forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Obavijest svim kupcima Fibrinih izdanja
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 12

zloskot
Starting Member

Germany
61 Posts

Member since 04/02/2007

Posted - 08/02/2007 : 21:49:47  Show Profile Show Extended Profile  Send zloskot a Private Message
@ kenj2: sve stari udbasi valjda, povezani titrajem plimpeka
Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 08/02/2007 : 21:59:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message
jugomasonsko udbaško kominternovsko vatikanska zavjera
i to ne samo srijedom

Go to Top of Page

zloskot
Starting Member

Germany
61 Posts

Member since 04/02/2007

Posted - 08/02/2007 : 22:02:43  Show Profile Show Extended Profile  Send zloskot a Private Message
quote:
Originally posted by Toninho

jugomasonsko udbaško kominternovsko vatikanska zavjera
i to ne samo srijedom



haugh bijeli brate!
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 08/02/2007 : 23:13:39  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

nije on buba nego tipican pohlepni malogradanin, k tomu potpuno neodgojen, a marko budala (sorry!) sto sporo kuzi neke stvari...zao mi je samo sto mnogi pokusavaju ne zamjeriti se pa ostati jebeni i posteni, no dobro, razumijem ljude da ih se svada ne tice, ili bar tako misle - krivo...
što je marko rekao?
da u BG i SA ne vode nimalo racuna o prijevodu koji je cesto potpuno katastrofalan i k tomu na razini pismenosti beba iz jaslica? ne, nije! samo malo kritizirao, blago, vrlo blago, dapace ljigavo uvijeno, i to bas zato jer je imao obzira...
zato cu ja otvoreno reci: ta izdanja su prijevodom nesto najjadnije sto se moze kupiti...prije bih imao sve na cirilici s bobanovim autogramom nego ovo!!...kad se sjetim talicnog toma npr., suze mi navru od tuge sto napravise u BG...
a meni je prijevod u stripu najvazniji, bez obzira sto vecini nije...jezik nas dijeli od zivotinja, bljak...
oni koji tako ne misle, neka zavijaju...
jel tako, Senko?

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.

Tako je!
Jebo strip koji prevodi Tamara Plisko ili Ana Gaspar

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

Rache
New Member



Croatia
196 Posts

Member since 31/08/2005

Posted - 08/02/2007 : 23:36:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Rache a Private Message
Ovdje smo imali prilike vidjeti puno toga cega nije trebalo biti (kao npr pickaranje i raznorazne optuzbe) u bilo kakvoj pristojnoj komunikaciji. Ovo stvarno nije nacin na koji se vodi razgovor a kamo li posao. Za mene je bilo tko tko se spusta na takav nivo budala i tu moram reci da je Markos u pravu (nije da je moje misljenje pretjerano bitno bilo kojoj od strana)i da moze komentirati sto god hoce i koga god hoce (bez obzira jel izdavac il nije) dok god to ne prelazi granice pristojnosti (sto nikad nisam primjetio).

A i vec prije se na forumu pisalo o cudnim konkurentskim potezima SA i BG-a pa me to sve uopce ne cudi al mislim stvarno: pa radi se o nakladama od 500 komada - ko da se tu moze vrtiti neka ogromna lova (ako se varam onda smo svi mi kupci tu najveci naivci i budale) I kao kupac moram reci da me stvarno nije briga tko sto radi i zasto nego kako ce to izgledati i koliko ce kostati.

P.S. @Markos Ovo i nije prvi put da "gospodin" Radic vrijedja ljude koji se usudjuju bilo sto komentirati u njegovim izdanjima i to mu se uvijek na ovom forumu toleriralo.Kad se vrijedja druge onda u redu ali ako je osobno onda nije?

P.P.S Sto se tice prijevoda potpisujem:)) U zadnje vrijeme dosezu nove dubine:(

Nothing is more dangerous than an idea when it's the only one you have.
Go to Top of Page

TrOMISLAWSKI
Average Member

863 Posts

Member since 16/06/2004

Posted - 09/02/2007 : 00:18:41  Show Profile Show Extended Profile  Send TrOMISLAWSKI a Private Message
quote:
Originally posted by Rache


P.S. @Markos Ovo i nije prvi put da "gospodin" Radic vrijedja ljude koji se usudjuju bilo sto komentirati u njegovim izdanjima i to mu se uvijek na ovom forumu toleriralo.Kad se vrijedja druge onda u redu ali ako je osobno onda nije?






Da ne bi bilo pogreške to sam bio ja koji sam popizdio (prije par mjeseci kad je bila rasparava o cijeni albuma i da su izdavaci lopovi jer rade 500 kom. tvrdog uveza)ne Radic, tako da pogledaš tko piše, a to što ljudi misle da sam ja Radic to je njihov problem. A nisam izbacen jer sam Markosu obecao da cu se pripaziti i stavljati samo materijale vezane uz albume i ne upuštati se u rasprave (što sad cinim).

