forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 VAN GOGH Julia i Mali rendžer u novom izdanju!!!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 28

sonor
stripovi.com suradnik



Vatican City
3817 Posts

Member since 18/02/2006

Posted - 18/01/2007 : 23:56:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit sonor's Homepage  Send sonor a Private Message
quote:
Originally posted by dcopic

Ako Julia ostane u istom izdanju uz pedesetak posto vecu cijenu, kupujem i dalje...

'Moj je dojam, za koji doista nemam egzaktnih argumenata, da nigdje nema toliko banalnosti i trivijalnsti kao u tekstovima na ekranima'




ja cu je uzimat i dalje, ali stvarno mislin da je nepotrebno radit maškau od stripa! neka ostane u ovom izdanju, ionako je bolje od ludensovog!

It's in my hands, the sky, so bright
It's burning, it's for me to decide
If flames will reach heaven tonight
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 18/01/2007 : 23:56:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
Originally posted by hello
Tako je ovo je forum, a sad zašto nitko u ovih 14 listova nije rekao: najniža cijena koju mogu dati je 34,00 kn, dobro oni su svoje ucinili, a sad zašto strip knjižare ne smanje malo rabat da cijena bude 29,00 kn.



malo si ti to previdio hello
ali, jasno mi je, jer pricam opce, apstrahiram bit, ili kako to vole ljudi jako lijepo se izraziti, filozofiram, pa nitko niti razumije niti ga zanima
medutim, upravo sam o tome pricao (kao odgovor markosu), pa štoviše, još i dalje, jer se u cijeli taj lanac može sumnjati i pitati jel to baš mora tako: od papira, tiska, rabata ovog onog pa do samog profita proizvodaca i autora osobno. citav se taj lanac može srušiti, jednostavno nekupovanjem po ponudenoj cijeni (no, jedini je problem što to tako funkcionira samo u teoriji. u praksi, teško, jer ce se uvijek naci onih koji ce kupiti po bilo kakavoj datoj cijeni. e pa zato ti strip knjižare nece smanjiti rabat, kao što ni autor nece raditi za manje kao ni proizvodac a da ne obrne pravu kintu a ne kikiriki) itd.

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29197 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/01/2007 : 00:06:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by stinky
medutim, upravo sam o tome pricao (kao odgovor markosu), pa štoviše, još i dalje, jer se u cijeli taj lanac može sumnjati i pitati jel to baš mora tako: od papira, tiska, rabata ovog onog pa do samog profita proizvodaca i autora osobno. citav se taj lanac može srušiti, jednostavno nekupovanjem po ponudenoj cijeni (no, jedini je problem što to tako funkcionira samo u teoriji. u praksi, teško, jer ce se uvijek naci onih koji ce kupiti po bilo kakavoj datoj cijeni. e pa zato ti strip knjižare nece smanjiti rabat, kao što ni autor nece raditi za manje kao ni proizvodac a da ne obrne pravu kintu a ne kikiriki) itd.


ma nemoj. Kako si ti samo pametan, borac za prava potlacenih stripoljubaca kojima zli izdavaci kradu i zadnju kunu iz dzepa, eto ti bi mijenjao cijene i srusio lance.

Kad smo kod manjeg rabata, Libellusovih stripova nema u More Comicsu jer nisu htjeli spustiti rabat i sad ih se moze kupiti samo u Libellusu, uz manji rabat. I sto sada? Ni to ti nije dovoljno? Papir od nove godine kosta 10% vise. I sad bih ja kao izdavac trebao odbiti platiti to poskupljenje? Ma da, tko me uopce pita za misljenje? Ili plati ili dovidjenja.
I opet ti govorim, ne baljezgaj o stvarima o kojima nemas pojma.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 19/01/2007 : 00:18:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
daj se otkaci više od tog libellusa. sve su ti relacije okrenute na tebe.
uopce ne pricam o libellus izdanjima, vec opcenito
glupavo se razgovaraš. ti baljezgaš jer ne razumiješ o cemu govorim.
pod proizvodacem ne podrazumijevam tebe, nego bonellija (ako je npr. rijec o MV) itd
i da, ja bih mijenjao cijene i srušio lance
no, kako postojiš i ti, lanci (i ovi i doslovno) ce ostati

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29197 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/01/2007 : 00:21:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Kad cu vise nauciti da samo gubim vrijeme i zivce sa budalama?

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 19/01/2007 : 00:25:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
samo priznaš kad ti objasniš kako stoje stvari i ljudi se zahvale "svaka cast libellusu!" ?

tu vrijeme nije uludo straceno...

