forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 MARVEL PONOVO U HRVATSKOJ
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Constantine33
Average Member



Croatia
670 Posts

Member since 02/11/2005

Posted - 28/09/2006 : 03:47:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Constantine33's Homepage  Send Constantine33 a Private Message
quote:
Originally posted by degman

quote:
Originally posted by Constantine33
A ovo temeljim na iskustvu stecenom kroz dosadašnje tri godine studiranja hrvatskog jezika

jebate sto nas ima



izgleda da ima...pozdrav kolega... a cak smo i sugradani, mada ja studiram u zg

____________________________
Skip the dramatic pauses. I can only give a shit for very short intervals.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 28/09/2006 : 09:33:32  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Mislim da ste svi unijeli malo previše emocija u cijelu stvar, ipak su samo stripovi u pitanju Momci su dobili najopsežniju i konstruktivniju kritiku i svakako bi morali uvažiti jedan dio primijecenog... No, za neke kritika njihovog rada dovodi u pitanje njihovu kompetentnost i uopce valjanost kao autora necega ili prevoditelja i postaje osobni napad.

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

SSM
Average Member



Bosnia and Herzegovina
971 Posts

Member since 13/10/2002

Posted - 28/09/2006 : 09:34:24  Show Profile Show Extended Profile  Send SSM a Private Message
Ima li iko za prodat komplet 1-24 (Emire,možda neki duplikati?), sad kad je Bookglobe nastavio sa izdavanjem, nekako sam siguran da ce stvari ici puno brže nego kod LMI-ja.

No one gets out of childhood alive.
Go to Top of Page

mifugo
Senior Member

1007 Posts

Member since 28/05/2005

Posted - 28/09/2006 : 10:02:34  Show Profile Show Extended Profile  Send mifugo a Private Message
quote:
Originally posted by degman

quote:
Originally posted by Constantine33
A ovo temeljim na iskustvu stecenom kroz dosadašnje tri godine studiranja hrvatskog jezika

jebate sto nas ima



Ako se vec moramo razbacivati kredibilitetom, moja je kritika utemeljena na završenom studiju kroatistike i lingvistike... Ništa nije receno napamet i bezveze.
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 28/09/2006 : 11:47:20  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message
quote:
Originally posted by Constantine33
izgleda da ima...pozdrav kolega... a cak smo i sugradani, mada ja studiram u zg


javi se kad se vratis pa cemo na kavicu

quote:
Originally posted by mifugo
Ako se vec moramo razbacivati kredibilitetom, moja je kritika utemeljena na završenom studiju kroatistike i lingvistike...


ovo sam vec znao
radis u struci?
Go to Top of Page

mifugo
Senior Member

1007 Posts

Member since 28/05/2005

Posted - 28/09/2006 : 13:43:29  Show Profile Show Extended Profile  Send mifugo a Private Message
quote:
quote:
Originally posted by mifugo
Ako se vec moramo razbacivati kredibilitetom, moja je kritika utemeljena na završenom studiju kroatistike i lingvistike...


ovo sam vec znao
radis u struci?



Aha...

Inace, doslovno prevodenje uopce ne mora biti tako loše, možda nas tkogod obraduje u buducnosti prijevodima poput "Nema znoja" (umjesto "Nema problema"), "Komad kolaca" (umjesto "Ništa lakše") ili "Uzet cu kišni cek" (umjesto "Dogovorit cemo se za drugi put")...
Go to Top of Page

Constantine33
Average Member



Croatia
670 Posts

Member since 02/11/2005

Posted - 28/09/2006 : 13:54:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Constantine33's Homepage  Send Constantine33 a Private Message
quote:
Originally posted by mifugo
Ako se vec moramo razbacivati kredibilitetom, moja je kritika utemeljena na završenom studiju kroatistike i lingvistike... Ništa nije receno napamet i bezveze.



ma nije to zbog razbacivanja, cisto da se ne bi pocele povlaciti price tipa da prijevod/lekturu kritizraju nekompetentne osobe (iako, ako se mene pita svatko ima pravo iznijeti svoje kriticko mišljnje ako to radi s nekom osnovom)

____________________________
Skip the dramatic pauses. I can only give a shit for very short intervals.
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 28/09/2006 : 16:34:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay
No, za neke kritika njihovog rada dovodi u pitanje njihovu kompetentnost i uopce valjanost kao autora necega ili prevoditelja i postaje osobni napad.


Jedno je kritika a drugo je direktni napad na moj cjelokupni rad i moje sposobnosti u cjelini. Koji kurac moram da objašnjavam, pa PROCITAJTE šta sam citirao iz tog njegovog sranja od posta.
Uostalom, jebe mi se, shvatite kako hocete.

