forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Bosanske Basne & Presveto Srce
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 30/12/2006 : 13:46:54  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message
Markose, ti k'o da si statistiku završio gore na PMF-u, svemu stavljaš toleranciju :)

Zanima me da li su ti pregovori mukotrpni, tj. da li se oko prava može lagano i ležerno razgovarati, ili su tu u igri neki ljudi s kojima razgovor baš i nije normalan. Da se ne ponavlja slika iz nogometa, gdje se za igraca ( u ovom slucaju prava ) bori mjesecima ?

if you only knew the power of the dark side
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 30/12/2006 : 15:10:00  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
po nekom mom dosadashnjem iskustvu - situacije varijaju.
od drkosha koji te mesecima zavlache za odgovor na najobichniji upitni mejl i nenormalnih cifara sa kojima se barata(uglavnom oko kupovine materijala/skenova koji neretko dostignu i vetju cenu negoli shto su sama prava za strip) do opushtenjaka koji odgovaraju u toku radnog dana i chak ponekad na upit/molbu spuste cenu materijala na neki nama razumniji nivo.
nazalost, ova prva vrsta je brojnija.
poprilichno....


****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 30/12/2006 : 15:24:25  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message
zanimalo me to oko cijene
da li istu cijenu placamo mi i netko iz npr. Njemacke ?
logicno je da svi placamo isto ( jer kupujemo isto, prava za izdavanje ), ali to opet nema smisla.

if you only knew the power of the dark side
Go to Top of Page

Witchblade
Senior Member



Croatia
2754 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 30/12/2006 : 15:25:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Witchblade a Private Message
quote:
od drkosha koji te mesecima zavlache {...} do opushtenjaka koji odgovaraju u toku radnog dana i chak ponekad na upit/molbu spuste cenu materijala na neki nama razumniji nivo
nazalost, ova prva vrsta je brojnija.


A ovi drugi? Netko koga znamo?

Hocemo imena iz obje skupine, tako da prvu bojkotiramo, a drugu kupujemo sto vise!

"No. Not even in the face of Armageddon. Never compromise."

Edited by - Witchblade on 30/12/2006 15:26:57
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1298 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 31/12/2006 : 11:34:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message
"crtež je loš"

Po mome su basne najbolji slovenacki strip svih vremena i izasli su u vreme, kad se sranje jos desavalo. Basne i Gorazde su za mene ono najbolje o Jugo ratovima u stripu (Herman je proizveo nesto ne bas scenaristicki sijajno a Kubert je uradio totalnu glupost).

Ako je to lose nacrtano, onda i ne znam sta je dobro nacrtano.
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 31/12/2006 : 12:51:05  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message
meni je crtež vrlo dobar do odlican, no to opet ovisi o osobnim afinitetima naravno

if you only knew the power of the dark side
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29208 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 31/12/2006 : 13:02:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by darth-vader

zanimalo me to oko cijene
da li istu cijenu placamo mi i netko iz npr. Njemacke ?
logicno je da svi placamo isto ( jer kupujemo isto, prava za izdavanje ), ali to opet nema smisla.

if you only knew the power of the dark side



cijena naravno nije ista, ovisi o formatu, broju primjeraka, cijeni primjerka itd itd.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 31/12/2006 : 17:23:41  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message
to onda pregovori idu do u sitne detalje ?
zanimljivo

if you only knew the power of the dark side
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6141 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 01/01/2007 : 16:35:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
quote:
Originally posted by darth-vader

Presveto srce mi je odlicno. Kažeš Aco da si mislio odustati oko 50 stranice ? Što te ponukalo da citaš dalje ?




Dobro pitanje..Odgovor je;ne znam baš;-))Možda sam u tom profesoru vidio i djelic sebe,pa sam ga poceo sažaljevati i na neki navijati za njega.I da,ipak je to Moebius koji se - ruku na srce - nakon drugog albuma malo opustio ali ipak je crtež jako lijep.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6402 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 11/01/2007 : 11:01:13  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message
Odlicne su Bosanske basne. Narocito price 'Pas' i 'Mazga' (dojma sam da je ovom drugom bio inspiriran Danis Tanovic, redatelj i scenarist 'Nicije zemlje'?).
Što se tice izdanja, previše upada u oci preucestala i nepravilna upotreba slova 'c', izgubljenog u prijevodu sa slovenskog na hrvatski :)
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29208 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 11/01/2007 : 12:49:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Drago mi je da ti se svidio. Inace, nisam htio dirati nista. To je originalni Lavricev tekst i originalni upis rukom, nisam niti slova promijenio. I mislim da je to ok, bez obzira za tih par c viška.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 11/01/2007 : 15:27:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
Hmm, pa ako si htio da zvuce autohtono onda si trebao prevesti makar c u c...
Jesi ostavio i ekavicu?

