forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 D.Dog gigant u prodaji
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

manhunter
Moderator



Switzerland
25148 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 18/10/2006 : 16:56:35  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by Duh_koji_hoda

Evo sad sam pogledao, Br.8.... Heh pa znaci sve sam citao... Jest i te dve price su ok, pogotovo Komsija...Mad ja sam mislio samo na regularne brojeve....

________________________
''Zaboravio sam imena, brojeve telefona, mladeze na bezobraznim mestima, nicega se vise ne secam. Svi pravi mangupi boluju od amnezije...''





Ne-mo-gu-da-ve-ru-jem!!!!!
Pa ti citaš Bonelli stripove???

Pa mislim stvarno....


svega ovoga ne bi bilo da je Pera odmah otišao u policiju
Go to Top of Page

XIII
Senior Member



Serbia
1013 Posts

Member since 05/05/2002

Posted - 18/10/2006 : 16:59:38  Show Profile Show Extended Profile  Send XIII a Private Message
quote:
Originally posted by LeeMan

11evra...nije loshe u odnosu na pocetnu cenu koja je trebala da bude 400-500din., a sto me najvishe nervira je sto su to sve one priche koje sam vec jednom procitao. Kupicu ga ali ne sad...za par meseci kad nekom dosadi i da mi ga za nekih 8evra...


a sto tek za par meseci? Strpi se nedelju dana do sajma. valjda ce biti neki popust :)

----------------------------------------------------
Scanlation grupa: http://groups.google.com/group/bdskenovi
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 18/10/2006 : 17:57:16  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by kiky

quote:
Originally posted by DeeCay

Ako vec govorimo o nasljedniku, Sclavijevom, to je sigurno Barbato.


Ovako, Sclavi uopce nema nasljednika a sigurno ne u Barbatovoj jer njezin Dylan je drugaciji od Sclavijevog. Ono što Sclavi u najboljem slucaju ima je nekolicina oponašatelja; primjerice, Cjavi je više-manje uspješno pokušao kopirati sklavijesku kvazi-filozofiju, simboliku i onirizam, dok je recimo Faraci na žalost pokupio ono najgore od Sclavija a to je sklavijevska pateticnost...



No najviše se poigrava likom kao da mu je ona otac. Majka Barbato. Kome je pripala cast pisati 200-ti broj? Barbato. I ovaj dvobroj za obljetnicu. Smatram da danas vodi u Dylan Dog staffu, a i pogledamo li, gdje su kritike i pohvale, piše se o Barbato. Vidim i ja da je drukciji Dylan od nje nego od Sclavija. I Rujuov je drugaciji na svoj nacin.

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?

Nije majka, dadilja

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4646 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 18/10/2006 : 19:37:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message
Lepa, lepa vest. I cena je sasvim ok. Pa da vidimo konacno majstora u velikom formatu ( mislim na Casertana naravno).
A #2 za novu godinu? Nije los taj tempo. Bravo za Systemovce.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 18/10/2006 : 19:47:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message
Super! Sto vise izdanja - to bolje!

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 18/10/2006 : 20:35:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
quote:
Originally posted by XIII

quote:
Originally posted by LeeMan

11evra...nije loshe u odnosu na pocetnu cenu koja je trebala da bude 400-500din., a sto me najvishe nervira je sto su to sve one priche koje sam vec jednom procitao. Kupicu ga ali ne sad...za par meseci kad nekom dosadi i da mi ga za nekih 8evra...


a sto tek za par meseci? Strpi se nedelju dana do sajma. valjda ce biti neki popust :)

----------------------------------------------------
Scanlation grupa: http://groups.google.com/group/bdskenovi



tesko, System i Marketprint ne prave popuste za sajam, bar do sada nisu....

________________________
''Zaboravio sam imena, brojeve telefona, mladeze na bezobraznim mestima, nicega se vise ne secam. Svi pravi mangupi boluju od amnezije...''
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25148 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 18/10/2006 : 20:42:42  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by panasonik

Format je pun A4,isti kao kod Bouncera i Technopapa. Sto se tice naslovne ona je originalna ali devojke koje rade pripremu nisu uspele da provuku originalnu naslovnu stranu preko naseg formata tako da smo se odlucili za okvir i umanjili eventualne nedostatke. Sto se tice eventualnih tipfelera u stipu na zalost Boneli nema prve gigante u digitalnom formatu tako da smo morali da skeniramo crno bele strane. Takodje primerak koji smo imali je malo starijeg datuma tako da su i na njemu bila mala ostecenja pa je i skeniranje bilo otezano. Stamparija nije napravila gresku prilikom stampanja uvoda vec smo mi namerno podelili uvod kako bismo sliku koja prethodi prvoj pricu spojili na dve strane. Papir je 80gr ofsetni i jedini razlog je taj sto smo hteli da cena bude sto nize imajuci u vidu broj stampanih komada,format i povez. Da odmah razjasnimo cena bi bila manja za 1 evro da smo isli na meki povez tako da smo smatrali da je bolje platiti 11 evra za tvrdi povez DDG1 nego 10 za meki povez. Drugi broj je planiran za Novu Godinu.



