forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 D.Dog gigant u prodaji
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 17/10/2006 : 20:21:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
pa napisao si nege, dobro se secam da je Markos kriv za rusenje strip scene u hrvata, a Boban u srba...

________________________
''Zaboravio sam imena, brojeve telefona, mladeze na bezobraznim mestima, nicega se vise ne secam. Svi pravi mangupi boluju od amnezije...''
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 17/10/2006 : 20:35:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
ma to
to je bila tek opaska...ne elaborat, kao što sam fino izveo tezu na s-comu npr.


Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 18/10/2006 : 05:44:51  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by Curunir

ne zanima me nimalo, ali stvarno vrlo dobra cijena, bravo Srbi!!!...pod uvjetom da je a4 dakako...




hehe
a ja baš suprotno od carobnjaka
zanima me najviše, no cijena ne valja, tj. to kolekcionarsko izdanje. za format me zaboli.



Tako je govorio Zagortustra.



ides od toga da moraju u hc ako zele zaraditi...onda usporedis s hr i cijena je dobra...
nemoj sad o rusenju strip scene u srba, plz

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.

A sta tamo ima da se rusi?

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

priki
Junior Member

Wallis and Futuna Islands
424 Posts

Member since 08/02/2005

Posted - 18/10/2006 : 08:01:05  Show Profile Show Extended Profile  Send priki a Private Message
Kupio sam juce DD gigant br.1 i uradjen je kao HC u A4 formatu. Veoma lepo izgleda bez obzira sto je naslovnica malo preradjena i nije bas ista kao u originalu. Vrlo pohvalno od Systema sto je poceo sa izdavanjem giganta, jos kad bi neko poceo da izdaje almanahe od istog junaka... Sto se samog izdanja tice, moram da primetim da sam primetio dva tri tipfelera, zatim cini mi se da su nesto malo zbrkali sa uvodnim govorom, tj. kao da je stamparija nesto zeznula sa stranicama pa je uvodni govor presecen sa stranicama koje najavljuju prvu pricu. takodje cini mi se da i kvalitet papira nije bas zadovoljavajuci jer se cesto providi (ali nije alarmantno) ono sto je na narednoj stranici. To pricam za one kojima ovako nesto smeta i koji zbog takvih stvari ne bi kupili strip. Meni licno to ne smeta i presrecan sam sto se ovako nesto pojavilo na trzistu. Inace cena je oko 900 din ili oko 11eura.

Mister No rules!
Go to Top of Page

panasonik
New Member

105 Posts

Member since 23/09/2003

Posted - 18/10/2006 : 10:01:29  Show Profile Show Extended Profile  Send panasonik a Private Message
Format je pun A4,isti kao kod Bouncera i Technopapa. Sto se tice naslovne ona je originalna ali devojke koje rade pripremu nisu uspele da provuku originalnu naslovnu stranu preko naseg formata tako da smo se odlucili za okvir i umanjili eventualne nedostatke. Sto se tice eventualnih tipfelera u stipu na zalost Boneli nema prve gigante u digitalnom formatu tako da smo morali da skeniramo crno bele strane. Takodje primerak koji smo imali je malo starijeg datuma tako da su i na njemu bila mala ostecenja pa je i skeniranje bilo otezano. Stamparija nije napravila gresku prilikom stampanja uvoda vec smo mi namerno podelili uvod kako bismo sliku koja prethodi prvoj pricu spojili na dve strane. Papir je 80gr ofsetni i jedini razlog je taj sto smo hteli da cena bude sto nize imajuci u vidu broj stampanih komada,format i povez. Da odmah razjasnimo cena bi bila manja za 1 evro da smo isli na meki povez tako da smo smatrali da je bolje platiti 11 evra za tvrdi povez DDG1 nego 10 za meki povez. Drugi broj je planiran za Novu Godinu.
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2815 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/10/2006 : 10:25:28  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message
Ok, hvala. Kupujem.

