forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 DDEX Goblin (na kioscima)
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 08/12/2006 : 10:54:06  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by CAGLIOSTRO13

malo naivno ali interesatna prica, od svega moguceg majmun bas ukrade elf odjecu. I za koji kurac idiot govori da je goblin = vilenjak
goblini su jedno elfovi drugo



E, ako je ovo spoiler i majmun je ubojica, ima da te skalpiram i poklonim tvoj skalp poglavici Seminola Inace, onda je idiot Edgar alan Poe, jer se sigurno sjecaš tko je bio ubojica u Umorstva u ulici Rue Morgue... Hvala ti na ugodnom citanju stripa!

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 08/12/2006 : 11:40:08  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Nisam ga još procitao, cekam malo mira da si zguštam citanje (no, sad mi je splasnulo buduci da je "dobri" cagliostro13 zgrožen radnjom posrao cijelu stvar).

ALI, prolistao sam ga i Dallagnol je ovdje odlican (nije mi jasno kako je mogao napraviti onu užasnu Granicu uz tako dobru pricu). Ne znam cija je intervencija bila, ni svako malo pa u kadru iskoci neku patuljak, vilenjaka, patuljak, vila, Freddy (povezuje se s Tamom?) Teme su mu slicne, slasherske eksploatacije tema i likova iz drugih medija (Tama - Freddy, Mora ljetne noci - Zona sumraka, Goblin - Ubojstva iz Rue Morgue)

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 08/12/2006 : 12:32:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Dallagnol mi ne smeta u "Granici"... nakaradno halucinogentan crtež (a to mislim u pozitivnom smislu). A što se same "Granice" tice, Cjavi nastupa ambiciozno, istice se svojom osebujnošcu, otklonom od svakidašnjeg... no ambiciju pokopava rasplet pomalo nasilu isfuran , par banalnih rješenja, šupljikavosti (foru o bijesu nerodene duše cisto onako pred kraj bezvoljno izvali samo da prici kao da neki smisao).

in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 08/12/2006 : 13:04:43  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Granica i ona prica tipa Videodrom (ne sjecam se tocno kak, oko je naslovnici) su stvarno loš Dalagnollov izraz, dok u ovim prvim pricama sasvim pristojno izgleda, ko neki sasvim drugi crtac... Meni je Granica sasvim dobra prica unutar drugih prica, kao da gledam Tales from the Crypt. Davno sam je citao.

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 18/12/2006 : 15:55:23  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Konacno procitao... Sasvim decentan slasher, a Chiavi se cak u jednom momentu ponio poetiziranjem pa koknuo Snjeguljicu, 7 patuljaka i ostale Mada, stvarno covjek nikad nije cuo kakva je razlika izmedu goblina, vilenjaka, patuljka... To me kao fantasy poklonika uistinu smetalo tijekom citanja.

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

npetros2@htnet-dsl
Advanced Member



Papua New Guinea
3783 Posts

Member since 22/02/2006

Posted - 18/12/2006 : 20:06:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit npetros2@htnet-dsl's Homepage  Send npetros2@htnet-dsl a Private Message
Goblin je sasvim solidna epizoda...
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 19/12/2006 : 11:35:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message
Vala, on i Mari su primeri koliko dobar crtac moze da zaluta u nekakav svoj eksperiment ili sta vec i da se lagano zaputi ka totalnoj neprepoznatljivosti crteza.

...ne znam koliko cu lud ispasti ako kazem da mi je cak i to na neki cudan nacin zanimljivije nego crtaci koji se ne promene uopste...

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 19/12/2006 : 14:31:10  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by CAGLIOSTRO13

malo naivno ali interesatna prica, od svega moguceg majmun bas ukrade elf odjecu. I za koji kurac idiot govori da je goblin = vilenjak
goblini su jedno elfovi drugo



E, ako je ovo spoiler i majmun je ubojica, ima da te skalpiram i poklonim tvoj skalp poglavici Seminola Inace, onda je idiot Edgar alan Poe, jer se sigurno sjecaš tko je bio ubojica u Umorstva u ulici Rue Morgue... Hvala ti na ugodnom citanju stripa!

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?



Sorry, old boy, ali od srca si me nasmejao

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 22/12/2006 : 10:37:21  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
"Osim što mogu stvarati svjetove, mogu promijeniti i vlastito mišljenje" - rece DeeCay.

Dakle, mislim da smo nepravedno optužili jadno Chiavija da nema pojma kaj je goblin, kaj vilenjak, a kaj elf. Svi smo ocito pod ispranog mozga od Gospodara prstenova da su elfovi visoki i vitki bijele kose, a goblini ružna podzemna bica, izrod mraka. Medutim, folklor pojedinih zemalja govori nam drugacije. Naime, rijec goblin prema tome i tome je došla iz anglofrancuskog gobelin, što je vjerojatno deminutiv od Gobela, imena povezanog sa rjecju i stvorenjima zvanim kobold. A Koboldi su pak duhovi iz njemackog folklora. Naziv dolazi iz njemacke rijeci kobalt ili kobold koja znaci "zli duh", i cesto se prevodi u engleski kao goblin. Goblini su groteskni vilenjaci koji mogu biti visoki od patuljka do visine covjeka.

Elfovi su takoder razlicita prica kod razlicitih folklora. U Norveškoj su veliki kao ljudi, kod Brace grimm su jedva 1 foot veliki marljivi ljudci, u staroengleskom su bili kod ljudi, a modernije price pricaju o malim elfovima itd. U Gospodarima su jako slicni ljudima, a u americkim pricama od djedu mrazu elfovi znaju biti maleni ko patuljci.


Engleski elf (maleni)



Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000