forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Dampyr 09-16! ver.2
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Arak
Starting Member

Bosnia and Herzegovina
43 Posts

Member since 01/06/2005

Posted - 14/03/2007 : 19:15:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Arak a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Caleb, Samael, Nergal, pali andeo Nikolaj, izgubljene duše, baš razlicito od ostalih, primjerice Colombijevih epizoda...

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Yu-bi-tu? Mi-tu!



Nije li Caleb pali andeo? Jesi li mislio na Nikolu ili je taj Nikolaj neki novi lik?
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 14/03/2007 : 19:23:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
Originally posted by Markos
TVOJA filozofija i TVOJE "mlacenje prazne slame".



ma to znam. prejako je to za tebe

ali
kaj ti ovdje bacaš novo svjetlo na svoju pojavu...oblaciš novu kožu
ajde, koja to tebe filozofija onda zanima? ne "pseudo" hesse, kažeš...niti zagortustra

ne stoji tebi to, pragmaticaru

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29217 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 14/03/2007 : 19:48:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
volim hessea, cijelog sam ga procitao. Ne volim Cuelha, Castanedu i slicne...

Procitaj Svagdanju borbu kad izadje, pa ces vidjeti sto se moze traziti od stripa...

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 14/03/2007 : 19:55:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
pa cekaj, ti si rekao pseudo-hesse, jel igra staklenih ili narcis i, ne znam sad, ali bijaše to ovih dana

a svagdanja - ne znam kaj je to, cak nemam ni predodžbu, no, kad mi ju daš, pa ak me zaineteresira i uz važan uvjet, ako bude u knjižnici mojoj (što je malo vjerojatno, jer nijedno tvoje izdanje nije - osim kena), onda cu citati - makar, kažem ti, teško da jedan strip može zadovoljiti "te" kriterije o kojima sada pricamo. stripovi zadovoljavaju neke druge... ali, dok si živ, ima nade, kaže se

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29217 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 14/03/2007 : 20:33:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
eto vidis da ne citas moje postove. Rekao sam kako ne volim pseudofilozofiju ali mi je Igra staklenih perli remek djelo. (Pseudo u smislu da nije prava, klasicna filozofija tipa Kant, Nietzche i ekipa...).

Nadam se da ce svagdanja borba doci u tvoju knjiznicu. A trebao bi procitati i Presveto srce isto.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 14/03/2007 : 20:45:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
pa to i kažem (postove u kojima sudjelujem, citam i razumijevam) - naglasivši u toj izjavi pseudo, ti isticeš hessea u jednom negativnijem kontekstu, tj. "kao da ga spuštaš" - to je smisao koji proizlazi

za presveto srce sam vec rekao da mi se cini zanimljivo. to bih svakako procitao (unatoc meskalnom-hipiju jodorowskom, kojeg i ne cijenim previše)
a nisi rekao, što je svagdanja, o cemu to?


Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47019 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 15/03/2007 : 10:12:58  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by jang

....nego u krevetu



ili drogama


Monster Factory Mertojak
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29217 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 15/03/2007 : 10:20:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Kako ga spustam ako sam rekao da je remek djelo?

http://www.amazon.com/Ordinary-Victories-Manu-Larcenet/dp/1561634239

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1651 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 15/03/2007 : 11:30:23  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

volim hessea, cijelog sam ga procitao. Ne volim Cuelha, Castanedu i slicne...

Procitaj Svagdanju borbu kad izadje, pa ces vidjeti sto se moze traziti od stripa...

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



Nisam pratio raniji deo diskusije, ali eto, da se ukljucim pošto ste se dotakli nekih pisaca koje volim. Hese spada u retke pisce kojima sam procitao skoro sve knjige koje su napisali. U skoro svakoj od knjiga je prikazao jedan drugi aspekt covekovog traganja za smislom bivanja, možda kao ni jedan drugi pisac u istoriji književnosti.

