forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Bojkot pojedinih izdavaca
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 12

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 06/06/2007 : 21:29:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan
Ti znaš da ce McDonalds propasti zbog tebe...


Da su svi kao ja, ne bi nikad ni postojao. Živjeli restorancici, dole korporacijski robovlasnici!
Dobar natpis za majicu.

Emipa Casar, Civgolf Cetvrti od Šumecih tableta: http://www.stripopeka.com/ ||| A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Lavirint in English: http://stickythis.com/lavirint ||| A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama.
Go to Top of Page

simi
Average Member

812 Posts

Member since 07/09/2005

Posted - 06/06/2007 : 21:32:04  Show Profile Show Extended Profile  Send simi a Private Message
quote:
Originally posted by Emir Pasanovic

Bojkot je pomogao u stvaranju dvije od najvecih nacija na svijetu. Teško da se jedan Gandhi može nazvati uskogrudim, ako se vec hoceš razmetati istorijskim primjerima.



radi bostonske cajanke danas i imamo situaciju u svijetu kakvu imamo...toliko o korisnosti bojkota
Go to Top of Page

STOSIC
Senior Member

Sao Tome and Principe
1754 Posts

Member since 23/02/2006

Posted - 06/06/2007 : 21:35:13  Show Profile Show Extended Profile  Send STOSIC a Private Message
quote:
Originally posted by Emir Pasanovic
Ne slažem se. Uostalom, ovdje ne govorimo o Bobanovim autorskim djelima (e to bi tek bio prizor!), mada ni za njih ne bih dao ni feninga ali sam procitao šta je napisao i naucio o njemu sve što mi je trebalo. Dakle, ovdje govorimo o strip izdanjima koja se mogu naci na dvadeset drugih strana i barem toliko jezika. Pridružicu se Samiru u nabavci izdanja na njemackom (svakako mi treba da ponovim materiju radi posla) ali necu kupiti BP izdanje.


Pa naravno,o tome i je rijec.
Ti ne citaš njegova izdanja ne zato šta ona ne valjaju nego radi toga šta je taj Boban rek'o.
Ja nemam pojma šta taj Boban govori,niti me ne zanima.
I tu moj primjer stoji,jer ti neznaš šta misli taj neki izdavac u Njemackoj,a niti te ne zanima previše,živiš u slatkom neznanju.
Možda je jedina razlika izmedu njega i tog Bobana ta šta ovaj javno prica ili piše to što 'misli'.
O tome ti govorim,kada bi sve išao istraživat,malo toga bi ti ostalo za citat od nekog 'cista srca'.
Tu osobni osjecaji igraju ulogu,taj covjek govori protiv tvog naroda i zato te živcira više od nekog glupana u Australiji koji misli da su Aboridini zaostali i da ih treba 'civilizirat'.Nemoj mi rec da nije istina.


quote:
Meni se i gadi šta ti ljudi rade, ali film procjenjujem nakon što pogledam.


Pa trebalo bi u principu tako i sa stripovima,zar ne?
A ako se bojkotira budi fer pa bojkotiraj sve što potjece od tipova 'mutnih svjetonazora'.
Medutim to nije tako lako ko što se cini...



stripovi.com vlasnik
Go to Top of Page

diderot2
Junior Member

467 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 06/06/2007 : 21:35:32  Show Profile Show Extended Profile  Send diderot2 a Private Message
Ma, ajde, dosta je glupiranja.

Stripovi ce pobediti

_______________________
onaj, koji ne cita stripove

Edited by - diderot2 on 06/06/2007 21:35:57
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 06/06/2007 : 21:38:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
quote:
Originally posted by simi

ali ajde da se poigramo još malo s bojkotom - bojkot predlaže osoba koja ima drugu soluciju....dakle bojkot bi trebao važiti za nas koji ju nemamo...to me podsjeca na jedan sjajan vic - kada diktator kaže Ješcete travu ALI PREŽIVJET CEMO.....

Ovo je toliko besmisleno da ne znam šta da kažem. Uvijek postoji drugo rješenje, i uvijek postoji ono pravo i ono krivo rješenje. Na vama je i na meni da izaberemo ono pravo.
quote:
doduše netko u sejotu vidi gandhija a ne diktatora ali to je vec za neku drugu raspravu...


Ja vidiš nemam nikakvih idola niti uzora u stvarnim ili fiktivnim osobama - kao uzor i mjerilo mi služe djela i nedjela. Sa Samirom se slažem i podržavam bojkot. Ti ne. S kim se ti slažeš?

