forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Bosanske Basne & Presveto Srce
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

LeeMan
Senior Member



Hungary
1257 Posts

Member since 04/10/2003

Posted - 18/12/2006 : 16:25:41  Show Profile Show Extended Profile  Send LeeMan a Private Message
Moze li mi neko u par recenica dati opis dva gore navedena stripa?

Only God can judge me!

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 18/12/2006 : 16:28:00  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Možeš cak dobiti i prvih šezdesetak stranica tih stripova. www.fibra.hr

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

LeeMan
Senior Member



Hungary
1257 Posts

Member since 04/10/2003

Posted - 18/12/2006 : 17:13:49  Show Profile Show Extended Profile  Send LeeMan a Private Message
OK, cu da pogledam, txs.

Only God can judge me!
Go to Top of Page

dcarapo2
Advanced Member

Argentina
3770 Posts

Member since 27/01/2004

Posted - 19/12/2006 : 22:04:35  Show Profile Show Extended Profile  Send dcarapo2 a Private Message
basne su ok,crtež je loš ali su price ok,pogotovo ona o tigru

zato oni koji misle,cijene rijeci gospodnje jer ako si u kremenadli ,nisi za kobasice
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 19/12/2006 : 22:33:06  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
lavrich je po mom neskromnom mishljenju verovatno najbolji/najkompletniji strip autor sa ovih prostora.
u BILO kom pogledu. vrsni scenarista i majstor linije.


****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29208 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/12/2006 : 22:38:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Ukusi su ukusi, nekome se nesto svidja, drugome ne, ali opet, nazvati Lavricev crtez losim je debelo pretjerivanje. Covjek ocito sjajno crta, a sad, da li se to svima svidja je drugo pitanjr. Meni je taj crtez odlican, ali stvarno odlican.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

dcarapo2
Advanced Member

Argentina
3770 Posts

Member since 27/01/2004

Posted - 19/12/2006 : 22:48:27  Show Profile Show Extended Profile  Send dcarapo2 a Private Message
cuj,možda pretjerujem ,ipak ste vas dvojica daleko ispred mene kao poznavaoci stripa no mislim da su basne imale radnju negdje iz indije ,da to niko ne bi posebno zapazio,po meni je lavric iskoristio ovdašnja sranja za svoju afirmaciju u svijetu stripa...citati su mi recimo,daleko citkiji i od basni

zato oni koji misle,cijene rijeci gospodnje jer ako si u kremenadli ,nisi za kobasice

Edited by - dcarapo2 on 19/12/2006 22:49:55
Go to Top of Page

jaka
Starting Member

Slovenia
9 Posts

Member since 19/12/2005

Posted - 20/12/2006 : 07:50:38  Show Profile Show Extended Profile  Send jaka a Yahoo! Message  Send jaka a Private Message
Procitao sam Bosanske basni. Teško sam ocekivao ovaj album i ocekivao sam puno ali na kraju nisam bio baš oduševljen. Ima unutra dvije price koje su mi bile ok a sve ostalo me baš nije oduševilo.
Go to Top of Page

LeeMan
Senior Member



Hungary
1257 Posts

Member since 04/10/2003

Posted - 20/12/2006 : 09:26:26  Show Profile Show Extended Profile  Send LeeMan a Private Message
Ja od ovoga sto sam procitao sa Fibrinog sajta mogu reci sledece: U Bosanskim Basnama mi je crtez na trenutke jako dobar, na trenutke losiji, a pricha tipichna...onako sta da kazem, mislim da je tema vec iscrpljena dovoljno...

Sto se tiche Presvetog Srca tu mi se samo naslovna svidja...

Only God can judge me!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 20/12/2006 : 09:40:16  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Skinuo sve previewe, no potrudio se procitati jedino one seksualne fantazije u Presvetom srcu... Samo šteta kaj najbolje tek dolazi, možda cu morati posuditi da saznam svršetak!

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

simi
Average Member

812 Posts

Member since 07/09/2005

Posted - 20/12/2006 : 10:08:25  Show Profile Show Extended Profile  Send simi a Private Message
Meni je vise muka od politicki angazovanih stripova.
Necu to.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 20/12/2006 : 10:09:52  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Pa uzmi Presveto srce. politics free

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

smile
Starting Member

Croatia
37 Posts

Member since 14/12/2006

Posted - 20/12/2006 : 13:09:32  Show Profile Show Extended Profile  Send smile a Private Message
dobri stripovi ali je Lavric uradio vec bolje stvari. Još uvijek nema prave kontinuitete kod domacih autora - nešto novo, originalno i da traje - više brojeva istih junaka. Ali - teško je to: tržište, puno rada, kreativa, neiscrpljive ideje - originalne, takve koje se ne uzimaju iz na primer novina, politike, istinitih prica itd. kad bi to bio samo paravan, možda bi se autori više oslobodili i uradili nešto sasvim novo ...
Ali svejedno, dobar je to rad, a po drugoj strani, možda nešto takvo vec postoji, a ja još nisam otkrio
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6141 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 22/12/2006 : 12:54:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Bosanske basne - po prvi puta ih procitao u Fibrinom izdanju.Vrlo dobar album,puno bolji od npr. Sarajevo tango koji se bavi slicnom temom.Vrijedi procitati.

