forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Magicni Vjetar u prodaji...
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 34

STOSIC
Senior Member

Sao Tome and Principe
1754 Posts

Member since 23/02/2006

Posted - 01/08/2006 : 13:07:11  Show Profile Show Extended Profile  Send STOSIC a Private Message
da,sa matematicarima nema zajebancije,
pogotovo kada se ravnaju po onoj staoj narodnoj "bolje 20 kn više u džepu nego golub na grani"


"When you have to shoot-shoot,don't talk!!!!!" -Tuco Ramirez
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 01/08/2006 : 13:09:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
pa naravno
skoro jedini simpaticni okorjeli kolekcionar ;) i ne samo u švedskoj

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 01/08/2006 : 13:11:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
Originally posted by SSTOSIC5@htnet-dsl

da,sa matematicarima nema zajebancije,
pogotovo kada se ravnaju po onoj staoj narodnoj "bolje 20 kn više u džepu nego golub na grani"




hehe
ili još preciznije:
bolje 20kn više u džepu nego vrabac i golub u ruci ili na grani

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 01/08/2006 : 13:14:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by Slovenac


Ovo nikako nije logicno. Vi sigurno morate imati postavljenu cjenu. To što ce pradavaci nabiti cjenu nije bitno za one, koji mogu naruciti stripove direktno kod vas, po recimo nižoj cjeni. Primjer Kena Parkera.
Ili pak djelite stripove striparnicama besplatno


Cinjenica je da se mi ne bavimo maloprodajom, odnosno prodajemo osobno samo na CRSu,
a vjerovatno ce i to u neko dogledno vrijeme biti ukinuto.
Mi ne formiramo prodavacima maloprodajne cijene, to prepustamo njima, iz tog
razloga njih trebate pitati za cijene.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 01/08/2006 : 13:21:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

cijena je previsoka. necu uzeti.
ne treba cijenu usporedivati sa ostalim slicnim izdanjima, buduci su sva od reda ionako precijenjena.
pri pogledu na cijenu treba imati na umu da su stripovi brza konzumacija i tako im odrediti vrijednost. prevelika je mistifikacija u igri kod svih libellusovih izdanja, koju se prikriva tim navodnim posebnim detaljima. kad se sve zbroji i oduzme, ostaje fakt da se ti stripovi originalno prodaju po tržišnoj cijeni od 15kn. zato se svakako može reci da su dvostruko-trostruko više libellusove cijene - pretjerane.
a to što su izdanja radena "za vlastite potrebe", moglo bi se promatrati i kao egomanija (te i megalomanija), te bi zapravo trebalo iritirati publiku (kupce).

o svemu tome se da razmišljati, prije bezrezervne kupnje izdanja...

Tako je govorio Zagortustra.


Ti ih nabavi po "originalnoj trzisnoj cijeni od 15kn"...
I kako sad 15, zar ti nisi rekao da sve sto je iznad 9 kuna je skupo?

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Slovenac
Senior Member

Slovenia
1759 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 01/08/2006 : 13:22:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Slovenac a Private Message
quote:
Originally posted by Dado

quote:
Originally posted by Slovenac


Ovo nikako nije logicno. Vi sigurno morate imati postavljenu cjenu. To što ce pradavaci nabiti cjenu nije bitno za one, koji mogu naruciti stripove direktno kod vas, po recimo nižoj cjeni. Primjer Kena Parkera.
Ili pak djelite stripove striparnicama besplatno


Cinjenica je da se mi ne bavimo maloprodajom, odnosno prodajemo osobno samo na CRSu,
a vjerovatno ce i to u neko dogledno vrijeme biti ukinuto.
Mi ne formiramo prodavacima maloprodajne cijene, to prepustamo njima, iz tog
razloga njih trebate pitati za cijene.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne



Jasno mi je da se ne bavite maloprodajom. Ali mora postojati vaš interes da su cjene niže. Pa da prodavaci lupe 200kuna po stripu, šte cete vi imati od toga? Jedino post ili dva više od stinkyja
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 01/08/2006 : 13:26:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

pa naravno
skoro jedini simpaticni okorjeli kolekcionar ;) i ne samo u švedskoj

Tako je govorio Zagortustra.



