forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Dampyr 09-16! ver.2
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

risbozg
Advanced Member



Croatia
15532 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 11/03/2007 : 19:41:46  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
br.8 mi je jedna od boljih prica koje sam procitao u zadnje vrijeme a kaj se tice dampyra sigurno najbolja

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --

Edited by - risbozg on 12/03/2007 17:08:06
Go to Top of Page

danielp
Senior Member



Serbia
1354 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 12/03/2007 : 14:29:18  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message
hvala bogu da neko hvala Dampyra - najbolji strip. dosta mi je ovih sto ga samo pljuju, zbog njih i neki potencijalni kupci mog da odustanu od kupovine.

Daniel Pinku
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 12/03/2007 : 15:07:03  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Broj 8 je "Iz tmine"? Ta je dobra...

Evo, ja procitao 10 i 11.

Deseta "Kuca krvi" je klon #3, tematika Uklete kuce i vampira,
U 11. "Nemesis", ekipa se vraca u rodno Kurjakovo mjesto u Bosnu. Bosna sigurno jer piše na zalihama "Tvornica duhana Sarajevo". Prica ide vako, negdje u pripizdini bosanskoj dva su sela do krvi zavadena Kurjakovi i Kovaci. Jedni druge kolju vec dugi niz godina, da bi se u zadnje vrijeme Kovaci osilili i poceli Kurjakove koristiti za zamorce u eksperimentiranjima sa smrtonosnim plinom.

Obje su ok epizodice...

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Yu-bi-tu? Mi-tu!
Go to Top of Page

Vega
stripovi.com suradnik



Croatia
1134 Posts

Member since 11/06/2004

Posted - 12/03/2007 : 15:36:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Vega a Private Message
Meni izgleda zanimljivo epizoda s tipom na naslovnici koji je nalik na Criminela iz Osvete Vudu. Nisam citao nijednog Dampyra.

I know that I was born and I know that I'll die.
The in between is mine. I am mine.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15532 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 12/03/2007 : 17:07:36  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
br.8 mi je jedna od boljih prica koje sam procitao u zadnje vrijeme a kaj se tice dampyra sigurno najbolja




8.ma knjiga sam mislio -- na roden u mocvari i delta bluz što je zapravo jedna prica ali zbilja ooodlllicna prica a bome i super crtež


- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --

Edited by - risbozg on 12/03/2007 17:07:54
Go to Top of Page

Constantine33
Average Member



Croatia
670 Posts

Member since 02/11/2005

Posted - 13/03/2007 : 23:38:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Constantine33's Homepage  Send Constantine33 a Private Message
nažalost šteta je što je osma knjiga jedina koja valja od ove nove cetiri... a ni za nju nisam siguran je li stvarno dobra ili je to presubjektivan dojam s obzirom da jako volim roberta johnsona :)

____________________________
Skip the dramatic pauses. I can only give a shit for very short intervals.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15532 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 14/03/2007 : 08:41:55  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
ili su ostale prosjek pa ova zbog toga sama po sebi ispadne super :-))))

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 14/03/2007 : 11:20:09  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
U 12. epizodi ekipa se vraca u Prag gdje dolazi do uneravnoteživanja izmedu sila dobra i zla (ako ih se tako može nazvati). Ili andela i demona možda? Cudno mi je kako je Boselli ubacio u jednu liniju radnje pokraj vampira, andele i demone koji se bore za prevlast i to u jednom pitoresknom i snovitom gradicu Pragu. Caleb, Samael, Nergal, pali andeo Nikolaj, izgubljene duše, baš razlicito od ostalih, primjerice Colombijevih epizoda... Jedan od kljucnih aktera je Jan Mydlar, stvarna povijesna osoba koja je bila odgovorna za veliko pogubljenje Bohemijanaca koji su borili za neovisnost od Habsburgovaca - 1621. godine, 21. juna. Malo lovecraftijanizma pred kraj, jedan od monstera vrišti cak i Ryleh, kao davno potonuti grad Velikih drevnih. Prekrasne su scene kad se Jan vraca u prošlost, a Luca Rossi to popracuje lijepo sjencanim crtežom s puno sivila. Dobra, bajkovita epizoda.