Jack the Black.
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 18/10/2006 : 11:25:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message
Kako sam i mislio, nasao sam Gigant u knjizari Omen sinoc - sto znaci da ce, verovatno, danas moci da se nadje i u striparnicama.
Stvari stoje ovako kako je to Priki izneo a Panasonik pojasnio: mozemo biti skroz zadovoljni izdanjem, ako se manemo cepidlacenja. Pohvale SCu, uz nadu da ce istrajati u izdavanju ove serije duze nego sa regularnim izdanjem.

Ipak, jedno cepidlacenje - potpuno nevezano sa kvalitetom izdanja - nuzno mi se zalomilo: Marko Stojanovic, koji je napisao uvod, izmedju ostalog kaze i ovo:
"...opsti je utisak da nijedan od njih (misli se na DD scenariste), SEM MOZDA RUJUA, nije uspeo da liku i serijalu pruzi onu zaokruzenost i bogatstvo nijansi kao njegov kreator, Ticijano Sklavi."

To je konstatacija ciji vlasnik mora biti svestan svoje usamljenosti u veri u nju, uz duzno postovanje. Ali oke, covek tako misli, sve oke.

Sto se samih prica tice, prvu vec znate, objavljena je u prvom broju edicije Slobodne Dalmacije i veoma je omilljena medju fanovima. Sta reci, lepo ju je napokon videti u originalnom formatu. I lepo je videti Casertanoa iz tog perioda, jer je posle imao i jednu fazu koju ne volim mnogo - a vrhunac je poslednja Sklavijeva prica, "Projekat" (#176) gde mi, kunem se, na momente Casertanov stil lici na Roberta Kramba, verovali ili ne:)

Druga prica je veoma kratka, zove se "Zlocini iz ljubavi" - Sclavi i Brindisi. Nista specijalno, narocito onima koji su citali Komsiju, Drugog ili Margeritu - dakle, isto kratke forme ali mnogo upecatljivije. No, daleko od toga da je ova ubi-Boze-losa. Brindisi je ovde u onoj svojoj ranoj fazi, kada je njegov i Siniscalchijev stil bio slican.

Treca prica je "Sudnji dan" - Sclavi i omiljeni nam Cossu. Veoma citljivo i zanimljivo stivo,zabavna prica, rasplet bezveznjikav jako (bar meni) ali nema veze, bese lepo citati. Sclavija, izmedju svega ostalog, obozavam zbog toga sto sjajno vodi radnju i onih prica koje na kraju nisu nesto posebno. Naravno, ne bese lepo i gledati, Cossu je Cossu i tu nema ni levo ni desno.

Sve u svemu, apsolutni favorit je prica koju smo vec ranije citali, ali nista ne mari. Nabavite, obavezno!!!

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!

Edited by - Leo Charm on 18/10/2006 11:28:30
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 18/10/2006 : 11:56:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Hmmm... diskutabilan stav to o Rujuu, cak i uz ograde, narocito kada se uzme u obzir da je najgora Barbatova (La peste) neiskazivo bolja od najgoreg Rujua (Svemirac), a najbolja Barbatova (L'ultimo arcano, Oltre quella porta) drasticno bolja od najboljeg Rujua (Komšija, Drugi).

No dobro, taj fakat možda i nije toliko ocigledan kada se uzmu u obzir samo ovde prevedena izdanja.

--
"Et maintenent, vite au Nile!"
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 18/10/2006 : 12:19:36  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by Leo Charm

Ipak, jedno cepidlacenje - potpuno nevezano sa kvalitetom izdanja - nuzno mi se zalomilo: Marko Stojanovic, koji je napisao uvod, izmedju ostalog kaze i ovo:
"...opsti je utisak da nijedan od njih (misli se na DD scenariste), SEM MOZDA RUJUA, nije uspeo da liku i serijalu pruzi onu zaokruzenost i bogatstvo nijansi kao njegov kreator, Ticijano Sklavi."



