forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Aleluja - Tanguy i Laverdure Integral
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

harlequin
New Member

140 Posts

Member since 15/04/2006

Posted - 04/06/2007 : 19:50:00  Show Profile Show Extended Profile  Send harlequin a Private Message
jel ovo znaci da ce tangi da izadje kao i kod francuza u ovakvim istim integralima?

Dodjite na BD skenovi grupu: http://groups.google.com/group/bdskenovi/ izvor svih nasih skenova i scanlationa, svi ste dobrodosli :) !!!
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 04/06/2007 : 19:51:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
Reci cu samo da nije sve bas tako, da nije tako jednostavno i da nije bas sve isto kod nabrojanih stripova.

________________________
Remember, remember the fifth of November,
The gunpowder, treason and plot,
I see of no reason why gunpowder treason should ever be forgot.
Go to Top of Page

diderot2
Junior Member

467 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 04/06/2007 : 19:55:53  Show Profile Show Extended Profile  Send diderot2 a Private Message
quote:
Originally posted by harlequin

jel ovo znaci da ce tangi da izadje kao i kod francuza u ovakvim istim integralima?

Dodjite na BD skenovi grupu: http://groups.google.com/group/bdskenovi/ izvor svih nasih skenova i scanlationa, svi ste dobrodosli :) !!!



ne znam to, prijatelju, ne znam
to ce vec morati kazati izdavac
al ruku na srce, bilo bi smisleno, da se tako uradi

_______________________
onaj, koji ne cita stripove
Go to Top of Page

simi
Average Member

812 Posts

Member since 07/09/2005

Posted - 04/06/2007 : 20:49:33  Show Profile Show Extended Profile  Send simi a Private Message
quote:
Originally posted by marlowe

Reci cu samo da nije sve bas tako, da nije tako jednostavno i da nije bas sve isto kod nabrojanih stripova.

________________________
Remember, remember the fifth of November,
The gunpowder, treason and plot,
I see of no reason why gunpowder treason should ever be forgot.


pa reci kako je...boban je jasno rekao kako stoje stvari na konkretna pitanja...zasto ti izbjegavas kao macka oko vruce kase....a ono sto je boban rekao je lose...steta za beli put jer su imali priliku
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 04/06/2007 : 20:58:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by Renky

Eto, napokon nisan ja ništa reka što se nije smilo

I napokon saga o vampirima noci na jednom mistu!

www.sd-gradac.hr ( nogomet )
www.gradac.hr



tj...? (pitam ozbiljno, da sad ne skidam to)

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.



Na što misliš?

Prvo: Nisan ja pustija informaciju o Tangiju ( kao o katalozima kad je malo falilo da osvanen na križu ) a vec mjesecima cekam kad ce prvi Integral u tisak no "šutnja je zlato".

Ili...

Drugo: Radi se o nekoliko Jijeovih albuma koji prate sukom sa, mislim, "Vampirima noci". Tako se zvala banda koja je otela prototipe aviona sa vertikalnim uzljetanjem ( bijahu li to Harierri? ) koristeci naivnost Laverdira. Davno san ovo cita i tih par epizoda su vrhunske ( što ne znaci da su ostale loše, pogotovo bliskoistocne price ) i po pitanju price ali pogotovo po crtežu. Jije je nadmašija samoga sebe. Za pet! Ovo želim u Integralu i na jednom mistu. Ako kažem da bi boja cak mogla nauditi majstorovom crtežu, mislim da je sve jasno.

PS
Objavljeno u Superu, a jedna epizoda cak i u Zovu ili Zov stripu no u Superu je u zadnjoj epizodi izbacena jedna stranica.


www.sd-gradac.hr ( nogomet )
www.gradac.hr



ma mislio sam na ovo drugo, naravno... thx, pilote!... samo piloti oko tebe
nisam znao da se i to odnosi na ovaj strip, mislio sam da je to neki poseban album, a ne mogah ga vidjeti na onom pdfu...

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29253 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 04/06/2007 : 21:02:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by marlowe

Reci cu samo da nije sve bas tako, da nije tako jednostavno i da nije bas sve isto kod nabrojanih stripova.


Naprotiv, situacija je vrlo jednostavna. BP edicija Klasici je, sa stripofilskog stajalista, bezvrijedna. Nazalost. I ne samo to, nego je ujedno i zapreka svim ostalim koji bi htjeli eventualno napraviti kronolosko, integralno izdanje nekog od spomenutih stripova. Meni se cini kako je BP s ovim pokazao kako mu je krajnji cilj ipak biznis.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 04/06/2007 : 21:07:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
ali su ta izdanja "best off", s citateljskog stajalista, prekrasna, barem hogar! cisto zadovoljstvo za citatelje, osim bobanova imena u impresumu... ostavite malo i za one koje ne zanima sve zivo i mrtvo od nekog junaka, nego vole procitati i imati nekoliko dobrih prica, i to nam je dosta...


Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

simi
Average Member

812 Posts

Member since 07/09/2005

Posted - 04/06/2007 : 21:34:22  Show Profile Show Extended Profile  Send simi a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

ali su ta izdanja "best off", s citateljskog stajalista, prekrasna, barem hogar! cisto zadovoljstvo za citatelje, osim bobanova imena u impresumu... ostavite malo i za one koje ne zanima sve zivo i mrtvo od nekog junaka, nego vole procitati i imati nekoliko dobrih prica, i to nam je dosta...


Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.


hogar je drugo...hogara su izdali u prevodu identicno americko izdanje...samo sto ameri nisu imali srecu da im ziga pise pogovor...a modesty blaise i rip kirby su im ziva zalost...po meni nadam se da ni nece zazivjeti ono o cemu oni pricaju i da ce shvatiti sto im stripofili porucuju a ne dozivjeti to kao jos jedno bezrazlozno pljuvanje po njima
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 04/06/2007 : 21:43:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
Svaka kritika i savet iskrenih ljubitelja stripa ozbiljno se uzima u obzir. I dragoceni su.
Ipak, dopusti da u citavoj stvari ima jako puno elemenata i da ce konacni rezultat biti zbir svega toga.
Svakako ce citav projekat biti zavrsen sa najvecom paznjom i u najboljoj volji i nameri.

________________________
Remember, remember the fifth of November,
The gunpowder, treason and plot,
I see of no reason why gunpowder treason should ever be forgot.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29253 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 04/06/2007 : 21:59:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Onda dajte, zaboga miloga, objavite kompletnog Raymondovog Rip Kirbya po redu i bar prve 3-4 godine Prenticea. Jos stignete, imate priliku napraviti nesto zaista vrijedno i kvalitetno, nemojte to prokockati.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

simi
Average Member

812 Posts

Member since 07/09/2005

Posted - 04/06/2007 : 22:08:17  Show Profile Show Extended Profile  Send simi a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Onda dajte, zaboga miloga, objavite kompletnog Raymondovog Rip Kirbya po redu i bar prve 3-4 godine Prenticea. Jos stignete, imate priliku napraviti nesto zaista vrijedno i kvalitetno, nemojte to prokockati.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy


to i ja kažem ...prilika je tu a planovi su da se best of prodaje po ducanima...kome? domacicama...sve što se proda prodati ce se stripašima ovako ili onako makar i u kauflandu...ali bi trebalo uvažiti njihove želje...sjecam se vremena kada sam i sam sa žarom pricao o planovima belog puta rip, mod...a ispalo je da ja tu sad moram bezveze kritizirati...da ja imam dio vuletovih novaca znam što bih napravio s mod...ne bih imao potrebe ni za prevoditeljem ni za piscima uvodnika...i ne bih ostao samo na stripovima...mod bez knjiga je jako nepotpuna...ali...

Edited by - simi on 04/06/2007 22:11:34
Go to Top of Page

zlatkob
Average Member

Croatia
633 Posts

Member since 24/02/2006

Posted - 04/06/2007 : 22:16:59  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatkob a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by marlowe

Reci cu samo da nije sve bas tako, da nije tako jednostavno i da nije bas sve isto kod nabrojanih stripova.


Naprotiv, situacija je vrlo jednostavna. BP edicija Klasici je, sa stripofilskog stajalista, bezvrijedna. Nazalost. I ne samo to, nego je ujedno i zapreka svim ostalim koji bi htjeli eventualno napraviti kronolosko, integralno izdanje nekog od spomenutih stripova. Meni se cini kako je BP s ovim pokazao kako mu je krajnji cilj ipak biznis.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



Pa naravno. Nitko više u to i ne sumnja. Glavni urednik nije ljubitelj stripa. Nikada nije ni bio. To je možda i najbitnija razlika izmedu njega i vecine ostalih domacih urednika/izdavaca. Kada se tamo dogodi neka smjena bit ce slavlja
Go to Top of Page

simi
Average Member

812 Posts

Member since 07/09/2005

Posted - 04/06/2007 : 22:22:56  Show Profile Show Extended Profile  Send simi a Private Message
quote:


Pa naravno. Nitko više u to i ne sumnja. Glavni urednik nije ljubitelj stripa. Nikada nije ni bio. To je možda i najbitnija razlika izmedu njega i vecine ostalih domacih urednika/izdavaca. Kada se tamo dogodi neka smjena bit ce slavlja


pa nije to baš tako jednostavno...kada netko ima toliko novaca kao vuletic i ulozi u nesto kao strip ne mora znaciti da se to tretira kao naftna busotina...prije ce biti da ima neke lose suflere a da dobre za koje znam da ih ima ignorira iz nepoznata razloga...nikad necu prezaliti sto sam belom putu dao jedini primjerak ogromne i odlicne antologije koja je na kraju odbacena jer su oni svoj izgubili...a dao sam je u dobroj vjeri ocekujuci da ce ipak ici s time...
Go to Top of Page

diderot2
Junior Member

467 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 04/06/2007 : 23:34:51  Show Profile Show Extended Profile  Send diderot2 a Private Message
Mislim, da situacija sa Ripim Kirbyjem i slicnim klasicima ipak nije tako grozna kako izgleda. Kolko znam, a mislim, da je tako i u katalogu Belog puta, ta se serija ne može jednaciti sa Hogarom. Hogar je jedinstven, i njegova serija, takva bibliofilska, kad se nastavi i drugim junacima, bice takodje jedinstvena. Nešto sasvim drugo od tih klasika. I ja vjerujem, da ce tako i biti.
I nemojte govoriti, da Vuletic ne voli strip. Voli ga, voli, i to puno. Inace Belog puta ne bi ni bilo. Kao i Boban, mada nece niko da cuje za njega. A ta serija klasici, od kojih je jedna Rip Kirby od Raymonda, takva je, kakva je. A vjerujte, ta je serija veoma limitirana. Brojem junaka, to je. I brojem knjigama. Ne objašnjavam, zašto je tako, ali vjerujte mi na rec. Mislim, da je to pokušaj otvaranja nove tržne niše, traženja novog citalaštva. Kad se vec ideja shodno našla pri ruci. I koncept je pao ko s neba. :) Ako Beli put proba to prodavat po ducanima, pa neka prodava tamo. Pokušava Beli put prodaju odraditi na razlicite nacine. Prodajom preko racunalnih mreža, svojom trgovinom. Nije, da ne pokuša. Trudi se. Traži nova mjesta za prodaju. Traži nove citaoce. Ipak mi je to bolje, kao da se radi po 500 HC primjerka nekog Martija i prodaje za kolekcionare. Kao u getu. Beli put ipak pokušava pronaci nove viste, to treba priznati. Setite se samo dvije godine natrag. Pa niko nije vjerovao u Beli put. Govorilo se, da je Beli put Bobanova fikcija, njegov nacin zezanja. Da mu nije za verovat. Ali vidite, ipak se ide dalje.
Znam, da je nije sve dobro. I ne može biti. Ja osobno ubedjen sam, da su ti klasici pogrešan potez. Ali možda to ipak proradi. Niko nije dovoljno pametan. Nova prodajna mesta, novi citaoci. Naravno, mi stari cemo to još uvek kupovati po striparnicama. Jer necega ni mi striparoši ne možemo zahtjevati od izdavaca. Da ide u objavljivanje dvadesetak-tridesetak knjiga jednog junaka, jer bismo hteli njegovu integralnu verziju na policama. Molim, nema je niko na svetu. To bi bilo samoubistvo. Pa nek pokušaju sa tom knjižicom. Ako uspe, može biti još jedan Raymond, pa možda još koji Prentice. Pa kad nestane zaliha, nek se ide u integrale, ako procene, da se isplati.
Evo, Marlowe ne može suviše reci, pa pustimo se iznenaditi. Dosad su nas vec par puta ugodno iznenadili.
Ja osobno sam ubedjen, da ce Kirby pozitivno proci, i da ce nekako proci još dve knjige te serije. Ubedjen sam, da ce Fantom propasti, a i Mandrake, ako to uopšte izdaju. Ali ko zna, možda ce ljudi u samoposlugama baš to pokupovati. Znate, e pa ovo bilo u Politikinom zabavniku... Ne znam, zbilja ne znam.
Dajmo jim šansu. Dosad su pono dobroga napravili.

_______________________
onaj, koji ne cita stripove
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 05/06/2007 : 00:16:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
Beli Put je uradiio neke fenomenalne stvari u strip izdavaštvu bivše Juge. Neznam kako ce klasici proci ali u striparnici Darkvud prvi Mister No u tvrdim kricama košta koliko i Sambrovi, što po meni ne može da se poredi. Mislim da Mister No nije ni zaslužio da bude objavljen u onakvom luksuznom izdanju, nego da je upravo taj strip trebao da ide u kioske i mini markete. Nemam ništa protiv tog izdanja, ni protiv Ludensa, ni protiv ljudi koji to kupuju, ali integrali Belog Puta su autenticna umetnicka remek dela, a Mister No i Teks su ipak na toj lestvici daleko, daleko ispod, upravo tamo gde je recimo baš Rip Kirbi ili Modesti Blejz.

