forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 MM SPEC U MC
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 27/07/2006 : 06:14:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by I like girlz

quote:
Originally posted by Vorador

Ma shit. Šta ne objave NN spec vec jednom. Ovi MM su mi uglavnom bezveze.



i meni ludens vec cupa živce neobjaljivanjem NN specijalca.



"Experience is simply the name we give our mistakes"

Valjda ce i on izaci. No, ako bih morao birati izmedu Nathana i Martija uvijek bih izabrao Martija!

u deželi lele ne postoji pravda, samo krivda mori što se ne ispravlja, parazitstvo ama od kog boli glava.
Go to Top of Page

draskomisterno
Senior Member

Serbia
1003 Posts

Member since 28/03/2004

Posted - 27/07/2006 : 07:50:24  Show Profile Show Extended Profile  Send draskomisterno a Private Message
MARTI! MARTI!

drale
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 27/07/2006 : 08:18:12  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by prozirna senka

Str. 25 MM #113 Java protiv Jave
Str. 26 MM LMS #28 Smrtonosni ujed
Str. 27 MM LMS #52/53 Usijana olupina
Str. 68 MM LMS #7/8/9 Izvor mladosti
Str. 84 MM LMS #22/23/24 Tunguska
Str. 87 MM LMS #85/86/87 Smrt na video traci
Str. 87 MM LMS #101/102/103 Egipcanin Mozes
Str. 117 MM LMS #7/8/9 Izvor mladosti
Str. 125 Isto




Ej, a dano obecanje o Ferrariju ispunjeno u SD # "Tajni život Diane Lombard"?

Evo, našao sam tko je vjerojatno ostavio karte u Salamonovom hramu. U "New York stories" piše da su neki Indijanci (oko New Yorka) potomci deset plemena Izraela koji su se izgubili na putu do Aghartija u Americi. (ako sam dobro preveo s tal.) Pa da, to je i objašnjenje one Jabuke heksagona po koju su došli svecenici Aghartija.

Ovdje je prijevod lika svecenika prezbiter Johannes, a u "Vitezovi hrama" Otac Ivan.

Da se osvrnem na one reference, sve te epizode su klasika i svaki pravi mystereovac bi ih morao imati u kolekciji. Inace, sve su izašle koda nas...

Wealth beyond measure, outlander...

Edited by - DeeCay on 27/07/2006 08:33:34
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 27/07/2006 : 08:36:48  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Jedno malkice offtopic pitanje. Senka, u recenziji GIG Tajna Prozirnih senki (onih iz Mysterea) spominješ da Martin preko nekog prelaza dolazi do tipa koji lici na stanovnika americkog kontinenta (Bolivija?) Kamo to prelazi? Neki drugi svijet ili na americki kontinent?

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 27/07/2006 : 09:01:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Drugi svet, svet Plejadana.

--
"Regarde la comete, Sweep. Dans deux mille ans elle reviendra verifier si nous sommes bien tous morts."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 27/07/2006 : 09:04:10  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Drugi svet, svet Plejadana.



Svijet Plejadana u nekoj drugoj dimenziji, na drugom planetu ili na nekom skrovitom mjestu na Zemlji?
Zašto je obucen kao stanovnik Latinske Amerike?

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 27/07/2006 : 09:40:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Eh sad, i ti mnogo pitaš. :)

--
"Regarde la comete, Sweep. Dans deux mille ans elle reviendra verifier si nous sommes bien tous morts."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 27/07/2006 : 09:51:39  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Imam taj gigi u svom rodnom kraju i sjecam se tog tipa u onoj smiješnoj kapici kako sjedi na gljivi(?) Ili je bilo nešto drugo, hm!

Znaci li to da na moje pitanje nema odgovora il nigdje nije spomenut?

Samo sam razmišljao da ako možeš preko Aghartija iz Mongolije u Bolivije, vjerojatno je i prije templara i vikinga i Egipcana puno namjernika bilo na americkom kontinentu. Zašto da ga više zovemo Novi svijet kad je poznat oduvijek?

