forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Obavijest svim kupcima Fibrinih izdanja
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 12

Markos
Webmaster



Croatia
29219 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 09/02/2007 : 11:28:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon

Da sam na Edvinovom mjestu, odjebao bih Nebojšu, MC može opstati bez izdanja Bookglobe-a.


Mozda, da. A bez Strip-agenta? A bez Ludensa? Ne ulazim u to, to je njihova odluka, ja ih razumijem, mada naravno, ne odobravam. Mislim, ja sam znao da Nebojsa moze mene izbaciti iz MC, i sto, trebao sam sutjeti nakon onoga i reci "joj nemoj, molim te, nemoj me izbaciti, bit cu dobar"? Ma da, kako da ne. Ali ja od toga ipak ne zivim i mogu si to dozvoliti. Mogu sutra zatvoriti Fibru i ostati u ogromnom minusu i opet nista toliko strasno. A Edvin i Raul zive od MC, pitanje je koliko si mogu dozvoliti prkos i ponos.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 09/02/2007 : 11:32:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
Ja sam mislio da Radicu pripada samo Bookglobe.

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 09/02/2007 : 11:35:51  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon

1. Turski burek sa mesom nije isti kao bosanski burek sa mesom. Probaj jedan turski pa ceš vidjeti razliku.



Kakva je razlika izmedu njih? I kak znaš jesu li zagrebacki bureki bosanski ili albanski?

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 09/02/2007 : 11:38:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by SejoSexon

1. Turski burek sa mesom nije isti kao bosanski burek sa mesom. Probaj jedan turski pa ceš vidjeti razliku.



Kakva je razlika izmedu njih? I kak znaš jesu li zagrebacki bureki bosanski ili albanski?

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?

Pošto sam cesto u ZG, znam da se radi o bosanskom. A turski je pun nekih zacina, i cesto miješaju zelje sa mesom.

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Go to Top of Page

majmun
Average Member



Croatia
580 Posts

Member since 20/11/2003

Posted - 09/02/2007 : 11:43:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit majmun's Homepage  Send majmun a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Aha, znaci ima više tumacenja bureka.. Moja gazdaria se uvijek hvasta da je pravi burek s mesom, a sad vidim da ima i albanske verzije boereka.

Svaka zemlja koja je bila u Otomanskom imperiju ima svoju verziju bureka.
Go to Top of Page

alanmaras
Advanced Member



Croatia
3787 Posts

Member since 06/03/2005

Posted - 09/02/2007 : 11:44:03  Show Profile Show Extended Profile  Send alanmaras an ICQ Message  Send alanmaras a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Radic je bio suvlasnik MC u pocetku, ali je poslije izasao iz toga. Sto se Fibre tice, trazio je od MC da povuce sve Fibrine stripove iz prodaje, ili ce on povuci sve svoje. Klasicna ucjena.


postoji jedna kvaka a to ekipa iz MC-a ne želi upotrijebiti - Radic ne može to uciniti jer je prema Zakonu dužan prodati robu, cak ne može niti sa cijenom ucjenjivati jer postoji Agencija za zaštitu tržišnog nadmetanja (ili tako nekako)...
...dakle: ako ja tebi dam narudžbu i platim robu, ti ne smiješ odbiti prodati
...mislim da povlacenje robe iz MC-a nije najvažnija stavka u cijeloj prici

"I sat before the wise man in the autumn of my youth, and I told him all the things I had to know.
He said you have the future if you need to find the truth, and in his eyes I saw that it was so."
Go to Top of Page

cvjetic
Starting Member

Croatia
10 Posts

Member since 23/01/2007

Posted - 09/02/2007 : 11:46:23  Show Profile Show Extended Profile  Send cvjetic a Private Message
Ljudi da zavrsimo to sa pitama(burecima). Pošto sam iz bosne evo vam informacija iz prve ruke. U nas se kaze : sve su pite pite, samo je burek pitac. Burek = pita sa mesom, zeljanica = pita sa zeljem, sirnica= pita sa sirom,krompiraca(krompirusa)=pita sa krompirima, tikvenjaca=pita sa tikvom, jajusa = pita sa ......jajima(naravno),drobnjaca= pita od samljevenih svinjskih crijeva itd
Go to Top of Page

panasonik
New Member

105 Posts

Member since 23/09/2003

Posted - 09/02/2007 : 11:53:47  Show Profile Show Extended Profile  Send panasonik a Private Message
Mislim da se kaze bundevara (pita od bundeve ) a ne tikvenjaca (pita sa tikvom )
Doduse mozda i gresim ali nisam cuo da je neko jeo pitu od tikve
Go to Top of Page

DannyTrejo
Junior Member

344 Posts

Member since 20/09/2006

Posted - 09/02/2007 : 11:59:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DannyTrejo a Private Message
Tikvopita!

Al u nju ide i sir uz tikvu, kao što u zelju isto ide i sir uz špinat.