Kako je cijela ova polemika glupa, dvojca se posvadila a mi svi komentiramo ko osnovnoškolci.



Nisam ja kriv za tipfelere, sami su se pojavili.
Go to Top of Page

Wooo
Average Member



Croatia
580 Posts

Member since 02/11/2001

Posted - 09/02/2007 : 00:19:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Wooo an ICQ Message  Send Wooo a Private Message
quote:
Originally posted by Rache

: pa radi se o nakladama od 500 komada - ko da se tu moze vrtiti neka ogromna lova (ako se varam onda smo svi mi kupci tu najveci naivci i budale) I kao kupac moram reci da me stvarno nije briga tko sto radi i zasto nego kako ce to izgledati i koliko ce kostati.




Ne vrti se ogromna lova, ali se vrti fina lovica, a kad je lovica u pitanju onda dolazi i do sukoba...a sto se tice naivaca i budala, a cuj, kako tko. Zivjeli.

Londo Mollari:
"There comes a time when you look into the mirror, and you realize that what you see is all that you will ever be. Then you accept it, or you kill yourself. Or you stop looking into mirrors."
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29611 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 09/02/2007 : 00:20:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
slazem se i ja u veyi prijevoda, gdje bi bio alan ford da ga je prijevodila ana g.?
Go to Top of Page

TrOMISLAWSKI
Average Member

863 Posts

Member since 16/06/2004

Posted - 09/02/2007 : 00:26:23  Show Profile Show Extended Profile  Send TrOMISLAWSKI a Private Message
quote:
Originally posted by supermark

slazem se i ja u veyi prijevoda, gdje bi bio alan ford da ga je prijevodila ana g.?



Ima ti tu jedan problem kod AF-a, original nije smiješan, jedino da oživimo Brixia da smisli nove fore

Nisam ja kriv za tipfelere, sami su se pojavili.
Go to Top of Page

Constantine33
Average Member



Croatia
670 Posts

Member since 02/11/2005

Posted - 09/02/2007 : 01:47:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Constantine33's Homepage  Send Constantine33 a Private Message
mislim da ovog današnjeg alan forda ne bi više ni on spasio...

a tebi bi bolje bilo da završiš tog dampyra umisto da se vuceš po forumu u po noci, ima ovdi ljudi koji bi ga htili što prije procitati ;)

____________________________
Skip the dramatic pauses. I can only give a shit for very short intervals.
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 09/02/2007 : 03:34:07  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
-Katastrofa!-Možda bi ovo bila dobra tema za HTV-ovu "emisiju" OTVORENO.-Momci,ako ima zainteresiranih,moguce je!-----Navodno Blek dolazi u Zagreb i sve ce izdavace porazbijat!-Možda profesor Okultis ima riješenje.....HILJADU MU DESTILACIONIH KOTLOVA(psovka)!------Ima jedna legenda;-"Zapisi govore....kada naši izdavaci postanu surovi i agresivni....doci ce jedan plavi džin....koji ce svladati sedam iskušenja i ....kaznit ce sve izdavace stripova"!-Do tada---HOKA HEJ!(LMS 477-SEDAM PODVIGA)
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 09/02/2007 : 05:30:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by SejoSexon

Marko, zbog cega je došlo do konflikta?


Pa, ima hrpa razloga, Bookglobe i MC su do sada imali lijepi desetogodisnji monopol na strip sceni kojeg vise nemaju itd itd, ali recimo da je konkretan povod bio sto sam na uppsu komentirao da je BP prijevod Blacskada mozda malo bolji od Bookblobeovog. On mi je htio zabraniti komentiranje njegovih izdanja, ja sam naravno odbio. Njegov odgovor sam citirao:)

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy






________________________
''Zaboravio sam imena, brojeve telefona, mladeze na bezobraznim mestima, nicega se vise ne secam. Svi pravi mangupi boluju od amnezije...''
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 09/02/2007 : 05:57:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

nije on buba nego tipican pohlepni malogradanin, k tomu potpuno neodgojen, a marko budala (sorry!) sto sporo kuzi neke stvari...zao mi je samo sto mnogi pokusavaju ne zamjeriti se pa ostati jebeni i posteni, no dobro, razumijem ljude da ih se svada ne tice, ili bar tako misle - krivo...
što je marko rekao?
da u BG i SA ne vode nimalo racuna o prijevodu koji je cesto potpuno katastrofalan i k tomu na razini pismenosti beba iz jaslica? ne, nije! samo malo kritizirao, blago, vrlo blago, dapace ljigavo uvijeno, i to bas zato jer je imao obzira...
zato cu ja otvoreno reci: ta izdanja su prijevodom nesto najjadnije sto se moze kupiti...prije bih imao sve na cirilici s bobanovim autogramom nego ovo!!...kad se sjetim talicnog toma npr., suze mi navru od tuge sto napravise u BG...
a meni je prijevod u stripu najvazniji, bez obzira sto vecini nije...jezik nas dijeli od zivotinja, bljak...
oni koji tako ne misle, neka zavijaju...
jel tako, Senko?