Castaneda mi nikad nije ležao, ali Cuelha-ov Alhemicar je ipak u posebnoj kategoriji u odnosu na sve ostalo što je napisao. Knjigu sam procitao tek što se pojavila (pre nego što je vecina koji su je kasnije citali cula za nju) i žao mi je što je posle postala "popularno" štivo, jer nisam siguran koliko ljudi je sposobno da shvati njenu suštinu. Mislim da je u Alhemicaru Cuelha-o uspeo da uhvati bistvo ezotericne misli i da je pretoci u roman koji se lako cita.

grupa za scanlation: groups.google.com/group/bdskenovi

Edited by - tantus on 15/03/2007 11:31:52
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 15/03/2007 : 15:14:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Kako ga spustam ako sam rekao da je remek djelo?



gle
stavio si u odnos pseudofilozofija i igra staklenih. i to tako, da perle supsumiraš pod pseudofil. cemu inace istaknuti kontrast (ne volim, ali). k tome još dodajmo, da prefiks pseudo korisitiš u jednom umanjujucem smislu - to je odredena negacija (ovdje, negacija filozofije) - ispada da spuštaš hessea, staviviši ga pod pseudo, premda ti je igra staklenih remek djelo...

inace, pogrešno rasuduješ to sa pseudofilozofijom, a to je tvoja stara boljka (institucionalizam prije svega). hesse je skroz dobar mislilac i tu se uopce ne treba koristiti izraz pseudofilozofija. filozofija nije nužno institucijska, "udžbenicka"... niti imaju prof. filozofije hipoteku nad njom. ona ne treba biti verificirana diplomom, cemu ti kao da pridaješ naj-važnost...što ne znaci da i kant, spinoza itd (svi za koje smatraš da su "filozofi") nisu izvrsni
pseudofilozofija (tako kako je kod tebe mišljeno) je nepotreban pojam - ima samo dobro ili loše promišljanje. jedino ako tim izrazom distanciraš svjetski priznate filozofe od drugih koji takoder promišljaju, ali tada ona tvoja izjava nema smisla (ne volim pseudofilozofiju, ali igra...)


svagdanja borba - ovako sa linka, nije da me to nešto frapiralo, niti povuklo, no, ako dode (a možda mi jednom i posudiš sve te stripice hehe) onda procitam


Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47019 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 16/03/2007 : 09:49:18  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

A zasto bi stripovi sluzili samo za zajebanciju, razonodu i odmor? I zasto bi, cak ako se slozimo da samo tome sluze, to bila prepreka kritiziranju, ako nas nisu zabavili, razonodili ili odmorili?

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



meni služe baš za to. i ne smeta mi ako neko kritizira nešto šta npr. ja citan ,jer cu i dalje to citat


Monster Factory Mertojak
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 16/03/2007 : 10:06:49  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by Arak

quote:
Originally posted by DeeCay

Caleb, Samael, Nergal, pali andeo Nikolaj, izgubljene duše, baš razlicito od ostalih, primjerice Colombijevih epizoda...

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Yu-bi-tu? Mi-tu!



Nije li Caleb pali andeo? Jesi li mislio na Nikolu ili je taj Nikolaj neki novi lik?


MIslim da sam izbacio spoiler. I Nikola je pali andeo.

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Yu-bi-tu? Mi-tu!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47019 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 16/03/2007 : 10:36:24  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
od cega su popadali? od dopa?


Monster Factory Mertojak
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 30/03/2007 : 11:16:08  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Otocic iz DP knjiga #7 "Vješticjeg otoka", slicica slikara Arnolda Brocklina:


Oke epizodica, vještice (uciteljica plesa ko iz Argentove trilogije), zombiji, Lovecraftovi monsteri kanibali.

Nakon nje slijedi epizoda u tandemu actionman Colombo i dobro nam poznati Casini iz NN-a (cudno mi je kad ga vidim izvan svoje NN domene). Nalazimo se negdje u bivšoj sovjetskoj vukojebini (najvjerojatnije cecenski rat) koja se želi izboriti za svoju samostalnost, no kolko vidim tamo i elitnih ruskih vojnika i mirovnih snaga saveznika... Novost je što su u sredini i obicni likovi International Medical Teama, i ne vrti se sve oko Harlancine i ekipe. Tu je i stari poznanik "Temsek", multikompanija specijalizirana za ubijanje...

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Yu-bi-tu? Mi-tu!
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000