Mislim da Belom Putu nije akcenat na biznisu i bogacenju primarni, ima medu vama izdavaca stripova i neka se javi onaj koji se od stripa obogatio. Od toga se nisu obogatili ni onaj Sloba iz Darkvuda, ni Miroslav, a kamoli neko ko se u ovom suludom veremenu bavi izdavaštvom necega što ne kupuje ni 1000 ljudi u zemlji.

I ovo da kažem, ovo nisam napisao ni rekao da bi bilo kome držao stranu, ovo je moje mišljenje, a vi izvolite pa ga pljunite, nemam baš ništa protiv.
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 05/06/2007 : 00:22:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
quote:
Originally posted by diderot2
Kao i Boban, mada nece niko da cuje za njega.


Ovo što se cuje je previše. Ajde da ga se ostavi malo na miru. Ne zbog njega, nego zbog mene. Svaki put mi pritisak skoci kada vidim to ime na topicu o stripovima. Nije vrijedan toga definitivno.

Emipa Casar, Civgolf Cetvrti od Šumecih tableta: http://www.stripopeka.com/ ||| A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Lavirint in English: http://stickythis.com/lavirint ||| A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama.
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 05/06/2007 : 00:26:40  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
quote:
Originally posted by simi

nikad necu prezaliti sto sam belom putu dao jedini primjerak ogromne i odlicne antologije koja je na kraju odbacena jer su oni svoj izgubili...a dao sam je u dobroj vjeri ocekujuci da ce ipak ici s time...


Nije se valjda odustalo od toga???!!?

She came from the grave much graver. First, he’ll kill her, then I’ll save her! Everything is turning out so dark. Going through the motions.
No, I’ll save her, then I’ll kill her! I think this line is mostly filler. What's it going to take to strike a spark? It's what they have inside.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11091 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 05/06/2007 : 01:25:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by harlequin

jel ovo znaci da ce tangi da izadje kao i kod francuza u ovakvim istim integralima?



Pa tribalo bi da je tako. Po tri epizode. I vec u drugom bi tribala biti jedna Uderzova neobjavljena. Mislim peta.

PS
Usput i ispravak netocnog navoda. Napisa sam Bookglobe no Tangija ce izdavati Strip-Agent



www.sd-gradac.hr ( nogomet )
www.gradac.hr
Go to Top of Page

diderot2
Junior Member

467 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 05/06/2007 : 02:47:55  Show Profile Show Extended Profile  Send diderot2 a Private Message
"Nije se valjda odustalo od toga???!!?"

Na žalost, da. Al postoji mogucnost, da se taj materijal upotrebi u drugim edicijama.


_______________________
onaj, koji ne cita stripove
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 05/06/2007 : 07:30:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by simi

quote:
Originally posted by Markos

Onda dajte, zaboga miloga, objavite kompletnog Raymondovog Rip Kirbya po redu i bar prve 3-4 godine Prenticea. Jos stignete, imate priliku napraviti nesto zaista vrijedno i kvalitetno, nemojte to prokockati.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy


to i ja kažem ...prilika je tu a planovi su da se best of prodaje po ducanima...kome? domacicama...sve što se proda prodati ce se stripašima ovako ili onako makar i u kauflandu...ali bi trebalo uvažiti njihove želje...sjecam se vremena kada sam i sam sa žarom pricao o planovima belog puta rip, mod...a ispalo je da ja tu sad moram bezveze kritizirati...da ja imam dio vuletovih novaca znam što bih napravio s mod...ne bih imao potrebe ni za prevoditeljem ni za piscima uvodnika...i ne bih ostao samo na stripovima...mod bez knjiga je jako nepotpuna...ali...


potpisujem

...BEZ PINEZI I RIŠPETA RODILO SE DITE PUKA,IZ JUBAVI IZ DIŠPETA...
...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
...KONTRA MRAKU KONTRA SILI,NARESLO JE KA IZ VODE I TRKALO DO SLOBODE...
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2263 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 05/06/2007 : 07:44:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message
Kad se vec toliko prica o BP, što je sa njegovim Conanom?? Izašla je samo prva knjiga (Kula slonova i duge price) i gotovo. Totalno neozbiljno.
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2263 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 05/06/2007 : 07:49:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message
O Rip Kirbyu, Mandraku... u takvom izdanju (jedna jedina knjiga sa samo nekoliko epizoda ), ne želim niti pricati. Ja osobno nisam baš neki ljubitelj Rip Kirbya i Mandraka, ali moja žena ih jako voli. Te integrale bih vrlo rado kupovao zbog nje. Ovako, nema teorije da kupim bilo što.