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.



Evo mogu ja da ti sredim Bobanov autogram na latinici ...

________________________
''Zaboravio sam imena, brojeve telefona, mladeze na bezobraznim mestima, nicega se vise ne secam. Svi pravi mangupi boluju od amnezije...''
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 09/02/2007 : 05:57:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by zloskot

quote:
Originally posted by TrOMISLAWSKI


Toliko od mene.



Nisam ja kriv za tipfelere, sami su se pojavili.

kad ce dampyr da vas popljujem?

To sam ga i ja htio pitati.

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 09/02/2007 : 06:00:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
OCEMO PUNISHER OD PARLOVA U FIBRINOM iZDANJU!!!!!

________________________
''Zaboravio sam imena, brojeve telefona, mladeze na bezobraznim mestima, nicega se vise ne secam. Svi pravi mangupi boluju od amnezije...''
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 09/02/2007 : 06:12:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
Ne znam kako Radic može izbaciti Fibrina izdanja iz MC-a. Jednom je napisao da je bio jedan od osnivaca MC-a ali da sada nema nikakve veze sa striparnicom. Vjerovatno je Edvinu prijetio da ce povuci sva izdanja Bookglobe-a.

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 09/02/2007 : 06:59:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message
quote:
Originally posted by dveribad

-Katastrofa!-Možda bi ovo bila dobra tema za HTV-ovu "emisiju" OTVORENO.-Momci,ako ima zainteresiranih,moguce je!-----Navodno Blek dolazi u Zagreb i sve ce izdavace porazbijat!-Možda profesor Okultis ima riješenje.....HILJADU MU DESTILACIONIH KOTLOVA(psovka)!------Ima jedna legenda;-"Zapisi govore....kada naši izdavaci postanu surovi i agresivni....doci ce jedan plavi džin....koji ce svladati sedam iskušenja i ....kaznit ce sve izdavace stripova"!-Do tada---HOKA HEJ!(LMS 477-SEDAM PODVIGA)



nek se izjasnu
sredicemo
pitanje za televon :
a) jel tako da je markos u pravu jer ja mislim da je
b) vuce vuce bubo lenja
ako ništa drugo -- arena nije upitna
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2818 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 09/02/2007 : 08:48:32  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message
quote:
Originally posted by Duh_koji_hoda

OCEMO PUNISHER OD PARLOVA U FIBRINOM iZDANJU!!!!!

________________________
''Zaboravio sam imena, brojeve telefona, mladeze na bezobraznim mestima, nicega se vise ne secam. Svi pravi mangupi boluju od amnezije...''



Inace FANTASTICAN strip, ali sta ce ti to kad je Marvelovo izdanje tako lijepo..

Jack the Black.
Go to Top of Page

veber
Senior Member



1117 Posts

Member since 18/09/2002

Posted - 09/02/2007 : 09:09:40  Show Profile Show Extended Profile  Send veber a Private Message
quote:
Originally posted by Duh_koji_hoda

OCEMO PUNISHER OD PARLOVA U FIBRINOM iZDANJU!!!!!

________________________
''Zaboravio sam imena, brojeve telefona, mladeze na bezobraznim mestima, nicega se vise ne secam. Svi pravi mangupi boluju od amnezije...''



sasvim svejedno cije izdanje,
bitno da je crno bijeli,
ima predivnih tabli koje je boja ubila.
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 09/02/2007 : 09:11:26  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message
povlacenjem fibrinih izdanja iz MC-a najviše je izgubila sama fibra
nema Libellus taj kapacitet da zadovolji tu nakladu

u MC-u sam u zadnjih mjesec i pol dana vidio da se prodalo 4 Presveta Srca, od cega sam ga samo ja došao kupiti s namjerom. Ostalo je bilo :
joj gle lijepa naslovnica
joj Jodorovsky
Moebius
...