Još bi sad trebalo da je Izvor mladosti koji pomladuje neki supermocni eksperiment Atlantidana, manifestacija dijela Heksagona, slabija verzija aparata za putovanje kroz vrijeme koju su koristili majanski bogovi da bi zauvijek ostali mladi ili da je to ostavština Plejadana...

Wealth beyond measure, outlander...

Edited by - DeeCay on 27/07/2006 10:02:18
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 27/07/2006 : 10:11:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Pa cuj, kroz teluricke tunele koji su manje ili više prisutni u serijalu - može da stigneš gde hoceš, to je vec i potvrdeno u Agartiju.

A za tvoje pitanje, mislim da nije ni objašnjeno - to je u stvari manifestacija Plejadana u Martijevoj glavi, al' se ne secam dal' ima objašnjenja što je baš takva. A mrzi me da se penjem na stolicu i skidam taj gigant s police... ;)

--
"Regarde la comete, Sweep. Dans deux mille ans elle reviendra verifier si nous sommes bien tous morts."
Go to Top of Page

rocco21
Senior Member

Croatia
1259 Posts

Member since 15/08/2004

Posted - 27/07/2006 : 12:05:31  Show Profile Show Extended Profile  Send rocco21 a Private Message
Niko ne prijavljuje da je došao na kioske pa cu ja. Navalite ljudi, još 5999 primjeraka ceka na vas.
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 27/07/2006 : 14:00:40  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by prozirna senka

Str. 25 MM #113 Java protiv Jave
Str. 26 MM LMS #28 Smrtonosni ujed
Str. 27 MM LMS #52/53 Usijana olupina
Str. 68 MM LMS #7/8/9 Izvor mladosti
Str. 84 MM LMS #22/23/24 Tunguska
Str. 87 MM LMS #85/86/87 Smrt na video traci
Str. 87 MM LMS #101/102/103 Egipcanin Mozes
Str. 117 MM LMS #7/8/9 Izvor mladosti
Str. 125 Isto




Ej, a dano obecanje o Ferrariju ispunjeno u SD # "Tajni život Diane Lombard"?

Evo, našao sam tko je vjerojatno ostavio karte u Salamonovom hramu. U "New York stories" piše da su neki Indijanci (oko New Yorka) potomci deset plemena Izraela koji su se izgubili na putu do Aghartija u Americi. (ako sam dobro preveo s tal.) Pa da, to je i objašnjenje one Jabuke heksagona po koju su došli svecenici Aghartija.

Ovdje je prijevod lika svecenika prezbiter Johannes, a u "Vitezovi hrama" Otac Ivan.

Da se osvrnem na one reference, sve te epizode su klasika i svaki pravi mystereovac bi ih morao imati u kolekciji. Inace, sve su izašle koda nas...

Wealth beyond measure, outlander...

As of Ferrari, jeste, ali pola. Drugu polovinu price o ferarriju imas u 20 godina misterija.
As of Patter Johannes, nisam lingvista, ali meni su oba prevoda u principu dobra. Ovde je dilema da li je pravilnije ostaviti latinsko ime svestenika na sta se Goran odlucio (verujem da hrv. prezbiter u rimokatolickoj hijerarhiji je jednak lat. pateru), ili ga kroatizirati kao sto je ucinjeno ranije. U srpskom je Jovan, ali to je po nasem pravopisu.
Za Indijance si izgleda u pravu.

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

fantom
stripovi.com suradnik

Croatia
1434 Posts

Member since 12/12/2004

Posted - 27/07/2006 : 14:03:34  Show Profile Show Extended Profile  Send fantom a Private Message
Prezbiter jest svecenik,a Johhanes je Ivan. U hrv.pravopisu!
Go to Top of Page

fantom
stripovi.com suradnik

Croatia
1434 Posts

Member since 12/12/2004

Posted - 27/07/2006 : 14:09:08  Show Profile Show Extended Profile  Send fantom a Private Message
A i Sv.Bernard je iz Clairvauxa,a ne onako kako piše.
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 27/07/2006 : 14:28:52  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Pecina ispod Grada prozirnih senki (Valjeva?;P) je kapija, prolaz za Ancasmariju u Boliviji, a prevozno sredsto, made in Plejade, je parcennce antimaterije.


Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 27/07/2006 : 14:33:40  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
quote:
Originally posted by fantom

Prezbiter jest svecenik,a Johhanes je Ivan. U hrv.pravopisu!

Ma ok, ali pitanja ovde su sledeca:
a) da li je prezbiter = pater (naravno da je prezbiter svestenik)
b) da li je pravilnije ostaviti izvorno ime Johannes (kao sto se u hrvatskom jeziku i cini sa licnim imenicama, toponimima, i t sl...) ili ga pak kroatizirati u Ivana. Ako je po pravopisu Johannes Ivan, zasto onda Alex nije Aleks?
X ne postoji u hrvatskom, zar ne?

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 27/07/2006 : 14:36:59  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by fantom

A i Sv.Bernard je iz Clairvauxa,a ne onako kako piše.



Na što tu misliš, na Chiaravalle kako sam ja napisao? Tocno je i to:
San Bernardo di Chiaravalle ili San Bernardo ili Bernard de Clairvaux ili Bernard de Fontain ili Sveti Bernard (1090. - 1153.)
Bio je osnivac više samostana, u Francuskoj Clairvaux i u predgradu Milana Chiaravalle. Najverojatnije si ga svi žele prisvojiti pa mu daju razna dodatna imena...

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 27/07/2006 : 14:40:52  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by fantom

Prezbiter jest svecenik,a Johhanes je Ivan. U hrv.pravopisu!



Jel Marinic prevodio i u Hramu vitezova? Tamo se otac Ivan pojavljuje usput pa nije vjerojatno obratio pažnju na to. U specu se on više puta spominje pa se podrudio i porazmislio o imenu i iskomponirao prezbiter Johhanes (baš kewl naslov i ime)

Ako se pape prevode s latinskog, onda se prevodi i svecenstvo. Valjda.

Wealth beyond measure, outlander...

Edited by - DeeCay on 27/07/2006 14:42:10
Go to Top of Page

fantom
stripovi.com suradnik

Croatia
1434 Posts

Member since 12/12/2004

Posted - 27/07/2006 : 14:51:18  Show Profile Show Extended Profile  Send fantom a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by fantom

A i Sv.Bernard je iz Clairvauxa,a ne onako kako piše.



Na što tu misliš, na Chiaravalle kako sam ja napisao? Tocno je i to:
San Bernardo di Chiaravalle ili San Bernardo ili Bernard de Clairvaux ili Bernard de Fontain ili Sveti Bernard (1090. - 1153.)
Bio je osnivac više samostana, u Francuskoj Clairvaux i u predgradu Milana Chiaravalle. Najverojatnije si ga svi žele prisvojiti pa mu daju razna dodatna imena...

Wealth beyond measure, outlander...

Da,koliko znam u literaturi je daleko najpoznatiji ovaj,ajmo reci franc.oblik,cak i u tal.leksikonima.Medutim,nisam znao da je ovo mjesto kraj Milana,odnosno samostan koji je osnovao,mislio sam da je to talijanizirana verzija Clairvauxa. Nego,DeeCay,na kojim recenzijama radiš od ovih novijih izdanja,mislio sam se i ja malo aktivirati pa da ne bi došlo do kolizije!
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 27/07/2006 : 14:56:37  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by fantom

Prezbiter jest svecenik,a Johhanes je Ivan. U hrv.pravopisu!



Jel Marinic prevodio i u Hramu vitezova? Tamo se otac Ivan pojavljuje usput pa nije vjerojatno obratio pažnju na to. U specu se on više puta spominje pa se podrudio i porazmislio o imenu i iskomponirao prezbiter Johhanes (baš kewl naslov i ime)

Ako se pape prevode s latinskog, onda se prevodi i svecenstvo. Valjda.