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Yu-bi-tu? Mi-tu!
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15532 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 14/03/2007 : 12:57:11  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
je i ta mi je epizoda iznad prosjeka

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --
Go to Top of Page

Constantine33
Average Member



Croatia
670 Posts

Member since 02/11/2005

Posted - 14/03/2007 : 13:49:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Constantine33's Homepage  Send Constantine33 a Private Message
ta je epizoda prekrasno i atmosfericno nacrtana, ali prica mi i dalje pušta na sve strane

____________________________
Skip the dramatic pauses. I can only give a shit for very short intervals.
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 14/03/2007 : 14:03:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
Vecina forumaša pljuje po Dampyru mada je hiljadu puta bolji od Zagora. Ne znam šta ocekujete od Bonelli stripa?? Stripovi služe za zajebanciju, za odmor, za razonodu. Po cemu je Dampyr lošiji od ostalih Bonellijevih junaka?? Nije najbolji, a sigurno nije najgori junak.

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29217 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 14/03/2007 : 14:14:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
A zasto bi stripovi sluzili samo za zajebanciju, razonodu i odmor? I zasto bi, cak ako se slozimo da samo tome sluze, to bila prepreka kritiziranju, ako nas nisu zabavili, razonodili ili odmorili?

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

branimir
New Member

Bosnia and Herzegovina
144 Posts

Member since 11/08/2003

Posted - 14/03/2007 : 14:21:21  Show Profile Show Extended Profile  Send branimir a Private Message
Prva knjiga podnošljiva
Druga i treca knjiga vrlo dobre
Cetvrta odlicna
Praška prica opet posebna
dampyr mi u ovom momentu uz texa i MM ima najbolje epizode, a i sam lik je dobro kreiran i radnja i atmosfera oko njega, ako još ima razrade tema zapoecetih u brojevima, po originalnoj numeraciji, 5 i 12, te ako upadne još koja prica kao Iz tmine, Dampir ce i dalje imati neoborovu poziciju medu stavkama mojih financijskih izdvajanja za devetu umjetnost
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 14/03/2007 : 14:23:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

A zasto bi stripovi sluzili samo za zajebanciju, razonodu i odmor? I zasto bi, cak ako se slozimo da samo tome sluze, to bila prepreka kritiziranju, ako nas nisu zabavili, razonodili ili odmorili?

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy

A cemu služe stripovi? Meni služe da se opustim nakon radnog dana, da se odmorim od svakodnevnice. A što se tice kritike, nemam ništa protiv nje, dapace, ali samo ako je konstruktivna. Ali pljuvati po stripu nakon procitane dvije, tri epizode? To za mene nije konstruktivna kritika.

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood

Edited by - SejoSexon on 14/03/2007 14:24:00
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29217 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 14/03/2007 : 14:35:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Cemu sluze knjige, cemu sluze filmovi, cemu sluzi glazba, cemu sluzi umjetnost uopce? Moze sluziti za zajebanciju i razonodu, ali moze imati i vise i dublje domete, zavisi tko sta trazi.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Thommo
stripovi.com suradnik



Croatia
1255 Posts

Member since 01/09/2003

Posted - 14/03/2007 : 15:49:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Thommo a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon

Vecina forumaša pljuje po Dampyru mada je hiljadu puta bolji od Zagora. Ne znam šta ocekujete od Bonelli stripa?? Stripovi služe za zajebanciju, za odmor, za razonodu. Po cemu je Dampyr lošiji od ostalih Bonellijevih junaka?? Nije najbolji, a sigurno nije najgori junak.

Pljuju, jer je HC i skup je, a ne zbog scenarija i crteža! Da je Zagor 70-80kn, i po njemu bi pljuvali.

Što ne znaci da odobravam to pljuvanje. Ali svako odlucuje za sebe: da je na kiosku, kupovao bih ga, ovako cu uzeti u knjižnici i procitati.
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 14/03/2007 : 16:01:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Cemu sluze knjige, cemu sluze filmovi, cemu sluzi glazba, cemu sluzi umjetnost uopce? Moze sluziti za zajebanciju i razonodu, ali moze imati i vise i dublje domete, zavisi tko sta trazi.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy

Slažem se, no meni stripovi služe za razonodu, isto kao i filmovi i muzika. Knjige su vec druga prica.