to je bilo u tih par minuta dok sam tamo
što više ljudi ude i što se to može vidjeti na više mjesta, to se više prodaje
ovako ce prodaja zasigurno pasti, u to se mogu kladiti

if you only knew the power of the dark side
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 09/02/2007 : 09:37:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by darth-vader

povlacenjem fibrinih izdanja iz MC-a najviše je izgubila sama fibra
nema Libellus taj kapacitet da zadovolji tu nakladu

u MC-u sam u zadnjih mjesec i pol dana vidio da se prodalo 4 Presveta Srca, od cega sam ga samo ja došao kupiti s namjerom. Ostalo je bilo :
joj gle lijepa naslovnica
joj Jodorovsky
Moebius
...

to je bilo u tih par minuta dok sam tamo
što više ljudi ude i što se to može vidjeti na više mjesta, to se više prodaje
ovako ce prodaja zasigurno pasti, u to se mogu kladiti

if you only knew the power of the dark side

Ne vjerujem da ce pasti, jer vecina Fibrinih kupaca zna za SK Libellus koji je 5 minuta udaljen od MC-a.

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 09/02/2007 : 10:02:41  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message
ako si primjetio u mom prethodnom postu samo je jedan od 4 kupio Srce jer je znao što želi, ostali su ga uzeli jer su ga usput vidjeli
u Libellus opcenito ude puuuno manje ljudi nego u MC i shodno tome manje je onih koji ga kupe usput. Ne kupuju svi ono što žele, nekima neke stvari treba nametnuti. Kao shoping centrima, 50% kupljene robe ljudi nisu imali namjeru kupiti, nego su je kupili jer su je vidjeli


MM gigante je došla kupiti ekipa koja je to htjela i takvih je 500, no da li je 500 onih koji žele uzeti Bosanske Basne? Naravno da u to ne vjerujem. Da bi se takvo jedno izdanje održalo potrebni su i oni slucajni.
Neznam brojke, no vjerujem da je MC prodavao oko cetvrtine ili petine naklade, što je fantasticno, dam se kladiti da od tih 100 brojeva koji su se prodali u MC-u se u Libellusu nece prodati niti 40% što je ogroman manjak na jednu takvu malu nakladu.

Takoder sumnjam da ce se Libellusova izdanja dobro prodavati. MM, NN i možda No, ali Spirou, Klara, Ridobradi ?
Teško da ovdje ima 300 ljudi koji ce otrcati u Libellus po novog Spiroua.
Odredeni dio niti zna za site, niti za Libellus, a da ga vidi u MC-u, kupio bi ga.
Ne želim biti zloguki prorok, ali imam neki filing da to sve ide k vragu

if you only knew the power of the dark side
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 09/02/2007 : 10:17:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
Libellus nikada nije izdavao više izdanja a vec nekoliko mjeseci nema njihovih izdanja u MC-u tako da ne vjerujem da im je prodaja znatno lošija.

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Go to Top of Page

zloskot
Starting Member

Germany
61 Posts

Member since 04/02/2007

Posted - 09/02/2007 : 10:18:15  Show Profile Show Extended Profile  Send zloskot a Private Message
quote:
Originally posted by darth-vader

povlacenjem fibrinih izdanja iz MC-a najviše je izgubila sama fibra
nema Libellus taj kapacitet da zadovolji tu nakladu
...

koliko sam skuzio nije fibra povukla izdanja, vec je nebojsa seljober aka radic (kod mene bi rekli z'bregov) napisao ovako:

________________________
Od:bookglobe <bookglobe@zg.t-com.hr>
Primatelj:markos@envox.hr
Naslov:Re: STO MU GROMOVA MATERIJALI I ALBUMI
Datum:Wed, 7 Feb 2007 21:34:22 +0100


Mozes sutra otici po robu u MC
________________________

sad jel to povlacenje ili izbacivanje? meni zvuci kao izbacivanje. kako vama zvuci?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29219 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 09/02/2007 : 10:20:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by ken2

tužno je da se ovo sve dogada, ali ocito ne može bez toga
a ima nešto što mi nije jasno
g. radic je koliko ja znam vlasnik/suvlasnik/urednik? bookglobea, strip agenta...i koliko znam ne obnaša istu funkciju u MC-u, tamo su gazde edvin i raul, pa ako je to tako, kako onda n.radic može izbacit fibrina izdanja iz MC-a? mislim, vidljivo je da je suradnja mc i bookglobea i sestrinskih firmi savršena, ali baš da mogu naredit da se izbaci konkurencija iz njihove striparnice
volio bi da mi se ovo pojasni
jesi li marko dobio 'otkaz' od edvina, ili te radic izbacio, ili si sam tako odlucio nakon ovih psovki, ili ja nemam pojma i nebojša je vlasnik MC-a


Radic je bio suvlasnik MC u pocetku, ali je poslije izasao iz toga. Sto se Fibre tice, trazio je od MC da povuce sve Fibrine stripove iz prodaje, ili ce on povuci sve svoje. Klasicna ucjena.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page
Page: of 12 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000