forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Zagor klasik: Tajna služba
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

draskomisterno
Senior Member

Serbia
1003 Posts

Member since 28/03/2004

Posted - 16/08/2006 : 03:14:33  Show Profile Show Extended Profile  Send draskomisterno a Private Message


drale
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 16/08/2006 : 09:36:57  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by IGMAN2

Prva dva imaju po 160 strana, a kažu da treci ima 252 (nije djeljiv sa 16), a iduci nastavak bi trebao imati 110, što opet nije djeljivo ni sa 16, a ni sa 4. Slijede li opet izbacivanja stranica?



Koji je razlog ovog dijeljenja sa 16? Ili 4?

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16898 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 16/08/2006 : 09:42:32  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
Pa nije valjda da ce u svakom broju podešavati broj stranica kako njima odgovara? Zašto npr. ne uvedu poštu u stripovima i objavljuju pisma citalaca (kojih bi sigurno bilo, jer Ludens ima praksu da nema direktne komunikacije sa citaocima)? Ili da objave neki godišnji kalendar planiranih izdanja? To bi bilo interesantno procitati, a sve je sigurno bolje nego izbacivati stranice.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16898 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 16/08/2006 : 10:08:05  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
quote:
Originally posted by ---dp---

Bio je nekad spisak na ZWS svih izbacenih stranica kod "Dnevnika", bar kad je Zagor u pitanju. Sad je taj spisak na novom ZWS sajtu, evo ti link:

http://freehost26.websamba.com/zagor/zagorstranice.html



Pogledao sam taj spisak, pa i nekako razumijem za ono prije, ali zašto je Dnevnik izbacio stranice iz ZS 1099 Recna avet? Taj strip je objavljen 1992. ili 1993. godine. Nije valjda samo da bi mogli da stave neki glupi strip dodatak poslije treceg dijela u ZS 1101 Kapetanova tajna i da su prema tome podešavali broj strana Zagora?
Go to Top of Page

jack 50
Senior Member



Croatia
1557 Posts

Member since 14/04/2006

Posted - 16/08/2006 : 10:25:55  Show Profile Show Extended Profile  Send jack 50 a Private Message
quote:
Originally posted by delboj

Pa nije valjda da ce u svakom broju podešavati broj stranica kako njima odgovara? Zašto npr. ne uvedu poštu u stripovima i objavljuju pisma citalaca (kojih bi sigurno bilo, jer Ludens ima praksu da nema direktne komunikacije sa citaocima)? Ili da objave neki godišnji kalendar planiranih izdanja? To bi bilo interesantno procitati, a sve je sigurno bolje nego izbacivati stranice.



Da. Bilo bi super imati poštu
Go to Top of Page

jack 50
Senior Member



Croatia
1557 Posts

Member since 14/04/2006

Posted - 16/08/2006 : 10:26:35  Show Profile Show Extended Profile  Send jack 50 a Private Message
quote:
Originally posted by delboj

Pa nije valjda da ce u svakom broju podešavati broj stranica kako njima odgovara? Zašto npr. ne uvedu poštu u stripovima i objavljuju pisma citalaca (kojih bi sigurno bilo, jer Ludens ima praksu da nema direktne komunikacije sa citaocima)? Ili da objave neki godišnji kalendar planiranih izdanja? To bi bilo interesantno procitati, a sve je sigurno bolje nego izbacivati stranice.



Da. Bilo bi super imati poštu
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3069 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 16/08/2006 : 10:36:47  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message
kontakt sa citateljima je ono što jako fali ludensu....ovak imam dojam da nam žele reci....jebe nam se za vaše mišljenje i pisanje po raznim forumima, mi radimo što hocete, a vi kupujte ili nemojte...mislim, decki iz van gogha se ipak jave ovdje ako vec nemaju poštu u svojim izdanjima (mada možda i to uvedu)...

