forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Bojkot pojedinih izdavaca
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 12

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 06/06/2007 : 16:37:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
Interesuje me šta cijenjeni forumaši misle o bojkotu pojedinih izdavaca? Da li je ispravno bojkotovati citavu izdavacku kucu zbog jedne osobe? I da, ne želim da se ovo pretvori u politicku diskusiju.

Ja licno bojkotujem izdanja BP (još patim za Sambrovima, a BP ima još masu kvalitetnih izdanja koje cu nažalost morati kupiti na njemackom ili morati cekati nekog drugog izdavaca). Podržavam sve domace izdavace, a kada kažem domace onda mislim na sve izdavace iz bivše YU no BP bojkotujem iskljucivo radi Bobana, tip je za mene nacionalista i šovinista. Ne može neko pljuvati po mom narodu, po mom jeziku i onda ocekivati da nešto kupujem od njega. Ne može mi neko jebavati mater i onda tražiti novac od mene.
Razmišljam i o bojkotu izdanja izdavacke kuce BOOKGLOBE. Do sada sam kupio više od 90 % BG izdanja ali Nebojša se ponaša kao Bush, ne akceptira nikakve kritike, pljuje po ostalim izdavacima (vidi svadu sa Markosom), izbacuje tude stripove iz More Comicsa itd. Tallyjevi komentari na topicu o SMG strip magazinu mi daje još više razlike da odjebem Bookglobe.

Šta misle ostali forumaši o ovoj temi? Ja smatram da barem odnos izmedu nas i izdavaca treba biti korektan. Izdavac se ne smije bahato i nekulturno ponašati (zdravo Nebojša) a politika treba biti tabu tema za izdavace (vozdra Bobane). Valjda ce ti ljudi shvatiti da oni od nas žive a ne obrnuto.

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood

nenno
Advanced Member



Croatia
3069 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 06/06/2007 : 16:41:47  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message
nacelno se slažem s tobom jer pojedini izdavaci jesu u najmanju ruku bezobrazni....ipak, s druge strane, teško je odluciti se na bojkot pojedinog stripa, pogotovo pravim kolekcionarima...ja obicno bojkotiram (citaj - ne kupujem) loš strip, a ne vodim brigu o onome tko ga je izdao....

"...I only dream in black and white..."
Go to Top of Page

Kant
Average Member

Croatia
716 Posts

Member since 17/08/2004

Posted - 06/06/2007 : 16:50:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Kant a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon

Interesuje me šta cijenjeni forumaši misle o bojkotu pojedinih izdavaca? Da li je ispravno bojkotovati citavu izdavacku kucu zbog jedne osobe? I da, ne želim da se ovo pretvori u politicku diskusiju.

Ja licno bojkotujem izdanja BP (još patim za Sambrovima, a BP ima još masu kvalitetnih izdanja koje cu nažalost morati kupiti na njemackom ili morati cekati nekog drugog izdavaca). Podržavam sve domace izdavace, a kada kažem domace onda mislim na sve izdavace iz bivše YU no BP bojkotujem iskljucivo radi Bobana, tip je za mene nacionalista i šovinista. Ne može neko pljuvati po mom narodu, po mom jeziku i onda ocekivati da nešto kupujem od njega. Ne može mi neko jebavati mater i onda tražiti novac od mene.
Razmišljam i o bojkotu izdanja izdavacke kuce BOOKGLOBE. Do sada sam kupio više od 90 % BG izdanja ali Nebojša se ponaša kao Bush, ne akceptira nikakve kritike, pljuje po ostalim izdavacima (vidi svadu sa Markosom), izbacuje tude stripove iz More Comicsa itd. Tallyjevi komentari na topicu o SMG strip magazinu mi daje još više razlike da odjebem Bookglobe.

Šta misle ostali forumaši o ovoj temi? Ja smatram da barem odnos izmedu nas i izdavaca treba biti korektan. Izdavac se ne smije bahato i nekulturno ponašati (zdravo Nebojša) a politika treba biti tabu tema za izdavace (vozdra Bobane). Valjda ce ti ljudi shvatiti da oni od nas žive a ne obrnuto.