Wealth beyond measure, outlander...

Jeste, preveo je i Hram...
CCCC, nekonzistenost u prevodu, sramota

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

fantom
stripovi.com suradnik

Croatia
1434 Posts

Member since 12/12/2004

Posted - 27/07/2006 : 15:00:00  Show Profile Show Extended Profile  Send fantom a Private Message
quote:
Originally posted by prozirna senka

quote:
Originally posted by fantom

Prezbiter jest svecenik,a Johhanes je Ivan. U hrv.pravopisu!

Ma ok, ali pitanja ovde su sledeca:
a) da li je prezbiter = pater (naravno da je prezbiter svestenik)
b) da li je pravilnije ostaviti izvorno ime Johannes (kao sto se u hrvatskom jeziku i cini sa licnim imenicama, toponimima, i t sl...) ili ga pak kroatizirati u Ivana. Ako je po pravopisu Johannes Ivan, zasto onda Alex nije Aleks?
X ne postoji u hrvatskom, zar ne?

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.

a)još nisam procitao mm-a pa cu govoriti nacelno,a naravno da prijevod ovisi i o kontekstu.Pater u hrv.se pridaje kao prefiks svecenicima koji pripadaju nekom redu(npr.franjevci,isusovci,dominikanci),a može se upotrijebiti i rijec otac.Dijecezanskom kleru ovdije nije uobicajeno pridavati taj naziv dok je u Italiji malo drukcije.
b)prezbiter je grc.rijec za starješinu ,cesta je u Novom Zavjetu i oznacava poglavara,predstojnika kršc.zajednica.U teologiji ona je drugi stupanj Sv.reda izmedu dakona i episkopusa(biskupa).
Go to Top of Page

Rache
New Member



Croatia
196 Posts

Member since 31/08/2005

Posted - 27/07/2006 : 16:14:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Rache a Private Message
Meni se cini, po onome koliko sam se ja susretao s tim nazivljem, da je ovdje prezbiter upotrebljeno na ovaj drugi /b/ nacin jer se doista radi o starjesini jedne nove krsc.zajednice.
Inace se u hrvatskom ostavljaju strana imena osim onih koja su se na neki nacin "udomacila" u recimo historiografiji (sto vidimo kod npr.engleskih i europskih kraljevskih dinastija iako se to unovije vrijeme mijenja pa se sve vise ostavljaju originali za zivuce - i iz nekog razloga to se uglavnom odnosi na vladare a rjedje na ostale clanove obitelji)sto zna biti zbunjujuce:(

U tekstovima koje sam ja prije vidjao govori o kraljevstvu oca Ivana kojega legende uglavnom smjestaju u Aziju.
A i inace mislim da si prevoditelji ne bi trebali dopustati nedosljednost (neovisno o kontekstu) ako izaberes nesto drzi se toga sto dosljednije :)

Nothing is more dangerous than an idea when it's the only one you have.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 27/07/2006 : 17:40:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
da, imena povijesnih licnosti koja imaju odgovarajuci naziv na hrvatskom se kroatiziraju.....npr. Rikard V., Ðuro III., Ivana Orleanska.....dakle: otac Ivan, bio on svecenik, otac, fratar ili sto vec.....nema razloga za prezbitera Johannesa, Rache, ni jednog vrijednog, to je potpuno u nehrvatskom duhu, po obicaju....

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

Wooo
Average Member



Croatia
580 Posts

Member since 02/11/2001

Posted - 27/07/2006 : 19:05:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Wooo an ICQ Message  Send Wooo a Private Message
Zasto dodatak nije prisutan?

Word Up?! I got the skill, I'll bust ya in the grill!
Also I Gots My A.K. So Don't Try And Play Me!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 27/07/2006 : 19:06:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
jer su 132 stranice;-)

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 27/07/2006 : 19:08:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
ma, treba i to prevesti i platiti i tiskati (stranice), a ionako ne moze biti vise (i ovako ce tesko ici) od 25 kn pa sad racunaj:))

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000