,hrpa izmutiranih stvorova koji traže svoje mjesto na
ovoj surovoj zemlji>>>TIPICNO AMERICKI[kao ono svi imamo ista prava]
strip je na pocetku veoma zanimljiv,saznaješ njihove prica,dobri
stari doktor se brine za njih,oni se bore za sve ljude...
BLA,BLA,KENJ,...
Kao šta sam rekao ideja je originalna-ali vec nakon nekoliko
epizoda postane zamorno pamtiti sve te likove koji su dobili svoje
moci tako što su upali u nekakvu zelenu tekucinu koja je pogadate
radioaktivna,ili ih je neki ludak protiv njihove volje podvrgnuo
testiranju sa novim mutirajucim zrakama[naravno u usa]
>jer zašto bi njihovi junaci bili kao naši-ono jadnici sa pištoljima
ili sekircetomi još uz to crno-bijeli

ŽIVJELA USA
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000