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 19/01/2007 : 00:25:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message
Jeste li se vas dvojica ikad sreli uživo?
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 19/01/2007 : 00:31:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
aha
u boljim vremenima

no, kako god ti izgledalo, još uvijek ne mrzim markosa (cemu se on išcuduje)...izdavaštvo mu ne cijenim i to je to

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

sonor
stripovi.com suradnik



Vatican City
3817 Posts

Member since 18/02/2006

Posted - 19/01/2007 : 00:37:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit sonor's Homepage  Send sonor a Private Message
jesu

It's in my hands, the sky, so bright
It's burning, it's for me to decide
If flames will reach heaven tonight
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 19/01/2007 : 00:55:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message
Bilo bi genijalno kad bi netko nacrtao kratki strip, borba Markosa i Stinkya, prvo verbalno prepucavanje, a zatim borba Markos sa debelim HC-om u rukama trci prema Stinkyu a ovaj ga gada sa masom jeftinih stripova.
Go to Top of Page

sonor
stripovi.com suradnik



Vatican City
3817 Posts

Member since 18/02/2006

Posted - 19/01/2007 : 01:01:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit sonor's Homepage  Send sonor a Private Message
quote:
Originally posted by hello

Bilo bi genijalno kad bi netko nacrtao kratki strip, borba Markosa i Stinkya, prvo verbalno prepucavanje, a zatim borba Markos sa debelim HC-om u rukama trci prema Stinkyu a ovaj ga gada sa masom jeftinih stripova.













It's in my hands, the sky, so bright
It's burning, it's for me to decide
If flames will reach heaven tonight
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 19/01/2007 : 06:29:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
Ovo je definitivno najbolji topic u zadnjih 5-6 mjeseci. :-)

Hello, diskusije sa nama ti nece pomoci, radi ono što misliš da je najbolje, rezultati prodaje ce ti pokazati da li si bio u pravu ili ne.

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15490 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 19/01/2007 : 08:17:49  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
diskusije sa nama ga samo mogu odvesti na krivi put :)))

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --
Go to Top of Page

wanderer
Advanced Member



United Arab Emirates
3489 Posts

Member since 18/08/2004

Posted - 19/01/2007 : 08:33:01  Show Profile Show Extended Profile  Send wanderer a Private Message
quote:
Originally posted by jang


Osim toga 90% onih koji pljuvaju po njima odmah bi to postali da imaju novca.


tu se definitivno slazemo
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47011 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/01/2007 : 08:35:21  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by risbozg

diskusije sa nama ga samo mogu odvesti na krivi put :)))

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --





ili u ludnicu

inner fear your worst enemy
ostali smo svi na tripu,staro,mlado život cili ,ostali smo svi na tripu pivajuci NAPRID BILI!!
Go to Top of Page

wanderer
Advanced Member



United Arab Emirates
3489 Posts

Member since 18/08/2004

Posted - 19/01/2007 : 09:14:42  Show Profile Show Extended Profile  Send wanderer a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

...ti baljezgaš jer ne razumiješ o cemu govorim...

i da, ja bih mijenjao cijene i srušio lance
no, kako postojiš i ti, lanci (i ovi i doslovno) ce ostati


a ti razumijes?

nego stinky, sto ti ne bi krenuo u strip izdavastvo? npr. izaberes nekog junaka i stampas ga u 100 000 primjeraka na wc papiru i distribuiras ga na kioscima po 2-3 kune??

mislis, da je problem pocetni kapital? ma nije, barem danas je lako kredit dobiti u svakoj banci. lijepo fino zalozis kucu, auto i dignes neku kredu na 10-15-20-30 godina i onda uplovis u vode strip izdavastva i eto pocetnog kapitala. ja stvarno ne vidim problem oko toga sto se ne bi i ti okusao u tome? cisto iz razloga da sve tvoje teorije vezane uz cijenu stripova ne padnu u vodu - jer ovako ispada samo mlacenje prazne slame, zar ne? Malo te strah rizika? sto ako strip propadne na kioscima, a ti u dugovima preko glave?

OK, slazem se, ovu HC stripovi jesu skupi, ali opet niko te ne tjera da ga kupis, svaki covjek ima svoje liste potreba i prioriteta i sam odlucuje sto ce kupiti, a sto nece.

