forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 MARVEL PONOVO U HRVATSKOJ
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

jgoran5
Senior Member

Croatia
1924 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 15/09/2006 : 16:23:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
OVAKO PIŠU STRIP VESTI

NASLOV: MARVEL PONOVO U HRVATSKOJ!


Izvrsna vijest za sve ljubitelje stripa, a posebno ljubitelje superheroja! Spider-Man i X-Meni se nakon jednogodišnje pauze vracaju u Hrvatsku. Izdavacka kuca Bookglobe je u srpnju 2006. potpisala ekskluzivni ugovor o suradnji s americkom korporacijom Marvel o objavljivanju Marvelovih stripova u Hrvatskoj.

Bookglobe ce krajem rujnu 2006. godine pokrenuti ranije obustavljene Marvelove serijale za kioske ULTIMATE SPIDER-MAN / ULTIMATE X-MEN koji su u formi “flip” svešcica nekoliko godina bili prisutni na hrvatskom strip tržištu, te ce za knjižare prvi put realizirati ediciju Marvelovih knjiga. Za prvu godinu ugovora predvideno je objavljivanje cetiriju knjiga popularnih Marvelovih naslova, dok se u svakoj sljedecoj godini planira povecanje broja izdanja. Bookglobe planira, uz probrane Marvelove hit naslove, podupirati knjige koje su realizirali domaci strip autori.

Prva cetiri naslova u tvrdo ukoricenom formatu predvidena za zimu 2006. i proljece 2007. godine su:

CABLE VOLUME 1 Davida Tischmana i proslavljenoga domaceg strip autora Igora Kordeja.

ASTONISHING X-MEN VOLUME 2 scenarista Jossa Whedona i crtaca Johna Cassadayja kojim se nastavlja serijal Astonishing X-Men ciji je prvi dio vec objavljivan u Hrvatskoj u magazinskoj formi. Serijal je nagraden priznanjem kao najbolji serijal u nastavcima za 2006. godinu, dok je Cassaday bio proglašen za najboljeg crtaca (Best Penciler / Inker) na dodjeli nagrada Eisner.

MARVEL KNIGHTS SPIDER-MAN VOLUME 1 Marka Milara i Terryja Dodsona.

SPIDER-MAN/BLACK-CAT: THE EVIL THAT MEN DO scenarista i kultnoga filmskoga redatelja Kevina Smitha i crtaca Terryja Dodsona.
ULTIMATE SPIDER-MAN / ULTIMATE X-MEN # 25 krenut ce na kioske 21. i 22.09.2006. diljem Hrvatske uz novu i nižu cijenu od 16 kuna, dok ce ostatak regije morati pricekati da se postignu dogovori s distributerima u Sloveniji, Srbiji i Bosni i Hercegovini.



-------------
carpe diem...
-------------

Edited by - jgoran5 on 15/09/2006 16:25:23

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6165 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 15/09/2006 : 16:39:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Vidio.šte reci nego onu dobru staru - ništa nas više ne može iznenaditi.Gorane(i svi ostali USA comic-eksperti),tvoje mišljenje o :

CABLE VOLUME 1
MARVEL KNIGHTS SPIDER-MAN VOLUME 1
SPIDER-MAN/BLACK-CAT: THE EVIL THAT MEN

Astonishing X-men od LMI mi se svidio crtacki,prica baš i ne.


Bond.James Bond.
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2838 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 15/09/2006 : 16:41:36  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message
Lijepo!

A bas sam se rijesio prvih 24 komada .

Jack the Black.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 15/09/2006 : 16:46:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by mike

Lijepo!

A bas sam se rijesio prvih 24 komada .

Jack the Black.


Lijepo!
Baš sam skupio prvih 24 komada.

"Njegovi neuspjesi nadilaze tude uspjehe"
Alexander
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15584 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 15/09/2006 : 16:51:29  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
ljepo bil sam u nedoumici -prodati ili ne i još sam uvijek

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29275 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 15/09/2006 : 16:56:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Dobro je da se Spiderman i X-man vracaju. Nisam siguran u izbor knjiga, osim Cablea koji je sigurno dobar, ostalo nisam procitao, pa cemo pricekati sa komentarima dok sve ne izadje. No ono sto mogu komentirati je da je tuzno sto Bookglobe (a i neki ostali izdavaci) ne koriste stripovi.com za promociju i kontakt s publikom, sto bi bilo logicno. Objava ovakvog press releasa bi po prirodi stvari, ako ne prije svih ostalih medija, onda bar istovremeno trebala ici i na stripovi.com, koji jr ipak najposjeceniji i najpoznatiji strip portal.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2263 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 15/09/2006 : 17:03:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message
Marvel treba biti zastupljen na našim prostorima. To je O.K. Ali ja osobno im zamjeram što nisu nastavili sa Aster Blistokom . Ali to me nece sprijeciti da kupim makar nešto od toga .
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 15/09/2006 : 17:51:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Lepe vesti, iako izbor Spajdijevih naslova nije baš najsrecniji. Ali, ako je cena prihvatljiva i prevod dobar - uzecu ih.

--
"Et maintenent, vite au Nile!"
Go to Top of Page

Vega
stripovi.com suradnik



Croatia
1134 Posts

Member since 11/06/2004

Posted - 15/09/2006 : 18:22:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Vega a Private Message
Super! Baš mi je drago! Trebalo bi i prve Astonishing X-mene izdati!
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1924 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 15/09/2006 : 18:44:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
quote:
Originally posted by Aco

Vidio.šte reci nego onu dobru staru - ništa nas više ne može iznenaditi.Gorane(i svi ostali USA comic-eksperti),tvoje mišljenje o :

CABLE VOLUME 1
MARVEL KNIGHTS SPIDER-MAN VOLUME 1
SPIDER-MAN/BLACK-CAT: THE EVIL THAT MEN

Astonishing X-men od LMI mi se svidio crtacki,prica baš i ne.