Emipa Casar, Civgolf Cetvrti od Šumecih tableta: http://www.stripopeka.com/ ||| A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Lavirint in English: http://stickythis.com/lavirint ||| A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama.
Go to Top of Page

simi
Average Member

812 Posts

Member since 07/09/2005

Posted - 06/06/2007 : 21:42:14  Show Profile Show Extended Profile  Send simi a Private Message
dobri stari Konfuzije...
procitaj dobro sve postove moje i biti ce ti jasno s kime se slažem
ma koliko ti se cinili besmislenima....
u cemu nisu izuzetak jer je sve ovo ionako takvo...

Edited by - simi on 06/06/2007 21:43:14
Go to Top of Page

XIII
Senior Member



Serbia
1013 Posts

Member since 05/05/2002

Posted - 06/06/2007 : 21:51:56  Show Profile Show Extended Profile  Send XIII a Private Message
Ja sam bojkotovao i protestovao vise puta u zivotu. i naucio sam jednu stvar, uvek mi se to obilo o glavu. od kada sam to shvatio, ne pratim stav vecine ukoliko ce to stetiti meni, a u slucaju ovih stripova bi mi stetilo. zasto, zato sto sam ljubitelj francusko-belgijske skole i sto osim ova 2 izdavaca i marketprinta niko te stripove ne objavljuje. neznam ni francuski ni nemacki iako imam vecinu tih skenova, pa zato kupujem ono sto izlazi na nasem jeziku ako je dobro odradjeno.
apsolutno se slazem da svako ima svoj stav i da moze da bojkotuje sta zeli nemam nista protiv. uostalom sejo je trazio misljenje, ali koliko vidim i ljudi koji su se izjasnili za bojkot imaju neku alternativu
Ja je nemam


----------------------------------------------------
Scanlation grupa: http://groups.google.com/group/bdskenovi
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 06/06/2007 : 21:52:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
quote:
Originally posted by SSTOSIC5@htnet-dsl
Pa naravno,o tome i je rijec.
Ti ne citaš njegova izdanja ne zato šta ona ne valjaju nego radi toga šta je taj Boban rek'o.

Ne, nego zato što euro od cijene koju platim ide u Bobanovu platu, te on može da plati internet i opet širi jezik mržnje.
quote:

O tome ti govorim,kada bi sve išao istraživat,malo toga bi ti ostalo za citat od nekog 'cista srca'.
Tu osobni osjecaji igraju ulogu,taj covjek govori protiv tvog naroda i zato te živcira više od nekog glupana u Australiji koji misli da su Aboridini zaostali i da ih treba 'civilizirat'.Nemoj mi rec da nije istina.

Reci mi ime tog australijanca i necu ništa njegovo kupiti.
Naravno da se ovdje radi o licnom osjecaju za ispravno i pogrešno, i onom šta ja znam kao cinjenicu a što mogu samo da nagadam. Ali kada vec znam gdje je komšiji otpao tocak, onda mogu da zaobidem tu rupu.
quote:

Pa trebalo bi u principu tako i sa stripovima,zar ne?


To cu i da uradim - sa izdanjima koja nisu BP. I svjetonazor je jedno - širenje jezika mržnje sasvim druga stvar. Hoceš da stojiš na celu kucepalitelja i ubica, bujrum, ali onda se bavi time i ostavi promociju i izdavanje stripova nekom drugom. Ako vec imaš takve primisli, zadrži ih za sebe a ne da mi ih bacaš u lice i još ocekuješ da kupim izdanje sa tvojim imenom na zadnjoj stranici.
Vidiš šta govorim? Sigurno je bilo ljudi koji su radili za LMS ili ZS ili Slobodnu Dalmaciju a koji se mogu okarakterisati kao kriminalci jedne ili druge vrste - ali nisu to svojim kupcima bacali u lice i širili šovinisticke ideje istovremeno sa novim izdanjima. Ili možda jesu, ali se nije moglo saznati, ali u tome nije poenta.
Poenta je da za njega znam.