"...I only dream in black and white..."
Go to Top of Page

Vili Garvin
New Member

Serbia
178 Posts

Member since 14/07/2004

Posted - 16/08/2006 : 11:00:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Vili Garvin a Private Message
quote:
Originally posted by ---dp---

Bio je nekad spisak na ZWS svih izbacenih stranica kod "Dnevnika", bar kad je Zagor u pitanju. Sad je taj spisak na novom ZWS sajtu, evo ti link:

http://freehost26.websamba.com/zagor/zagorstranice.html



Pa i taj spisak nije kompletan.A mozda je i zaboravio da ubaci npr.Nasilje u Darkvudu pise da nedostaju 3 kaisa,a nema jos jedno 40-ak(valjda)tj.kraj koji je objavila SD(Begunac cini mi se).Inace kad smo vec kod toga u SD Ljudi iz mocvare nema zadnje dve strane,a isto tako su seckali ili preklapali u Rat i Strvinar ili Duga noc(jedan od ta dva zaboravio sam koji).Ovo cisto ako nekog zanima.
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2419 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 16/08/2006 : 12:26:56  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message
quote:
Originally posted by Stari borac

Nema logike da je Ludens dobio skracene verzije stripa. Zašto bi i bile skracene, ako izdanje tipa Zagor klasik ne postoji u Italiji?
Stvar je u tome da svezak ne može imati bilo koliko stranica - nekada je broj morao biti djeljiv sa 16, danas je dovoljno da je djeljiv s 4. Sad, drugo je pitanje zašto nisu ostavili te dvije stranice i na preostale dvije stavili reklame ili što vec. Nije njima kracenje mrsko, radili su to vec, iako ni blizu S. Dalmaciji, a one iz Novog Sada necemo ni spominjati.



DeeCay, da ne pametujem oko tvog pitanja cemu dijeljenje sa 16 ili 4,
kad je Stari borac vec odgovorio Izgleda da je sav problem u tiskari.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 16/08/2006 : 12:41:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Nekad mora biti deljivo sa 16, nekad sa 32, zavisi od formata na kojem se stampa i od same masine. A zasto? Pa zato sto se stampa po 16 strana na jenoj i 16 na drugoj strani jer se stampa na formatu A1 (na primer), a masina to sama slaze, savija, sece...
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2419 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 16/08/2006 : 12:42:27  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message
quote:
Originally posted by ---dp---

Bio je nekad spisak na ZWS svih izbacenih stranica kod "Dnevnika", bar kad je Zagor u pitanju. Sad je taj spisak na novom ZWS sajtu, evo ti link:

http://freehost26.websamba.com/zagor/zagorstranice.html



Jedva cekam da Ludens izda epizode sa Kandraksom i Bijelim tigrom,
pa da ih mogu procitati kako treba.
Tu su Dnevnikova ogromna kracenja potpuno upropastila epizode.

Ne razumijem što im na listi znaci ono, npr. +30 kod izbacenih
stranica Što bi to trebalo znaciti? Da možda nema više zagorovih
stranica u ZS nego u talijanskom originalu ?
Netko je docrtao 30 str ili što ?
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 16/08/2006 : 12:53:10  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Onda je dio Dnevnikove cenzure i kracenja zapravo snosila tiskara jer tehnologija nije dopuštala??? I nisu se izbacivale kompletne stranice nego pasice? Koliko to opet iziskuje preslagivanja i slaganja za tisak... Ma stvarno. Znaci, Bernie je opran krivnje?

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 16/08/2006 : 13:21:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Ma kod "Belog tigra" nisi nista propustio, ja ga imam u originalu... nista posebno. Sustina price ostaje ista, i meni se ta prica (za razliku od mnogih) uopste ne svidja. Previse mi je tu fantastike a najgluplje mi je to sto se radi o vestici Darmi koja stoji iza prokletstva koje se desilo tom mladicu. Vecina prica iz tog perioda ni je neuporedivo bolja.

