forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Bosanske Basne & Presveto Srce
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 01/02/2007 : 17:28:03  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
quote:
Originally posted by deangelis

"Braco" Srbi, znam da istina boli, ali prestanite kenjati po stripovima za koje smatrate da seru protiv vas.



ne generalizuj - ima ovde srBa kojima su te iste bosanske basne remek delo.

****************
"It eats you starting with your bottom!"
Go to Top of Page

deangelis
Junior Member

Croatia
374 Posts

Member since 04/12/2005

Posted - 01/02/2007 : 17:40:22  Show Profile Show Extended Profile  Send deangelis a Private Message
quote:
Originally posted by BlekenDekara

[quote]Originally posted by deangelis

"Braco" Srbi, znam da istina boli, ali prestanite kenjati po stripovima za koje smatrate da seru protiv vas.



ne generalizuj - ima ovde srBa kojima su te iste bosanske basne remek delo.
-----------------------------------------------------------------
Izvinjavam se! Normalno da nisam mislio generalizirati.
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 01/02/2007 : 18:05:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
quote:
Originally posted by deangelis

"Braco" Srbi, znam da istina boli, ali prestanite kenjati po stripovima za koje smatrate da seru protiv vas. Ne morate ih kupovati. Ja znam da kada bi vi objavljivali stripove koje bi mi Hrvati morali citati, da bi radile škare. Nema više Juge i politbiroa. Žao mi je.



aj malo bez te generalizacije, a?

________________________
''Zaboravio sam imena, brojeve telefona, mladeze na bezobraznim mestima, nicega se vise ne secam. Svi pravi mangupi boluju od amnezije...''
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 01/02/2007 : 18:07:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
ah tek sad videh cetvrtu stranu topica....

________________________
''Zaboravio sam imena, brojeve telefona, mladeze na bezobraznim mestima, nicega se vise ne secam. Svi pravi mangupi boluju od amnezije...''
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 01/02/2007 : 18:42:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
quote:
Originally posted by BlekenDekara

quote:
Originally posted by deangelis

"Braco" Srbi, znam da istina boli, ali prestanite kenjati po stripovima za koje smatrate da seru protiv vas.



ne generalizuj - ima ovde srBa kojima su te iste bosanske basne remek delo.



normalno. ima i onih koji smatraju da je njesra, onih kojima je dosadan, onih kojima je bezvredan, zanimljiv, glup, ispolitizovan, lazan, sokantan, maestralan, plitak, dubok.
No, nesumnjivo je da je ubedljiva vecina onih koji su potpuno ravnodusni prema njemu, jerbo nikada nisu ni culi ni videli isti.
E sad, znajuci to, pitam se sta znaci ono "braco", pa srati, pa skare, pa juga i polit biro. I kome je tu zbog cega zao.
Beats me, ali valjda nekom sve to ima logike.

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 01/02/2007 : 19:14:38  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message
cim ima tako puno razlicitih mišljenja o necemu, to odmah znaci da nije rijec o bezvrijednom uratku :)

if you only knew the power of the dark side
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 01/02/2007 : 19:17:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
to ti je sa svakim umjetnickim djelom, moj darth ;)

Pogledajte šta se novoga oko stripa dešava u BiH: http://www.stripopeka.com/ ||| A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Lavirint in English: http://stickythis.com/lavirint ||| A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama.
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 01/02/2007 : 20:48:00  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message
ma nije
oko nekih postoji konsenzus ( takvih se treba cuvati ) :)
volim kada je sve puno proturjecnih stavova, znaci da ima nešto unutra

if you only knew the power of the dark side
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 01/02/2007 : 20:54:31  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Ma jebala vas vise ta Jugoslavija! Poserem vam se i u vas kojima je non stop u ustima i onima koje su je pravili. Jebo vas i Pasic i Trumbic i Korosec i Broz! Man'te me tih djilkosa, pliz. Kamo srece da se nismo ni udruzivali sa delom porazene AU, vec lepo ostavili saveznicima da se slaste i maste...

Ostavim komentar kako su Basne lose i odjedanput sam Velikosrbin kome smeta to sto smo porazena strana (gle cuda, ja ko da to nisam znao ranije!)... A lepo kazah da je album plitak. Pun je stereotipa (gadni Srbi, podmukli Hrvati i jadni Muslimani). A ja mrzim stereotipe, kod mene oni ne pale. I to je to. Nista vise.
Remek delo je Presveto srce. Ili Rdeci alarm. A ne ovo. Barem meni.
Ili neko misli da ima veci autoritet kojem bih se morao pokoriti???


Deja vu, bre (ko za Bilala na ZS...)
CCCC

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 01/02/2007 : 20:58:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
quote:
Originally posted by prozirna senka
Kamo srece da se nismo ni udruzivali sa delom porazene AU, vec lepo ostavili saveznicima da se slaste i maste...


Svako ko ima pameti bi se slozio sa tobom - srBi kao "spasitelji" ugnjetavanih = nide veze

Pogledajte šta se novoga oko stripa dešava u BiH: http://www.stripopeka.com/ ||| A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Lavirint in English: http://stickythis.com/lavirint ||| A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama.
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 07/05/2007 : 21:47:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message
Kontam nesto novo,da li da to uzmem ili ne osvrnem se po stanu pa razradim novu strategiju slaganja stripova.
Tako dodju Bosanske basne i Presveto srce i do mene.
Procitam prvo Bosanske basne i poslije kontam da je puno bolje da ovaj strip nije nikada nastao,ali uvijek ima neko ali .....
Nisam bas navikao na stripove bez junaka,tako doslo vrijeme da se poslije citanja stripa ostane zamisljen.
Dobro uradjeno!
Poslije kise dolazi Presveto srce,ovdje sam se dobro nasmijao svemu i svacemu i normalno pozitivno iznenadio visokom dozom zrelog humora,perverzije e ima i toga nije ni cudo ona jezicina na naslovnici iako je malo preduga za moj ukus.


