forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Obavijest svim kupcima Fibrinih izdanja
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 12

zloskot
Starting Member

Germany
61 Posts

Member since 04/02/2007

Posted - 09/02/2007 : 10:20:41  Show Profile Show Extended Profile  Send zloskot a Private Message
quote:
Originally posted by dveribad

-Katastrofa!-Možda bi ovo bila dobra tema za HTV-ovu "emisiju" OTVORENO....

bolje bi pasalo u istragu
Go to Top of Page

zloskot
Starting Member

Germany
61 Posts

Member since 04/02/2007

Posted - 09/02/2007 : 10:26:59  Show Profile Show Extended Profile  Send zloskot a Private Message
quote:
Originally posted by TrOMISLAWSKI

Da ne bi bilo pogreške to sam bio ja koji sam popizdio (prije par mjeseci kad je bila rasparava o cijeni albuma i da su izdavaci lopovi jer rade 500 kom. tvrdog uveza)ne Radic, tako da pogledaš tko piše, a to što ljudi misle da sam ja Radic...

ne lupetaj. imate vi zajednicni nik. zar se ne dozivate sa "ljubavi joj vidi sta ovaj pise, tatu mu... mmmmm"?
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 09/02/2007 : 10:32:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
TrOMISLAWSKI, a zašto se ti javljaš, zar Nebojša nema muda da se pojavi na forumu?

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Go to Top of Page

zloskot
Starting Member

Germany
61 Posts

Member since 04/02/2007

Posted - 09/02/2007 : 10:34:52  Show Profile Show Extended Profile  Send zloskot a Private Message
sejo, nebojsa je sigurno veliki biznismen i spusta se sa drveta samo u posebnim prilikama. t.j. samo kad je ugrozena CIJELA planeta majmuna.
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 09/02/2007 : 10:38:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by zloskot

sejo, nebojsa je sigurno veliki biznismen i spusta se sa drveta samo u posebnim prilikama. t.j. samo kad je ugrozena CIJELA planeta majmuna.



But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 09/02/2007 : 10:46:35  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
A da se vas dvojica svejedno nadete na kavici i to prokomentirate uz jedan burek? Ali onaj pravi, od mesa? Pismene prepiske preko neta nisu isto ko i spika u cetiri oka...

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 09/02/2007 : 10:53:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

A da se vas dvojica svejedno nadete na kavici i to prokomentirate uz jedan burek? Ali onaj pravi, od mesa? Pismene prepiske preko neta nisu isto ko i spika u cetiri oka...

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?

Deecay, burek može biti samo s mesom. Ne postoji burek sa sirom itd. To je sirnica.

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 09/02/2007 : 10:54:24  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Baš tako, Sejo, zato velim pravi od mesa. U Zg je sve burek, i od jabuke i od mesa pa i od sira...

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

zloskot
Starting Member

Germany
61 Posts

Member since 04/02/2007

Posted - 09/02/2007 : 10:55:11  Show Profile Show Extended Profile  Send zloskot a Private Message
hm, cuo sam iz pouzdanih izvora da ljudi sa manjkom zeljeza pisu agresivne gluposti.
postoji li burek sa pajserom???
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29219 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 09/02/2007 : 10:56:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Rache
A i vec prije se na forumu pisalo o cudnim konkurentskim potezima SA i BG-a pa me to sve uopce ne cudi al mislim stvarno: pa radi se o nakladama od 500 komada - ko da se tu moze vrtiti neka ogromna lova (ako se varam onda smo svi mi kupci tu najveci naivci i budale) I kao kupac moram reci da me stvarno nije briga tko sto radi i zasto nego kako ce to izgledati i koliko ce kostati.



Pazi, ja sam mali izdavac u odnosu na Bookglobe i ekipu i sto se mene tice, tu se vrti velika lova - u smislu da se stvarno puno mora uloziti da bi se nesto objavilo. Ilustracije radi - samo tisak prvih 6 Fibrinih albuma kosta preko 100.000 kuna. Pa tu jos idu prava, prijevod, prijelom, dizajn... naraste to brzo. Ali, sad uzmi nekog velikog izdavaca, npr. Bookglobe - koji je prosle godine objavio 29 albuma - plus jos dosta kiosk izdanja - Wondercity, SpiderMan/Xman, Kriminal/Satanik, Garfield - to je zaista ogromna lova ulozena u to. I naravno, prvo je treba povratiti, sto nije lako, pogotovo na kioscima, pogotovo na albumima koji su novost i nepoznanica publici, i pogotovo ako se ljudi bune i zale na ovo ili ono (npr. bilo je puno buke oko UXM ili USM prijevoda), pa tek onda i zaraditi.