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood




Nacelno se slažem. Javno isticani šovinizam bilo koje vrste je, po mojemu sudu, sasvim dobar razlog da ne kupujem nešto.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 06/06/2007 : 16:51:23  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Mdah, možda je pogrešno što su izdavaci tu prisutni na forumu i što izdavace poznajemo više manje ko osobe (što postaje osobno, ne poslovno), a ne kao tvrtku i prozvodaca. Dodajmo još ktome da su tu još i pare u igri, tako da se preko nekih rijeci kod nekih ne prelazi i stvar postaje ozbiljna...

Ja se znam, al nesmem nikaj reci, jooj...
supermark je ultramega simpa kompa i svaka koka bi ga htjela za jebaca ;)
HC! je zakon, živijo HC!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29611 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 06/06/2007 : 16:54:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
ne slazem se da bi zbog jedne osobe trebalo bojkotirati cijelu tvrtku, ipak ju cine veci broj ljudi koji nije nista lose napravio.
Isto tsko, dolazi do vjerojatne mogucnosti da taj nevin dio ljudi izgubi posao u svojim izdavackim kucama, zbog nedovoljne prodaje izdanja...
Slazem se da bi trebalo pokazati (nekim) izdavacima da nisu bic i batina, ali na neki drugu nacin.
Go to Top of Page

STOSIC
Senior Member

Sao Tome and Principe
1754 Posts

Member since 23/02/2006

Posted - 06/06/2007 : 16:59:50  Show Profile Show Extended Profile  Send STOSIC a Private Message
Slušaj sad,nije to tako jednostavno.
Treba postavit neke realne parametre po kojima se ravnat.Jer nemožeš ti sad bojkotirat neki strip koji ti se jako svida i želiš ga u kolekciji radi jednog covjeka i njegovih 'uvjerenja'.
Razumijem o cemu pricaš,i ja imam slicno razmišljanje.Medutim kada bi na taj nacin funkcionirao nebi pogledao ni jedan film Charltona Hestona ili Johna Forda,a to na kraju krajeva nebi imalo smisla.

Bojkot podržavam ako je masovni,radi recimo previsokih cijena ili nekvalitetnih izdanja kojima se 'cijede' potrošaci,ali samo ako je masovni i realno usmjeren.Skupimo kriticnu masu i bojkotiramo odredeno izdanje.Pojedinacni buntovi me ne interesiraju.

Boban izdavac u Srbiji a Nebojša u Hrvatskoj,pa gdje ide ovaj svijet...

stripovi.com vlasnik
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 06/06/2007 : 17:02:02  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Slabo ionako kupujem izdanja od BP i BG, tako da mi je svejedno.Od Belog puta nemam nista, a od BG imam prvog Dampyra i ona nesrecna 4 kriminala+4 satanika!:D :D :P

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

STOSIC
Senior Member

Sao Tome and Principe
1754 Posts

Member since 23/02/2006

Posted - 06/06/2007 : 17:02:03  Show Profile Show Extended Profile  Send STOSIC a Private Message
quote:
Originally posted by Kant
Nacelno se slažem. Javno isticani šovinizam bilo koje vrste je, po mojemu sudu, sasvim dobar razlog da ne kupujem nešto.



Da,samo lako je bit odrješit dok je šovinist sa one strane granice.Treba to primjenit i kod kuce.