Imamo prostor, imamo domenu, samo nam trebaju vaši radovi: http://www.stripopeka.com/ ||| A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Lavirint in English: http://tinyurl.com/y93gym ||| A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama.
Go to Top of Page

deangelis
Junior Member

Croatia
374 Posts

Member since 04/12/2005

Posted - 20/01/2007 : 17:07:52  Show Profile Show Extended Profile  Send deangelis a Private Message
Završavam sa citanjem trece epizode u Presvetom srcu. Kada crta Moebius, nema sumnji, u to se ponovno uvjeravam. Presveto srce je GENIJALAN, OTKACENI strip, kako crtacki, tako i scenaristicki. Uz Bernetovog Tex-a i Krakena, po mome skromnom mišljenju, tri naj naj izdanja u 2006. godini.
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6141 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 21/01/2007 : 12:50:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
U novom Strip Bumerangu možete procitati intervju sa Markosom u vezi Fibre,daljnjih planova itd.Vrijedi kupiti i procitati.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29208 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 21/01/2007 : 12:58:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Aco

U novom Strip Bumerangu možete procitati intervju sa Markosom u vezi Fibre,daljnjih planova itd.Vrijedi kupiti i procitati.


Interview?!? Nisam dao nikakav interview! Mozda su iskoristili odgovore sa promocije u Ljubljani... Bas me zanima:)

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6141 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 21/01/2007 : 13:03:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Da ali ja to napisao da bude atraktivnije;-))

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

blueberry
Average Member



Croatia
526 Posts

Member since 30/03/2006

Posted - 31/01/2007 : 21:29:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit blueberry's Homepage  Send blueberry a Private Message
Pitanje za Markosa:
Zašto je Presveto srce izdano crno bijelo kada je u originalu kolor:
http://www5e.biglobe.ne.jp/~papierbd/Book/Moebius/Moebius-le%20piege%20de%20l'irrationnel.htm
http://www.bulledair.com/index.php?rubrique=planche&album=coeur_couronne1
Šteta ako je u pitanju bila cijena.Za takve autore ne treba štedjeti.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29208 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 31/01/2007 : 21:38:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Zato sto mi taj kolor nije toliko dobar, a niti je toliko neophodan. Meni se vise svidio c/b crtez. Cijena je nevazan faktor u ovom slucaju.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Vid
Senior Member

Slovenia
1253 Posts

Member since 07/10/2004

Posted - 31/01/2007 : 21:56:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Vid a Private Message
Još jedno pitanje ? Da li se zna, koje droge je uzimao Jodorowsky, kada je pravio scenarij ?
Go to Top of Page

ismolc34
Senior Member



Croatia
1146 Posts

Member since 01/09/2006

Posted - 31/01/2007 : 21:59:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit ismolc34's Homepage  Send ismolc34 a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Zato sto mi taj kolor nije toliko dobar, a niti je toliko neophodan. Meni se vise svidio c/b crtez. Cijena je nevazan faktor u ovom slucaju.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy


meni se više svida boja,bilo kakvaznaci u ovom slucaju vrijedi
zakon jacega
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29208 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 31/01/2007 : 22:01:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Kako mozes reci da ti se vise svidja bilo kakva boja od c/b stripa?!?

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29208 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 31/01/2007 : 22:02:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Vid

Još jedno pitanje ? Da li se zna, koje droge je uzimao Jodorowsky, kada je pravio scenarij ?


Pa, vjerojatno bi bilo zanimljivo istraziti, s obzirom na krajnji rezultat. Pogledaj mu samo filmove koje je snimio pa ces vidjeti sto su tripovi:)

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

blueberry
Average Member



Croatia
526 Posts

Member since 30/03/2006

Posted - 31/01/2007 : 22:08:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit blueberry's Homepage  Send blueberry a Private Message
Ne volim kada se stripovi izdaju c/b kada je u original u boji...
To me podsjeca na stripoteke kamo su objavljivali samo c/b verzije stripova.

Kada pogledaš ovu tablu:
http://www.bulledair.com/index.php?rubrique=planche&album=coeur_couronne1
Janjetov Zoran odradio je odlican posao ne može se usporediti sa c/b...crtež je za klasu bolji-dobiva na dubini i ljepoti.
Ukratko,ovakvo izdanje nije autenticno.Vjerujem da original nije naknadno bojan (poput Corto u Sibiru, iako uz dozvolu Prata)te sumljam da ce ikada više biti izdan na našim prostorima u boji.

Edited by - blueberry on 31/01/2007 22:25:49
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 31/01/2007 : 22:17:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
Moebius prosto vapi za bojom.

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

ismolc34
Senior Member



Croatia
1146 Posts

Member since 01/09/2006

Posted - 31/01/2007 : 22:19:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit ismolc34's Homepage  Send ismolc34 a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Kako mozes reci da ti se vise svidja bilo kakva boja od c/b stripa?!?

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy

danas mi je šarenoaj dont nou vaj?
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.44 seconds. Snitz Forums 2000