Što znaci "zaokruženost i bogatstvo nijansi"? On se Dylana nije niti dotaknuo vec niže pricu na pricu iz horror i srodnih miljea. Vrluda iz žanra u žanr, izbjegava splatter elemente, price su mu vrlo zemaljske s nimalo onirizma.

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 18/10/2006 : 12:26:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
quote:
Originally posted by Leo Charm

Kako sam i mislio, nasao sam Gigant u knjizari Omen sinoc - sto znaci da ce, verovatno, danas moci da se nadje i u striparnicama.
Stvari stoje ovako kako je to Priki izneo a Panasonik pojasnio: mozemo biti skroz zadovoljni izdanjem, ako se manemo cepidlacenja. Pohvale SCu, uz nadu da ce istrajati u izdavanju ove serije duze nego sa regularnim izdanjem.

Ipak, jedno cepidlacenje - potpuno nevezano sa kvalitetom izdanja - nuzno mi se zalomilo: Marko Stojanovic, koji je napisao uvod, izmedju ostalog kaze i ovo:
"...opsti je utisak da nijedan od njih (misli se na DD scenariste), SEM MOZDA RUJUA, nije uspeo da liku i serijalu pruzi onu zaokruzenost i bogatstvo nijansi kao njegov kreator, Ticijano Sklavi."

To je konstatacija ciji vlasnik mora biti svestan svoje usamljenosti u veri u nju, uz duzno postovanje. Ali oke, covek tako misli, sve oke.

Sto se samih prica tice, prvu vec znate, objavljena je u prvom broju edicije Slobodne Dalmacije i veoma je omilljena medju fanovima. Sta reci, lepo ju je napokon videti u originalnom formatu. I lepo je videti Casertanoa iz tog perioda, jer je posle imao i jednu fazu koju ne volim mnogo - a vrhunac je poslednja Sklavijeva prica, "Projekat" (#176) gde mi, kunem se, na momente Casertanov stil lici na Roberta Kramba, verovali ili ne:)

Druga prica je veoma kratka, zove se "Zlocini iz ljubavi" - Sclavi i Brindisi. Nista specijalno, narocito onima koji su citali Komsiju, Drugog ili Margeritu - dakle, isto kratke forme ali mnogo upecatljivije. No, daleko od toga da je ova ubi-Boze-losa. Brindisi je ovde u onoj svojoj ranoj fazi, kada je njegov i Siniscalchijev stil bio slican.

Treca prica je "Sudnji dan" - Sclavi i omiljeni nam Cossu. Veoma citljivo i zanimljivo stivo,zabavna prica, rasplet bezveznjikav jako (bar meni) ali nema veze, bese lepo citati. Sclavija, izmedju svega ostalog, obozavam zbog toga sto sjajno vodi radnju i onih prica koje na kraju nisu nesto posebno. Naravno, ne bese lepo i gledati, Cossu je Cossu i tu nema ni levo ni desno.

Sve u svemu, apsolutni favorit je prica koju smo vec ranije citali, ali nista ne mari. Nabavite, obavezno!!!

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!




Nope, nije Marko sam u konstataciji za Rujua, i ja otprilike mislim tako, ne bezim od cinjenice da je taj Ruju mozda napisao par najgorih epizoda Dylana, ali isto tako moze da se pohvali i sa par odlicnih, e sad jedino ne znam kako stvari stoje sa Barbatovom, al' ima vremena...

________________________
''Zaboravio sam imena, brojeve telefona, mladeze na bezobraznim mestima, nicega se vise ne secam. Svi pravi mangupi boluju od amnezije...''
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 18/10/2006 : 12:34:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
TRI odlicne.

Ali to nije dovoljno iskupljenje za Svemirca.

--
"Et maintenent, vite au Nile!"
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 18/10/2006 : 12:42:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
NE znam zasto imam osecaj da te tri na koje ti mislis, ja nisam ni citao... Kad sam pomenuo tih par epizoda koje su meni dobre, mislio sam na >>> Vjecnu iluziju, Skener i Zvjezdanu prasinu...