Porter
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 26/02/2008 : 14:36:23  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Drago mi je da ti se svidio. Inace, nisam htio dirati nista. To je originalni Lavricev tekst i originalni upis rukom, nisam niti slova promijenio. I mislim da je to ok, bez obzira za tih par c viška.


E baš me zanimalo jel sve originalno ili ne? Znaci, Lavric je namjerno pisao multietnicki (cro/bos/srp/eng)? Svaka cast, odlican multinacionalno višejezicni alegorijski (basnoviti) omnibus! Kratke i jezgrovite price iz ratne zbilje... I lijep uvodnik. Crtež stvarno nije ništa posebno, no kadriranje i izbor scena je odlican.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 27/02/2008 10:10:05
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 26/02/2008 : 15:50:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
> Crtež stvarni nije ništa posebno

A?

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

Raymond
Senior Member



USA
1023 Posts

Member since 05/05/2006

Posted - 26/02/2008 : 16:31:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Raymond a Private Message
meni je bosanske basne izvrsno nacrtan i stvarno dobar strip...pa neznam sta mu fali...pa to ti je one-shot prica ...pozdrav
Go to Top of Page

William_Wallace
Advanced Member



Serbia
3173 Posts

Member since 25/04/2007

Posted - 26/02/2008 : 16:47:41  Show Profile Show Extended Profile  Send William_Wallace a Private Message
Meni iz onog privjua(posto jos nisam kupio strip) deluje super!
Jaka fora je kad onaj na kraju obrise dupe mirovnim sporazumom, koja sprdacina!

Every man dies,
not every man really lives.
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 26/02/2008 : 17:47:58  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message
nije sprdacina nego istina :)
Go to Top of Page

William_Wallace
Advanced Member



Serbia
3173 Posts

Member since 25/04/2007

Posted - 26/02/2008 : 17:59:37  Show Profile Show Extended Profile  Send William_Wallace a Private Message
quote:
Originally posted by darth-vader

nije sprdacina nego istina :)


Kad sam rekao sprdacina mislio sam da je skoro tako i bilo!
Oni sporazumi ko da su im za brisanje dupeta i sluzili i nizasta drugo!

Every man dies,
not every man really lives.
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2319 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 26/02/2008 : 19:25:25  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message
Sve je na ovom svetu relativno,samo je jedna stvar definitivna...ne vredi nametati svoje misljenje po svaku cenu drugima,svako ima svoje misljenje o svemu pa tako i o Bosanskim basnama...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1298 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 26/02/2008 : 19:56:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message
quote:
Originally posted by mcn

> Crtež stvarni nije ništa posebno

A?

mcn



A?

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 27/02/2008 : 10:18:59  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Nemam ništa protiv Lavrica na nikakvoj nacionalnoj osnovi, da me ne bi slovenci ufatili (citaj: kao reakcija na posljednji). Price su odlicne, stvarno onako kako je Markos opisao u svojem predgovoru. Stvarno mi se svidio jezik i alegoricnost djelca (jel ono "fearful symmetry" od Blakea na kraju?).

Na crtež sam se osvrnuo samo sa aspekta nekog mojeg mišljenja o estetici samog crteža (na kraju krajeva, priznajem da sam laik!), kadriranje i scene su dobro odabrane. Neke scene su stvarno indikativne i urežu se u sjecanje. I ako nije ništa posebno, ne znaci da nije dobar.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 27/02/2008 : 12:10:27  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
meni je crtez najbolji dio albuma. evo vidis sto su ti ljudi: jednima je super napisan, a ne valja crtez, dugima obrnuto, nekima je sve super, nekima nista ne valja... pa sad ti sve zadovolji.
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 27/02/2008 : 12:43:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
> pa sad ti sve zadovolji.

Možda oralno ...

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 27/02/2008 : 13:49:58  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by jurica

meni je crtez najbolji dio albuma. evo vidis sto su ti ljudi: jednima je super napisan, a ne valja crtez, dugima obrnuto, nekima je sve super, nekima nista ne valja... pa sad ti sve zadovolji.



eto, covjek zapravo niti ne može dati svoj subjektivni sud o necemu, a da ga ne osuduju... na javnom forumu...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 13/06/2008 : 13:39:14  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Tek da spomenem da je osvanula i recenzija Bosanskih basni na sajtu!

Od majstora Lea Charma:

http://www.stripovi.com/Recension.asp?hero=BBAS&StoryID=757

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Raven84
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 29/03/2005

Posted - 25/12/2008 : 17:00:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Raven84 a Private Message
Danas sam procitao bosanske basne. Sa malim zakasnjenjem. Predobro. Neke price su zaista izvrsne, ako netko jos nije kupio, pa kupite ljudi, ne kosta ruku i nogu!

Ima nešto u njemu proslijedeno od nepoznate majke i propala oca na sina. Kaljeno savješcu. Brušeno disciplinom.
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000