Poštenim putem ici bit' ce teško znaj
Al' samo ceš tako stici gdje je vjecni sjaj

Edited by - DannyTrejo on 09/02/2007 12:00:21
Go to Top of Page

sonor
stripovi.com suradnik



Vatican City
3825 Posts

Member since 18/02/2006

Posted - 09/02/2007 : 12:01:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit sonor's Homepage  Send sonor a Private Message
quote:
Originally posted by cvjetic

Ljudi da zavrsimo to sa pitama(burecima). Pošto sam iz bosne evo vam informacija iz prve ruke. U nas se kaze : sve su pite pite, samo je burek pitac. Burek = pita sa mesom, zeljanica = pita sa zeljem, sirnica= pita sa sirom,krompiraca(krompirusa)=pita sa krompirima, tikvenjaca=pita sa tikvom, jajusa = pita sa ......jajima(naravno),drobnjaca= pita od samljevenih svinjskih crijeva itd



Vidiš, ovo nisan zna!

Have you ever felt the future is the past, but you don't know how...?
A reflected dream of a captured time, is it really now, is it really happening?
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 09/02/2007 : 12:08:23  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Od ove drobnjace mi cure sline... Di se to može nabaviti?!

Kod mene se pita sa bundevom zove gibanica s tikvom, a unutar nje stavimo i sir da dobije malo na težini.

Još ce ljudi pomisliti da se u Libellusu i MC-u prodaje i burek!

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

zloskot
Starting Member

Germany
61 Posts

Member since 04/02/2007

Posted - 09/02/2007 : 12:08:59  Show Profile Show Extended Profile  Send zloskot a Private Message
quote:
Originally posted by alanmaras


postoji jedna kvaka a to ekipa iz MC-a ne želi upotrijebiti - Radic ne može to uciniti jer je prema Zakonu dužan prodati robu, cak ne može niti sa cijenom ucjenjivati jer postoji Agencija za zaštitu tržišnog nadmetanja (ili tako nekako)...
...dakle: ako ja tebi dam narudžbu i platim robu, ti ne smiješ odbiti prodati
...mislim da povlacenje robe iz MC-a nije najvažnija stavka u cijeloj prici

zakoni su zanimljiva stvar u cijeloj prici. sad koliko to pali kod nas?
kao sto vec rekoh, mene lopovi iz mc-a zajebali brat-bratu za totale najmanje 400 kuna. racuna nikad vidio.
bilo je zanimljivo to promatrati od narudzbe do narudzbe.

evo zakona:
http://www.poslovniforum.hr/tp/

evo jos zakona:
http://www.poslovniforum.hr/zakoni/porezi-porezi.asp

sve ja to citam, ali ne nalazim porez na prevaru ili zajeb ili glupost, naravno. ima nekih rupa u tim jebenim zakonima.
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 09/02/2007 : 12:09:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
panasonik, u Sarajevu se kaže tikvenica (valjda analogno sa sirnica, zeljanica) i jedu se poprilicno (hem što se najedeš, hem što ti onda još ostane košpa za ispec). Nema tu nekog pravila, sve zavisi od grada do grada (jedno je sarajevski burek na Bašcaršiji, a drugo "sarajevski" burek u Novom Pazaru, itd. itd.). Treba u svakom gradu probati, kako god ga zvao. Samo ce ti se u Sarajevu nasmijati ako im naruciš burek od jabuke i istjerat te napolje dok ne nauciš kako se pravilno kaže (jabukovaca, prim. pr), a u Ljubljani te nece razumjeti kad im kažeš sirnica pa ceš onda morati naruciti burek od sira itd. itd. Naravno, u Sarajevu je najbolja (kao uostalom i cevapi).
I hvala, cvjeticu, što nam ti iz Bosne došao da nas uciš.

Uskoro, opet o stripu u BiH na: http://www.stripopeka.com/ ||| A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Lavirint in English: http://stickythis.com/lavirint ||| A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama.
Go to Top of Page

HC
Average Member



Croatia
942 Posts

Member since 28/11/2006

Posted - 09/02/2007 : 12:14:00  Show Profile Show Extended Profile  Send HC a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

[quote][i]
Ja sam imao dogovor sa Marvelom u vezi Goranovog Punishera, kao i u vezi Macanovog i Zezeljovog Dead man running, taman smo trebali potpisati ugovore i onda je dosao Bookglobe i game over. Slicna stvar sa x drugih stvari. Pitamo Francuze za neka prava - slobodna su - ok, mi bi to radili - samo malo, da nesto provjerimo... ne, ipak nisu vise slobodna. Pitamo opet za nesto trece - ista stvar. Itd itd...



Znaci što god ste našli zanimljivo, vec je prava prije vas ugrabio Bookglobe?
Izgleda da nas ocekuje poplava Bookglobeovih izdanja!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29219 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 09/02/2007 : 12:25:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by HC

quote:
Originally posted by Markos

[quote][i]
Ja sam imao dogovor sa Marvelom u vezi Goranovog Punishera, kao i u vezi Macanovog i Zezeljovog Dead man running, taman smo trebali potpisati ugovore i onda je dosao Bookglobe i game over. Slicna stvar sa x drugih stvari. Pitamo Francuze za neka prava - slobodna su - ok, mi bi to radili - samo malo, da nesto provjerimo... ne, ipak nisu vise slobodna. Pitamo opet za nesto trece - ista stvar. Itd itd...