Nešto mi samo nije jasno: ako je original u A4 formatu, a i ovo idanje je u istog tog formata, kako da se naslovnice ne podudaraju?? Zbog tvrdih korica??
A ne znam kako drugi, ali za mene su tipfeleri greške u upisivanju teksta, pa ne vidim kakve to ima veze sa originalima..
Inace, radujem se izdanju, nadam se da ce dobro proci u prodaji, i što pre drugi broj!!

svega ovoga ne bi bilo da je Pera odmah otišao u policiju
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 18/10/2006 : 20:46:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message
Danas sam opet svratio do Omena da pazarim neke Barikove knjige koje sam zeleo, pa dobih informaciju da bi zeljeni tempo izlazenja DD Giganta bio na, manje vise, svaka dva i po meseca..
Drzimo palceve da SC istraje u ovoj nameri, naravno

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 18/10/2006 : 20:52:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

Nešto mi samo nije jasno: ako je original u A4 formatu, a i ovo idanje je u istog tog formata, kako da se naslovnice ne podudaraju??


Zbog fundamentalne istine na kojoj je baziran univerzum i koja je svugde primenljiva: tvrdi je veci od mekog.

--
"Et maintenent, vite au Nile!"
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25148 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 18/10/2006 : 20:59:23  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by manhunter

Nešto mi samo nije jasno: ako je original u A4 formatu, a i ovo idanje je u istog tog formata, kako da se naslovnice ne podudaraju??


Zbog fundamentalne istine na kojoj je baziran univerzum i koja je svugde primenljiva: tvrdi je veci od mekog.

--
"Et maintenent, vite au Nile!"




Ju što imaš prljava razmišljanja u vezi stripova!

Nego, je li taj tvrdi baš toliko veci od ovog mekog da mora da mu se i ram postavlja sa strane??

svega ovoga ne bi bilo da je Pera odmah otišao u policiju
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 18/10/2006 : 21:57:08  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by manhunter

Nešto mi samo nije jasno: ako je original u A4 formatu, a i ovo idanje je u istog tog formata, kako da se naslovnice ne podudaraju??


Zbog fundamentalne istine na kojoj je baziran univerzum i koja je svugde primenljiva: tvrdi je veci od mekog.

--
"Et maintenent, vite au Nile!"



Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 19/10/2006 : 04:27:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message
Da ne propustim samo komentar oko Sklavijevog naslednika - ali neka udje u zapisnik da ovo ne kazem da bih tek tako drzao stranu Paoli Barbato:)

Ja mislim da mi na momente ovde zapadamo u cisto leksikoloski problem - namece se pitanje sta, u ovoj prici, znaci ta rec 'naslednik'? To valjda nije isto sto i rec 'klon', zar ne? Ne moze se raspravljati, prema tome, ko je Sklaviju naslednik na kontu toga ko ga je u vise detalja iskopirao, niti kao krajnji cilj postaviti potpunu kopiju- nije cilj tog 'nasledjivanja' ona NN fora da se prebace razum i secanja u klonirano telo, te da se dobije isti taj, Nemo = Nathan Never:) Ja sam shvatio da je naslednik glavnog scenariste onaj koji ima ideju o tome kuda da povede serijal i glavne likove, ko ima petlje i sposobnosti da se manje ili vise uspesno bavi tim pitanjima i ima, u te svrhe, nekakav plan- a prema onome sto je Djole napisao na temi o jubileju, izlazi kao potpuno jasno da niko drugi sem Paole Barbato naprosto nema ni najmanju ideju sta bi se moglo po tom pitanju, jer fakat im nije zabranjeno.

Inace, sto se kopiranja Sklavija tice, meni nista drugo do upravo Kjaverotijev onirizam nije tako upecatljiv primer za promasaj. Trenuci njegovog blistanja u ovom maniru toliko su retki da ja, evo, ne znam primer.