Emipa Casar, Civgolf Cetvrti od Šumecih tableta: http://www.stripopeka.com/ ||| A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Lavirint in English: http://stickythis.com/lavirint ||| A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama.
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1559 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 06/06/2007 : 21:53:43  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message
Da vidimo:
-Ginter Gras je fantastican pisac,da ga bojkotujem jer je bio nacista(valjda),da li vrednost'Limenog dobosa'opada samim tim?
-Matija Beckovic je odlican pesnik,a politicar-uh;
-a onaj struk praziluka za koji se hvata onaj nesretnik iz Danteovog Pakla
-Tolstoj je isteran iz pravoslavne crkve,i sad ja kao pravoslavac ne bih trebao da citam njegova dela itd.
Primera ima mnogo,i nemam nameru da zbog bilo koga bojkotujem neko izdanje(bojkotujem samo ona za koje nemam para,valjda kao i vecina)jedino ako ta izdanja na bilo koji nacin propagiraju pogresne ili za mene neprihvatljive stavove.
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 06/06/2007 : 21:59:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
quote:
Originally posted by simi
radi bostonske cajanke danas i imamo situaciju u svijetu kakvu imamo...toliko o korisnosti bojkota


Da je nije bilo, koliko bi ovih stvari još bilo na snazi ili ne bi postojale ili bi kasnile?
- robovlasništvo
- monarhije
- elektricna energija
- telekomunikacije
- nacizam
- ...

Take your pick.

Emipa Casar, Civgolf Cetvrti od Šumecih tableta: http://www.stripopeka.com/ ||| A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Lavirint in English: http://stickythis.com/lavirint ||| A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama.
Go to Top of Page

simi
Average Member

812 Posts

Member since 07/09/2005

Posted - 06/06/2007 : 22:00:58  Show Profile Show Extended Profile  Send simi a Private Message
ne bi trebalo gledati ni Henri Georges Clouzota jer je snimao filmove gestapovskim novcem...ko ono bješe izdavao princa valijanta i mnoge druge stripove...sa sasvim jasno iskazanim stavovima i to se zna kakvima....neko ne cita valijanta ovdje....????
u svakom slucaju meni dosta ceka me jedan Carol Reed koga dugo ne gledah (nadam se da on nema kakvih mrlja u svojoj prošlosti...)
stojte mi dobro i bavite se pametnijim stvarima jer kao što je davno receno tko je bez grijeha nek baci prvi kamen...
laka noc svima
Go to Top of Page

simi
Average Member

812 Posts

Member since 07/09/2005

Posted - 06/06/2007 : 22:03:06  Show Profile Show Extended Profile  Send simi a Private Message
quote:
Originally posted by Emir Pasanovic

quote:
Originally posted by simi
radi bostonske cajanke danas i imamo situaciju u svijetu kakvu imamo...toliko o korisnosti bojkota


Da je nije bilo, koliko bi ovih stvari još bilo na snazi ili ne bi postojale ili bi kasnile?
- robovlasništvo
- monarhije
- elektricna energija
- telekomunikacije
- nacizam
- ...

Take your pick.

Emipa Casar, Civgolf Cetvrti od Šumecih tableta: http://www.stripopeka.com/ ||| A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Lavirint in English: http://stickythis.com/lavirint ||| A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama.


ne znaš kao ni ja što bi bilo da je nije bilo ali ZNAŠ što imaš radi danas radi nje ...novi nacizam
laku noc emire
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 06/06/2007 : 22:06:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
quote:
Originally posted by simi

ne bi trebalo gledati ni Henri Georges Clouzota jer je snimao filmove gestapovskim novcem...


Moronski je ponavljati isti argument koji sam dokazao da ne koristim za bojkot. Kad sam vec jedini ostao koji zagovara bojkot, da ponovim: stripove BP ne treba kupovati sve dotle dok i jedan fening ide u fond za širenje mržnje prema drugima - a upravo zato služi plata više puta ponovljene osobe.
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 06/06/2007 : 22:09:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
quote:
Originally posted by simi
ne znaš kao ni ja što bi bilo da je nije bilo ali ZNAŠ što imaš radi danas radi nje ...novi nacizam


Gdje je taj novi fuhrer? Gdje su ti koncentracioni logori, gasne komore po cijeloj Evropi i masovne grobnice... o stani, ima u Bosni i Hercegovini, ali ne vidim šta je tu uradila Amerika osim zaustavila sve, hmm...
Ali zato kucam ovaj post na internetu, hmm, kome treba zahvaliti...