Kod Kandraksa takodje nije umanjen dozivljaj price, takodje ga imam u originalu. Price koje zaista jedva cekam da procitam a koje su secene su "Vanatina zamka" i "Bratic Simon" (to jest "Dobar i los", nemam ga od "Ludensa" jos uvek), a posebno "Demoni ludila"
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 16/08/2006 : 13:22:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote:
Originally posted by ---dp---

Ma kod "Belog tigra" nisi nista propustio, ja ga imam u originalu... nista posebno. Sustina price ostaje ista, i meni se ta prica (za razliku od mnogih) uopste ne svidja. Previse mi je tu fantastike a najgluplje mi je to sto se radi o vestici Darmi koja stoji iza prokletstva koje se desilo tom mladicu. Vecina prica iz tog perioda mi je neuporedivo bolja.

Kod Kandraksa takodje nije umanjen dozivljaj price, takodje ga imam u originalu. Price koje zaista jedva cekam da procitam a koje su secene su "Vanatina zamka" i "Bratic Simon" (to jest "Dobar i los", nemam ga od "Ludensa" jos uvek), a posebno "Demoni ludila"

Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2419 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 16/08/2006 : 13:38:32  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Znaci, Bernie je opran krivnje?




Možda.
A možda i nije. Mogao je dodati par str. više.
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2419 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 16/08/2006 : 14:02:59  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message
quote:
Originally posted by ---dp---

Ma kod "Belog tigra" nisi nista propustio, ja ga imam u originalu... nista posebno. Sustina price ostaje ista, i meni se ta prica (za razliku od mnogih) uopste ne svidja. Previse mi je tu fantastike a najgluplje mi je to sto se radi o vestici Darmi koja stoji iza prokletstva koje se desilo tom mladicu. Vecina prica iz tog perioda ni je neuporedivo bolja.

Kod Kandraksa takodje nije umanjen dozivljaj price, takodje ga imam u originalu. Price koje zaista jedva cekam da procitam a koje su secene su "Vanatina zamka" i "Bratic Simon" (to jest "Dobar i los", nemam ga od "Ludensa" jos uvek), a posebno "Demoni ludila"



E, sad si me ražalostio.
Jedna i druga prica mi zapocinju dobro, da bi se kasnije toliko razvodnile, da su mi postale i dosadne.
Znao sam, a i primjete se, kracenja ( piše Kandraksu fale 42, a
tigru 24 str.) i vjerovao sam da su price na kraju takve radi tolikog velikog kracenja. Sad sam u bedu.

S druge strane, da ti vratim istom mjerom, Braticu Simonu
je izbacen obracun Zagoraove ekspedicije s indijancima koji žive pod
pustinjom, gdje su ovi zanocili. Obracun nema nikakve veze temom
price, jedino što pojacava misterioznost putovanja i to je sve.
Meni je taj dio OK, ali da je nužan i nije.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16898 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 16/08/2006 : 19:57:44  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
Tri najveca nedostatka Ludensa su: 1.prilicno visoka cijena, 2.loša distribucija van Hrvatske (bar ovo bi se trebalo, moglo i moralo popraviti) i 3.što nema komunikacije sa citaocima. Jedino što su popravili je ljepilo, sada se stripovi manje raspadaju. Dnevnik je nekad u specijalima i almanasima objavljivao pisma citalaca i godišnji kalendar izlaženja specijalnih izdanja. Poštu je objavljivao i Vanini u svojim izdanjima. Pošta je bila i u nekim pocetnim brojevima Slobodne Dalmacije, a cak i u Ludensovom broju 54 Tex – Covjek bez prošlosti (ne znam je li bilo u još nekom broju). Tada su se citaoci žalili što su smanjili broj stranica Texa sa 114 na 96. Danas bi žalbe bile druge vrste.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16898 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 16/08/2006 : 19:59:31  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
quote:
Originally posted by ---dp---

Ma kod "Belog tigra" nisi nista propustio, ja ga imam u originalu... nista posebno. Sustina price ostaje ista, i meni se ta prica (za razliku od mnogih) uopste ne svidja. Previse mi je tu fantastike a najgluplje mi je to sto se radi o vestici Darmi koja stoji iza prokletstva koje se desilo tom mladicu. Vecina prica iz tog perioda ni je neuporedivo bolja.