stripovi.com vlasnik
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 06/06/2007 : 17:11:23  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message
apsolutno bez veze
niti kupujem stripove od marka, niti od nebojše, niti od bobana
kupujem ih u trgovini i zaboli me kurac tko ih štanca i kakve su njihove medusobne prepirke ( koje su složenije od ovdje prikazanih )

to što mi se ne svida susjed koji ima pekaru ne znaci da cu po kruh ici tri naselja dalje
bitno mi je što citam, a netko to štampa

if you only knew the power of the dark side
Go to Top of Page

perper
Average Member



Serbia
892 Posts

Member since 12/03/2002

Posted - 06/06/2007 : 17:14:17  Show Profile Show Extended Profile  Send perper a Private Message
Sejo,
Samo da te nesto pitam...
Kad se zarosnis u Sambrove, da li ces i jednom pomisliti na toga Bobana?
Kad dobijem novi kontigent Texa, meni Sergio Bonelli nije ni na kraj pameti...
Go to Top of Page

Vega
stripovi.com suradnik



Croatia
1134 Posts

Member since 11/06/2004

Posted - 06/06/2007 : 17:18:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Vega a Private Message
Meni je takoder baš svejedno kakva su osobna uvjerenja izdavaca. Strip ako kupim, kupim ga zbog sebe a ne da podržim izdavaca! Nikad ne bi sebi uskratio nešto što volim ako je na tome potpisan tip kojeg ne podnosim.

I know that I was born and I know that I'll die.
The in between is mine. I am mine.
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 06/06/2007 : 17:20:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by darth-vader

apsolutno bez veze
niti kupujem stripove od marka, niti od nebojše, niti od bobana
kupujem ih u trgovini i zaboli me kurac tko ih štanca i kakve su njihove medusobne prepirke ( koje su složenije od ovdje prikazanih )

to što mi se ne svida susjed koji ima pekaru ne znaci da cu po kruh ici tri naselja dalje
bitno mi je što citam, a netko to štampa

if you only knew the power of the dark side

Naveo si dobar primjer. Ti ideš svaki dan kod istog pekara, ostavljaš mu lovu a on ti svaki dan psuje mater. Hoceš li i dalje ici kod njega?

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 06/06/2007 : 17:21:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
quote:
Originally posted by supermark
Slazem se da bi trebalo pokazati (nekim) izdavacima da nisu bic i batina, ali na neki drugu nacin.


Javno spaljivanje (samo stripova, na žalost ) ne dolazi u obzir, pa šta nam onda preostaje? Štrajk gladu? Kupiti njihova izdanja pa onda iz protesta odbijati da jedemo, i ja vidim kako to funkcioniše, hmmm....
Lobiranje da se prestanu ta izdanja prodavati? Ja sam što se tice BPuta to i uradio sa prijateljima i poznanicima na Sajmu knjiga u Skenderiji a bogami i prije i poslije toga. Svako neka zna ko mu je potpisan na unutrašnjim stranicama, pa nek sam odluci hoce li takvima dati i kunu/dinar/fening. Ja znam da ja necu.
Jebe mi se za ostale uposlenike te kuce - a posebno ostale šefove koji taj kapital ionako slažu dok mali ljudi jedva spajaju kraj s krajem. Da su išta bolji, barem bi se ogradili od takvih izjava, a u najmanju ruku otpustili govno.

Emipa Casar, Civgolf Cetvrti od Šumecih tableta: http://www.stripopeka.com/ ||| A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Lavirint in English: http://stickythis.com/lavirint ||| A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama.
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 06/06/2007 : 17:21:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by perper

Sejo,
Samo da te nesto pitam...
Kad se zarosnis u Sambrove, da li ces i jednom pomisliti na toga Bobana?
Kad dobijem novi kontigent Texa, meni Sergio Bonelli nije ni na kraj pameti...


Necu, jer cu uzeti njemacku verziju.

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Go to Top of Page

zlatkob
Average Member

Croatia
633 Posts

Member since 24/02/2006

Posted - 06/06/2007 : 17:49:57  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatkob a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon




Da li bojkotiraš i ispolitizirane stripove?
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 06/06/2007 : 18:10:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
quote:
Originally posted by zlatkob

quote:
Originally posted by SejoSexon




Da li bojkotiraš i ispolitizirane stripove?