Emipa Casar, Civgolf Cetvrti od Šumecih tableta: http://www.stripopeka.com/ ||| A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Lavirint in English: http://stickythis.com/lavirint ||| A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 06/06/2007 : 22:09:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
Krecem s bojkotom Libellusovih izdanja ukoliko ne krenu s Texom od prvog broja...i naravno Nick Raider
Ja vec bojkotujem BP jer mi se ne svidjaju njihova izdanja(uzeo samo Hogara),a BG necu da bojkotujem jer volim Talicnog
Meni moze da se ne svidja Marko Sunjic i neki njegovi stavovi(ne politicki,vise tipa - ja sam gazda i zakljucam topic ako mi se ne svidja gde ide rasprava SC-HC pa kazem zavrsnu rec) aaaaaliiiiii DA NE KUPUJEM KENA - NI U LUDILU,a u HC izdanjima uzivam(kolko da bude jasno da nemam drugaciji stav od Markosa po tom pitanju,vec mi ne smeta kad neko pljuje po HC ili ceni,i ne vidim nikakav razlog da se raspravljam s njim po toj temi - ja cu da kupim on nece i gotova stvar).
Sovinisticke ispade ne volim i ne razumem.
Pa bar na ovim prostorima je j... ko kog stigne,od starosedeoca do osvajaca,menjale su se ratovima granice svaki cas(moja pokojna baba je zivela u 7 razlicitih drzava a nije mrdnula iz Nisa),i sad mi treba da pokazujemo i dokazujemo koliki smo Srbi,Hrvati,Bosanci...a ko zna dal' to i jesmo.
Ono sto sigurno jesmo je da smo ljudi,barem sebe tu svrstavam...
I zajebite vise politicke topice...malo,malo pa neki topic na ivici,koji je vrlo brzo predje...
U pravu je Simi da je ovo besmisleno.
Ajd' kljuc


Ja sam principijelan covek - ne citam knjige iz principa.
Go to Top of Page

simi
Average Member

812 Posts

Member since 07/09/2005

Posted - 06/06/2007 : 22:11:51  Show Profile Show Extended Profile  Send simi a Private Message
quote:
Originally posted by Emir Pasanovic

quote:
Originally posted by simi

ne bi trebalo gledati ni Henri Georges Clouzota jer je snimao filmove gestapovskim novcem...


Moronski je ponavljati isti argument koji sam dokazao da ne koristim za bojkot. Kad sam vec jedini ostao koji zagovara bojkot, da ponovim: stripove BP ne treba kupovati sve dotle dok i jedan fening ide u fond za širenje mržnje prema drugima - a upravo zato služi plata više puta ponovljene osobe.


imaš pravo mogao sam pomenuti wagnera, hamsuna, nekog drugo, poanta je ista

Edited by - simi on 06/06/2007 22:16:12
Go to Top of Page

simi
Average Member

812 Posts

Member since 07/09/2005

Posted - 06/06/2007 : 22:18:36  Show Profile Show Extended Profile  Send simi a Private Message
quote:
Originally posted by Emir Pasanovic

quote:
Originally posted by simi
ne znaš kao ni ja što bi bilo da je nije bilo ali ZNAŠ što imaš radi danas radi nje ...novi nacizam


Gdje je taj novi fuhrer? Gdje su ti koncentracioni logori, gasne komore po cijeloj Evropi i masovne grobnice... o stani, ima u Bosni i Hercegovini, ali ne vidim šta je tu uradila Amerika osim zaustavila sve, hmm...
Ali zato kucam ovaj post na internetu, hmm, kome treba zahvaliti...

Emipa Casar, Civgolf Cetvrti od Šumecih tableta: http://www.stripopeka.com/ ||| A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Lavirint in English: http://stickythis.com/lavirint ||| A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama.


daj im vremena uce brzo...a u medjuvremenu prosetaj po iraku ....sad im treba nafta ali koliko vremena ce trebati dok im prifali ...voda npr...
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 06/06/2007 : 22:22:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
quote:
Originally posted by simi
daj im vremena uce brzo...a u medjuvremenu prosetaj po iraku ....sad im treba nafta ali koliko vremena ce trebati dok im prifali ...voda npr...


Do tada ce vec Kina biti glavna velesila... your point being??? Sam si rekao da neceš da pricaš o tome "šta bi bilo kad bi bilo". Uskaceš sam sebi u usta bez potrebe.
E da, za nacizam je potrebna ideologija mržnje. Amerikanci žive u ideologiji straha, a strah je prirodno stanje covjecanstva.

Emipa Casar, Civgolf Cetvrti od Šumecih tableta: http://www.stripopeka.com/ ||| A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Lavirint in English: http://stickythis.com/lavirint ||| A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama.
Go to Top of Page

simi
Average Member

812 Posts

Member since 07/09/2005

Posted - 06/06/2007 : 22:31:25  Show Profile Show Extended Profile  Send simi a Private Message
quote:
Originally posted by Emir Pasanovic

quote:
Originally posted by simi
daj im vremena uce brzo...a u medjuvremenu prosetaj po iraku ....sad im treba nafta ali koliko vremena ce trebati dok im prifali ...voda npr...