quote:
Originally posted by Rache
P.S. @Markos Ovo i nije prvi put da "gospodin" Radic vrijedja ljude koji se usudjuju bilo sto komentirati u njegovim izdanjima i to mu se uvijek na ovom forumu toleriralo.Kad se vrijedja druge onda u redu ali ako je osobno onda nije?


Ja sam i onda reagirao, pomirljivo i tolerantno, (mislim, sto, da sam ga izbacio jer vrijedja ljude, onda bi tek popizdio na mene i optuzio me za kojesta) pokusavajuci imati obzira, pogotovo na onim topicima o Ultimate prijevodima, cak sam i branio Tomicu kad je reagirao burno, jer je u principu bio u pravu, mada ton nije bio primjeren. Ali ocito da sve to nije shvaceno kao pozitivno s moje strane - jer ako kazes sto pohvala pa onda jednu kritiku - katastrofa. to je takav mentalni sklop - jednostavno ne podnosi bilo kakvu kritiku. Procitaj topice u prijevodu Ultimatea pa ces vidjeti - covjek konkretno i argumentirano secira prijevod liniju po liniju, a ovaj ga vrijedja. Ili, uzmi i procitaj uvodnik u Sto mu gromova - tamo pise nesto tipa "cekamo vase prijedloge, komentare i kritike, ali nemojte nas gnjaviti svakavkvim glupostima tipa ...." Mislim, wtf?

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29219 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 09/02/2007 : 11:06:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Duh_koji_hoda

OCEMO PUNISHER OD PARLOVA U FIBRINOM iZDANJU!!!!!


Ja sam imao dogovor sa Marvelom u vezi Goranovog Punishera, kao i u vezi Macanovog i Zezeljovog Dead man running, taman smo trebali potpisati ugovore i onda je dosao Bookglobe i game over. Slicna stvar sa x drugih stvari. Pitamo Francuze za neka prava - slobodna su - ok, mi bi to radili - samo malo, da nesto provjerimo... ne, ipak nisu vise slobodna. Pitamo opet za nesto trece - ista stvar. Itd itd...

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3068 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 09/02/2007 : 11:10:50  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Baš tako, Sejo, zato velim pravi od mesa. U Zg je sve burek, i od jabuke i od mesa pa i od sira...

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?



tako su nas ucili, ali stari mi je bio u JNA u Sarajevu i veli da je pravi burek jedino od mesa.....

"...I only dream in black and white..."
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29219 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 09/02/2007 : 11:14:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by darth-vader

ako si primjetio u mom prethodnom postu samo je jedan od 4 kupio Srce jer je znao što želi, ostali su ga uzeli jer su ga usput vidjeli
u Libellus opcenito ude puuuno manje ljudi nego u MC i shodno tome manje je onih koji ga kupe usput. Ne kupuju svi ono što žele, nekima neke stvari treba nametnuti. Kao shoping centrima, 50% kupljene robe ljudi nisu imali namjeru kupiti, nego su je kupili jer su je vidjeli


MM gigante je došla kupiti ekipa koja je to htjela i takvih je 500, no da li je 500 onih koji žele uzeti Bosanske Basne? Naravno da u to ne vjerujem. Da bi se takvo jedno izdanje održalo potrebni su i oni slucajni.
Neznam brojke, no vjerujem da je MC prodavao oko cetvrtine ili petine naklade, što je fantasticno, dam se kladiti da od tih 100 brojeva koji su se prodali u MC-u se u Libellusu nece prodati niti 40% što je ogroman manjak na jednu takvu malu nakladu.