________________________
"Nikad nisam mogao da utvrdim koja me je od padavicarskih ekipa najvise palila. Metalke, pankerke ili hipici. Mogao si medju njima da nadjes samo najruznije i najbolje ribe na svetu. Sredina nije postojala. Carobni svet rokenrola."
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 06/06/2007 : 18:17:03  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon

Naveo si dobar primjer. Ti ideš svaki dan kod istog pekara, ostavljaš mu lovu a on ti svaki dan psuje mater. Hoceš li i dalje ici kod njega?

Mislim da se ipak malo preteruje. U krajnjem slucaju, niko od izdavaca nije nikog psovao (osim u slucaju Nebojsa:).
Boban je rekao sta je rekao. Govori o osetljivoj temi, naravno, ali to je jednostavno takav nastup. Misli li neko da je prema Srbima bolji? Varate se. Ne mrzi on nikog, niti zastupa velikosrpsku teoriju. Hm, smesno mi je cak tako nesto nazvati teorijom.

Bojkot, tj. ne kupovina stripova moze biti dobra stvar. Narocito za novcanik. Licno, nemam problem da kupim strip koji ima anti Srpsku poruku, a kamoli ako je urednik nekad negde rekao nesto protiv Srba.
Stavise, postoje i dokazi da je kupovina bolja od bojkota. Ako se bojkotuje - na tome se zavrsava, ako se kupuje - ima se pravo kritikovati i prigovarati do mile volje. :)


Nego, da se opet malo dotaknem Tallyjevog skorasnjeg oholog ponasanja. Secate se kako je Tromislavski u pocetku nastupao sa istim stavom? Pa onda Nebojsa? I sad Tally? Ako se saberu 2 i 1, dobije se jedno ime. Daredevil. :)

______________________
Freeeze! Vegan police!
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 06/06/2007 : 18:17:33  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Sad ce da se zakuva, vec vidim i naravno sledi kljuc!!!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 06/06/2007 : 18:17:34  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
ne bojkotiram nikoga, ali mogu razumjeti da netko da.

ne iskljucujem ni da cu i sam u buducnosti nekoga "pod bojkot".

primjerice bojkotirati izdanja BP ili Bookglobea i poslati urednistvu pismo objasnjenja zasto ih se bojkotira je razumno. moze se lijepo objasniti: "ili Bobana odjebite ili ja ne kupujem" ili "ili prestanite dolaziti na forume i srati po svojim kupcima ili bojkotiram". to je razuman zahtjev. kao citatelj imam na njega pravo.

kao sto "zvijezde" ne kupuju parfeme testirane na zivotinjama iako su dobrog mirisa i ja mogu bojkotirati strip od kojeg zivi neki kreten iako je strip dobar, ne?

_________________________
www.kajgod.co.nr
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 06/06/2007 : 18:19:44  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
quote:
Originally posted by DusMan

Ne mrzi on nikog,
***
Stavise, postoje i dokazi da je kupovina bolja od bojkota.


duboko se ne slazem s tobom ni pod br. 1 ni pod br. 2.

nazalost, i ti imas pravo na svoje misljenje i sud.

_________________________
www.kajgod.co.nr
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 06/06/2007 : 18:20:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Nitko mi se nije zamjerio i ne bojkotiram nikoga...
Nebojša: nemam pojma tko je i ne zanima me. Njegov posao me ne zanima, njegov je novac koji ulaže. Ako ne želi slušati sugestije, ide na svaciju štetu, ali takav je život. Par puta sam narucio iz More comicsa i sve je bilo profesionalno i u najboljem redu.
Boban: nemam pojma tko je i ne zanima me. Ne znam da li je vrijedao moju zemlju, a i da je baš me briga. Izdanja Belog puta mi se svidaju pa ih kupujem.
U slucaju da netko od njih dvojice izvrši neki neprijateljski gest prema meni osobno, vjerovatno bih prestao kupovati. To se nece desiti jer oni ne znaju da postojim, a i za mene postoje samo stripovi...