No dobro, svaka nam se tema pretvori u ovo, majka mu stara:) Bataljujem smesta i vracam se svecarskoj atmosferi oko izlaska prvog Giganta:)

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 19/10/2006 : 08:45:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Ma za pljuvanje Chiaverottija uvek ima mesta. ;)

--
"Et maintenent, vite au Nile!"
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3489 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 19/10/2006 : 09:21:11  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message
Eto, kako ste vi drski i bezobrazni, na svakoga pljujete!

Homo homini lupus
Honores mutant mores
Actum ne agas
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 19/10/2006 : 10:03:09  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by manhunter

Nešto mi samo nije jasno: ako je original u A4 formatu, a i ovo idanje je u istog tog formata, kako da se naslovnice ne podudaraju??


Zbog fundamentalne istine na kojoj je baziran univerzum i koja je svugde primenljiva: tvrdi je veci od mekog.



Mada, vele da za stripofila nije važna velicina, vec majstorska izvedba.

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 19/10/2006 : 11:30:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
To su ti rekli?

--
"Et maintenent, vite au Nile!"
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 19/10/2006 : 11:39:09  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Zakljucujem i povlacim paralele sa univerzalnim istinama i glasinama na ovom forumu.

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

fantom
stripovi.com suradnik

Croatia
1434 Posts

Member since 12/12/2004

Posted - 19/10/2006 : 19:48:03  Show Profile Show Extended Profile  Send fantom a Private Message
Zna li netko hoce li izaci hrvatsko izdanje dd giganta da ne kupujem srpsko?
Go to Top of Page

rocco21
Senior Member

Croatia
1259 Posts

Member since 15/08/2004

Posted - 19/10/2006 : 21:16:44  Show Profile Show Extended Profile  Send rocco21 a Private Message
Bilo je govora ali nitko ne potvrduje ali ni ne demantira. Ne bi se cudio da izade, ja cu svakako još malo pricekati s kupnjom.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 20/10/2006 : 09:59:48  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Izašlo je vec jedno piratsko bosansko ako se ne varam i pola giganta u sklopu SD, tak da u biti vec i imamo prvi gigant samo po dijelovima...

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

rocco21
Senior Member

Croatia
1259 Posts

Member since 15/08/2004

Posted - 20/10/2006 : 10:53:35  Show Profile Show Extended Profile  Send rocco21 a Private Message
Tako je, zato mi i nije toliko priša uzimat ga sada kad ima toliko drugih izdanja što mislim nabavit.
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 20/10/2006 : 12:15:41  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message
ne zanima me DD Gigant, no kada sam jucer bio u MC-u, prolistao sam ga
meni to izgleda puno lošije od naših giganata ( Tex, MM, NN )
koji nisu puno skuplji, a da ne pricam o papiru ili onako šabacki napravljenoj naslovnici
od giganata, uzeo sam samo Texove, ostalo me ne zanima, ali moram priznati da su ljepše dizajnirani i da je papir puno bolji, a razlika u cijeni nije prevelika

if you only knew the power of the dark side
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3067 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 20/10/2006 : 12:22:42  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message
quote:
Originally posted by darth-vader

ne zanima me DD Gigant, no kada sam jucer bio u MC-u, prolistao sam ga
meni to izgleda puno lošije od naših giganata ( Tex, MM, NN )
koji nisu puno skuplji, a da ne pricam o papiru ili onako šabacki napravljenoj naslovnici
od giganata, uzeo sam samo Texove, ostalo me ne zanima, ali moram priznati da su ljepše dizajnirani i da je papir puno bolji, a razlika u cijeni nije prevelika

if you only knew the power of the dark side



da, toga sam se i bojao...lubellus i berni su dosta visoko digli ljestvicu kvalitete, a vjerovao sam da to "društvo" iz susjedne države može pratiti......ništa, moram ga osobono prelistati pa se uvjeriti....

"...I only dream in black and white..."
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 20/10/2006 : 12:30:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Ne znam kod vas, medutim, mislim da je u Darkwoodu razlika izmedu DD i Tex giganata DUPLA - jedan 900, drugi 1800.

E sad, ako to nije neka posebna razlika u ceni, oke.

No, možda i grešim.
--
"Et maintenent, vite au Nile!"

Edited by - Djole on 20/10/2006 12:32:52
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29211 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/10/2006 : 12:45:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Koliko ja znam, Libellus giganti (MM & NN) u Srbiji kostaju 1300 din. Ili se varam? Trebam zvati Slobu:)

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000