Nemoj ti sad misliti da ja ovdje branim Markosa, on je ulozio svoj novac, svoje vrijeme i trud u izdavanje nekih stripova, za koje sam siguran da nikada ne bi izasli na nasem jeziku i zbog toga ga cijenim, jesam li u pravu? da nije bilo tih skupih HC stripova, da li bi ti danas citao MM gigante? sjeti se svojeg odusevljenja kada je bilo najavljeno da ce izaci...

mislim da bi i oni trebali imati pravo na neku zaradu, sto osim pored svega ulozenog, nigdje nije pisalo da ce oni uopce uspjeti vratiti ulozeno, trebalo je i taj rizik preuzeti.

vjeruj mi da bi ja bio najsretniji da imamo na kiosku desetak razlicitih junaka, ali ovo je stvarnost,zalosno, ali tako je - ne mozemo zivjeti u nekim nerealnim svijetovima gdje vlada zlatno doba stripa

Stinky, nemam ja nista protiv tebe osobno, nemoj ovo shvatiti kao kritiku, upoznali smo se na crs-u i ti si meni super lik

kiky, do sada sam kupio u HC izdanjima sve sto me zanimalo, ima mjeseci kada na stripove potrosim i preko 200eura, ali se ne smatram niti bolesnom niti nakaradnom osobom. ali gledaj pozitivno na to sve, jednog dana ces i ti zavrsiti faks i imat ces kakav takav posao i moci ces si priustiti sva ta skupa HC izdanja - tako da mislim da stvarno nema potrebe da budes ili frustriran zbog toga ili da radis bilo kakve ispade, poslusaj obi-jev savjet "otidji van, pojebi nesto, malo se bavi sportom i sve ce biti bolje"
Go to Top of Page

wiskey
Senior Member



Croatia
1250 Posts

Member since 11/12/2006

Posted - 19/01/2007 : 09:54:12  Show Profile Show Extended Profile  Send wiskey a Private Message
E, svaka cast Wanderer. Konacno netko nešto pametno. Ovo je pravo razmišljanje, iako se donekle slažem i sa pesimistima i malodušnicima. Sjetite se one nekadašnje pametne izjave: BICE BOLJE. Da, hoce, a gdje cemo mi tada biti?
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47011 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/01/2007 : 09:57:52  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
ko kaže da ce bit bolje?

inner fear your worst enemy
ostali smo svi na tripu,staro,mlado život cili ,ostali smo svi na tripu pivajuci NAPRID BILI!!
Go to Top of Page

kapetan
New Member



Croatia
202 Posts

Member since 28/09/2004

Posted - 19/01/2007 : 10:25:56  Show Profile Show Extended Profile  Send kapetan a Private Message
Bravo Wanderer. Slažem se u potpunosti
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 19/01/2007 : 10:27:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
ako se mene ovdje doživljava frikom, drugacijim
e to je onda za mene jedan veliki kompliment

in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47011 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/01/2007 : 10:33:17  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by kiky

ako se mene ovdje doživljava frikom, drugacijim
e to je onda za mene jedan veliki kompliment

in the evidence of its brilliance



ni jedno ni drugo.ne umišljaj.doživljavan te jedino ka frustratora.ljudi troše svoje novce na svašta zašto ne bi na stripove?? šta je tebi tu toliko neobicno?

inner fear your worst enemy
ostali smo svi na tripu,staro,mlado život cili ,ostali smo svi na tripu pivajuci NAPRID BILI!!
Go to Top of Page

Dok Lester
Advanced Member

5078 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 19/01/2007 : 10:43:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Dok Lester a Private Message
wanderer = glas razuma ;-)

"When I do good, I feel good; when I do bad, I feel bad, and that is my religion."
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6137 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 19/01/2007 : 10:48:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Uh,ala ste se raspricali!Vidim dosta ljudi se ukljucilo u raspravu.Glas fanova,to volim procitati.Stao sam negdje na 8.stranici a vidim vec smo na 15.Brže ce mi proci dežurstvo;-))

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 19/01/2007 : 10:55:55  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
To su sad wandererove predizborne fore... I on širi vibru protiv HC stripova, a gle ga sad!

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

Thommo
stripovi.com suradnik



Croatia
1255 Posts

Member since 01/09/2003

Posted - 19/01/2007 : 11:01:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Thommo a Private Message
quote:
Originally posted by hello

Bilo bi genijalno kad bi netko nacrtao kratki strip, borba Markosa i Stinkya, prvo verbalno prepucavanje, a zatim borba Markos sa debelim HC-om u rukama trci prema Stinkyu a ovaj ga gada sa masom jeftinih stripova.

Vauuuuuu, za ovaj strip bi platio 25kn, cak i 29,90kn!!!!!
Go to Top of Page
Page: of 28 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000