Kod Kandraksa takodje nije umanjen dozivljaj price, takodje ga imam u originalu. Price koje zaista jedva cekam da procitam a koje su secene su "Vanatina zamka" i "Bratic Simon" (to jest "Dobar i los", nemam ga od "Ludensa" jos uvek), a posebno "Demoni ludila"


Stranice su izbacene u ZS 318 Sura stena, a to je objavljeno u Ludens extra 113 Spaljena zemlja. I ja sam to planirao da nabavim, ali nekako ne može da dode na red. I mene interesuje Vanatina zamka i Poklic Sauka, citao sam skenirano ZS izdanje gdje jednostavno piše „KRAJ EPIZODE” iako svako vidi da tu ne može biti kraj (jedino ako nisu željeli da izmisle nedovršene Zagorove stripove, kao što su možda nedovršeni romani nekih pisaca – Omer Paša Latas od Iva Andrica ili nešto slicno). A Kandraksa obavezno kupujem kad izade Ludensovo izdanje – ta prica je neuporedivo bolja od Povratak Kandraxa. Beli tigar je jedan od lošijih Zagora iz tog perioda, pa i ako je bilo izbacivanja stranica, to se i ne primijeti.
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3490 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 16/08/2006 : 20:08:04  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message
U dnevniku je izbacen onaj dio Spaljene zemlje kada Zagora i co napadnu oni ljudi iz pustinje...

Homo homini lupus
Honores mutant mores
Actum ne agas
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 17/08/2006 : 06:25:40  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote:
Originally posted by IGMAN2

quote:
Originally posted by ---dp---

Ma kod "Belog tigra" nisi nista propustio, ja ga imam u originalu... nista posebno. Sustina price ostaje ista, i meni se ta prica (za razliku od mnogih) uopste ne svidja. Previse mi je tu fantastike a najgluplje mi je to sto se radi o vestici Darmi koja stoji iza prokletstva koje se desilo tom mladicu. Vecina prica iz tog perioda ni je neuporedivo bolja.

Kod Kandraksa takodje nije umanjen dozivljaj price, takodje ga imam u originalu. Price koje zaista jedva cekam da procitam a koje su secene su "Vanatina zamka" i "Bratic Simon" (to jest "Dobar i los", nemam ga od "Ludensa" jos uvek), a posebno "Demoni ludila"



E, sad si me ražalostio.
Jedna i druga prica mi zapocinju dobro, da bi se kasnije toliko razvodnile, da su mi postale i dosadne.
Znao sam, a i primjete se, kracenja ( piše Kandraksu fale 42, a
tigru 24 str.) i vjerovao sam da su price na kraju takve radi tolikog velikog kracenja. Sad sam u bedu.

S druge strane, da ti vratim istom mjerom, Braticu Simonu
je izbacen obracun Zagoraove ekspedicije s indijancima koji žive pod
pustinjom, gdje su ovi zanocili. Obracun nema nikakve veze temom
price, jedino što pojacava misterioznost putovanja i to je sve.
Meni je taj dio OK, ali da je nužan i nije.



Pa, u sustini si i ti u pravu, vise sam ja napaljen na taj izbaceni deo nego sto on zaista moze da nedostaje, ali pricu o tim cidnim urodjenicima koji zive izpod zemlje cuo sam mnogo pre nastanka ovog sajta i ovog foruma, tako da mi to jos uvek "odzvanja" u glavi. No, ta cela prica je meni jako draga, ne znam ni sam zasto, valjda zato sto sam je citao u vreme kad sam najvise voleo stripove i kad sam bukvalno svaku scenu dozivljavao kao da je i sam prezivljavam u Zagorovoj kozi (skoro da sam se u potpunosti poistovecivao sa Zagorom, pravio sam sekiru, majicu i tako setao ulicama - mora da sam bio mnogo smesan). No, i dalje jedva cekam da procitam tih cetrdesetak strana koje fale.