Da imam moc stavio bih te za ministra ekonomije za cijelu Europu,
nazalost nemam inace je dobra tvoja borba za nize cijene,ali treba nekad i realno gledati da nesto mora biti skuplje bez obzira sto to udara narod po dzepu.
Pogotovo u danasnje vrijeme kad je za sve potrebna neka para iako ja tu paru bas ne cijenim,posto je para sejtanska tvorevina.
Sad da nisam zaglavio u Svedsku nekim slucajem okolnosti,sumnjam da bi imao mogucnost da kupim 1 strip mjesecno.
Znaci podrzavam tvoju borbu za nize cijene ali takodje i odobravam tvoje nezadovljstvo iako nerado.


Porter
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 01/08/2006 : 13:29:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
Originally posted by Slovenac

Jasno mi je da se ne bavite maloprodajom. Ali mora postojati vaš interes da su cjene niže. Pa da prodavaci lupe 200kuna po stripu, šte cete vi imati od toga? Jedino post ili dva više od stinkyja



mudro zboriš;)
dam ja i 8 postova, nema problema

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2815 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 01/08/2006 : 13:30:09  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message
Meni vrijedi vise, pa bi kupio i skupljeg. No meni je i Sin City vrijedio 100 dolara .

Jack the Black.
Go to Top of Page

Slovenac
Senior Member

Slovenia
1759 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 01/08/2006 : 13:32:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Slovenac a Private Message
quote:
Originally posted by mike

Meni vrijedi vise, pa bi kupio i skupljeg. No meni je i Sin City vrijedio 100 dolara .

Jack the Black.



Pa dobro, nisi ti neko mjerilo prosjecnog stripaša
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2815 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 01/08/2006 : 13:34:14  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message
Nisam, ali sam zato na kruhu i vodi .

Jack the Black.
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 01/08/2006 : 13:37:37  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
Ma nitko vas ne tjera da kupujete, markos je govorio za onih 20 kuna kao kupac a ne kao izdavac. Ja racunam ovako , kupim prvih 60 MV na ital. glanceri za recimo 60 euro = recimo 480 kuna. 120 kuna *4 = 480 kuna. 12 stripova vs. 60 stripova i magla se razisla , meni je jasno sta bi kupio :-).

Free will. It's like butterfly wings: once touched, they never get off the ground. No, I only set the stage. You pull your own strings.
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 01/08/2006 : 13:38:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
> nesto mora biti skuplje bez obzira sto to udara narod po dzepu.

Tako je! SSto skuplji stripovi to che si kolekcionari manje zzena i djece mochi priusstiti, a u interesu je ccovjeccanstva da se taj soj ne razmnozzava!

mcn

Dnevno svježe strip-vijesti na http://qstrip.blog.hr ; recenzije knjiga i stripova na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 11 na svim kioscima! *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 01/08/2006 : 13:41:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message
Rasprave su zakon od saveznika okupatora do muskog sovinizma
Ipak dajem prednost orgijama,nesto poput Gala.

Evo kad smo kod Gala jedna slicica od Obelixa,sto bi nas narod rekao:
ima frajer muda


Porter

Edited by - Porter on 01/08/2006 14:19:50
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 01/08/2006 : 13:52:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by Slovenac

Jasno mi je da se ne bavite maloprodajom. Ali mora postojati vaš interes da su cjene niže. Pa da prodavaci lupe 200kuna po stripu, šte cete vi imati od toga? Jedino post ili dva više od stinkyja


Kad bi se desilo da kupci nigdje nebi mogli nabaviti nasa izdanja po cijenama koje
smatramo da su OK za odredjena izdanja onda bi to zahtjevalo nasu reakciju.
Iskreno volio bih da se u HR relativno brzo donese zakon o knjizi, pa makar placali i PDV,
ali bi u tom slucaju neke stvari kudikamo bile drukcije i po meni bolje.
Naravno da nam je u interesu sto manja cijena samo sto neki pojedinci na cijenu gledaju
ocima koje ne vide realnost vec samo osobne zelje i predpostavke.


Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 01/08/2006 : 13:53:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by mcn

> nesto mora biti skuplje bez obzira sto to udara narod po dzepu.

Tako je! SSto skuplji stripovi to che si kolekcionari manje zzena i djece mochi priusstiti, a u interesu je ccovjeccanstva da se taj soj ne razmnozzava!

mcn





Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 01/08/2006 : 13:53:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
Dado, ja mislim da bi bilo dobro kada bi se stripovi mogli kupovati direktno od vas. Primjer: u Makarskoj sam za Comanchu platio 200 kn a u striparnicama košta 250 kn. Razumijem ja da striparnice moraju imati svoju maržu, i ne smatram da su im marže previsoke, no bilo bi lijepo kada bi postojala mogucnost kupovine direktno kod izdavaca.

Naš Murga nije obican drot, njegove metode su modernije, on te prvo ponudi cigarom pa te poslije razbije.
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 01/08/2006 : 14:02:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
Sejo, nije to tako jednostavno organizirati u vezi prodaje.
Jedno je kad na nekom sajmu kupis nesto a drugo stalno imati neku svoju prodaju.
Jer kao prvo svi mi se bavimo drugim poslovima, kao drugo morali bi organizirati
i platiti nekoga tko bi primao narudzbe i dostavljao ili slao postom stripove.
A i taj neciji angazman kosta i morao bi se staviti na prodajnu cijenu pa bi razlika bila neznatna.
No ionako ralike u cijenama koje su bile kod nasih izdanja na sajmovima u odnosu
na kasnije cijene, primjerice u Vedranovoj striparnici, nisu bile velike.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 01/08/2006 : 14:11:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message
OCEKUJEM

STINKY -JAŠA - S...HNET - I OSTALI
VRLO BRZO DA NE KAŽEM SKORO
NOVI SERIJALI
U IZDANJU KUCE:
KIKY I OSTALI ZAPELI U VREMENU I PROSTORU TE NA BENCU

CIJENA SITNICA
STRIPA KO PLJEVE
TAJNI SPONZORI : TONINHO I PORTER TJ BIVŠA REAKCIJA
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 01/08/2006 : 14:17:44  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message
puf....racunao sam na 95, ispalo 120
idem u kladionicu....Werder ili HSV? recimo Werder

Društvo ljubiteljev stripa STRIPOHOLIK Slovenija uradno ustanovljeno!
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 01/08/2006 : 14:20:25  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
HSV

Free will. It's like butterfly wings: once touched, they never get off the ground. No, I only set the stage. You pull your own strings.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 01/08/2006 : 14:22:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
PRVO IZDANJE
MANIFEST POŠTENE INTELIGENCIJE I RADNICKE KLASE
ŠTAMPANO NA LETCIMA
BESPLATNO
DIJELIT CE SE IZ AVIONA


Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 01/08/2006 : 14:22:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
I nije jaša nego jasa. Djecak se zove Jasmin a ne Jašmin.

Naš Murga nije obican drot, njegove metode su modernije, on te prvo ponudi cigarom pa te poslije razbije.
Go to Top of Page

STOSIC
Senior Member

Sao Tome and Principe
1754 Posts

Member since 23/02/2006

Posted - 01/08/2006 : 14:24:10  Show Profile Show Extended Profile  Send STOSIC a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon

I nije jaša nego jasa. Djecak se zove Jasmin a ne Jašmin.

Naš Murga nije obican drot, njegove metode su modernije, on te prvo ponudi cigarom pa te poslije razbije.





a ja nisam s...htnet nego SSTOSIC5@htnet-dsl

"When you have to shoot-shoot,don't talk!!!!!" -Tuco Ramirez
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 01/08/2006 : 14:29:00  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

PRVO IZDANJE
MANIFEST POŠTENE INTELIGENCIJE I RADNICKE KLASE
ŠTAMPANO NA LETCIMA
BESPLATNO
DIJELIT CE SE IZ AVIONA


Tako je govorio Zagortustra.



Avion ce kostati preko 100 kuna stinky

Free will. It's like butterfly wings: once touched, they never get off the ground. No, I only set the stage. You pull your own strings.
Go to Top of Page
Page: of 34 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000