________________________
''Zaboravio sam imena, brojeve telefona, mladeze na bezobraznim mestima, nicega se vise ne secam. Svi pravi mangupi boluju od amnezije...''
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 18/10/2006 : 12:48:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Vecna iluzija, Drugi i Komšija, kao što vec spomenuh... Skener i Zvezdana prašina baš i ne spadaju u DD remek dela. Citljive su, ali nisu ništaposebno.

--
"Et maintenent, vite au Nile!"
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 18/10/2006 : 12:50:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
ok, za prasinu cu da se slozim, ali skener mi je mnogo dobro legao... "Drugi", koji su broj po orginalnoj???

________________________
''Zaboravio sam imena, brojeve telefona, mladeze na bezobraznim mestima, nicega se vise ne secam. Svi pravi mangupi boluju od amnezije...''

Edited by - Duh_koji_hoda on 18/10/2006 12:52:13
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 18/10/2006 : 13:03:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Gigant broj 6-7-8-9, zaboravih koji beše tacno.

--
"Et maintenent, vite au Nile!"
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 18/10/2006 : 13:05:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
Evo sad sam pogledao, Br.8.... Heh pa znaci sve sam citao... Jest i te dve price su ok, pogotovo Komsija...Mad ja sam mislio samo na regularne brojeve....

________________________
''Zaboravio sam imena, brojeve telefona, mladeze na bezobraznim mestima, nicega se vise ne secam. Svi pravi mangupi boluju od amnezije...''
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 18/10/2006 : 14:03:28  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
19 naprama 5, Ruju - Barbato, toliko je negdje omjer koliko ih je prevedeno na domace jezike... Tako da ne možemo (ko ih nije citao) baš kompetentno usporedivati Rujuova djelca cija karijera traje vec jedno vrijeme i razdoblje Barbatice koje tek zapocinje. Meni se dopala i nova "Urlatorica" ili "Sunceve pjege" (pravi horrorci iz 80-tih) npr. osim onih Rujuovih nabrojenih. I Meddine zadnje stvari su sasvim dobre. Ako vec govorimo o nasljedniku, Sclavijevom, to je sigurno Barbato.

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

priki
Junior Member

Wallis and Futuna Islands
424 Posts

Member since 08/02/2005

Posted - 18/10/2006 : 14:41:21  Show Profile Show Extended Profile  Send priki a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

19 naprama 5, Ruju - Barbato, toliko je negdje omjer koliko ih je prevedeno na domace jezike... Tako da ne možemo (ko ih nije citao) baš kompetentno usporedivati Rujuova djelca cija karijera traje vec jedno vrijeme i razdoblje Barbatice koje tek zapocinje. Meni se dopala i nova "Urlatorica" ili "Sunceve pjege" (pravi horrorci iz 80-tih) npr. osim onih Rujuovih nabrojenih. I Meddine zadnje stvari su sasvim dobre. Ako vec govorimo o nasljedniku, Sclavijevom, to je sigurno Barbato.

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?



Meni se ona uopste ne svidja... Nijedna epizoda koju sam do sad procitao nije ostavila neki preterano dobar utisak na mene...

Mister No rules!
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 18/10/2006 : 14:48:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by Duh_koji_hoda

Evo sad sam pogledao, Br.8.... Heh pa znaci sve sam citao... Jest i te dve price su ok, pogotovo Komsija...Mad ja sam mislio samo na regularne brojeve....

________________________
''Zaboravio sam imena, brojeve telefona, mladeze na bezobraznim mestima, nicega se vise ne secam. Svi pravi mangupi boluju od amnezije...''

Kako si samo mogao citati Bonellija?

Aman jada kad' akšam ovlada, u minute kad' bulbuli šute, kad' bol sanja kraj dulova granja, a dert guši i suze osuši!
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 18/10/2006 : 15:46:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
Sejo prijatelju, upravo zato sto citam Bonellija sticem pravo i da pljujem po njemu, kad osetim potrebu.... bespotrebna provokacija.... ako hoces mogu ja odmah sad da ospem paljbu....