Bond.James Bond.



Cable je meni mrak i crtacki i scenaristicki
Nisam siguran za marvel knights spiderman,ali cini mi se da je ok
Spiderman/Black cat me se nije dojmio

-------------
carpe diem...
-------------
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 15/09/2006 : 18:57:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
NE znam za ostale, ali evo mene je ovo bas obradovalao, toliko da imam zelju da vristim na sav glas... Hip, Hip, Hurey....

________________________
''Zaboravio sam imena, brojeve telefona, mladeze na bezobraznim mestima, nicega se vise ne secam. Svi pravi mangupi boluju od amnezije...''
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 15/09/2006 : 19:04:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
Sad se definitivno moze reci da je Bookglobe izdavac, sa najboljom ponudom naslova u Hrvatskoj...

________________________
''Zaboravio sam imena, brojeve telefona, mladeze na bezobraznim mestima, nicega se vise ne secam. Svi pravi mangupi boluju od amnezije...''
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 15/09/2006 : 19:04:56  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Cek,cek....
ovo nije kiosk izdanje,zar ne?
Ovo ide u knjižare,jel da?
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 15/09/2006 : 19:05:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
eh, jos samo kad bi i format bio kao kod orginala...

________________________
''Zaboravio sam imena, brojeve telefona, mladeze na bezobraznim mestima, nicega se vise ne secam. Svi pravi mangupi boluju od amnezije...''
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 15/09/2006 : 19:06:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
Ma mene je ovo totalno oraspolozilo...

________________________
''Zaboravio sam imena, brojeve telefona, mladeze na bezobraznim mestima, nicega se vise ne secam. Svi pravi mangupi boluju od amnezije...''
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 15/09/2006 : 19:17:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by Duh_koji_hoda

Ma mene je ovo totalno oraspolozilo...


mene nije

SVETI DUJE PUSTI VODU, NEKA IZMETI IZ HAJDUKA ODU!
...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
I KAD GUBE I KAD TUKU UVIJEK VJERNI SVOM HAJDUKU!
Go to Top of Page

BiDi
Senior Member

Slovenia
2435 Posts

Member since 06/05/2002

Posted - 15/09/2006 : 19:30:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit BiDi's Homepage  Send BiDi an ICQ Message  Send BiDi a Private Message
Znaci definitivno nema više LMI Comics? Još malo (da vidim koliko ce Julia da izdrzi) pa ce biti Bernard biti jedini koji izdaje kiosk stripove... bas super. (A ni stanje kod HC stripova nije dosta bolje... da nema Libellusa i ZG Naklade..).

Tako mi mlijeka u prahu, kidam naljevo
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 15/09/2006 : 19:30:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
quote:
Originally posted by Duh_koji_hoda

Ma mene je ovo totalno oraspolozilo...




Doesn't take much to make you happy, does it?



Ma ja ne volim ništa taj Ultimativni Marvel.
Ali naravno, uvijek je lijepo kad izlaze novi stripovi.

in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2838 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 15/09/2006 : 19:35:03  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message
Nije Marvel Knights Spidy ono smece koje je vec izdavao LMI ?

Jack the Black.
Go to Top of Page

Digging Bill
Junior Member



Croatia
419 Posts

Member since 29/06/2004

Posted - 15/09/2006 : 19:41:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Digging Bill's Homepage  Send Digging Bill a Private Message
quote:
Originally posted by mike

Nije Marvel Knights Spidy ono smece koje je vec izdavao LMI ?

Jack the Black.



Ono je bio Marvel Age Spidy
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 15/09/2006 : 19:46:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
No, to je Marvel Age Spidy... Ovo bi trebalo da bude ok...

________________________
''Zaboravio sam imena, brojeve telefona, mladeze na bezobraznim mestima, nicega se vise ne secam. Svi pravi mangupi boluju od amnezije...''
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 15/09/2006 : 19:47:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
quote:
Originally posted by mike

Lijepo!

A bas sam se rijesio prvih 24 komada .

Jack the Black.



Ha, ha...

________________________
''Zaboravio sam imena, brojeve telefona, mladeze na bezobraznim mestima, nicega se vise ne secam. Svi pravi mangupi boluju od amnezije...''
Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 15/09/2006 : 20:15:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message
Vrhunske vijesti!

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page

Constantine33
Average Member



Croatia
670 Posts

Member since 02/11/2005

Posted - 15/09/2006 : 20:25:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Constantine33's Homepage  Send Constantine33 a Private Message
ajde, za cable ok to uzimam, o x menima cu razmisliti, ali za spidermana me nije ni najmanje briga

____________________________
Skip the dramatic pauses. I can only give a shit for very short intervals.
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6165 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 15/09/2006 : 21:13:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Ultimatse ni od LMI-ja nisam uzimao pa necu ni ove.Ne svida mi se to.

Što se ostalih naslova tice,oni predstavljaju pravo osvježenje i sigurno cu nešto od tog nabaviti.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 15/09/2006 : 21:28:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by Aco

Ultimatse ni od LMI-ja nisam uzimao pa necu ni ove.Ne svida mi se to.

Što se ostalih naslova tice,oni predstavljaju pravo osvježenje i sigurno cu nešto od tog nabaviti.

Bond.James Bond.


Potpisujem.
U svakom slucaju veliki izbor je super pozitivna stvar!

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000