Presveto srce - ovo je sigurno jedan od najintrigantnijih stripova koje sam citao.Tamo negdje oko 50.stranica sam mislio odustati,ali nakon toga te radnja ipak povuce da ga procitaš do kraja.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 22/12/2006 : 16:41:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message
... NARODE, Bosanske basne nisu trendovski strip, naprotiv!? i on nije nastao 2006. god, vec davno prije, kad mu je i bilo vrijeme da izade. I meni je ostavio gorak okus u ustima, nakon prve pricice "Ribe", pogotovo jer se radi, najvjerojatnije u Splitu, di moj "zemo" iako je šupak, ipak daje bošnjackim izbjeglicama sardinu. Mislim i ja, da u globalu nije bilo baš tako, ali jebiga, bilo je i takvih stvari.
Inace, strip je genijalan, u svakom pogledu. Price i ljudi u njima djeluju jednostavno stvarno.

Upri tute, rodijace!
http://rico.bloger.hr/
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 29/12/2006 : 21:01:52  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message
meni su Basne šokantne i ostavljaju vrlo, vrlo gorak okus.
Ne znam koja mi je prica bila tragicnija, i koja me je više ganula... zbilja skup odlicnih prica. Teško je izdovjiti poneku, ali meni su iznad prosjeka prva i ona u susjednim rovovima. Pa i predzadnja... ma sve su mi odlicne... zbilja me ganulo.

Presveto srce mi je odlicno. Kažeš Aco da si mislio odustati oko 50 stranice ? Što te ponukalo da citaš dalje ?
Baš sam preksinoc pogledao Holy Mountain od Jodorowskog. Dosta je to slicno, provlace se slicne teze. Odlican crtež, prica još bolja. Koji su to mozgovi smišljali. Što se njemu u glavi vrti :)

if you only knew the power of the dark side
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 29/12/2006 : 21:07:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
quote:
Originally posted by jaka
Ima unutra dvije price koje su mi bile ok a sve ostalo me baš nije oduševilo.


Danas je lijepo naci i 10 stranica u stripu koje ti se svidaju
Darth, "Prica u rovovima" koju navodiš nije izdavana prije ovog albuma.

A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Fuck Censorship! ||| http://r2cu.wordpress.com/lavirint-comics-magazine/ ||| Recite NE cenzuri! ||| A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama.
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 29/12/2006 : 21:11:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
ili jeste, ali nije bila u slovenskom albumu...?

A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Fuck Censorship! ||| http://r2cu.wordpress.com/lavirint-comics-magazine/ ||| Recite NE cenzuri! ||| A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama.
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 29/12/2006 : 21:30:48  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
quote:
Originally posted by Emir Pasanovic

ili jeste, ali nije bila u slovenskom albumu...?



u slovenskom svakako nije(I i to mi je bilo najlepshe iznenadjenje kada sam krenuo da listam Fibrino izdanje).
verovatno je dodata kasnije za francusko izdanje.
kakogodbilo - NAJbolje fibrino izdanje u ovom bulku.


****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 29/12/2006 : 21:48:07  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message
kako je Fibra startala, zanima me što ce biti slijedece ?
da li može bolje :)

if you only knew the power of the dark side
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 29/12/2006 : 22:00:43  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
moze, moze

****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 29/12/2006 : 22:25:24  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message
ajd' da i to vidim

if you only knew the power of the dark side
Go to Top of Page

smile
Starting Member

Croatia
37 Posts

Member since 14/12/2006

Posted - 29/12/2006 : 23:16:50  Show Profile Show Extended Profile  Send smile a Private Message
rade ljudi, nema šta
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29208 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 30/12/2006 : 00:57:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by darth-vader

meni su Basne šokantne i ostavljaju vrlo, vrlo gorak okus.
Ne znam koja mi je prica bila tragicnija, i koja me je više ganula... zbilja skup odlicnih prica. Teško je izdovjiti poneku, ali meni su iznad prosjeka prva i ona u susjednim rovovima. Pa i predzadnja... ma sve su mi odlicne... zbilja me ganulo.

Presveto srce mi je odlicno. Kažeš Aco da si mislio odustati oko 50 stranice ? Što te ponukalo da citaš dalje ?
Baš sam preksinoc pogledao Holy Mountain od Jodorowskog. Dosta je to slicno, provlace se slicne teze. Odlican crtež, prica još bolja. Koji su to mozgovi smišljali. Što se njemu u glavi vrti :)

if you only knew the power of the dark side


Drago mi je da ti se svidjelo.
Epizoda "u rovovima", Mazga, je nacrtana dodatno za fr. izdanje, nije bila objavljena u originalnom slovenskom, ali je bila serijalizirana u Mladini.
Da li moze bolje dalje? Uvijek moze bolje. Ima toliko dobrih stripova koji su kod nas ili neobjavljeni ili totalno nepoznati, vjerujem da ce vam biti zanimljivi.


Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 30/12/2006 : 10:25:53  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message
kada ceš objaviti popis
na siteu piše da starta s radom 01.01.07.

if you only knew the power of the dark side
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29208 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 30/12/2006 : 10:33:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Sajt ce malo kasniti, popis ce biti krajem drugog mjeseca, tad bi trebao imati sve ugovore potpisane, ili bar veliku vecinu da mogu najaviti izdavacki plan.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000