Takoder sumnjam da ce se Libellusova izdanja dobro prodavati. MM, NN i možda No, ali Spirou, Klara, Ridobradi ?
Teško da ovdje ima 300 ljudi koji ce otrcati u Libellus po novog Spiroua.
Odredeni dio niti zna za site, niti za Libellus, a da ga vidi u MC-u, kupio bi ga.
Ne želim biti zloguki prorok, ali imam neki filing da to sve ide k vragu

if you only knew the power of the dark side


Fibra radi relativno nekomercijalne i nepoznate stvari i naravno da je potrebno da budu sto bolje promovirane, izlozene, dostupne i naravno da nama ne odgovara da nas nema u MC (da se razumijemo, ne odgovara ni More Comicsu, jer oni gube svojih 30% zarade od cijene svakog prodanog stripa - njih je Nebojsa ucijenio i oni su morali prihvatiti - ali sigurno im se to ne svidja) i to ce se sigurno osjetiti na prodaji, ne previse, ali hoce, vidjet cemo. No to samo znaci da treba naci alternativne kanale prodaje, pa cu se potruditi oko toga, cim prije. A mozda i ode sve kvragu, nije iskljuceno.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

majmun
Average Member



Croatia
580 Posts

Member since 20/11/2003

Posted - 09/02/2007 : 11:14:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit majmun's Homepage  Send majmun a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon

quote:
Originally posted by DeeCay

A da se vas dvojica svejedno nadete na kavici i to prokomentirate uz jedan burek? Ali onaj pravi, od mesa? Pismene prepiske preko neta nisu isto ko i spika u cetiri oka...

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?

Deecay, burek može biti samo s mesom. Ne postoji burek sa sirom itd. To je sirnica.




Sve je to burek. U Bosni je tursku rijec "boerek" zamjenila "pita" (sireg znacenja). Dakle, ako cemo po izvorniku, burek nije samo s mesom. U Zagrebu je burek sve (s mesom, sirom...), zato jer su ga donijeli Albanci kod kojih burek znaci cijelu paletu jela od tijesta kao i kod Turaka. :-)

Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 09/02/2007 : 11:15:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by majmun

quote:
Originally posted by SejoSexon

quote:
Originally posted by DeeCay

A da se vas dvojica svejedno nadete na kavici i to prokomentirate uz jedan burek? Ali onaj pravi, od mesa? Pismene prepiske preko neta nisu isto ko i spika u cetiri oka...

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?

Deecay, burek može biti samo s mesom. Ne postoji burek sa sirom itd. To je sirnica.




Sve je to burek. U Bosni je tursku rijec "boerek" zamjenila "pita" (sireg znacenja). Dakle, ako cemo po izvorniku, burek nije samo s mesom. U Zagrebu je burek sve (s mesom, sirom...), zato jer su ga donijeli Albanci kod kojih burek znaci cijelu paletu jela od tijesta kao i kod Turaka. :-)



Ja ovdje govorim o bosanskom bureku a ne o turskom böreku.

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29219 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 09/02/2007 : 11:17:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

A da se vas dvojica svejedno nadete na kavici i to prokomentirate uz jedan burek? Ali onaj pravi, od mesa? Pismene prepiske preko neta nisu isto ko i spika u cetiri oka...


Ja sam uvijek za to. No, nakon ovoga:

"Picka ti mateina. Ti ceš meni komentirati posao. Pa ko si ti jebo ti pas mater. Još jedna rijec od tebe i gasim te u More Comicsu pa prodaj svoju robu gdje hoceš. Ako misliš da ne mogu isprobaj me."

nisam bas siguran da mogu mirno, razumno i civilizirano komunicirati s osobom koja mi je to izgovorila. Možeš mi reci što god hoceš, da sam idiot, kreten, majmun ovo ono, ali psovat mi mater...

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 09/02/2007 : 11:18:43  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Aha, znaci ima više tumacenja bureka.. Moja gazdaria se uvijek hvasta da je pravi burek s mesom, a sad vidim da ima i albanske verzije boereka.

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 09/02/2007 : 11:19:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
Da sam na Edvinovom mjestu, odjebao bih Nebojšu, MC može opstati bez izdanja Bookglobe-a.

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Go to Top of Page

zloskot
Starting Member

Germany
61 Posts

Member since 04/02/2007

Posted - 09/02/2007 : 11:23:31  Show Profile Show Extended Profile  Send zloskot a Private Message
quote:
Originally posted by Markos


Ja sam imao dogovor sa Marvelom u vezi Goranovog Punishera, kao i u vezi Macanovog i Zezeljovog Dead man running, taman smo trebali potpisati ugovore i onda je dosao Bookglobe i game over. Slicna stvar sa x drugih stvari. Pitamo Francuze za neka prava - slobodna su - ok, mi bi to radili - samo malo, da nesto provjerimo... ne, ipak nisu vise slobodna. Pitamo opet za nesto trece - ista stvar. Itd itd...