Znaci što god ste našli zanimljivo, vec je prava prije vas ugrabio Bookglobe?
Izgleda da nas ocekuje poplava Bookglobeovih izdanja!


Ne prije. Poslije.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

TrOMISLAWSKI
Average Member

863 Posts

Member since 16/06/2004

Posted - 09/02/2007 : 12:26:04  Show Profile Show Extended Profile  Send TrOMISLAWSKI a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon

TrOMISLAWSKI, a zašto se ti javljaš, zar Nebojša nema muda da se pojavi na forumu?

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood




Nebojši je preporuceno da uopce više ne cita forum da se ne živcira bez potrebe jer ima frku sa zdravljem. Ako nisi primjetio nema više ni Bernarda jer je covjek vidio da se neke stvari ne isplati komentirati i da je to puno bolje za živce.


Nisam ja kriv za tipfelere, sami su se pojavili.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29611 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 09/02/2007 : 12:27:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
a ja mislio ovdje se govori o fibrinim izdanjima a ono o burecima...
Go to Top of Page

Dok Lester
Advanced Member

5078 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 09/02/2007 : 12:28:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Dok Lester a Private Message
povijest bureka ti je jedno od poglavlja bosanskih basni :-))))))

"When I do good, I feel good; when I do bad, I feel bad, and that is my religion."
Go to Top of Page

zloskot
Starting Member

Germany
61 Posts

Member since 04/02/2007

Posted - 09/02/2007 : 12:28:05  Show Profile Show Extended Profile  Send zloskot a Private Message
quote:
Originally posted by TrOMISLAWSKI



Nebojši je preporuceno da uopce više ne cita forum da se ne živcira bez potrebe jer ima frku sa zdravljem...

hajde molim te poruci mu nek crkne i ucini svijet malo boljim moze milo?
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 09/02/2007 : 12:29:41  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by TrOMISLAWSKI

quote:
Originally posted by SejoSexon

TrOMISLAWSKI, a zašto se ti javljaš, zar Nebojša nema muda da se pojavi na forumu?



Nebojši je preporuceno da uopce više ne cita forum da se ne živcira bez potrebe jer ima frku sa zdravljem. Ako nisi primjetio nema više ni Bernarda jer je covjek vidio da se neke stvari ne isplati komentirati i da je to puno bolje za živce.



Pa kad se uopce i Bernie o necemu izjašnjavao na forumu sa više od 2,3 rijeci?

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 09/02/2007 : 12:34:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by zloskot

quote:
Originally posted by TrOMISLAWSKI



Nebojši je preporuceno da uopce više ne cita forum da se ne živcira bez potrebe jer ima frku sa zdravljem...

hajde molim te poruci mu nek crkne i ucini svijet malo boljim moze milo?



A da ti OPET prominiš nik. Ovaj put u ZLOCKO

Možda ima nekih na ovom forumu koji smatraju ovakve izjave poprilicno neprimjerenima. Bez obzira na tvoj stav i (ne)simpatije prema Radicu ili bilo kome. Postoje neka pravila ponašanja kojih bi se bar na forumu tribalo pridržavati a svoju nekulturu ostaviti za privatne prepiske.

www.sd-gradac.hr ( nogomet )
www.gradac.hr
Go to Top of Page

zloskot
Starting Member

Germany
61 Posts

Member since 04/02/2007

Posted - 09/02/2007 : 12:37:00  Show Profile Show Extended Profile  Send zloskot a Private Message
renky skini mi se s plimpeka
Go to Top of Page

HC
Average Member



Croatia
942 Posts

Member since 28/11/2006

Posted - 09/02/2007 : 12:37:14  Show Profile Show Extended Profile  Send HC a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

quote:

Znaci što god ste našli zanimljivo, vec je prava prije vas ugrabio Bookglobe?
Izgleda da nas ocekuje poplava Bookglobeovih izdanja!


Ne prije. Poslije.



Ovo mi baš i nije jasno, kako su oni znali da tražite prava za neke odredene stripove od francuskog izdavaca?
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 09/02/2007 : 12:38:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by zloskot

renky skini mi se s plimpeka



Uh uh, na zapovijed

www.sd-gradac.hr ( nogomet )
www.gradac.hr
Go to Top of Page

zloskot
Starting Member

Germany
61 Posts

Member since 04/02/2007

Posted - 09/02/2007 : 12:41:59  Show Profile Show Extended Profile  Send zloskot a Private Message
quote:
Originally posted by Renky

Uh uh, na zapovijed

www.sd-gradac.hr ( nogomet )
www.gradac.hr

umjesto da mi platis kokaakolu sto si nagradjen 777 ti mi zabijas noz u ledja...
pusti tromislawskog nek' pukne kao nekad...
Go to Top of Page
Page: of 12 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000