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 14/03/2007 : 16:02:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
qweruiop879+
quote:
Originally posted by Thommo

quote:
Originally posted by SejoSexon

Vecina forumaša pljuje po Dampyru mada je hiljadu puta bolji od Zagora. Ne znam šta ocekujete od Bonelli stripa?? Stripovi služe za zajebanciju, za odmor, za razonodu. Po cemu je Dampyr lošiji od ostalih Bonellijevih junaka?? Nije najbolji, a sigurno nije najgori junak.

Pljuju, jer je HC i skup je, a ne zbog scenarija i crteža! Da je Zagor 70-80kn, i po njemu bi pljuvali.

Što ne znaci da odobravam to pljuvanje. Ali svako odlucuje za sebe: da je na kiosku, kupovao bih ga, ovako cu uzeti u knjižnici i procitati.

Skup jeste, ali niko ne tjera ljude da kupuju stripove koji su im preskupi.

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29217 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 14/03/2007 : 16:30:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon

quote:
Originally posted by Markos

Cemu sluze knjige, cemu sluze filmovi, cemu sluzi glazba, cemu sluzi umjetnost uopce? Moze sluziti za zajebanciju i razonodu, ali moze imati i vise i dublje domete, zavisi tko sta trazi.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy

Slažem se, no meni stripovi služe za razonodu, isto kao i filmovi i muzika. Knjige su vec druga prica.

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood




Dobro, to je ok, tvoj izbor. Ali zasto onda ne razumijes one koji od stripa traze nesto vise? I zasto bi oni bili "u krivu" zbog toga? I zasto ne bi od Bonelli stripa trazili nesto vise? Zar Dylan i Ken npr. ne pruzaju nesto vise od same zabave i razonode?

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 14/03/2007 : 16:41:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
hahaha
hehehe
ovdje je najbolja fora metafizicki-markos

tragatelj-za-smislom-markos

a nisi li ti, frajeru, ens practicus, kojega sablazni filozofija i "mlacenje prazne slame"?

inace, pravo receno, strip i jest zajebancija (poopceno cekicem)
oni koji traže "nešto više" ne budu to našli u stripu...

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 14/03/2007 : 16:55:25  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message
....nego u krevetu
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15532 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 14/03/2007 : 16:58:17  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message


- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29217 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 14/03/2007 : 17:06:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

hahaha
hehehe
ovdje je najbolja fora metafizicki-markos

tragatelj-za-smislom-markos

a nisi li ti, frajeru, ens practicus, kojega sablazni filozofija i "mlacenje prazne slame"?

inace, pravo receno, strip i jest zajebancija (poopceno cekicem)
oni koji traže "nešto više" ne budu to našli u stripu...

Tako je govorio Zagortustra.


TVOJA filozofija i TVOJE "mlacenje prazne slame".

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 14/03/2007 : 18:01:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by SejoSexon

quote:
Originally posted by Markos

Cemu sluze knjige, cemu sluze filmovi, cemu sluzi glazba, cemu sluzi umjetnost uopce? Moze sluziti za zajebanciju i razonodu, ali moze imati i vise i dublje domete, zavisi tko sta trazi.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy

Slažem se, no meni stripovi služe za razonodu, isto kao i filmovi i muzika. Knjige su vec druga prica.

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood




Dobro, to je ok, tvoj izbor. Ali zasto onda ne razumijes one koji od stripa traze nesto vise? I zasto bi oni bili "u krivu" zbog toga? I zasto ne bi od Bonelli stripa trazili nesto vise? Zar Dylan i Ken npr. ne pruzaju nesto vise od same zabave i razonode?

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy

Ken svakako. Ali Dylan više ne, na pocetku sigurno, ali ove nove epizode su cisti užas. Ja ne razumijem one koji kod Bonellija traže nešto više od prosjecnog stripa. Ruku na srce, za koji današnji Bonellijev serijal se može reci da je remek djelo?

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 14/03/2007 : 18:16:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Zaboga, sasvim je normalno u Bonelliju tražiti "nešto više" kada nam je (barem meni) Bonelli nebrojeno puta ponudio puno toga više od prosjecnosti; a dokaz tome je podosta epizoda DD-a, MM-a, Julije, Nathana Nevera, Kena...

in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000