P.S. Tu se stalno podmece izraz "kolekcionar". Je za kolekcionare, nije za kolekcionare... A što je to kolekcionar U ovom slucaju se totalno krivi pojam upotrebljava kad se želi zamazati oci ljudima. Ja uzimam po svojoj procjeni cca 30% od svih stripova koji izlaze u EX-YU izdavaca, ali ono što uzimam volim imati sve, jer to volim. I ne smatram se kolekcionarom. Mislim da je takva i vecina ljudi. Vrlo malo je onih koji uzimaju ama baš sve ili skoro sve. Samo za njih bi se moglo reci da su kolekcionari, i to ne samo kolekcionari, nego i veliki ljubitelji stripa, da se ne zaboravi, jer sakupljaš samo ono što voliš.

Edited by - Dalen on 05/06/2007 10:48:06
Go to Top of Page

simi
Average Member

812 Posts

Member since 07/09/2005

Posted - 05/06/2007 : 08:12:47  Show Profile Show Extended Profile  Send simi a Private Message
quote:
Originally posted by DusMan

quote:
Originally posted by simi

nikad necu prezaliti sto sam belom putu dao jedini primjerak ogromne i odlicne antologije koja je na kraju odbacena jer su oni svoj izgubili...a dao sam je u dobroj vjeri ocekujuci da ce ipak ici s time...


Nije se valjda odustalo od toga???!!?

She came from the grave much graver. First, he’ll kill her, then I’ll save her! Everything is turning out so dark. Going through the motions.
No, I’ll save her, then I’ll kill her! I think this line is mostly filler. What's it going to take to strike a spark? It's what they have inside.



ne da se odustalo - odbacili su cijeli koncept možda se samo koja prica pojavi u nekome od izdanja ali to više nije to
Go to Top of Page

wiskey
Senior Member



Croatia
1250 Posts

Member since 11/12/2006

Posted - 05/06/2007 : 09:11:34  Show Profile Show Extended Profile  Send wiskey a Private Message
Da se ponovo malo osvrnem na tzv. klasike BP, a i na ovaj referat Diderot2. Nikako se ne slažem da ne treba neki strip objaviti u cjelosti i po redoslijedu, zato što ima puno epizoda. Po toj formuli, Libellus radi pizdarije sa Mister Noom i Marti Mysterom. Samo, cisto sumnjam. To ce biti eidcija za sladokusce. Zašto se ne može integralom objaviti cijeli opus Rip Kirbyja Raymonda i Prenticea? Zašto ne i Flaša Gordona (mislim na Barryjevog)? To nema u svijetu? Cisto sumnjam. Ja imam jedan jedini integral Rip Kirbyja sa oko 5-6 epizoda, c/b i na oko 100-njak stranica (negdje po kuci, zato pišem okvirno). Znaci, ima toga. Da li se isplati? E, tu sada dolazimo do BP i gospodina Vuletica. Ako im zarada nije u prvom planu (a znam da nije) i ako imaju love (a znam da imaju) i ako imaju fantasticna izdanja (a svi znamo da imaju), ZAŠTO onda klasici na nacin kako najavljuju? To mi je totalno van njihovog renomea. Da li je to necija fiks ideja, pa ide mimo logike ili je nešto drugo u pitanju, ne znam. Znam samo da mi je Boban odgovorio na MaFestu da ta izdanja nece biti za kolekcionare????? Pa, dobro, onda neka to prodaju domacicama, kako je netko simpaticno napisao. Meni nece i definitivno sam siguran da nijedan od tih "klasika" necu kupiti, a imam sva izdanja BP. I ne samo njihova...
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 05/06/2007 : 09:24:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Takvo "best of" izdanje svakako treba da postoji, i kupice ga mnogi kojima strip nije medu prvih deset prioriteta u životu.

S druge strane, na razvijenom tržištu, trebalo bi da postoje i integrali, za uži krug fanova.

Nadajmo se da ce Beli put, nekoliko godina posle best of izdanja, kada tržište bude jace i manje zasiceno nego sada, krenuti i sa integralima...

--
"Heiliger $*#@!!! Eine saugroße Miezekatze läuft loss in der Strasse!!"
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000