Mjenjam stripove, nudim druge stripove, knjige i sl.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 06/06/2007 : 18:24:38  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

Nitko mi se nije zamjerio i ne bojkotiram nikoga...
Nebojša: nemam pojma tko je i ne zanima me. Njegov posao me ne zanima, njegov je novac koji ulaže. Ako ne želi slušati sugestije, ide na svaciju štetu, ali takav je život. Par puta sam narucio iz More comicsa i sve je bilo profesionalno i u najboljem redu.
Boban: nemam pojma tko je i ne zanima me. Ne znam da li je vrijedao moju zemlju, a i da je baš me briga. Izdanja Belog puta mi se svidaju pa ih kupujem.
U slucaju da netko od njih dvojice izvrši neki neprijateljski gest prema meni osobno, vjerovatno bih prestao kupovati. To se nece desiti jer oni ne znaju da postojim, a i za mene postoje samo stripovi...

Mjenjam stripove, nudim druge stripove, knjige i sl.

Lepo receno, diplomatski.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 06/06/2007 : 18:34:55  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
quote:
Originally posted by jurica

quote:
Originally posted by DusMan

Ne mrzi on nikog,
***
Stavise, postoje i dokazi da je kupovina bolja od bojkota.


duboko se ne slazem s tobom ni pod br. 1 ni pod br. 2.

nazalost, i ti imas pravo na svoje misljenje i sud.

_________________________
www.kajgod.co.nr

Zasto nazalost?

Svako ima pravo da bojkotuje neku kucu ako misli da ima razloga. To su licne stvari i nisu na racionalnom nivou, pa je i besmisleno ulaziti u raspravu.

Da li mi se svidja Boban, Nebojsa, Marko, Darijo ili Bernard, potpuno je irelevantno kada je o kupovini stripova rec. Sa nekima se slazem sa nekima se ne slazem, sa nekima mogu da nadjem zajednicki jezik (aka temu, da ne bude zabune), sa nekima ne, ali me izbor izdanja pre svega opredeljuje da li cu nesto uzeti ili ne, a ne privatni stavovi bilo koga. Razliciti smo ljudi, i potpuno je prirodno da imamo razlicita misljenja po raznim pitanjima. Bilo bi tuzno da je drugacije.

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 06/06/2007 : 18:37:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
quote:
Originally posted by DusMan
Hm, smesno mi je cak tako nesto nazvati teorijom.

I nije teorija, nego ideja. Ideje su mnogo jace od teorija i mnogo gluplje.

Emipa Casar, Civgolf Cetvrti od Šumecih tableta: http://www.stripopeka.com/ ||| A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Lavirint in English: http://stickythis.com/lavirint ||| A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama.
Go to Top of Page

Kant
Average Member

Croatia
716 Posts

Member since 17/08/2004

Posted - 06/06/2007 : 18:50:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Kant a Private Message
quote:
Originally posted by SSTOSIC5@htnet-dsl

quote:
Originally posted by Kant
Nacelno se slažem. Javno isticani šovinizam bilo koje vrste je, po mojemu sudu, sasvim dobar razlog da ne kupujem nešto.



Da,samo lako je bit odrješit dok je šovinist sa one strane granice.Treba to primjenit i kod kuce.

stripovi.com vlasnik



Apsolutno se slažem. Zato sam i rekao "šovinizam bilo koje vrste". NIsi procitao pažljivo post.
Go to Top of Page

dule_car
Advanced Member



Slovenia
4193 Posts

Member since 01/05/2003

Posted - 06/06/2007 : 19:08:05  Show Profile Show Extended Profile  Send dule_car a Private Message
ko bi drugi otvorio bojkot topic:))...
svako ima pravo na mišljenje: i ti, i tvoj omiljeni izdavac.

mene baš me briga ko izdaje dok je kvaliteta dobra a cijena pristupacna. to je sve što me zanima. osim baš da sam u privatnom konfliktu sa izdavacem (ono, pošorali se prošle subote pa sad ne kupujem ...:))


to e to

---there is no spoon--- (a viljuske?)

Go to Top of Page
Page: of 12 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000