Do tada ce vec Kina biti glavna velesila... your point being??? Sam si rekao da neceš da pricaš o tome "šta bi bilo kad bi bilo". Uskaceš sam sebi u usta bez potrebe.
E da, za nacizam je potrebna ideologija mržnje. Amerikanci žive u ideologiji straha, a strah je prirodno stanje covjecanstva.

Emipa Casar, Civgolf Cetvrti od Šumecih tableta: http://www.stripopeka.com/ ||| A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Lavirint in English: http://stickythis.com/lavirint ||| A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama.

nigdje nisam rekao da necu da pricam! rekao sam da ne znam (kao ni ti) što bi bilo da nije bilo cajanke...
ajde laku noc...film me ceka uživaj dalje bez mene
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 06/06/2007 : 22:40:32  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
Pitanje je da li ti "sefovi" BPa uopste znaju sta je taj Boban rekao. Ako je odogovor da onda ih treba bojkotovati.

"Isn’t it a bit unnerving that doctors call what they do “practice”?"
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47033 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 06/06/2007 : 22:40:56  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
Sejo imaš potpuno pravo da bojkotiraš BP i ja ga isto bojkotiran kad smo vec kod njega.kad vec piše onakve pizdarije kakvu san ima prilike procitat stvarno nema šanse da takvin likovima dan i lipu a kamoli kunu pa da izdaju ne znam šta.

Monster Factory Mertojak
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 06/06/2007 : 22:45:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by Emir Pasanovic

quote:
Originally posted by simi
radi bostonske cajanke danas i imamo situaciju u svijetu kakvu imamo...toliko o korisnosti bojkota


Da je nije bilo, koliko bi ovih stvari još bilo na snazi ili ne bi postojale ili bi kasnile?
- robovlasništvo
- monarhije
- elektricna energija
- telekomunikacije
- nacizam
- ...

Take your pick.

Emipa Casar, Civgolf Cetvrti od Šumecih tableta: http://www.stripopeka.com/ ||| A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Lavirint in English: http://stickythis.com/lavirint ||| A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama.



nevezano uz ovu temu, malo si ipak pobrkao. cajanka je upravo legalizirala robovlasnistvo. englezi su ga ukinuli puno prije amera. i da, svijet bi bio humaniji bez nje. pogledaj kanadu. i sto je lose u monarhiji, suvremenoj i demokratskoj??

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47033 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 06/06/2007 : 22:49:59  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
vidin kako su ti dobre monarhije.Nepal,Oman,Saudijska arabija,Swaziland,Maroko... sve super države

Monster Factory Mertojak
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 06/06/2007 : 22:53:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

vidin kako su ti dobre monarhije.Nepal,Oman,Saudijska arabija,Swaziland,Maroko... sve super države

Monster Factory Mertojak



te nit su suvremene nit su demokratske, papane.
probaj ovako: norveska, danska, nizozemska, ujedinjeno kraljevstvo, kanada, australija, spanjolska...
srbija i hrvatska, sto da ne sa senkom i sa mnom na celu i petokrakom u sredini

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 06/06/2007 : 22:56:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir
nevezano uz ovu temu, malo si ipak pobrkao. cajanka je upravo legalizirala robovlasnistvo. englezi su ga ukinuli puno prije amera.

Legalizirali su ga u svojoj zemlji da bi onda aktivno sprovodili i sudjelovali u sprovodenju miliona crnaca u S.A.D. Ne pokušavam reci da su ti jenkiji u Bostonu krajem 18 vijeka bili najliberalniji ljudi na svijetu, samo da su pokrenuli lanac dogadaja bez kojeg ne bi imali ovo što imamo danas ili bi imali u nekoj drugoj varijanti. A kako god da je sada, uvijek može gore.
quote:

i da, svijet bi bio humaniji bez nje. pogledaj kanadu. i sto je lose u monarhiji, suvremenoj i demokratskoj??


Monarhija kao sistem ne poznaje demokratiju. Parlamentarna monarhija je apsurd i monarh je tu nešto više od istaka.
A humanost potice iz kulture, ne vlade jedne zemlje. Sa svim negativnim posljedicama (a možda je upravo zbog takve Amerike i Kanada ispala kakva jeste, jesi li pomislio na to?), Amerika je omogucila i stvorila svijet u kojem živimo, sa svim lošim i dobrim stvarima.
Go to Top of Page
Page: of 12 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000