________________________
''Zaboravio sam imena, brojeve telefona, mladeze na bezobraznim mestima, nicega se vise ne secam. Svi pravi mangupi boluju od amnezije...''
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 18/10/2006 : 15:48:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Ako vec govorimo o nasljedniku, Sclavijevom, to je sigurno Barbato.




Ovako, Sclavi uopce nema nasljednika a sigurno ne u Barbatovoj jer njezin Dylan je drugaciji od Sclavijevog. Ono što Sclavi u najboljem slucaju ima je nekolicina oponašatelja; primjerice, Cjavi je više-manje uspješno pokušao kopirati sklavijesku kvazi-filozofiju, simboliku i onirizam, dok je recimo Faraci na žalost pokupio ono najgore od Sclavija a to je sklavijevska pateticnost...

in the evidence of its brilliance

Edited by - kiky on 18/10/2006 15:49:33
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 18/10/2006 : 16:00:25  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by kiky

quote:
Originally posted by DeeCay

Ako vec govorimo o nasljedniku, Sclavijevom, to je sigurno Barbato.


Ovako, Sclavi uopce nema nasljednika a sigurno ne u Barbatovoj jer njezin Dylan je drugaciji od Sclavijevog. Ono što Sclavi u najboljem slucaju ima je nekolicina oponašatelja; primjerice, Cjavi je više-manje uspješno pokušao kopirati sklavijesku kvazi-filozofiju, simboliku i onirizam, dok je recimo Faraci na žalost pokupio ono najgore od Sclavija a to je sklavijevska pateticnost...



No najviše se poigrava likom kao da mu je ona otac. Majka Barbato. Kome je pripala cast pisati 200-ti broj? Barbato. I ovaj dvobroj za obljetnicu. Smatram da danas vodi u Dylan Dog staffu, a i pogledamo li, gdje su kritike i pohvale, piše se o Barbato. Vidim i ja da je drukciji Dylan od nje nego od Sclavija. I Rujuov je drugaciji na svoj nacin.

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 18/10/2006 : 16:24:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by Duh_koji_hoda

Sejo prijatelju, upravo zato sto citam Bonellija sticem pravo i da pljujem po njemu, kad osetim potrebu.... bespotrebna provokacija.... ako hoces mogu ja odmah sad da ospem paljbu....

________________________
''Zaboravio sam imena, brojeve telefona, mladeze na bezobraznim mestima, nicega se vise ne secam. Svi pravi mangupi boluju od amnezije...''

Bez paljbe, molim. Primirje još uvijek traje.

Aman jada kad' akšam ovlada, u minute kad' bulbuli šute, kad' bol sanja kraj dulova granja, a dert guši i suze osuši!
Go to Top of Page

LeeMan
Senior Member



Hungary
1257 Posts

Member since 04/10/2003

Posted - 18/10/2006 : 16:26:21  Show Profile Show Extended Profile  Send LeeMan a Private Message
11evra...nije loshe u odnosu na pocetnu cenu koja je trebala da bude 400-500din., a sto me najvishe nervira je sto su to sve one priche koje sam vec jednom procitao. Kupicu ga ali ne sad...za par meseci kad nekom dosadi i da mi ga za nekih 8evra...

Poljem se širi miris tamjana, miriše cvece k'o moja dragana...
Go to Top of Page

djuna
New Member



Serbia
211 Posts

Member since 20/07/2004

Posted - 18/10/2006 : 16:41:17  Show Profile Show Extended Profile  Send djuna a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

TRI odlicne.

Ali to nije dovoljno iskupljenje za Svemirca.

--
"Et maintenent, vite au Nile!"



Tako je, a kad mu se pridoda jos i crtez Cossua, neuspeh je zagarantovan.
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.18 seconds. Snitz Forums 2000