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy

zvuci kao da si djelomicno okruzen pravim prijateljima (sto se ponekad i vidi).
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 09/02/2007 : 11:24:58  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message
Turci kažu burek i za onaj sa sirom i za onaj s mesom, tako da ta stalna podbadanja tipa burek je samo onaj s mesom ne drže vodu. Zašto bi se ugledali na Bosnu, ona je loše prevela Turke i od tuda ti nesporazumi :)

quote:
njih je Nebojsa ucijenio i oni su morali prihvatiti - ali sigurno im se to ne svidja


a gdje bi on prodavao svoju robu da nema MC-a ?

quote:
Da sam na Edvinovom mjestu, odjebao bih Nebojšu, MC može opstati bez izdanja Bookglobe-a


teeško, ipak su oni jedna od najjacih produkcija, to bi bio potez pravac Mirogoj

if you only knew the power of the dark side
Go to Top of Page

zloskot
Starting Member

Germany
61 Posts

Member since 04/02/2007

Posted - 09/02/2007 : 11:25:53  Show Profile Show Extended Profile  Send zloskot a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon

Da sam na Edvinovom mjestu, odjebao bih Nebojšu, MC može opstati bez izdanja Bookglobe-a.

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood


sejo sve je to ista stara skola. meni da bagra zajebe ugovor: šamarati, šamarati i šamarati.
pa onda malo financijske da pogleda knjige.

Edited by - zloskot on 09/02/2007 11:26:37
Go to Top of Page

Dok Lester
Advanced Member

5078 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 09/02/2007 : 11:26:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Dok Lester a Private Message
jutros sam na radiju 101 cuo da se groblje za pedere zove mirogEj :-)))

(ovo, nema veze s edvinom, vec s mirogojem ;-)

"When I do good, I feel good; when I do bad, I feel bad, and that is my religion."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 09/02/2007 : 11:27:04  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by DeeCay

A da se vas dvojica svejedno nadete na kavici i to prokomentirate uz jedan burek? Ali onaj pravi, od mesa? Pismene prepiske preko neta nisu isto ko i spika u cetiri oka...


Ja sam uvijek za to. No, nakon ovoga:

"Picka ti mateina. Ti ceš meni komentirati posao. Pa ko si ti jebo ti pas mater. Još jedna rijec od tebe i gasim te u More Comicsu pa prodaj svoju robu gdje hoceš. Ako misliš da ne mogu isprobaj me."

nisam bas siguran da mogu mirno, razumno i civilizirano komunicirati s osobom koja mi je to izgovorila. Možeš mi reci što god hoceš, da sam idiot, kreten, majmun ovo ono, ali psovat mi mater...



Necu pametovati (pošto nisam u istoj situaciji), no na netu i preko maila se svašta naprica i ljudi se usude reci baš sve baš zato jer se ne moraju suociti sa personom u stvarnosti. Za riješiti probleme slicne prirode, najbolji je pristup mano e mano. Cetri oka, cetri pesnice

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 09/02/2007 : 11:27:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
@ darthvader

1. Turski burek sa mesom nije isti kao bosanski burek sa mesom. Probaj jedan turski pa ceš vidjeti razliku.

2. MC je postojao i uspješno trgovao dok nije bilo Bookglobe-a.

Koliko znam Bookglobe ne prodaje svoja izdanja u Libellusu, ako izleti iz MC-a gdje ce ih onda prodavati?

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Go to Top of Page

DannyTrejo
Junior Member

344 Posts

Member since 20/09/2006

Posted - 09/02/2007 : 11:27:46  Show Profile Show Extended Profile  Send DannyTrejo a Private Message
Ja se priklanjam bosanskoj varijanti. Samo je jedan burek (citaj: rolani, od mesa). Sve ostalo su pite (zeljanica, krumpiruša, sirnica etc.). :)

Iako su shvacanja u Hrvatskoj drukcija. :)


Nema boljeg obroka nego u piteriji Biba na Kvatricu: burek + jogurt + hurmašica.... mmm!

Poštenim putem ici bit' ce teško znaj
Al' samo ceš tako stici gdje je vjecni sjaj
Go to Top of Page
Page: of 12 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000