A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Fuck Censorship! ||| http://r2cu.wordpress.com/lavirint-comics-magazine/ ||| Recite NE cenzuri! ||| A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 28/09/2006 : 16:46:26  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by Emir Pasanovic

quote:
Originally posted by DeeCay
No, za neke kritika njihovog rada dovodi u pitanje njihovu kompetentnost i uopce valjanost kao autora necega ili prevoditelja i postaje osobni napad.


Jedno je kritika a drugo je direktni napad na moj cjelokupni rad i moje sposobnosti u cjelini. Koji kurac moram da objašnjavam, pa PROCITAJTE šta sam citirao iz tog njegovog sranja od posta.
Uostalom, jebe mi se, shvatite kako hocete.



Ne, ja velim da bi možda i na mene utjecala negativna kritika jer se pretjeranim kritiziranjem povrjeduje autorov ego. Meni bi isto možda teško palo kad bi mi neko opetovano kritizirao nacin pisanja recenzija...
No zašto se ljutiš, priznaj da si ovo shvatio kao napad na tebe i da se dovela u pitanje tvoja kompetentnost. A sad se ti moraš opravdati. Bez zamjere.

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

Rache
New Member



Croatia
197 Posts

Member since 31/08/2005

Posted - 28/09/2006 : 21:59:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Rache a Private Message
Opa par dana me nema i propustim ovako nesto:)

A sto se tica prevodjenja(ili bilo cega stvaralackog) bilo tko tko ne moze podnijeti kritiku svoga rada, bez obzira jel opravdana ili ne, bez da se pocne koristiti uvredama u principu je pokazao i dokazao svoju inteligenciju.

Nothing is more dangerous than an idea when it's the only one you have.

Edited by - Rache on 28/09/2006 22:00:40
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 29/09/2006 : 00:59:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
quote:
Originally posted by Rache
A sto se tica prevodjenja(ili bilo cega stvaralackog) bilo tko tko ne moze podnijeti kritiku svoga rada, bez obzira jel opravdana ili ne, bez da se pocne koristiti uvredama u principu je pokazao i dokazao svoju inteligenciju.


Sjajno, svaka cast. Ko si ti ono? Glupima treba rijec vodilja, možda stalno da se zaposliš, ne mre se bez tvog dubokosežnog uvida u suštinu stvari, definitivno.
Enivejz, oprostite ko god se nasao povrijedenim i uvrijedenim, a ja odjebavam nadesno.

A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Fuck Censorship! ||| http://r2cu.wordpress.com/lavirint-comics-magazine/ ||| Recite NE cenzuri! ||| A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama.
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 29/09/2006 : 08:43:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
Dolijevanje ulja na vatru: Eto kad radiss besplatno, Emire. Da si radijo za pare sad bi ti se fuchkalo ssto itko misli...>:)

mcn

Pogledajte http://qstrip.blog.hr! Moj dnevnik citanja na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 12 na svim kioscima! *** Arhiva SERGEJA na www.zmcomics.co.yu *** Arhiva MARTINE MJESEC na www.stripovi.com/martinamjesec.asp!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12912 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 29/09/2006 : 09:56:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message
quote:
Originally posted by mcn

Dolijevanje ulja na vatru: Eto kad radiss besplatno, Emire. Da si radijo za pare sad bi ti se fuchkalo ssto itko misli...>:)

mcn

Pogledajte http://qstrip.blog.hr! Moj dnevnik citanja na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 12 na svim kioscima! *** Arhiva SERGEJA na www.zmcomics.co.yu *** Arhiva MARTINE MJESEC na www.stripovi.com/martinamjesec.asp!


Macane, samo da ti ukažem na grešku u sigu. Linkovi za Q Strip blog i Martinu Mjesec ti ne rade zbog usklicnika u adresi na kraju.

________________________
You are already dead.
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 29/09/2006 : 13:14:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>Macane, samo da ti ukažem na grešku u sigu.

Grr, okej. Hvala! :)

mcn

Pogledajte http://qstrip.blog.hr! Moj dnevnik citanja na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 12 na svim kioscima! *** Arhiva SERGEJA na www.zmcomics.co.yu *** Arhiva MARTINE MJESEC na www.stripovi.com/martinamjesec.asp!
Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 01/10/2006 : 12:46:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message
quote:
Originally posted by mcn

Dolijevanje ulja na vatru: Eto kad radiss besplatno, Emire. Da si radijo za pare sad bi ti se fuchkalo ssto itko misli...>:)

mcn

Pogledajte http://qstrip.blog.hr! Moj dnevnik citanja na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 12 na svim kioscima! *** Arhiva SERGEJA na www.zmcomics.co.yu *** Arhiva MARTINE MJESEC na www.stripovi.com/martinamjesec.asp!



iz ovog covjeka progovara iskustvo
cestitke
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000