Sto se tice "Demona ludila", tu ne znam sta je konkretno iseceno, ali obzirom da je prica jedna od najboljih, zaista me intrigira tih 53 stranice.

No, i mene najvise zanima "Poklic Sauka", tu je bilo ubedljivo najociglednije da fali kraj price, ta dva stripa (ZS-374/275) nemam i nisam ih citao jos od kada su izasli, ali se secam kao da je juce bilo, te poslednje scene u kojoj je ta devojka (ili sta li je) u nekoj beloj vencanici i sa pistoljem u ruci ubila nekog oficira, i sad je tu kraj. Bas cu uzeti ove skenirane koje imam da ponovo procitam tu pricu iako je nedovrsena.

Kod Kandraksa je iseceno dosta stranica. Ja sam pokusao da pratim i vidim sta je to seceno, ali sam brzo odustao jer su izbacivane slike skoro pa nasumicno i jako mi je tesko bilo da to pratim pa sam odustao, tako da ne znam da li postoji neki veci blok uzastopnih stranica koje nedostaju...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 17/08/2006 : 09:08:47  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Što znaci ovo "Zagor protiv baron" +17? Bilo je cak dodano 17 stranica? Mikica docrtao još jedan fajt protiv vampira?

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16898 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 17/08/2006 : 12:06:50  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
Ni meni to nije jasno, ali možda misli da je uzeto toliko stranica iz prethodnog broja u kome se Italiji završila prošla i pocela nova prica (ne znam je li to slucaj u ovoj epizodi), dok je Dnevnik slagao price na drugom principu. Ili su možda stavljali uvecane slike, pa je bilo više stranica? Ko ima Ludens extra 101 - Vudu i ZS 290 Oluja nad Haitijem nek uopredi broj stranica (piše 10+), kao i Ludens extra 104 Hammad Egipcanin i ZS 296 Tajanstveno krstarenje(piše 13+), pa možda utvrdi o cemu se radi. Ima još toga: za ZS 404 Tropska šuma 30+, za ZS 424 Vatreno iskušenje piše +8!!!, za ZS 464 Naivcine iz Elkinsa 23+. Najbolje je da autor tog popisa napiše objašnjenje.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16898 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 17/08/2006 : 12:07:23  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
A u Ludens Zagor extra seriji (ovim malo ubraznim ritmom izlaženja možda vec za oko 2,5 godine) trebalo bi da izadu i dvije neobjavljene epizode – La tribu scomparsa i Il vedicatore alato. Ovdje je razlog preskakanja navodno bio što su procijenili da neki lik u stripu lici na Isusa Hrista. Cuo sam jednom da je ovo neko objavio u neregularnom izdanju u Srbiji i to kao HC, ali to je nepotvrdena informacija.
Go to Top of Page

npetros2@htnet-dsl
Advanced Member



Papua New Guinea
3783 Posts

Member since 22/02/2006

Posted - 17/08/2006 : 12:23:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit npetros2@htnet-dsl's Homepage  Send npetros2@htnet-dsl a Private Message
I to je bio razlog što nisu objavili? Ma nisu normalni...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 17/08/2006 : 12:27:47  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by npetros2@htnet-dsl

I to je bio razlog što nisu objavili? Ma nisu normalni...



U to doba antivjerskog raspoloženja, to nije bilo normalno...



Tell me Homes, at what sort of school did you learn to be a detective?
Elementary, my dear Watkins...

Edited by - DeeCay on 17/08/2006 12:28:13
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.18 seconds. Snitz Forums 2000